maassta Slaapboulevard Kwakernaat KARPETTEN KARPETTEN KARPETTEN KARPETTEN ITAL: MEER DAN COMPLEET IN TEGELS 2m Kleur, kleur en nog meer kleur! >1 Geniet van schaduw en zon met een druk op de knop Badkamer Design Award Internationale Mobelmesse SSSSSi shoppin A HI Tuintrends 2006 trends tips ideeen design doe-het-zelf accessoires verlichting hypotheken huizen weekbladert weekbladen Comfortabel Woonplezier Van Gelderen S TEMPUR Verstand van slapen De robuuste stijl van edel staal Bladmotief wonen@redactie.maasstad.nl wonen@redactie.maasstad.nl adverteren? I telefoon 010-4004491 Plaviiien Vloerverwarming Tapijt Gordijnes tammaat WEGDROMEN IN SCANDINAVISCH DESIGN Blaaksedijk (Ind.terrein Heinenoord) Boonsweg 7 - Blaaksedijk (industrieterrein Heinenoord) tel. 0186 - 6013 55 Routebeschrijving zie onze website: www.slaapboulevard-kwakernaat.nl IHS C De tuin gaat dit jaar letterlijk op de huiskamer lijken, com- pleet met fauteuils, oosterse vloerkleden, gordijnen en in- gelijste decoraties. Ook ande re 'buitenkamer'-trends zijn gesignaleerd, bijvoorbeeld vol kleurrijke seventies meu bels met gekke nouveautes. Verder bestaat ook een mo- derne design-tuinstroming vol hightech. Los daarvan signaleren we een duidelijke religietrend, compleet met tuinaltaartjes. In totaal dus vier verschillende tuintrends. Deze trends passen elk bij een apart type tuinier. Dress Up Your Garden Estranged Garden Transparant Garden Ritual Garden Van de zon en van de scha duw genieten. Met haar uit- gebreide programma elektri- sche besturingen en bedie- ningssystemen voor buiten- zonweringen maakt Somfy elke dag het juiste weer. De Nederlandse Badkamer Design Award 2006 in de categorie Bad- kamers groter dan negen vierkante meter is dit jaar toegekend aan een badkamer in Arnhem. De jury roemde het weelderige badkamer- concept, dat ook technisch be- kwaam is uitgevoerd. „Het uitzicht vanuit bad en douche over de fraai aangelegde tuin is spannend en de sfeerovereenkomst met de rest van het huis perfect. De door de archi tect van Studiokeesmarcelis zelf ontworpen onderdelen zoals het bad in corian dragen bij aan het ge- voel van kwaliteit, dat de badka mer uitstraalt, aldus het juryrap- port. Ook leggen wij tegels op houten vloeren. Meer dan 2000m2 showroom 010-427 09 09 Nieuw Msihenesscfstfaat 25,3113 AD Schiedam, myv; vanipMen n net TEMPUR' introduceert gewichtloos en esthetisch verantwoord slapen TEMPUR' heeft een nieuwe collectie bedden van Scandinavisch design toegevoegd aan haar revolutionaire slaapsysteem. Deze nieuwe lijn, is onlangs bekroond met de Zweedse ELLE Interior Designprijs. Maar er is niet alleen aan vormgeving gedacht. TEMPUR' staat bekend om haar slaapsysteem, uitgevoerd in kwalitatief hoogwaardig, visco-elastisch materiaal dat zich door lichaamsgewicht en -temperatuur aan de cqntouren van het lichaam aanpast. Hierdoor wordt tijdens de slaap perfecte ondersteuning geboden en de V vorming van drukpunten voorkomen. ^Lr DRUKVERLAGENDE MATRASSEN EN KUSSENS Changing the way the world sleeps Lylantse Baan 3 Capeile a/d iJssel 010 - 426 02 33 www.freedesign.nl I Meer dan 800 soorten Wand- en vloertegels van alle merken Natuursteen Vloerverwarming Alle werkzaamheden In eigen beheer semiuiste UtOK-Bt-OOOK VLOERTESELS 30x60 «f 30x50 VAMItr Specialist in exdusieve design vloeren THURLEDEWEQ 14, ROnERDAM (Afslag McDonald Spaanse Polder) Tel.: 010-476 20 64 www.ltal-oeramioa.nl KEULEN - De Internationale Meubelbeurs in Keulen is de be- langrijkste en grootste, internatio- nale meubelbeurs van Europa, trendzetter en barometer tegelijk. Verdeeld over een oppervlak van meer dan 300.000 M2 presenteren ieder jaar in januari ontwerpers en fabrikanten de nieuwste trends en hun nieuwste ontwerpen op woon- gebied. Vanuit de gehele wereld is er veel belangstelling, want