www.schiedam.nl WIJ bouwen een GRATIS PARKEERGARAGE IN DE BINNENSTAD la fill II ft Schiedam Een fatsoenlijke stad met kansen voor kinderen D66 wil lag parkeertarie ven en minder werkeersdrempels gemeente Schiedam Wet Mllieubeheer Week 8 Woensdag 22 februari 2006 Daadkrachtig vooruitl www, cda-schiedamnl J1 Wet Milieubeheer (vervolg) i m m Beschikkingen Algemeen Onderwerp Inzage Beroep Inlichtingen Wet Milieubeheer Beschikkingen - Artikel 8.26 Algemeen Onderwerp Inzage Beroep Inlichtingen I Wet Milieubeheer Beschikkingen - Artikel 8.25 Algemeen Onderwerp Inzage Wet Milieubeheer (vervolg) Bezwaar Inlichtingen iNawmmm ding Slli--.? 'S; Brede Volkspartij Schiedam - Lijst 14 ZELFDEWERK.. Als verplegende op vakantie? Ga mee met de Zonnebioem! Stem Marcel Houtkamp Lijst 9 www. d66schiedam. nl Week 8 MAASPOST SCHIEDAM - XQ04 Gemeentebericht II? if fit m 1* Bedrijven die nadelige gevolgen voor het milieu en/of overlast (hin der) kunnen veroorzaken, kunnen op grond van de Wet milieubeheer een vergunning nodig hebben. Deze vergunning moet in veel gevallen worden aangevraagd bij de gemeente. De procedure voor het behandelen van de aanvraag bestaat uit twee stappen: het opstellen van een ontwerp van de vergunning (ontwerpbeschikking) en vervolgens het verlenen van de vergunning (beschikking). Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben op 15 april 2005 een aanvraag om vergunning op grond van de Wet milieubeheer ontvangen. Het gaat om een aanvraag van E.N.F.M. Nederland om een revisievergunning voor een inrichting voor het ontwik- kelen, ontwerpen, fabriceren, monteren, opslaan en verhandelen van manometers, ther mometers en ventielen aan de Nieuwpoortweg 10 te Schiedam. Deze vergunning is nodig omdat binnen de inrichting een aantal processen zijn beein- digd (natlakproces, beitswerkzaamheden) en een aantal processen zijn gewijzigd (boven- grondse opslag van HBO in plaats van ondergrondse opslag en het wijzigen van open dampontvetten in gesloten dampontvetten). Daarnaast is de indeling van de inrichting deels gewijzigd. Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben op grond van de artikelen 8.2, 8.8 en 8.10 van de Wet milieubeheer besloten de gevraagde vergunning te verlenen. Aan de vergunning zijn voorschriften verbonden ter bescherming van het milieu. U kunt de beschikking, de aanvraag en de overige van belang zijnde stukken van 23 februari 2006 tot en met 6 april 2006 op werkdagen van 08.30 tot 17.00 uur inzien in het kantoor van de DCMR Milieudienst Rijnmond (DCMR), 's Gravelandseweg 565 te Schiedam. Indien daarom telefonisch wordt verzocht, kunnen de stukken in de bovengenoemde periode ook buiten kantooruren worden ingezien in het kantoor van de DCMR, tel. (010) 2468621. Binnen zes weken na de begindatum van ter inzage legging van de beschikking kan bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State beroep worden ingesteld door: - degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen de ontwerpbeschikking; - de adviseurs die advies hebben uitgebracht over het.ontwerp van de beschikking; - belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet verweten kan worden geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen de ontwerpbeschikking. Het beroepschrift moet worden ingediend bij de afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Wij wijzen erop dat zowel voor het instellen van beroep als voor het indienen van een verzoek om voorlopige voorziening griffierechten verschuldigd zijn. De beschikking wordt van kracht na afloop van de beroepstermijn, tenzij gedurende die termijn naast een beroepschrift een verzoek om voorlopige voorziening is ingediend. Een dergelijk verzoek moet worden ingediend bij de voorzitter van de afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op het ver zoek is beslist. Indien voor het veranderen van de inrichting tevens een bouwvergunning is vereist, wordt de beschikking niet eerder van kracht dan nadat de gemeente de bouwvergunning heeft verleend. Voor informatie over de aanvraag en de beschikking kunt u zich wenden tot de heer A.M. de Reuver van de DCMR, tel. (010) 2468340. Voor vragen over de procedure en ter inzage legging en voor kopieen (tegen betaling) van de ter inzage gelegde stukken kunt u contact opnemen met het bureau Documentaire Informatievoorziening van de DCMR, tel. (010) 2468621. Projectnummer: 309365 Bedrijven die nadelige gevolgen voor het milieu en/of overlast (hinder) kunnen veroorza ken, kunnen op grond van de Wet milieubeheer een vergunning nodig hebben. Deze vergunning moet in veel gevallen worden aangevraagd bij de gemeente. De procedure voor het behandelen van de aanvraag bestaat uit twee stappen: het opstellen van een ont werp van de vergunning (ontwerpbeschikking) en vervolgens het verlenen van de ver gunning (beschikking). Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben op 5 September 2005 een aanvraag om vergunning op grond van de Wet milieubeheer ontvangen. Het gaat om een aan vraag van Boers Co Fijnmechanische industrie B.V. om een veranderingsvergunning voor het plaatsen van een reinigingsbad aan de Fokkerstraat 489-495 te Schiedam. Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben besloten de gevraagde vergunning te verlenen. Aan de vergunning zullen voorschriften worden verbonden ter bescherming van het milieu. Verzoek tot intrekking van de veranderingsvergunning Op 5 oktober 2005 hebben wij van Boers Co Fijnmechanische industrie B.V. een ver zoek ontvangen om de op 26 oktober 2004 verleende veranderingsvergunning krachtens de Wet milieubeheet, voor het plaatsen van een cyclohexaanbad aan de Fokkerstraat 489- 495 te Schiedam, ingevolge artikel 8.26 van de Wet milieubeheer, in te trekken, omdat geen gebruik meer wordt gemaakt van deze vergunning. Het eerder aangevraagde cyclo hexaanbad wordt vervangen door een minder milieubelastend reinigingsbad met gelijk- waardige reinigingskwaliteiten zoals beschreven in de bovengenoemde vergunningaan- vraag van 5 September 2005. Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben besloten de vergunning in te trekken overeenkomstig het verzoek. U kunt de beschikkingen, de aanvraag en de overige van belang zijnde stukken van 23 februari 2006 tot en met 6 april 2006 op werkdagen van 08.30 tot 17.00 uur inzien in het kantoor van de DCMR Milieudienst Rijnmond (DCMR), 's Gravelandseweg 565 te Schiedam. Indien daarom telefonisch wordt verzocht, kunnen de stukken in de bovengenoemde periode ook buiten kantooruren worden ingezien in het kantoor van de DCMR, tel. (010) 2468621. Binnen zes weken na de begindatum van ter inzage legging van de beschikking kan bij de afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State beroep worden ingesteld door: - degenen die zienswijzen hebben ingebracht tegen de ontwerpbeschikking; - de adviseurs die advies hebben uitgebracht over het ontwerp van de beschikking; - belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet verweten kan worden geen zienswijzen te hebben ingebracht tegen de ontwerpbeschikking. Het beroepschrift moet worden ingediend bij de afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Wij wijzen erop dat zowel voor het instellen van beroep als voor het indienen van een verzoek om voorlopige voorziening griffierechten verschuldigd zijn. De beschikking wordt van kracht na afloop van de beroepstermijn, tenzij gedurende die termijn naast een beroepschrift een verzoek om voorlopige voorziening is ingediend. Een dergelijk verzoek moet worden ingediend bij de voorzitter van de afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op het ver zoek is beslist. Indien voor het oprichten/veranderen van de inrichting tevens een bouwvergunning is vereist, wordt de beschikking niet eerder van kracht dan nadat de gemeente de bouwver gunning heeft verleend. Voor informatie over de aanvraag en de beschikkingen kunt u zich wenden tot de heer A.M. de Reuver van de DCMR, tel. (010) 2468340. Voor vragen over de procedure en ter inzage legging en voor kopieen (tegen betaling) van de ter inzage gelegde stukken kunt u contact opnemen met het bureau Documentaire Informatievoorziening van de DCMR, tel. (010) 2468621). Projectnummer: 314030 4 Bedrijven die nadelige gevolgen voor het milieu en/of overlast (hinder) veroorzaken heb ben meestal een vergunning ingevolge de Wet milieubeheer. Het bevoegd gezag heeft de mogelijkheid een vergunning in te trekken, als gedurende drie jaar geen handelingen worden verricht (lid 1 sub c) met gebruikmaking van de vergunning, of als de inrichting geheel of gedeeltelijk is verwoest (lid 1 sub d). De behandeling van deze procedure bestaat uit twee stappen: het schriftelijk ter kennis brengen van het voornemen tot intrekking aan de vergunninghouder en vervolgens het nemen van een besluit ten aan- zien van het intrekken van de vergunning (beschikking). Burgemeester en wethouders van Schiedam maken het volgeride bekend. 1. Wij hebben besloten de op 7 februari 1984 verleende vergunning ten behoeve van een gasdrukregel- en meetstation aan de Buitenhavenweg 56 (naast) te Schiedam krachtens artikel 8.25 lid 1 sub c van de Wet milieubeheer ambtshalve in te trekken. 2. Wij hebben besloten de op 23 februari 1965 verleende vergunning ten behoeve van een wagenmakerij annex machinale houtbewerkingsinrichting aan de Kerklaan 19 te Schiedam krachtens artikel 8.25 lid 1 sub c van de Wet milieubeheer ambtshalve in te trekken. 