g£ i Oproep voor leden voor de Programmaraad Kabeltelevisie en -radio Schiedam www.schiedam.nl r* Bekendmaking van de uitslag Eenmalige verstrekking gratis Nederlandse identiteitskaart De raadscommissies S Jong Pianotalent in Westvest90-serie gemeente Schiedam Week 10 L* Verkiezingen gemeenteraad Molen De Nolet compleet met kap en wieken Zondag 12 maart om 15.00 uur Woensdag 8 maart 2006 Geparkeerde vrachtauto's en andere grotere voertuigen niet welkom in wijken en buurten Rectificatie Stadsgids 2006 Ill Verkeersbesluiten Ontwerpbesluit artikel 3 Drank- en Horecawet Ontwerpbesluit artikel 3 Drank- en Horecawet Bouwzaken Gemeenteber Ruimte De gemeenteraad vergadert Op dinsdag 14 maart 2006 en donderdag 16 maart 2006. Beide vergaderingen beginnen om 20.00 uur, in de Aleidazaal, Stadserf 1, Schiedam. De vergaderingen zijn openbaar en worden live uitgezonden door Look TV. Voorzitter is dhr. R. Scheeres Tijdens deze vergaderingen kan geen gebruik worden gemaakt van het spreekrecht. Op dinsdag 14 maart 2006 komt het onderzoek geloofsbrieven van de nieuwbenoemde leden van de gemeenteraad aan de orde. Het geloofsbrievenonderzoek wordt gehouden door de raad in oude samenstelling. Aansluitend wordt afscheid genomen van de vertrekkende raadsleden. Op donderdag 16 maart 2006 vindt de eerste vergadering van de raad in nieuwe samenstelling plaats. De nieuwe raadsleden zullen tijdens deze vergadering de voorgeschreven eed of verklaring en belofte afleggen. Voor informatie over deze raadsvergaderingen kunt u terecht bij dhr. J. Gordijn, tel. (010) 2465788, e-mail: i.gordiin@schiedam.nl De voorzitter van het centraal stembureau voor de verkiezing van de leden van de raad van de gemeente Schiedam maakt ingevolge artikel P 20, lid 2, van de Kieswet bekend, dat op 9 maart 2006, te 10.00 uur, in een openbare zit- ting van dat bureau in Lunchkamer 1 van het Stadskantoor de uitslag van de op 7 maart 2006 gehouden verkiezing zai worden bekendgemaakt. Vorige week dinsdag 28 februari is precies volgens schema de kap geplaatst op molen De Nolet, onderdeel van distilleerderij Nolet aan de Hoofdstraat in Schiedam. Het bevestigen van de wieken leverde meer problemen op. Toen de eerste wiek op woens- dag ongeveer halverwege de molen getakeld was, stak er een stevige wind op die de ver- dere uitvoering van dit precisiewerk onmogelijk maakte. Op vrijdag werd die klus alsnog geklaard. De Nolet oogt hetzelfde als de vijf historische graanmolens in Schiedam, maar heeft een andere functie: de aerodynamische wieken zetten de wind om in elektriciteit en leveren groene energie. Het interieur telt tien verdiepingen. Daarin is plaats voor ontvangstruimtes, een vergaderzaal en een theater. In mei, als de Stichting Schiedamse Molens haar vijfen- twintigjarige jubileum viert, zal De Nolet officieel in gebruik worden genomen. Dat kinderen achter de piano niet alleen heel vertederend zijn maar ook kunnen zorgen voor verrassende muzikale belevenissen, is alom bekend. Reden te meer om het podi um van de Westvest90-kerk open te stellen voor de groten van morgen die alleen of samen zullen laten horen hoe onbevangen muziek kan klinken. At aane e1gev/°v Op 20 juni 2005 is door de gemeenteraad de verordening op de Programma raad Kabeltelevisie en -radio vastgesteld. De Programmaraad Kabeltelevisie en - radio Schiedam heeft tot taak de aanbieder van het omroepnetwerk (ONS) te adviseren over de samenstelling van het basispakket dat aan abonnees in Schiedam wordt doorgegeven. De Programmaraad is ingesteld op grond van de Mediawet. In de Mediawet zijn de bevoegdheden van de Programmaraad vast- gelegd en zijn richtlijnen gegeven voor de samenstelling. De Programmaraad dient daarbij uit te gaan van een pluriforme samenstelling van het pakket, rekening houdend met maatschappelijke, culturele, godsdienstige en geestelijke behoeften in de maatschappij. De adviezen van de Programmaraad zijn