hier worden de nieuwste internationaal geldende trends gepresenteerd. De 1550 exposanten uit zo'n slordige 120 landen tonen het complete woonspectrum, van strak design tot de klassieke woonwereld. Van een trend is anno 2006 nauwe- lijks meer te spreken, verschillende trends lopen door elkaar heen. Ie der voor zich is het credo. Indivi- duele, op zichzelf staande ontwer pen worden hoog gewaardeerd. Kwaliteit en klasse staan voorop bij technische innovatie en optima- le functionaliteit. Evenals vorig jaar zijn de avant-gardistische ont werpen vaak gei'nspireerd op suc- cesvolle ontwerpen uit het verle- den. Opvallend is het, dit jaar ver- der doorgezette, gewaagde kleur- gebruik: Kleur, kleur, kleur. Bij de meubelstoffen, meubelframes en kastenfronten was dit al langer het geval, maar voor het eerst zien we nu dat het complete meubel kleur bekent. Ook voor het eerst veel kleuren tegen elkaar aan. Geen zes stoelen van hetzelfde om de eetta- fei, maar liefst allemaal een andere kleur. Het materiaal is licht, in plaats van hout wordt veel alumi nium en kunststof gebruikt. Geen dicht stuk kunststof, maar sierlijk opengewerkt. De tuin als huiskamer beschutte veranda's wapperen gor- dijnen, weerklinken mysterieuze windgongs en verspreiden geur- branders aromatherapeutische geu- ren. Uiteraard branden veel kaar- sen. Hierbij passen oosters getinte meubels. Verder vinden we in deze tuinstijl meer jaren zeventig hip- pie-invloed terug. De bezitters van de 'Ritual Garden' houden door- gaans veel van tuinieren en beste- den daar de nodige tijd aan. nun K Zoekt u een mooi en sterk bedieningsarmatuur van hoogwaardig geborsteld roestvast staal of van glan- zend chroom? Dan bent u bij TECE Nederland aan het juiste adres met de nieu we serie TECEplanus. TECEplanus wordt gele- verd in twee uitvoeringen. Een waterbesparende uit- voering met keuze uit twee spoelcombinaties, 6/3 of 9/3 liter, of de uitvoering met een spoelmogelijkheid waar- bij het wc-armatuur inge- steld kan worden op 6 of 9 li ter. Het armatuur kan zowel aan de voorzijde als aan de bovenzijde gei'nstalleerd worden op de TECE in- bouwspoelkast. Meer infor- matie op www.tece-neder- land.nl. mo .nw Formido brengt een nieuwe serie iampenkappen met grappig bladmotief aan de binnenzijde. Dat geeft voor- al een leuk, trendy effect als de lamp aan staat. De kap- pen kunnen gebruikt wor den voor zowel vloer-, tafel- als hanglampen. Verkrijg- baar in wit, lime en aqua voor 19,95 per stuk. Nieuwe tuintrends ontspruiten aan de tijdgeest. Een toenemend aantal Nederlanders meent dat de maat- schappij verhardt. Daarom verto- nen steeds grotere groepen de nei- ging om bescherming te zoeken te gen de boze buitenwereld. De tuin en de inrichting daarvan wordt dan ook steeds belangrijker. Maar er is zeker geen sprake van een en de- zelfde tuintrend voor iedereen. Een indeling is in vier tuiniertypen is niet alleen afhankelijk van de mate waarin tuinieren een hobby is. Ook speelt mee of u de persoonlijkheid bezit voor een echte leeftuin, of een pronkgaarde of voor een spiri- tueel hof van Eden enzovoorts. Voor iedere specifieke groep is een tuin vol trendnieuws gesignaleerd. De trendtuin, genaamd 'Dress Up Your Garden' doet haar naam bij voorbeeld eer aan bij de borders, ogend als luxe corsages door alle bloemrijke plan ten. Maar ook de rest van de tuin is rijkelijk versierd met kralen, wanddecoraties en des- sins op de muren. Dit lustoord wordt zelfs letterlijk gestoffeerd met gordijnen en oosterse vloer kleden en verder ingericht als woonkamer met schemerlampen, comfortabele banken, fauteuils en kussens. 'Dress Up Your Garden' is ideaal voor mensen die hun tuin duidelijk zien als een gebruiks- ruimte. Ze houden van een groot terras met tafel en stoelen en veel kleurrijke accessoires. 