Parkeren met mobieltje blijkt Cursus voor ondernemers A w Wat vonden zij van de Gemeentearchief zet huwelijksbijlagen 1812-1844 online www.schiedam.nl 4 Hulp gezocht voor invullen aangifte V Zoeken naar Schiedamse voorouders gemeente Schiedam Week 9 Cx m a/ -i V liaar 1/ r V, I Uitvoeringsbesluit GSM-parkeren Woensdag 1 maart 2006 Van boekhouden tot brandjes blussen CERTIFIC AA T. 'y Instituut Sociaal Raadslieden start in samenwerking met Stichting Welzijn Schiedam, Ouderenwerk Schiedam en de Beiastingdienst Rotterdam dit jaar weer een Belastinginvulservice in de gemeente Schiedam. Hiervoor worden vrij- willigers gevraagd. De vrijwilligers kunnen leren hoe ze anderen kunnen helpen met het invullen van een aangiftebiljet. Het project is bedoeld om personen te helpen die wonen in Schiedam en van wie het inkomen niet hoger is dan 25.000,-- per jaar. In huishoudens met een laag inkomen is vaak niet goed bekend dat van de Beiastingdienst geld terugontvangen kan worden. Als van de Beiastingdienst een aangiftebiljet ontvangen wordt, begrijpen velen niet hoe dit formulier moet worden ingevuld. Ook komt het voor dat door het verkeerd invullen van deze formulieren teveel geld wordt terugontvangen wat later weer moet worden terugbetaald. Om Schiedammers te helpen bij de Belastingaangifte worden vrijwilligers gezocht. Deze volgen een cursus van de Beiastingdienst waarna zij anderen kunnen helpen bij het invul len van een eenvoudige aangifte. Op invuldagen in de maand mei (overdag) kunnen belangstellenden vervolgens terecht bij deze vrijwilligers. Dit invullen gebeurt onder begeleiding van medewerkers van de Beiastingdienst. De invulhulp is eerder al naar tevre- denheid gestart in Schiedam, enkele Rotterdamse wijken en Spijkenisse. Wie zich als vrijwilliger wil opgeven kan terecht bij het Instituut Sociaal Raadslieden Schiedam te bereiken onder telefoonnummer 2465003 s morgens tussen 09.00 en 11.30 uur (niet op maandagmorgen). In Schiedam kan je niet alleen parkeren met muntgeld en chipknip, maar sinds September vorig jaar ook met je mobiele telefoon, het zogeheten GSM-parkeren. Steeds meer mensen maken van die mogelijkheid gebruik. Sinds de invoering zijn er ruim 2500 parkeeracties per maand geregistreerd. En dat is ook niet zo verwonderlijk. Want wie een abonnement heeft bij het bedrijf Park-line en zijn auto parkeert, hoeft alleen maar een nummer te bellen en de code in te toetsen die op speciale bordjes bij de parkeerplaats staat aangegeven. Bij vertrek meld je je via datzelfde nummer weer af. En dat is het. Een kind kan de was doen. Geen gedoe met contant geld of een niet opgeladen chipknip. Geen gezoek naar een parkeermeter. Niet halverwege je afspraak de automaat bij hoeven vullen, geen zenuwdchtig gekijk op horloges. Veilig De automobilist krijgt van Park-line een zogeheten transponderkaart, de parkeerticket. De kaart moet achter de voorruit worden gelegd. Parkeercontroleurs kunnen via het nummer op de kaart achterhalen of er daadwerkelijk is betaald. Aan het eind van de maand rekent Park-line alle parkeergelden af middels een automati- sche incasso. Overigens kost een abonnement 1,75 per maand (en eenmalig inschrijf- geld €10,00). Park-line is ook actief in steden in de buurt, zoals Den Haag, Delft en Rotterdam. De gemeente heeft het gsm-parkeren in Schiedam mogelijk gemaakt. Ze wilde tegemoet komen aan de vraag naar meer verschillende manieren om parkeergeld te betalen. Daarnaast is het prettig dat het gsm-parkeren veilig is. Niet alleen voor de automobilist, maar ook voor mensen die het geld innen. Het gsm-parkeren via Park-Line zal in ieder geval voor een periode van 5 jaar in Schiedam mogelijk zijn. Informatie Meer informatie: www.park-line.nl of bel met het Gemeentelijk Informatiepunt in het Stadskantoor, telefoon (010) 2465304. U kunt daar ook een folder afhalen. Elders op deze pagina vindt u de regels en voorwaarden die aan het GSM-parkeren zijn verbonden (zie uitvoeringsbesluit GSM-parkeren). Uitvoeringsbesluit GSM-parkeren ex artikel 6, lid 1 onder a van de Verordening op de Heffing en Invordering van Parkeerbelastingen 2004. 