Stem op: Catelijne, Harry, Wilma, Nico, Ben, Coert, Ton, Lia en Sjef!! LUST 8, ALGEMEEN OUDEREN VERBOND Waarom het zo belangrijk is om op het Algemeen Ouderen Verbond, het A.O.V. te stemmen: Het A.O.V. lijst 8 wil de normen en waarden die zo nodig zijn in deze samenleving garanderen. Veel zaken vergen tijd. Doch wie nu jong is, realiseert zieh niet dat hij/zij straks geconfronteerd gaat worden met alle (sluimerende) problemen van het ouder worden. KANDIDATENLIJST ALGEMEEN OUDEREN VERBOND 1C. (Catelijne) de Groot 2. H.L. (Harry) Dekker 3. W.H. (Wilma) van derVen - van Katwijk 4. N. (Nico) Bakker 5. J.B. (Ben) Hoi 6. C.H. (Coert) Schwagermann 7. A.W. (Ton) Frenaij 8. J.L. (Lia) Mak-de Moura 9. J.P.K. (Sjef) van derVen Wilt u meer over ons weten? Kijk op LOOK TV teletekst p. 829 of op www.a-o-v.nl Correspondentieadres: ALGEMEEN OUDEREN VERBOND SCHIEDAM:Nieuwe Maasstraat 134, 3114 TS Schiedam, tel./fax: 010-4262533, e-mail aov@schiedam.nl UWTOEKOMST is onze zorg: de Ouderen van Nu hebben Nederland samen opgebouwd en verdienen goede zorg. Als de jongeren niet gaan bouwen aan later, zitten ze er nog slechter bij dan de ouderen van nu. Een aantal Schiedamse aandachtspunten zijn: Wachttijden en bereikbaarheid diverse voorzieningen: Nog steeds is in Schiedam het huisarts/tandarts tekort niet opgelost, wachttijden bij specialisten en zorgvoorzieningen zijn nog steeds zorgwekkend. En hoe zal het over 30 jaar zijn? De toekomst moet voor iedereen zeker gesteld worden. Toegankelijkheid: Aangepast vervoer kost steeds meer? Strippenkaarten ook weer duurder? Nog steeds is de bereikbaarheid van de wijken met openbaar vervoer een drama. Boodschappen doen in het centrum van Schiedam? Struikelen over fietsen en stoeptegels? Parkeerproblemen kunnen ook anders opgelost worden, door bijvoorbeeld kort-parkeren. Winkelcentra in de wijken dienen een stimulans te krijgen vanuit de gemeente, omdat zij wijkondersteunend zijn. Wijkvoorzieningen: Wijkvoorzieningen dienen in elke wijk goed toegankelijk (met variabele openingstijden) en voor iedereen bereikbaar te zijn. Het woongenot in de wijk wordt alleen vergroot als je ook in je eigen wijk kunt leven. Open bare ruimtes en groen: Daarnaast zijn nog steeds veel doorgaande routes slecht toegankelijk, achterstand in onderhoud van bestrating en groen dient te worden aan- gepakt en kordaat te worden opgelost. Extraatje voor Schiedammers Het AOV wil de zgn. 50 euro "snip" terug in Schiedam. Elk jaar verdienen alle huishoudens van Schiedam een extraatje zonder kortingen. Door de toenemende druk van het landelijk beleid, is het juist van belang dat plaatselijk, in Schiedam, wel aan de bewoners wordt gedacht. Wonen Voor elke doelgroep in Schiedam moet een woning beschikbaar zijn. Ouderen moeten steeds meer van wijk verhuizen om een geschikte woning te vinden, als die er is. Een keuring voor een bepaalde voor- ziening is geen garantie dat men ook geplaatst kan worden of van een voorziening gebruik kan maken. Ouder Schiedammers moeten in hun eigen wijk kunnen blijven wonen. Woningen dienen in de wijk opgeplust en aangepast te worden, levensbestendige woningen horen in elke wijk. Wachtlijsten zijn niet' van deze tijd! Er dient voldoende aanbod te zijn in sociale en vrije sector-woningen. Daarnaast is het AOV er een voorstander van dat Schiedammers zelf kunnen bepalen of zij een woning kopen met erfpacht of met eigen grond. Eenzaamheid Schiedammers worden ouder. Ongeveer de helft van onze Schiedammers is 50 jaar of ouder. Kinderen kunnen niet altijd om de hoek wonen om man- telzorg te verlenen. Als weduwe weduwnaar alleenstaande is sociaal contact belangrijk. De wijkfuncties zoals wijkontmoetingspunten dienen te worden opgeplust en hersteld. Met vrijwilligers en mantelzorgers kun je niet altijd alle noden verhelpen, de gemeente kan dit wel ondersteunen en stimuleren! Echte Armoede Echte armoede is er ook in Schiedam, waarom dit ontkennen en deze niet zichtbaar maken en op lossen? Mensen die tussen wal en schip raken dienen opgevangen te worden en weer begeleid en gesteund een nieuwe kans krijgen. Directe hulp en begeleiding voor mensen die om diverse redenen in de problemen zijn gekomen, kan heel wat goedmaken. Hiermee kan werkeloosheid en verwaarlozing van Schiedammers tegen worden gegaan. Door extra belasting door de AOW premie, zullen veel ouderen met een pensioentje er op achteruit gaan. De gemeente dient hiervoor al voorzieningen te reserveren. Veiligheid en Handhaving Inbraak- en buurtpreventie? Meldpunt voor geweld tegen ouderen? Hondenpoep op de stoep? Het AOV pleit voor het herinvoeren van gemeentepolitie, meer zichtbare agenten die betrokken zijn bij Schiedam, bereikbare wijk- en buurtagenten en voor een blauwe brigade die ook na sluitingstijd van de winkels nog surveilleert en handhaaft. LUST ij/ii..

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2006 | | pagina 16