i1*Ll maasstad Mayumana n De vrijwilligers bij het stemhokje 'Stembureau 6 heeft wat met de buurman' Ouders willen gewoon hun kind naar school kunnen brengen if0Tango.nl OUDE LUXOR THEATER Jongens vernielen ruit van tram Brand in kelderbox Kwekerij in Oost ontmanteld Man beroofd van geld m Werken in het zwembad Pianotalent in Westvestkerk maasstad wijkkort Woensdag 8 maart 2006 maasstad weekbladen SCHIEDAM SCHIEDAM - De oudercom- missie van kindercentrum Yggdrasil is het nu echt zat. Jaren zijn ze al bezig om de toegangsweg naar Yggdrasil en de ernaast gelegen ba- sisscholen Vlinder en Violier veiliger te krijgen. Zodat elke ouder zijn kind veilig bij cre che of school kan krijgen. Dat lijkt heel simpel, maar is het op de smalle en drukke Stock holm absoluut niet. Maar liefst 380 handtekeningen werden er bij ouders opgehaald, die de afgelopen week werden aan- geboden aan wethouder Ha- bermehl. ,win; ooKi^iOC, Leuke nieuwe contacten of gewoon lekker daten? WWWteTANGOm Experience Dansavond Solistenmiddag Countrymiddag Bidden Nederlandse les Yoga DI 28 MAART T/M ZO 16 APRIL WWW.LUXORTHEATER.nl 010 - 484 33 33 prop -ticket!unelitiMifcfitiWiMi'M'www ■topticketlinejnF] MILIEUKLACHTEN UIT UW REGIO P ^2 SCHIEDAM - De politie heeft zaterdagmiddag vier jongens aan- gehouden voor openlijke geweld- pleging op de Burgemeester van Haarenlaan. De jongeren worden ervan verdacht met sneeuwballen een ruit van een tram te Uebben vernield. Na de melding werd door de politie een onderzoek in de om- geving ingesteld dat leidde tot de aanhouding van twee 10-jarige jon gens uit Schiedam en twee 12-jarige plaatsgenootjes op de Van Heuven Goethartstraat. SCHIEDAM - Zaterdagmiddag rond 17.00 uur is brand ontstaan in een kelderbox aan de Talmalaan. Er was veel rookontwikkeling. Be- woners waren op hun balkon gaan staan en werden door de brand- weer van het balkon gehaald. De brandweer had de brand snel onder controle. Niemand raakte gewond. Naar de oorzaak wordt door de poli tie een nader onderzoek ingesteld. SCHIEDAM - In een pand aan de Van Marumstraat in Schiedam- Oost is zaterdagmiddag rond twee uur, na een melding over waterover- last, een onderzoek ingesteld. Het water stroomde vanaf de tweede verdieping van het pand langs de ramen en muren naar beneden en bleek afkomstig te zijn van een hen- nepkwekerij. In totaal zijn 280 hen- nepplanten in beslag genomen. De ROTEB ontruimt de kwekerij. De politie stelt een nader onderzoek in naar de eigenaar van de kwekerij. SCHIEDAM - De recherche stelt een onderzoek in naar een straat- roof die in de nacht van zaterdag op zondag op het Nieuwlandplein plaats heeft gevonden. Rond half twee werd een 20-jarige Schiedam- mer door twee mannen benaderd en plots geslagen. Het slachtoffer viel hierbij op de grand, waarna de berovers de portemonnee van de Schiedammer afpakten. De man is met lichte verwondingen overge- bracht naar het ziekenhuis. www.maasstadweekbladen.nl KANTOOR: Westblaak 180 Postbus 1162 3000BD Rotterdam Telefoon 010 4004491 Fax 010 4128449 Emailadres advertentiegroep: verkoop@maasstad.nl Geopend ma. t/m vr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Netwerk VSP email: bezorging@maasstads.nl Telefoon 0900 2020299 (10 euro ct. p.min.) ma. t/m vr. 09.00-17.00 uur DIRECTIE: R. M. de Koning MANAGER: H. Wirtz Telefoon 010 4004290 VERKOOPLEIDER: B. van Dongen Telefoon 06 53786940 VERTEGENWOORDIGERS: S. Verzenzaal Telefoon 06 10921026 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Westblaak 180 Postbus 1685 3000 BR Rotterdam Telefoon 010 4004487 Fax 0104116454 Email redactie: waterweg@maasstadnl K. Moerman - van der Knaap Telefoon 010 4004322 E. Meijer Telefoon 010 4004401 Chef-redactie: P. E. van der Heide Telefoon 010-4004490 FOTOGRAFIE: Voor nabestellingen Telefoon 06 51562210 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: PcM Lokale Media b.v. Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij PcM Lokale Media b.v., c.q. de betreffende auteur. Bijna al voor het kindercentrum en de basisscholen in de wijk Sveapar- ken klaar waren, werd er bij de ge- meente aan de bel getrokken. Wei leuk allemaal zo'n Zweedse wijk, maar wel een beetje gevaarlijk mis- schien. Trottoirs ontbreken immers en de weg naar basisschool De Vlinder en kindercentrum Ygg drasil toe is zo smal, dat auto's elkaar er maar net kunnen pas- seren. Allemaal volgens Zweeds model en zoals het volgens het beeldkwaliteitsplan hoort, maar zeer onpraktisch op deze plek in de wijk, waar op spitsifren honder- den ouders, kinderen en tiental- len auto's tegelijkertijd met elkaar de smalle straat op gaan. Als de scholen uit- of aangaan en er ook nog eens een aantal auto's door de straat rijden, is de situatie werkelijk levensgevaarlijk. Ouders kunnen vaak nog maar ternauwertijd hun kroost wegtrek- ken voor de wielen van passerende auto's. Het lijkt slechts een kwestie van tijd tot het eerste echte ongeluk plaats zal vinden op de Stockholm. Wethouder Habermehl die in alle vroegte polshoogte kwam nemen samen met een ambtenaar van de gemeente, toonde zich zeer betrok- De wethouder kwam de afgelopen week zelf kijken op de Stockholm en concludeerde dat er bepaalde dingen onlogisch en gevaarlijk waren aangelegd. Foto Roger van der Kraan ken. „Maar ik ga geen beloftes doen die ik niet na kan komen", waarschuwde hij ook. De zo vurig door de oudercommissie gewenste paaltjes of hekjes op bepaalde pun- ten van de straat, gaan er dan ook hoogstwaarschijnlijk niet komen. „Want dan krijg ik de mensen van de welstandscommissie op mijn dak die zeggen: paaltjes horen niet in het Zweedse straatbeeld." Maar er zijn openingen, zo maakte Habermehl ook in het verleden al duidelijk. Een trottoir past ook niet in het Zweedse straatbeeld, maar dat kwam er wel voor de tegen- over het kindercentrum gelegen schoolwoningen, toen bleek dat de kinderen daar uit school direct op de straat terechtkwamen. Er kwam zelfs een wit hekje voor te staan. „Dus voor aanpassingen staat de gemeente echt wel open", verze- kerde de wethouder. „Op bepaalde plekken is het hier echt onlogisch ingericht", zo beaamde hij. ..Maar niet alles kan en het gaat hier ook om het gedrag van mensen; de mental iteit." De oudercommissie was het daar roerend mee eens. „Natuurlijk is het zo dat iedereen zoveel mogelijk opgeroepen wordt zijn kind lopend of met de fiets te komen brengen of de auto ver- derop te parkeren, maar als dat niet door iedereen gedaan wordt moet je wel met de consequentie aan de slag. Het is hier gewoon gevaarlijk en wij willen onze kinderen veilig naar de creche of naar school kun nen brengen." Aan mogelijke oplossingen had de oudercommissie zelf in ieder geval geen gebrek. Zo was al nagedacht over het afsluiten van de Stock holm met paaltjes gedurende het aan- en uitgaan van de school. Zodat er in ieder geval dan geen auto's de straat op kunnen en de kinderen veilig naar huis kunnen. Een andere ontsluiting van de wijk Sveaholm is dan wel aan de orde. Ook wordt gevraagd om in door Frank Willemse SCHIEDAM - Om zes uur gaat de wekker. Jan en Janny Verhoe- ven gaan vroeg op pad. Uiterlijk zeven uur moeten zij aanwezig zijn op 'hun' stembureau. Bei- den ja. Want dit Schiedamse echtpaar is alle twee voorzitter van een stembureau. In Schie- dam-Oost en naast elkaar in basisschool De Peperklip. 'Zij van bureau 6 heeft wat met de buurman van bureau 7' wordt er lachend gezegd. Twee burgers die als vrijwilligers er op letten dat het stemmen volgens de re- gels gebeurt. Samen een dag op het stembureau. Janny en Jan Verhoeven doen 'het al meer dan dertig jaar. Minstens een keer per jaar als er verkiezingen zijn. Zij, Janny, is 62 jaar en weet nog te herinneren wanneer zij zich opgaf als stembureaulid. Dat was tijdens een bijeenkomst van de Hervormde Vrouwendienst van de Grate Kerk. Haar man Jan (61) deed meteen mee. En waarom? Nee, niet voor het geld, maar stemmen is belangrijk. Maar, zegt Janny eerlijk, ook voor de gezel- ligheid. Ze kennen sinds die tijd een heleboel mensen uit Schiedam-Oost. Janny ook omdat ze op de PKO-laan ge- In Oost zijn ze al blij met dertig procent stemmers. De gezelligheid is er niet minder om. Foto Roger van der Kraan boren is. Bovendien lezen ze hardop Een Turkse man maakt