dwingend. Slechts om zwaarwegende redenen kan de aanbieder van het omroepnetwerk afwijken van het advies. De gemeenteraad van Schiedam benoemt de leden van de Programmaraad Het college van B W heeft inmiddels een beoogd voorzitter van de Programmaraad benoemd en nodigt, ter uitvoering van bovengenoemd raadsbesluit, kandidaten uit te reageren om als lid zitting te nemen in de Programmaraad. De gemeente Schiedam zoekt ten behoeve van de Programmaraad 6 leden. Kandidaten moeten in Schiedam wonen, kabelabonnee zijn van de ONS en ten minste 16 jaar oud zijn. Omdat er wordt gestreefd naar een goede afspiegeling van de Schiedamse bevolking wor den met name ook vrouwen, migranten, jongeren en ouderen uitgenodigd te reageren. Mensen die een zakelijk belang hebben bij het onderwerp zijn uitgesloten van het lid- Bewoners hebben via wijkorganisaties, enquetes, buurtoverleggen, duidelijk aan- gegeven overlast te ondervinden van vrachtwagens en grote voertuigen, die in de avond en nacht geparkeerd worden in woonwijken en -buurten. Soms wordt het uitzicht van bewoners ontnomen, soms is de parkeerdruk te groot, soms nemen grote voertuigen meerdere parkeerplaatsen in beslag of passen ze niet in een parkeervak en steken ze gevaarlijk uit over de rijbaan. Verder is het parkeren van grote voertuigen veelal schadelijk voor het uiterlijk aanzien van de gemeente. Aan deze klachten gaan de gemeente Schiedam en de regiopolitie de komende tijd nog meer aandacht besteden. Nog afgezien van de parkeerdruk heeft het gemeentebestuur in op grond van de Algemene Plaatselijke Verordening (artikel 2.1.8.), de gehele gemeente Schiedam aangewezen als gebied waar het parkeren van grote voertuigen schadelijk is voor het uiterlijk aanzien van de gemeente. Dit met uitzondering van de industriegebie- den s-Graveland, Spaanse Polder, Kethelvaart, Nieuw Mathenesse en de Havenstraat, Admiraal de Ruijterstraat, Nieuwe Waterwegstraat en Admiraal IVompstraat. Door deze uitspraak van 2002 is het verboden om een voertuig dat, met inbegrip van de lading, een lengte heeft van meer dan 6 meter of een hoogte van meer dan 2,4 meter te parkeren in het aangewezen gebied. Bij overtreding van het verbod kunnen medewerkers van regiopolitie en de licht blauwe brigade een boete van 50,- opleggen. De gemeente heeft vrij recent aan de stadsgrenzen speciale borden geplaatst die bestuurders van grote voertuigen attenderen op deze bijzondere regeling. Meer informatie over het aangewezen gebied kunt u verkrijgen bij de medewerkers van Verkeer en Vervoer (010-2465404). Informatie over de handhaving van de maatregel kunt u krijgen bij de licht blauwe brigade (010-2465630) of bij de regiopolitie (0900 8844). In tegenstelling tot wat er op pagina 39 van de Stadsgids 2006 staat over de Gratis Nederlandse identiteitskaart (NIK) heeft niet iedere 14-jarige recht op een NIK. Deze regeling geldt voor kinderen die op of na 1 januari 2006 de leeftijd van 14 jaar bereiken. Voorwaarden voor een gratis NIK: - de aanvrager moet als ingezetene staan ingeschreven in de gemeentelijke basisadministratie van de gemeente van aanvraag; - de aanvrager moet 14 jaar zijn dan wel binnen acht weken 14 jaar worden (in 2006); - de aanvrager mag niet eerder een gratis NIK hebben ontvangen. De musici van deze middag zijn onder andere leerlingen van jong-talentenklassen van conservatoria. Korrom een feest voor jong en oud, inspirerend voor jongelui die wellicht nog maar enkele pianolessen hebben gevolgd! Het gaat om het Kinderconcert, te geven door jong pianotalent tot ca. 12 jaar, dat op zondag 12 maart vanaf 15.00 uur te beluisteren is in de Westvest90-kerk aan de Westvest tegenover molen 'De Walvisch'. Het concert wordt georganiseerd in samenwerking met de jong-talentklassen van de conservatoria van Den Haag en Amsterdam en de Young Pianist Foundation. De jonge musici brengen een zeer gevarieerd programma met muziek van