1. Degene die parkeerbelasting wil betalen via de GSM (hierna: "gebruiker") dient direct bij aanvang van het parkeren zich op de door de aanbieder van het GSM- parkeren voorgeschreven wijze aan te melden. 2. Gebruiker dient de originele transponderkaart met het nummer duidelijk zichtbaar en leesbaar tegen de voorruit van het voertuig te bevestigen. 3. Gebruiker is verantwoordelijk voor het intoetsen van de juiste tariefcode van de betreffende parkeerplaats, deze codes zijn op straat herkenbaar aan witte borden met mobiele telefoonsymbool en vier-cijferig nummer. 4. Instructies door Park-Line en (controleurs van) de gemeente dienen te worden opgevolgd. 5. Gebruiker mag er pas van uitgaan dat een parkeeractie is aan- of afgemeld nadat een bevestiging daarvan op de voor de aanbieder van het GSM-parkeren gebruikelijke wijze is ontvangen. 6. Indien het door een storing in het parkeersysteem van de aanbieder van het GSM- parkeren, door een storing in het mobiele telefoonnetwerk of door andere omstan- digheden niet mogelijk is voor gebruiker zich aan te melden bij de aanbieder van het GSM-parkeren, dient de verschuldigde parkeerbelasting op een andere wijze te worden voldaan. 7. Indien bij controle door de gemeente blijkt dat de gebruiker zich niet c.q. niet op de juiste wijze heeft aangemeld en de verschuldigde parkeerbelasting is ook niet op een andere wijze voldaan, kan een naheffingsaanslag worden opgelegd. 8. De rechtsgeldige weergave van de parkeertijd, het parkeerbedrag en de tariefcode van het gebied waar geparkeerd is wordt weergegeven op de persoonlijke pagina van de gebruiker op de website van Park-Line. Indien gebruiker bezwaar maakt tegen een opgelegde naheffingsaanslag, zal dit overzicht bepalend zijn voor het vaststellen of er parkeerbelasting is betaald. 9. De gemeente Schiedam kan niet aansprakelijk worden gesteld voor enigerlei directe, indirecte of gevolgschade ontstaan door het gebruik van mogelijkheid parkeerbelas ting te voldoen door middel van de mobiele telefoon. 10. Gebruiker erkent dat het kunnen gebruiken van de mogelijkheid tot betalen van parkeerbelasting door middel van de mobiele telefoon, zoals het aan- en afmelden van parkeeracties en het gebruik van internet en SMS-diensten afhankelijk is van de werking van de mobiele telefoon, (mobiele) netwerken en diensten van derden. De gemeente Schiedam kan niet aansprakelijk worden gesteld voor schade die ontstaat door het niet of onvoldoende functioneren van mobiele telefoon, (mobiele) net werken en/of diensten van derden, bijvoorbeeld het niet (tijdig) ontvangen van een SMS bericht. 11. De gemeentelijke vigerende Parkeerverordening en Parkeerbelastingverordening zijn van toepassing voor alle gebruikers van GSM-parkeren in Schiedam. 12. De parkeertarieven staan vermeld op de parkeerautomaten. De gemeente Schiedam kan de parkeertarieven wijzigen. Wijzigingen in de parkeertarieven worden met de ingangsdatum doorgegeven aan Park-Line, waarna deze de nieuwe tarieven vanaf de ingangsdatum in rekening brengt. Wijzigingen in de parkeertarieven worden door de gemeente Schiedam gepubliceerd op de gemeentepagina in de Maasstad en vermeld op de website van de gemeente Schiedam. De afgelopen maanden zaten zo'n twintig Schiedamse ondernemers elke woens- dagavond in de schoolbanken. Op uitnodiging van de gemeente werden ze ver- trouwd gemaakt met de laatste ontwikkelingen op het gebied van onder meer belastingen, boekhouding, marketing en de Arbo-wet. De zogeheten cursus Beter Ondernemen was speciaal bedoeld voor kleine bedrijven, die maximaal vier mensen in dienst hebben. De deelnemers hadden de mogelijkheid om diverse certificaten te behalen. Er werden lessen gevolgd bij het Zadkine College, er waren diverse workshops en een