4 *UL1 maasstad wiik Kap op molen De Nolet WIJ verkopen onze SCHIEDAMSE zwembaden NIET WIJ laten WIJKBESLISSINGEN aande WIJKBEWONERS Assertiviteit voor jongeren Jubilarissen gezocht Politiek forum in Nieuwland Jan Mariinissen in Schiedam Wandeling met Brinkhorst Symbolische herintroductie van koe in de wei Dinsdag op plaats gehesen Rommelmarkt Verkiezings- website Auto brandt volledig uit Scooter- dieven bet rapt Verplegers bedreigd Controle op rijden door rood Medicijnen verloren Jonge fietsendief weekbladen SCHIEDAM ijn Brede Volkspartij Schiedam - Lijst 14 SCHIEDAM - Het Gemengd Koor 'Zanglust'uit Pernis ver- zorgt zaterdag 4 maart het inloopconcert in de Grote Kerk. De begeleiding aan piano/orgel wordt verzorgd door Hans Cok. Op het programma staan Latijnse psalmen en Lutherse Kora- len, Engelse Hymns and Psalmtunes. Aanvang is 15.00 uur en de toegang is vrij. Disco Cadeau Gospelsound Paranormale beurs Concert Rommelmarkt Expositie MILIEUKLACHTEN UIT UW REGIO Brede Volkspartij Schiedam - Lijst 14 ppsv SCHIEDAM - Voor jonge ren die zich verlegen voelen in gezelschap, zich snel laten overdonderen door anderen en merken dat zij niet duide- lijk overkomen als zij pro- beren hun mening te geven, is er nu een 'coole' cursus in Schiedam. De jongeren le- ren er onder meer hun ver- legenheid overwinnen, om- gaan met kritiek en beter voor zichzelf opkomen. De cursus 'Assertiviteit voor jongeren' bestaat uit tien wekelijkse bijeenkomsten en is bedoeld voor jongeren van 18 tot ongeveer 23 jaar. De eerste trainingsavond is op donderdag 23 maart van 19.30 tot 21.30 uur en de groep bestaat uit maximaal 12 jongeren. Bij de training wordt ge- werkt met videobeelden van situaties uit het dagelijks le- ven. De jongeren krijgen op- drachten mee om ook thuis en bijvoorbeeld op school, op het werk of in het uit- gaansleven mee te oefenen. Ze leren bovendien het nodi- ge van hun eigen ervaringen en kunnen elkaar handige tips geven. Ervaring met de- ze cursus leert dat jongeren er meer inzicht door krijgen in hun eigen gedrag en meer zelfvertrouwen krijgen. De cursus is een initiatief van Maatschappelijke Dienstverlening Nieuwe Waterweg (MDNW) en vindt plaats in het gebouw van het maatschappelijk werk aan de Van Swinden- singel 40. Deelname kost 25 euro (inclusief werkboek). Voor meer info: Willy Mohr (mohr@mdnw.nl) of Wilna Terwindt (terwindt- mdnw.nl) of bel met 473 10 33. SCHIEDAM - Vluchtelin- genWerk Schiedam viert haar 25-jarig jubileum. De afsluitende feestavond van dit jubileumjaar wordt in mei gehouden. Deze is be doeld voor iedereen die ooit bij VluchtelingenWerk Schiedam betrokken is ge- weest in de afgelopen 25 jaar en voor clienten. Nog niet alle adressen van oud- medewerkers zijn gevonden en daarom wordt een op- roep gedaan aan iedereen die zich ooit voor Vluchte lingenWerk Schiedam heeft ingezet. Aanmelden kan via vluchtelingenwerkschie- dam@hetnet.nl of nummer 470 03 30. www.maasstadweekbladen.nl KANTOOR: Westblaak 180 Postbus 1162 3000BD Rotterdam Telefoon 0104004491 Fax 010 4128449 email: stadsgroepadv@rotterdamsdagblad.nl Geopend ma. t/mvr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Netwerk VSP email: Telefoon 0900 2020299 (10 euro ct. p.min.) ma. t/m vr. 09.00-17.00 uur DIRECTIE: R. M. de Koning MANAGER: H. Wirtz Telefoon 010 4004290 CHEF VERKOOP: B. van Dongen Telefoon 06 53 786940 VERTEGENWOORDIGERS: S. Verzendaal Telefoon 06 10921026 B. van Dongen Telefoon 06 53786940 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Totdinsdag 10.00 uur IMA/P advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Westblaak 180 Postbus 1685 3000 BR Rotterdam Fax 010 4004366 Email redactie: maaspostwaterweg@redactie. maasstadnl K. Moerman - van der Knaap Telefoon 010 4004322 E. Meijer Telefoon 010 4004401 Chef-redactie: P. E. van der Heide Telefoon 010 4004490 FOTOGRAFIE: Voornabestellingen Telefoon 06 51562210 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: PcM Lokale Media b.v. Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij PcM Lokale Media b.v., c.q. de betreffende auteur n n n Woerisdag 1 maart 2006 XQ52 GroenLinks maakt zich sterk voor behoud Woudweg door Peter de Jong WATERWEG - Hemels- breed ligt er tussen de be- bouwde kommen van Schie dam, Vlaardingen en Delft nog slechts drie kilometer weidelandschap. Ook ligt al meer dan dertig jaar het zandlichaam van de beoog- de A4 dreigend te wachten om het gebied defmitief in tweeen te delen. Weliswaar mag dat van de gemeenten alleen zover komen als ze hem niet zien ruiken of ho- ren, maar dat zou alleen gel- den binnen de grenzen van hun bebouwde kom. Omdat binnenkort de dertig jaar oude reconstructiewet af zal lo- pen, lijkt het zaak voor de aanpa- lende gemeenten zelf te zorgen dat ze niet opnieuw de grenzen van het groene hart verleggen. Toch staan ze hierin niet alleen. De Dienst Landelijke Gebieden (DLG) legt momenteel de laatste hand aan de herinrichting van het groene gebied, om het ook fysiek onmogelijk te maken dat de stad nog verder oprukt. Een foto in haar brochure brengt zeer realistisch in beeld waar het de DLG bij de reconstructie om gaat. Een dicht opeengepakte mensenmassa die begerig naar het laatste grote groene gebied in de zuidelijke Randstad kijkt. Wat de DLG betreft echter niet om te wonen maar om te recreeren. De DLG balanceert daarmee ook een beetje op de grens van twee ge- dachten. Want terwijl het agrari- sche gebied door velen al genera- ties lang als vanzelfsprekend door SCHIEDAM - De Samenwer- kende Ouderenbonden en het Gehandicapten Platform Schiedam organiseren don derdag 2 maart van 13.30 tot 15.30 uur in Wijkcentrum Nieuwland aan het Willem Dreesplein een politieke fo- rumbijeenkomst. Alle in de raad vertegenwoor- digde politieke partijen zijn uitgenodigd om met een van hun kandidaten in het forum plaats te nemen. Verschillen- de partijen hebben al toezeg- gingen gedaan om met een of meer personen aanwezig te zijn. SCHIEDAM - Jan Marijnis- sen komt vrijdag 3 maart naar Schiedam. Tussen 12.00 en 14.00 uur brengt hij een bezoek aan openbare basisschool de Peperklip in Schiedam-Oost. Marijnissen praat met directeur Ron Abel en lijsttrekker Yorick Haan over integratie en se- gregatie in het basisonder- wijs. De Schiedamse SP heeft in tegratie tot een van de hoofdthema's van haar campagne gemaakt. SCHIEDAM - D66-minister Laurens Jan Brinkhorst loopt zaterdag 4 maart van 12.30 tot 13.30 uur mee met een stadswandeling van D66 door het centrum van Schie dam. De route loopt van molen De Nieuwe Palmboom via de Grote Markt en de Hoog- straat naar het Jenevermu- seum aan de Lange Haven. Onderweg is er volop gele- genheid om met de minister een praatje te maken of een probleem aan te kaarten. Centraal staat de kwalitatie- ve verbetering van het cen trum. Ook wordt gesproken met vertegenwoordigers van de winkeliers in de Hoog- straat en natuurlijk met het winkelende publiek. Iedereen die in wil haken bij de stadswandeling is wel- kom. Voor meer info: Hans Bautz, 474 06 33/06 - 51 31 12 13. dezelfde ogen bekeken wordt, vinden anderen het domweg lo- gisch dat er zo snel mogelijk een nieuwe extra noord-zuid snel- wegverbinding door het gebied aangelegd moet worden. De DLG orga- niseerde deze week een ex- curcie om de pers voor te lichten over de afrondingsfase waarin de recon structiewet zich bevindt. Vanwe- ge de geringe belangstelling van de pers, kon DLG accountsmana- ger Kees van der Vaart zich be- perken tot een diapresentatie in het jachthuis tussen de Vlieten. Van der Vaart toonde hoe de fy- sieke structuur van Vlaardingen zich af lijkt te keren van de groe ne omgeving, daar