o.a. Beethoven, Debussy, Haydn, Schumann, Liszt en Mozart. De toegang voor dit concert is gratis! Voor het concert heeft u wel een toegangsbewijs nodig. Kaarten reserveren: Reserveringen en informatie via de website: www.westvest90.nl. VW Schiedam, VW Vlaardingen en bij Boekhandel van Leeuwen, Jongen's Boeken en Boekhandel Post Scriptum. Direct voor aanvang in de kerk, mits niet uitverkocht. maatschap. Ook leden van de gemeenteraad en werknemers van de aanbieder van het omroepnetwerk (ONS) mogen geen lid worden van de Programmaraad. De kandidaten moeten voldoen aan de volgende voorwaarden: - een goed beeld hebben van het programma-aanbod op radio en televisie - in staat zijn tot het leveren van een bijdrage aan een evenwichtig advies - belangstelling hebben voor de culturele achtergrond van alle Schiedammers - oog hebben voor het algemeen belang van de abonnees bij het kabelaanbod - bereid zijn de ontwikkelingen in de mediasector en de ICT-sector te volgen. Bestuurlijke ervaring en juridische en/of technische kennis van de mediasector vormen een extra aanbeveling. Het lidmaatschap van de Programmaraad vraagt na installatie van de Programmaraad gemiddeld enkele uren per maand. Voor het bijwonen van de vergaderingen is een ver- goedingsregeling beschikbaar. De tekst van de "Verordening Programmaraad Kabeltelevisie en -radio Schiedam" is verkrijgbaar in de Stadswinkel, Stadserf 1Achtergrondinformatie is te vinden op www.kabelraden.nl. Belangstellenden voor deze functie dienen uiterlijk 28 februari 2006 een brief curriculum vitae te zenden aan het college van burgemeester en wethouders gemeente Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA te Schiedam. Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend, gelet op het bepaalde in artikel 26 BABW, dat zij op 2 maart 2006 op basis van artikel 12 BABW in het algemeen belang van het verkeer hebben besloten: r 1. het fietspad tussen de Vlaardingerdijk en het fietspad langs de Poldervaart, in beide richtingen aan te wijzen als fiets/bromfietspad door plaatsing van het bord model G12a bijlage I RW; 2. het parkeren aan beide zijden van de E.v.Beinumlaan, nabij de afvalcontainers, over een lengte van 10 meter, te verbieden door het aanbrengen van een gele onderbroken streep; 3. het Lorentzplein aan te wijzen als een rotonde met fietsstrook (ex art. 1 RW) en voorrang voor het verkeer op de rotonde, aan te geven met de borden model D1 en B6 bijlage I RW; Wij wijzen u erop dat u op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht (art. 7:1) tegen deze besluiten binnen zes weken na de dag van deze bekendmaking een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders (Postbus 1501, 3100 EA Schiedam) kunt indienen. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en bevat in ieder geval: 1naam en adres van indiener 2. dagtekening 3. omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt 4. de gronden van het bezwaar Indiening van een bezwaarschrift schorst niet de werking van het bestreden besluit. Als u dat wilt bereiken, bestaat de mogelijkheid in geval van onverwijlde spoed en gelet op de betrokken belangen een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de president van de Arrondissementsrechtbank, d.t.v. de sector Bestuursrecht, Postbus 3981, 3003 BB Rotterdam. Informatie kan worden ingewonnen bij de heer Braam, tel.: 2465404. Het besluit kan worden ingezien op het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel, Stadserf 1 gedurende een termijn van 6 weken na de dag van deze bekendmaking. Bij burgemeester en wethouders is een aanvraag ingediend voor het verkrijgen van een vergunning op grond van artikel 3 van de Drank- en Horecawet in verband met gewij- zigde omstandigheden van het horecabedrijf'Rooms Katholieke Sportvereniging Excelsior '20', gevestigd in het pand met adres Parkweg 415 te Schiedam. Een vergunning op grond van artikel 3 van de Drank- en Horecawet is benodigd om