bedrijf sad viseur kwam desgewenst persoonlijk een kijkje nemen in de 'winker. Ook werd flink geoefend in brandjes blussen en mensen reanimeren. Want ook voor het onderdeel bedrijfshulpverlening kon een diploma worden behaald. De deelnemers betaal- den slechts een geringe vergoeding voor de opleiding. Annette Jongen. Verantwoordelijk wethouder Van Tilborg temidden van de cursisten. De cursus Beter Ondernemen past binnen het economisch beleid van de gemeente Schiedam om (startende) ondernemers goed op weg te helpen en te houden. Ook het Ondernemersloket is daarvan een voorbeeld. Bij deze balie in de Stadswinkel krijgen ondernemers alle informatie die ze nodig hebben.Voor ondernemers met meer specifieke vragen heeft de gemeente drie accountmanagers paraat. Zij helpen bedrijven persoonlijk bij onder andere. het zoeken naar andere bedrijfsruimte. Hun advies is kosteloos. Daarnaast werkt de gemeente nauw samen met de Stichting Mentor. Een organisatie van Schiedamse ondernemers die andere (startende) Schiedamse ondernemers met raad en daad gratis terzijde staat. Meer informatie? Bel dan het ondernemersloket (010) 2465304 of kijk op www.schiedam.nl (ondernemen). Het is op dit moment nog niet duidelijk of de cursus Beter Ondernemen een vervolg krijgt. M, Buydayci (Banketbakkerij Parkweg): "Volwassener geworden" "Het was een goede cursus. Ik heb veel mensen leren kennen. Ik weet nu wat ik moet doen als er een ongeluk gebeurt met een klant of als er brand is in de winkel. Ik vind het leuk om mensen te helpen en dat kwam ook in de cursus aan de orde. Ik ben een beetje volwassen geworden, naar de klanten toe en ook zakelijk. Miranda van Jaarsveld (Schiedam Souvenirs): "Zonder deze cursus geen Havenrijk" "Ik ben echt een superfan van deze cursus. Als er nog eens een vervolg komt: 'Ik sta vooraan'. Ik vind al veel langer dat er rond de Appelmarkt iets moet worden gedaan. Het is een prachtig gebied dat ik wil oppompen, oppoetsen. En steeds dacht ik: Ik zou toch zo graag met die en die iets willen ondernemen!'. Maar ik durfde die stap niet te zetten. De cursus heeft me over die drempel geholpen. We hadden lessen over speed- daten. Hoe je snel mensen bij elkaar kunt brengen. Over netwerken en dat je niet alles zelf moet willen doen. Ik heb leren initiadef nemen. Uiteindelijk heb ik het Jenevermuseum, het Cooperatiemuseum, Frans Huisman (Doek), Niek Hogeland, Freek Homan en Fun-key Events benaderd. En ze reageerden meteen enthousiast! Inmiddels hebben we 'Havenrijk' opgericht. Een club mensen die iets willen maken van het gebied Lange Haven-Appelmarkt. Door het organiseren van activiteiten en pro- jecten of door iets te doen met de inrichting. We gaan mensen samenbrengen die daar- in een rol kunnen en willen spelen. Begin april maken we onze plannen bekend." Annette Jongen (Jongen's boeken): "Gestimuleerd om zaken te ondernemen" "De cursus maakte in ieder geval duidelijk dat netwerken heel belangrijk is. Een open deur misschien, maar dat is nu wel doorgedrongen. En ik kan het meteen in de prak- tijk brengen. Als ik' nog eens posters wil verspreiden, dan kan ik een beroep doen op de deelnemers van de cursus. je kent elkaar nu en helpt elkaar daardoor eerder. De cursus was ook een stimulans om actief te worden. Ik ben van plan om een winkeliersveteni- ging voor de Dam op te richten. Omdat we die nu niet hebben, kunnen we geen lid worden van het Centrummanagement en dat vind ik geen goede zaak. Ik ga nu samen met Louis Pieterse van de Co-Operatie bekijken of we iets op poten kunnen zetten. Verder had ik graag nog meer lessen bedrijfshulpverlening gehad. Meer willen oefenen, zoals reanimeren. Ik weet nu wel hoe het moet. maar ik moet er nog wel erg bij naden- ken." In december 2004 nam het Gemeentearchief een belangrijke stap in de dienst- verlening op afstand met de lancering van SchiedamGen. Hiermee is het moge lijk online, 24 uur per dag gratis te zoeken naar Schiedamse