waar Schie dam het groen juist binnen de be bouwde kom weet te trekken, zo- als met de Poldervaart en in Keth- el. Net als Delft hebben beide ste- den hun grenzen echter tot op het randje van de reconstructiewet volgebouwd. De politie ke structuur in Schie dam en Vlaardin gen lijkt echter een heel ander verhaal. In de Schiedamse en Vlaardingse politiek is er de laat ste tijd heel wat beroering ge- weest over wat in de laatste groe ne polders staat te gebeuren. At- tent gemaakt door het Actiecomi te Behoud Woudweg bleek dat men eigenlijk al geen kant meer op kon omdat er bestemmings- plannen waren aangenomen die mede het wettelijk kader voor de herinriehting vormden. De Vlaar dingse GroenLinks wethouder Ben van der Velde zet zich via het recreatieschap Midden Delfland toch nog schrap voor de ideeen van het Actiecomite. We hebben daar gelukkig al enkele positieve resultaten van, maar de Schie damse wethouder Habermehl heb ik slechts een keer in de vergade- ring gezien om het groene belang van Schiedam te verdedigen." Zaterdag kwam GroenLinks tweede kamerlid Wijnand Duy- vendak met een grote Schiedamse aanhang op de fiets naar de Woudweg bij het begin van het zandlichaam voor de A4. Ze wer- den ontvangen door GroenLinks Vlaardingen en het Actiecomite Behoud Woudweg. Vanuit een hoogwerker konden ze hun blik werpen over het gebied en het zandlichaam van de A4. Ook werd symbolisch een 'model' koe in de woestenij van het dijkli- chaam gepoot, uiting van de Vlaardingse wens om dit hier ver- dwenen dier weer te herintrodu- ceren. Een actie waarvoor ook Kees van Noordt met vrouw Rita als een van de laatste Schiedamse veehouders graag even de stal verlieten om hun steun te betui- gen. Daar waar verschillende partijen een gelijk belang op een andere manier nastreven, was men het er eigenlijk allemaal over eens dat het doortrekken van de A4 een dikke streep zou trekken door het behoud van een groot groen ge bied tussen de steden. SCHIEDAM - Molen De No- let aan de Hoofdstraat in Schiedam krijgt steeds meer vorm. Als alles goed gaat worden vandaag de wieken geplaatst. Begin deze week werd in ieder geval reeds de kap geplaatst. Deze kap werd afgelopen maandag vanaf Constructiebedrijf Hollandia in Krimpen aan den IJssel over het water naar Schiedam getransporteerd. Dinsdag in de loop van de dag is de hou- ten kap met loden dakbedek- king op zijn plaats gehesen. Daarmee heeft de molen, waarvoor ongeveer een jaar geleden de eer ste paal werd geslagen, weer meer de vorm van een authentieke Schiedamse molen gekregen. De houten kap is gemaakt door de mo- lenbouwers van Stichting Restau- ratiewerkplaats Schiedam en in el kaar gezet bij Hollandia. In de kap zullen uiteindelijk de generator en de technische voorzieningen ge plaatst worden om de molen stroom te kunnen laten opwekken. Want al oogt De Nolet meer en meer als een echte Schiedamse graanmolen, aan de Hoofdstraat zal geen graan worden gemalen maar met de molen zal 'slechts' energie worden opgewekt voor Schiedamse distilleerder Nolet. Natuurlijk krijgen ook de wieken een traditioneel uiterlijk maar ook deze vorm is uitgekiend voor stroomopwekking en worden dus geproduceerd bij een specialist in het vervaardigen van bladen voor moderne windturbines. Foto Roger van der Kraan SCHIEDAM - In De Ark aan het Hargplein wordt vrijdag 3 en zater dag 4 maart weer de jaarlijkse rom melmarkt georganiseerd. De Ark is vrijdag open van 14.00 tot 18.00 uur en op zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur. SCHIEDAM - Aan de gemeente- raadsverkiezingen van 7 maart doen in Schiedam eenrecordaantal partijen mee. Veel mensen zullen moeite hebben om een goedever- gelijking te maken tussen de stand- punten van alle deelnemende par- tijen.Om die reden hebben Radio Schiedam en LOOK TV het initia tief genomen