het horecabedrijf (de activiteit in ieder geval bestaande uit het bedrijfsmatig verstrekken van alcoholhoudende drank voor gebruik ter plaatse) uit te oefenen. Burgemeester en wethouders zijn voornemens de gevraagde vergunning te verlenen. Vanaf 8 maart 2006 liggen het ontwerpbesluit en de daarop betrekking hebbende stuk- ken gedurende zes weken ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel, Stadserf 1Gedurende deze periode bestaat voor belanghebbenden de mogelijkheid mondelinge of schriftelijke zienswijzen over het ontwerpbesluit naar voren te brengen. Schriftelijke zienswijzen kunnen onder vermelding van 'zienswijze horeca Parkweg 415' worden gericht aan burgemeester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Bij burgemeester en wethouders is een aanvraag ingediend voor het verkrijgen van een vergunning op grond van artikel 3 van de Drank- en Horecawet in verband met de over- name van het horecabedrijf'Bridgesocieteit Schiedam', gevestigd in het pand met adres Westfrankelandsestraat 11 (beneden) te Schiedam. Een vergunning op grond van artikel 3 van de Drank- en Horecawet is benodigd om het horecabedrijf (de activiteit in ieder geval bestaande uit het bedrijfsmatig verstrekken van alcoholhoudende drank voor gebruik ter plaatse) uit te oefenen. Burgemeester en wethouders zijn voornemens de gevraagde vergunning te verlenen. Vanaf 8 maart 2006 liggen het ontwerpbesluit en de daarop betrekking hebbende stuk- ken gedurende zes weken ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel, Stadserf 1. Gedurende deze periode bestaat voor belanghebbenden de mogelijkheid mondelinge of schriftelijke zienswijzen over het ontwerpbesluit naar voren te brengen. Schriftelijke zienswijzen kunnen onder vermelding van 'zienswijze horeca Westfrankelandsestraat 11worden gericht aan burgemeester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Geinteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief)stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 8.00 tot 16.00 uur en donderdag van 8.00 tot 20.00 uur, telefoon 2465565. Ingekomen aanvragen van 27 februari 2006t/m 1 maart 2006: Bouwaanvragen: E. Koppenaal E. Muller A. Wolters H.J. Verkade E. Koetenstraat 5 Noordvestsingel 85 Schiekade 70 Wolkaarderstraat 1 dakkapel plaatsen achtergevel wijzigen woonwagen plaatsen kozijn plaatsen (zijgevel) Sloopaanvragen: Fokkerstraat 550 Lange Haven 53-55 Verleende bouwvergunningen: Verzonden 2 maart 2006: De Akkers 55 De Akkers 57 Verzonden 6 maart 2006: Kommiezenlaan 2 Irado N.V. Schuddebeurs Exploitatie Mij. Asbest K.C. v.d. Schuur R. v.d. Well M. Yumak Geweigerde beschikking bouwvergunning: Verzonden 28 februari 2006: Nieuw Mathenesserstraat 36A/B Combinatie Autoschade opstallen slopen mastgoot en schoorsteen gedeeltelijk slopen woning vergroten woning vergroten overkapping plaatsen herstel gedeeltelijk veran- deren en vergroten van een bedrijfsruimte met een aanbouw N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een besluit (verleende/geweigerde bouw- en sloopvergunning of-melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij bur gemeester en wethouders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwa- ren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek Om voorlopige voorziening dient te wor den gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningen- rechter, Postbus 509513007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Colofon Openingstijden Stadswinkel Gemeentelijk Informatiepunt Stadswinkel, Stadserf 11 Tel.: (010) 246 53 04 Stadskantoor Tel.: (010) 246 55 55 Fax: (010) 473 70 21 maandag 12.00 tot 16.00 uur Postadres Postbus 15011 3100 EA Schiedam E-mail: info@sohiedam.nl dinsdag t/m vrijdag 08.00 tot 16.00 uur Buiten kantooruren voor donderdag 08.00 tot 20.00 uur spoedelsende veiligheidszaken Tel.: (010) 246 54 00 V V' V

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2006 | | pagina 3