voorouders. Een belangrijk onderdeel van SchiedamGen zijn de scans van originele documenten. De huwelijksakten van de gemeente Schiedam uit de periode 1811-1923 waren al te raadple- gen. Nu zijn ook een flink deel van de geboorteakten 1811-1825 en de huwelijksbijlagen 1812-1844 beschikbaar gekomen. Huwelijksbijlagen zijn een rijke aanvullende bron bij de huwelijksakten. Het zijn de documenten die huwelijkskandidaten aan de ambtenaar van de burgerlijke stand moes- ten overhandigen voor ze konden trouwen. Ze bevatten in ieder geval informatie over de geboortedata van het bruidspaar. Verder zijn bewijzen van overlijden van eerdere echtge- noten of ouders aan te treffen. Meestal is er ook een verklaring over het wel of niet vervuld hebben door de bruidegom van zijn dienstplicht bij de Nationale Militie. Daarin staan ook zijn uiterlijke kenmerken vermeld. In de afbeelding ziet u een voorbeeld van zo'n certificaat. Uiteindelijk zullen alle openbare akten van de burgerlijke stand in SchiedamGen worden opgenomen. Dat wil zeggen huwe lijksakten met bijlagen en geboorte- en overlijdensakten van de gemeente Schiedam en geannexeerde gemeen- ten. Die vroegere gemeenten zijn Kethel en Spaland, Nieuwland, Kortland en 's-Graveland en Oud- en Nieuw-Mathenesse. Mrxfel Htt, LL. Art. go der Wet, Gratis. ZJgtfog van dm jare ven 181 NATIONALE MILITIE. P E O V I N C I -2 U I D-H O L L A N O, De GOUVERfjEUR van de Ptovmcie Zv I n licit land verklaart.dat At**,-'"■-/ytr'S geboren te van beroep ti deu £J '1- A>rt*y' SchiedamGen en meer informatie vindt u op archief.schiedam.nl onder 'voorouders'. U kunt ook langskomen bij het Gemeentearchief. Ook als u graag meer wilt weten over uw (Schiedamse) voorouders, maar niet goed weet hoe zo'n onderzoek aan te pakken, bent u van harte welkom. Certificaat waaruit blijkt dat Laurentius Knappert Sczn., geboren op ?1 november 1796 te Schiedam, was vrijgesteld van de dienstplicht in de Nationale Militie. De reden hiervoor is dat hij al iemand anders - tegen betaling- voor zijn nummer had laten opkomen. Zijn signalement luidde. 5 [voet en] 5 [duim] ovaal rond blaauw ord. ['ordinair', gewoon] rond I. bruin 'Lengte: Aangezigt: Voorhoofd: Oogen: Neus, Mond: Kin: Haar, Wenkbraauwen: Merkbare teekenen: Laurentius' lengte van 5 voet en 5 duim is ongeveer 1,63 meter. Het Gemeentearchief Schiedam is iedere werkdag geopend van 9 tot 17 uur en gevestigd op de derde verdie- ping van de nieuwbouw van het Stadskantoor, Stadssrf 1. E-mail: archief@schiedam.nl. Bezoek ook de webstek archief.schiedamnl en de tentoonstellingen in de Stadswinkel. Het Gemeentearchief bewaart informatie over Schiedam en Schiedammers van 1286 tot gisteren en stelt deze gratis beschikbaar. Het certificaat is bijlage bij de akte betreffende zijn huwelijk met Wilhelmina Helena de Groot, dat werd gesloten in Schiedam op 19 juli 1819 (nr. 58). zoon van i A /rt*. i/Ey/v.V ei] van binnen de Gemeente van 'fitter i. A& Kn-AAct'- voor de Rationale Militie is ingefcbreveudat aan bem, bij de loting, ten deeie gcvailcn zijnde het nommer /A bij veryelgens, door den Militic-Raad, zitting gebouden hcbbende te /Pf'Trs f uit hoofde van "j a /Alft AAir A. fit ,'Afi- is vrijgeflfeld - Gegeven te 's Gratcvhageden \A iCi y SIGNALEMENT: Lengte j Aangezigt Sv Koorhmjd Oogen Neus J I X Mond Kin Wenkbraauwen Merkbare teekenen Handteekemng C- A 5 De Gouvemeur der Proyincls s Jfon fic.,. Arc. \q v at /A- "K.A ARCHIEF A G5tBgj«t8CfS o". //A'J. vVOv.'-- Coiofon Stadskantoor Tel.: (010) 246 55 55 Fax: (010) 473 70 21 E-mail: info@schiedam.nl Openingstijden Stadswinkel maandag 12.00 tot 16.00 uur dinsdag f/m vrijdag 08.00 tot 16.00 uur donderdag 08.00 tot 20.00 uur Gemeentelijk Informatiepunt Stadswinkel, Stadserf 11 Tel.: (010) 246 53 04 Postadres Postbus 15011 3100 EA Schiedam Buiten kantooruren voor spoedeisende veiilgheidszaken Tel.: (010) 246 54 00

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2006 | | pagina 3