tot eenspeciale Schiedamse verkiezingswebsite www.schiedamkiest.nl .Alle partij- engeven daar hun visie op een aan- tal actuele vraagstukken en er is te lezenwaar campagne-activiteiten plaatsvinden. Bovendien stellen de lijsttrekkerszich door middel van videofilmpjes aan de kiezer voor, zodat de Schiedamsekiezer, veel meer dan bij eerdere verkiezingen, ook het gezicht bij departij kan SCHIEDAM - Een auto die geparkeerd stond aan de Jo- han Wagenaarstraat is vrij- dagmorgen volledig uitge- brand. Een auto die ernaast stond vatte hierdoor even- eens vlam. De brandweer bluste de brand maar kon niet voorkomen dat de auto niet meer te redden was. De Technische Recherche stelt een nader onderzoek in. Brandstichting wordt niet uitgesloten. SCHIEDAM - De politie heeft vrijdagochtend twee mannen zonder vaste woon- of verblijfsplaats (19 en 25) aangehouden die verdacht worden van scooterdiefstal. Rond 15.00 uur meldde een getuige dat op de De Sa- vornin Lohmanlaan scoo ters in een busje werden in- geladen. De politie was korte tijd later ter plaatse en hield de twee verdachten op he- terdaad aan. In het busje werd een scooter aangetrof- fen die op slot stond. SCHIEDAM - Een 44-jarige Schiedammer is vrijdagmid- dag in een verzorgingstehuis aan de Voorberghlaan aan gehouden. Hij bedreigde en beledigde het verzorgend personeel. De man is inge- sloten voor verhoor. Een 24- jarige inwoner uit Berkel en Rodenrijs werd die dag aan gehouden omdat hij diverse vernielingen had gepleegd in een bedrijf aan de Vlaardin- gerstraat. De man had naar aanleiding van een menings- verschil met zijn leidingge- vende diverse stoelen ver- nield en een medewerker op zijn hoofd geslagen. Na ver hoor werd tegen de man proces-verbaal opgemaakt. SCHIEDAM - De politie heeft vrijdagmiddag tussen 14.00 en 15.00 uur op de Koemarkt een roodlichtcon- trole gehouden. Vijf be- stuurders krijgen binnen kort een bekeuring in de bus voor het negeren van het ro de verkeerslicht. SCHIEDAM - in wijkcentrum De Erker wordt zaterdag 11 maart van 19.00 tot 20.30 uur weer een disco georganiseerd voor kinderen van de basisschool vanaf 6 jaar. De toegang is een euro. Aansluitend van 20.30 tot 23.00 uur is er voor de wat oudere jeugd van 13 tot en met 18 jaar disco". De toegang hier- van is 1,50. Legitimatie is ver- plicht. SCHIEDAM - Onder het motto Boem Paukeslag zal tijdens de Boekenweek 2006 (15-25 maart) in boekhandel en bibliotheek de re- latie tussen literatuur en muziek uitbundig worden belicht. Het boe- kenweekgeschenk is dit jaar, be- halve in de boekwinkels, ook ver- krijgbaar in de Openbare Biblio theek. Iedereen van 18 jaar en ou- der die zich tijdens de Boeken week als betalend bibliotheeklid inschrijft, krijgt een voucher waar- mee in de boekwinkel het Boeken- weekgeschenk 'De grote wereld van Arthur Japin' opgehaald kan worden. SCHIEDAM - Gemengd gospel- koor Spirit is zondag 5 maart te gast in de Dorpskerk aan het Noordeinde. De avond begint om 19.00 uur en duurt een klein uur. SCHIEDAM - Een parabeurs wordt zondag 12 maart gehouden in wijkcentrum de Erker van 10.30 tot 17.00 uur. Toegang is een euro. Psychometrie, zandlezen, wasteke- nen, handlezen, magnetiseren en acupunctuur; het is allemaal aan wezig. Er wordt voor de consulten een kleine vergoeding gevraagd. SCHIEDAM - Violist Berent Korfker en pianist Sander Sittig geven vrijdag 3 maart om 20.15 uur een concert in de Westvest90- kerk. De in 1970 geboren Berent Korfker is een talent zoals er maar een per generatie voorkomt. Hij is professor aan de Royal College of London waar hij inmiddels grote faam geniet. Toegang: 13,00; 11,00 (CJP, 65+); jongeren tot en met 18 jaar: 3,50. Reserveren via de VVV Schiedam. SCHIEDAM - In wijkcentrum De Blauwe Brug wordt zaterdag 11 maart van 10.00 tot 15.00 uur een kinderrommelmarkt