3. Wij hebben besloten de op 23 januari 1990 verleende vergunning ten behoeve van een metaalbewerkingsbedrijf aan de Lange Nieuwstraat 99b te Schiedam krachtens artikel 8.25 lid 1 sub c van de Wet milieubeheer ambtshalve in te trekken. U kunt de beschikking en de overige van belang zijnde stukken van 23 februari 2006 tot en met 6 april 2006 op werkdagen van 08.30 tot 17.00 uur inzien in het kantoor van de DCMR Milieudienst Rijnmond, 's Gravelandseweg 565 te Schiedam. Indien daarom telefonisch wordt verzocht, tel. (010) 2468621 kunnen de stukken in de bovengenoemde periode ook buiten kantooruren worden ingezien bij de DCMR Milieudienst Rijnmond. Ingevolge artikel 7.1 van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden bezwaar maken tegen deze beschikking. Het maken van bezwaar dient te geschieden door het indienen van een bezwaarschrift bij ons college. Een bezwaarschrift kan worden ingediend gedurende een termijn van zes weken na de datum van verzending van deze beschikking. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en dient in ieder geval het volgende te bevatten: - de naam en het adres van de indiener; - de dagtekening; - een omschrijving van de beschikking waartegen bezwaar wordt gemaakt; - de gronden van het bezwaar. Een bezwaarschrift dient te worden gericht aan het college van burgemeester en wethou ders van Schiedam, Bezwaar- en beroepschriftencommissie, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. De beschikking wordt van kracht met ingang van de dag na het einde van de bezwaar- termijn, tenzij voor deze datum bezwaar is gemaakt en met toepassing van artikel 36 van de Wet op de Raad van State, juncto artikel; 8.81 van de Algemene wet bestuursrecht, een verzoek is gedaan tot het treffen van een voorlopige voorziening. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dit verzoek is beslist. Het verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Wij wijzen erop dat zowel voor het instellen van beroep als voor het indienen van een verzoek om voorlopige voorziening griffierechten verschuldigd zijn. Voor informatie over de beschikking kunt u zich wenden tot de heer A.M. de Reuver van de DCMR, tel. (010) 2468340. Voor vragen over de procedure en voor kopieen (tegen betaling) van de stukken kunt u contact opnemen met het bureau Documentaire Informatievoorziening van de DCMR, tel. (010) 2468621. Projectnummer: 314335 v lAl! Op grond van artikel 4.4.2. van de APV - Schiedam is een kapvergunning verleend voor het rooien van: - 1 populier staande aan de Sporthalstraat ter hoogte van sporthal Margriet, 2 populie- ren staande aan de Olympiaweg ter hoogte van het clubgebouw sportvereniging HBSS in verband met schade en risico veroorzaakt door takbreuk en stabiliteitsproblemen - 1 kers staande in de achtertuin van het pand Burg. Knappertlaan 252 in verband met een slechte conditie en overlast - 3 sierkersen staande aan de Schiekade ter hoogte van gemaal Schiekade in verband met het verwijderen van een bestaande spuileiding en aanleg van een nieuwe spuilei- - 1 plataan staande ter hoogte van Weide 35 in verband met stabiliteitsproblemen en risico - 2 esdoorns staande ter hoogte van het kerkgebouw aan de Westvest 90 in verband met schade aan het monumentale pand - 1 kastanje staande in de achtertuin van het pand Kerklaan 48 in verband met schade en overlast - 2 Leijlandcypressen staande in de voortuin van het pand Laan van Spaland 14 in ver band met overlast - 1 Atlasceder staande in de voortuin van het pand Heelmeesterstraat 35 in verband met overlast - 1 berk en 1 kronkelwilg staande in de achtertuin van het pand Ary Koplaan 37 in ver band met overlast en de aanleg van een invalidentoegang - 1 grauwe abeel staande Land van Ris aan de achterzijde van Oostsingel 74, 76, 78 en 80 Op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen dit besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen binnen 6 weken na publicatie van deze vergunning. Het bezwaarschrift dient te worden gericht aan het college van burgemeester en wethou ders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst kunnen belanghebbenden, indien zij van mening zijn dat de behandeling van hun bezwaren onverwijld spoed vereist, bij de voorzieningenrechter een verzoek om een voorlopige voorziening indienen (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een dergelijk verzoek dient te worden gericht aan de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Rotterdam, sector Bestuursrecht, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Dit verzoek kan overigens pas worden gedaan als een bezwaarschrift is ingediend. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer E. Otterspeer, tel. (010) 2465421. Cotofon Stadskantoor Tel.: (010) 246 55 55 Fax: (01C Openingstiiden Stadswinke! Gemeentelljk Informatiepunt Stadswmkel, Stad serf 11 Tel.: (010) 246 53 04 473 70 21 maandag 12.00 tot 16.00 uur Postadres Postbus 15011 3 100 EA Schiedam E-mail: tnfo@schiedam.et dtnsdag ym vrijdag 0800 tot 16.00 uur Dtmen Kantoofufen voor donderdag 08.00 tot 20.00 uur spoedetsende veiiigneidszaKen tel. tuiuj Z4b 00 CPA Ben jij verpleegkundige of ziekenverzorgende en wil je langdurig zieken en gehandicapten de vakantie van hun leven bezorgen? Sluit je dan aan bij ons supergemotiveerde team vrijwilligers. Bel (076) 564 63 65 of kijk op tvww.zonnebloem.nl de Zonnebioem*

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2006 | | pagina 8