'Estranged Garden' is een tuinstijl vol grappige, vervreemdende ele- menten, bijvoorbeeld een parasol in de vorm van een boom. De plas tic meubels en accessoires passen in de seventies-retrostijl door hun organische vormen en kleuren, zo als oranje, grasgroen en hardroze. Ook de 'hippe' dessins uit die tijd, zijn terug van weggeweest. Deze vrolijke buitenwereld valt vooral in de smaak bij de internetgenera- tie. Deze kickt op de snelle, vluch- tige, grappige en opvallende tuin- meubels en accessoires, die rede- lijk uniek lijken te zijn. Duurzaam- heid is niet belangrijk. Volgend jaar wordt het weer totaal anders. De 'Transparant Garden' staat let terlijk vol met doorzichtige materi- alen, bijvoorbeeld windschermen van plexiglas en plantenbakken en bloempotten van glas. 'Transpa rant Garden' bezit de strakste tuin stijl. Zwart, wit en chroom zijn de basiskleuren. In deze tuin passen planten met duidelijke vormen: groot blad en krachtige bloem. De bezitter van zo'n tuin houdt van tuinieren en bezit daarover de no dige kennis, maar besteedt het ont- werp en de aanleg uit aan profes sionals. Status is belangrijk voor deze tuinier. Deze tuintrend slaat vooral aan bij de rustzoekers die spiritualiteit op prijs stellen. Dit vertaalt zich in een tuin met bijzondere rustplekken voor bezinning en contact met de natuur. In dit type tuin duiken per- soonlijke altaartjes op, soms com pleet met boeddhabeelden. Onder :ro De voordelen van zonwering zijn bekend, zeker nu het gebruik van glas in architectuur in is. Allereerst beschermt zonwering tegen de agressie van ultraviolette straling en zorgt ze ervoor dat de tempera tuur op het terras niet te hoog op- loopt. Daarnaast helpen zonne- schermen ook om binnenshuis een aangenaam klimaat te scheppen en het interieur te beschermen tegen verkleuring, door de intensieve zonnestralen te reduceren tot een zacht licht. Dat zachte, diffuse Ucht werkt rustgevend en voorkomt verblinding en storende lichtre- flecties in tv- of computerscherm. Tot slot draagt zonwering bij tot het besparen van energie: door on- gewenste opwarming te voorko men wordt de behoefte aan airco gereduceerd. Een zonnescherm is behoorlijk zwaar om telkens opnieuw uit te vouwen of op te rollen. Met de elektrische besturingen en bedie- ningssystemen van Somfy is dat probleem voorgoed van de baan. Bovendien verhogen elektrisch be- diende of automatisch gestuurde zonweringen niet alleen het com fort en het gebruiksgemak, ze ver- lengen ook de levensduur van het materiaal doordat er het uitrollen van het zonnescherm altijd gelijk- matig gebeurt. En fluisterstil. Wie nog meer comfort wil, kiest voor de afstandsbediening. Hier- mee kan je trouwens meerdere zonweringen tegelijk bedienen en, zo je wil, ook de rolluiken, de ga- ragepoort, het tuinhek, de buiten- verlichting, de vijverpomp. Het volautomatische systeem, tot slot, zet je zonwering in de optima- le stand zonder dat je ernaar hoeft om te kijken. Een zon- en windau- tomaat opent het zonnescherm bij een bepaalde intensiteit zonlicht en sluit het automatisch bij teveel wind. Zo kan je ook bij afwezig- heid je interieur op een veilige ma- nier koel houden. Optioneel is er ook een regensensor die het zonne scherm automatisch intrekt bij re- gen, sneeuw of hagel. Draadloze bedieningen betekenen een maximum aan wooncomfort, een grote flexibiliteit en beweeg- lijkheid. Er lopen geen stroomka-,-* bels tussen zender en ontvanger doordat de sturing gebeurt via radi- ofrequentie. Met zijn vlotte vormgeving inte- greert het Somfy-programma zich harmonieus in elk interieur. De schakelaars zijn elegant en nemen haast geen plaats in, terwijl de af standsbediening verkrijgbaar is in zilverkleur, trendy blauwwit of tijdloos wit. ki .bill

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2006 | | pagina 15