georganiseerd voor kinderen van 6 tot en met 12 jaar. Inschrijven voor eengratis plekje kan aan de balie van het wijkcentrum, tel. 247 04 64. Wei eigen kleedje meenemen. SCHIEDAM - Ada Breedveld heeft van 5 tot en met 26 maart een solo-expositie in Artipico Art Gal lery op de Grote Markt. De exposi tie heet 'De dikke Dame', waarin de grote vrouw iconografisch wordt verbeeld. Breedveld heeft zichzelf het vak aangeleerd. SCHIEDAM - Een 33-jarige man uit Schiedam heeft vrijdagmiddag aangifte gedaan van vermissing van zijn medicijnen. De man is de medicijnen donderdagavond ver loren in de omgeving van de Maas- boulevard. Het gaat om kalme- ringstabletten Diazepam (1 strip) en bloedverdunners Selokeen (4 pillen). Onjuist gebruik kan klach- ten veroorzaken. De medicijnen zaten in een zwart t&sje. Mensen die de medicijnen aantreffen wor den verzocht deze af te geven bij een apotheek, huisarts of politiebu- reau in de buurt. SCHIEDAM - Een 12-jarige Rot- terdammer is zondagmiddag op de Rotterdamsedijk aangehouden met een gestolen fiets. De jongen trok de aandacht van passerende agen- ten omdat hij over de stoep fietste. Na controle bleek de fiets waarop de jongen reed van diefstal afkom- stig te zijn. De jongen werd inge- sloten voor verhoor. mlisudiemt Rij„in0 De DCMR Milieudienst Rijnmond werkt voor bewoners, bedrijven en de overheid. De DCMR behandelt onder andere klachten over stank, stof, lawaai en andere overlast van bedrijven in het Rijnmondgebied. Hieronder leest u een toelichting op een deei van de 288 klachten die in de week van 20 tot 27 februari zijn binnengekomen. Overlast in Vlaardingen van brand bij Vulcaanhaven In de namiddag van dinsdag 22 februari is in een van de bedrijfshallen bij ertsoverslagbedrijf Vulcaanhaven aan de Schiedamsedijk in Vlaardingen brand ontstaan. In de hal stonden zeefinstallaties, breekinstallaties en transportbanden. De hal brandde volledig uit. In verband met de grootte van de brand en de daarmee gepaard gaande enorme rookontwikkeling werd de GRIP-procedure (Gecoordineerde Regionale Incidenten- bestrijdingsProcedure) ingesteld. Dat houdt in dat de huipdiensten, politie. brandweer, geneeskundige dienst en DCMR, vanuit e6n commandopost het incident bestrijden. De meldkamer van de DCMR ontving in twee uur tijd 21 klachten en verzoeken om informatie, twintig uit Vlaardingen en een uit Geervliet. Ook brandweer en politie hadden klachten ontvangen. Om ongeveer zeven uur was de brand onder controle. Bewoners in Vlaardingen en bedrijven in de Botlek hebben nog geruime tijd last gehad van de rook van de smeulende resten. De bluswerkzaamheden namen nog een groot deel van de avond in beslag. Geluidsoveriast in Barendrecht van spoorwerkzaamheden In de nacht van dinsdag op woensdag 23 februari belden drie boze bewoners van Barendrecht de meldkamer over het lawaai van werkzaam- heden aan de overkapping van het treinstation Barendrecht. in principe zijn de werkzaamheden gepland tussen's morgens zeven en's avonds zeven uur. De uitrukdienst van de meldkamer heeft de klachten doorgegeven aan de politie, die de handhavende instantie is. Schip in Calandkanaal oorzaak stankoverlast in Europoort In de vroege morgen van zaterdag 25 februari ontving de meldkamer vijf klachten van bedrijven in het Europoortgebied en van bewoners van Oostvoorne en Rockanje over olielucht. De veroorzaker was het schip Seadancer dat voor anker lag in het Calandkanaal. De stankoverlast kwam van kleine gaslekkages aan boord van het schip. De afdeling gevaarlijke stoffen van het Havenbedrijf Rotterdam heeft tegen de kapitein van het schip proces verbaal opgemaakt. De milieuklachtentelefoon: (010) 47 33 333 (24 uur per dag). Of uw klacht via internet: www.dcmr.nl/milieuklacht.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2006 | | pagina 9