van zijn toch al een arbeidersbuurt is, doen te. Iemand verteld dat Sliedrecht 'be- de namen voor van de stemmers. En entree een hele act. ikke, hier ze niet zo moeilijk. Ook niet een taalt' met een gevulde koek en een zo krijg je al snel een band met de stemmen' zegt een Turkse man met dochterhaarallochtonemoederhelpt bord bami. De Schiedamse stem- oude buurtgenoten. Daar komt een pretoogjes. En hij zwaait met zijn met de stemmachine. Ondanks alle bureauleden krijgen 90 euro op de bekende het klaslokaal binnen. Beide stembiljet. De stembureauleden strenge regels, die bepalen dat wel bankrekening. Een ruime vergoe- stembureaus vragen welk nummer er zwaaien mee en kunnen er om la- een blinde geholpen mag worden, ding, zeggen ze zelf. maar daar zijn op de stemkaart staat: Zes of zeven? chen. „Vroeger, ja vroeger toen ging maar een analfabeet niet. ze wel 15 uur voor in touw. Ze doen alsof ze elkaar beconcurre- het er veel stijver en plechtiger aan De leden van stembureau 6 en van „Waarom stemmen we op dinsdag?", ren met uitspraken als: Het is hier toe", vertelt het echtpaar Verhoeven. 7 zijn gewone Schiedamse burgers, vraagt een kiezer. Niemand weet gezelliger, hoor." Maar hier in Schiedam-Oost, wat Die vaak via-via hier zitten. Een se- het precies. lets van een Christelijke rieuze taak want ze worden niet voor feestdag: Bidden voor het gewas. niks benoemd door burgemeester en Het heeft geen invloed op het aantal wethouders. Tienduizenden en nee, stemmers hier in Oost. Dit gedeelte honderdduizenden vrijwilligers op van Schiedam kent meestal een lage een verkiezingsdag. Vroeger waren opkomst. De Verhoevens zijn al blij het meest ambtenaren en plaatselijke met meer dan 30 procent stemmers. partijleden die dat deden. Waarbij Maar dat weten ze pas vanavond als ambtenaren in ruil doorbetaald kre- om kwart over negen de NewVote gen. Nu zijn het meest burgers die stemmachine de uitslag volautoma- presentiegeld krijgen. tisch uitpoept. Die vergoeding verschilt per gemeen- Because it takes two to tango... De leukste meest vrouwvriendelijke datingsite... ieder geval trottoirs en zebrapaden aan te leggen, snelheidsbeperkende maatregelen te nemen en het par- keerbeleid stringent te handhaven. De laatste maanden wordt hier ove- rigens al hard aan gewerkt. Vooral in de ochtenduren is regelmatig politie aanwezig om foutparkeer- ders te beboeten. Wethouder Habermehl kon de ou ders deze week nog geen enkele toezegging doen, maar beloofde dat de handtekeningen in ieder geval niet onder in een la terecht zullen komen. „Maar denk nou niet dat ik morgen al een oplossing heb." SCHIEDAM - Het Aqua Lei sure College organiseert donder- dag 9 maart een informatiebij- eenkomst voor de opleiding tot Allround Zwembadmedewerker met in het bijzonder de module 1 Lifeguard. De opleiding tot allround zwem badmedewerker is de beroepsop- leiding voor mensen die op zoek zijn naar een functie in de zwem- badwereld of voor personen die al langer werkzaam zijn in een zwembad, maar door middel van opleiding aan hun carriere wil len bouwen. De allround zwembadmede werker houdt zich onder andere bezig met het optreden als gast- heer/vrouw en het zorgen voor toezicht, veiligheid en hulpverle- ning als lifeguard, het geven van zwemles aan alle leeftijden en het organiseren en verzorgen van speciale activiteiten en het assis- teren bij speciale doelgroepen. De bijeenkomst vindt plaats van 20.00 tot 22.00 uur op de Polder- vaartschool, Prinses Beatrixlaan 20. SCHIEDAM - Dat kinderen achter de piano niet aileen heel vertederend zijn maar ook kun nen zorgen voor verrassende muzikale belevenissen, is alom bekend. Reden te meer om het podium van de Westvest90-kerk open te stellen voor de grot en van morgen die alleen of samen zullen laten horen hoe onbevan- gen muziek kan klinken. De mu- sici die zondag 12 maart vanaf 15.00 uur in de Westvestkerk te horen zijn, zijn onder andere leerlingen van jong-talentenklas- sen van conservatoria. De toegang voor dit concert is gratis, maar er is wel een toe- gangsbewijs nodig. Reserverin- gen en informatie via de website: www.westvest90.nl. SCHIEDAM - The Green Forest Selection, een gemengd koor dat voornamelijk een Spaans repertoire heeft, zoekt mannen. Het aantal mannen loopt zo terug dat het koor een vrouwenkoor dreigt te wortden. Een gemengd koor geeft een veel vollere klank. Op maandagavond wordt er gerepeteerd in De Ark aan het Harg- plein vanaf 19.45 uur. Voor meer info: 471 05 13. SCHIEDAM - In wijkcentrum De Erker wordt woensdag 15 maart van 20.00 - 22.30 een paranormale avond georganiseerd van de groep Experience. Paul van Bree komt met psychometrie, aan de hand van de meegenomen voorwer- pen doet hij helderziende waarne- mingen. De entree is vijf euro. SCHIEDAM - In wijkcentrum de Erker wordt zaterdagavorid 18 maart een afsluitingsavond georga niseerd van de Griekse dansclub. Een liveband is aanwezig en door de dansgroep Aphrodites wordt er een uitvoering gegeven van diverse Griekse dansen. De avond begint om 19.30 en eindigt om 23.30 uur. De entree is vier euro. De kaartver- koop is aan de zaal of aan de balie van de Erker. SCHIEDAM - Het inloopconcert op zaterdag 11 maart in de Grate Kerk zal verzorgd worden door een aantal vocalisten, namelijk drie so- pranen, een mezzosopraan en een vocaal kwartet. Begeleiding aan de piano/orgel door diverse organis- ten/pianisten. Zij brengen een breed scala van liederen en aria's uit en van alle tijden. De aanvang is 15.00 uur en de toe- gang is vrij. SCHIEDAM - Zondag 19 maart van 13.00 tot 16.00 uur is er een countrymiddag met linedancing voor jong en oud in De Erker. De toegang bedraagt twee euro. SCHIEDAM - Pastoraal werkster Lidwien Meijer houdt woensdag 8 maart een lezing over bidden. Bid den is van alle tijden. Op allerlei plekken op aarde wordt gebeden: thuis, in kerken en tempels, kapel- len en midden in de natuur. De volgende vragen komen in de lezing aan bod: Wat is bidden, wanneer doe je het en waarom? Wie bidden er? Is bidden iets van alle religies? Helpt bidden? Er zijn twee moge- lijkheden om de bijeenkomst bij te wonen. Op 8 maart is men 's middags van 14.30 uur tot 16.30 uur welkom in de St. Jan de Doper- Visitatiekerk: mgr. Nolenslaan 99. Diezelfde dag kan men 's avonds naar de pastorie van de Heilig Hart- kerk, Lekstraat 55. Daar is dezelfde lezing, van 19.30 tot 21.30 uur. SCHIEDAM - Stichting Welzijn Schiedam, wijkcentrum de Erker, zoekt flexibele vrijwilligers die zich willen inzetten om aan mensen, die nog onvoldoende Nederlands spreL ken of schrijven, les te geven. Dy vrijwilligers worden na een inwerk- tijd ingezet. Voor meer info: Milka Huskic, tel. 426 77 67. SCHIEDAM - Elke dinsdag vah 10.30 tot 11.30 uur vindt er in De Erker yogales plaats. In deze tijd van stress en drukte, biedt de yoga de mens rust en evenwichtigheid. De contributie bedraagt voor der- tien lessen 65 euro. Belangstellen- den kunnen voor meer informatie contact opnemen met wijkcentrum de Erker, Jan van Avennesstraat 32, tel. 426 77 67. WAANZINNIGE MIX VAN DANS, RITME EN HUMOR! VANAF 25,- ^-.Vieudienst Rijn^ De DCMR Miiieudienst Rijnmond behandelt kiachten over stank, stof, lawaai en andere overlast van bedrijven in het Rijnmondgebied. Hieronder leest u een toelichting op een deel van de315 kiachten die in de week van 27 februari tot 6 maart zijn binnengekomen. Stank van rotte eierenlucht in Hoogvliet In de vroege ochtend van woensdag 1 maart ontving de meldkamer van de DCMR van Shell Nederland Raffinaderij in Pernis een bedrljfsmelding over het uitvallen van twee compressoren bij een van debedrijfseenheden. Net daarvoor had de meldkamer ee'n klacht genoteerd over de stank van rotte eieren. Uiteindelijk kwamen er twintig kiachten binnen over gelijksoortige stank en over zwavel- en rottingslucht. De meeste kiachten kwamen uit Hoogvliet, een enkele uit Spijkenisse, Pernis, Poortugaal en Barendrecht. De vrijgekomen gassen van het gestopte productieproces veroorzaakten de stank. De uitrukdienst van de meldkamer heeft het voorval onderzocht en constateerde dat Shell maatregelen had genomen om de stankoverlast tot I het minimum te beperken. Verder heeft Shell nader onderzoek toegezegd naar de oorzaak van het incident. De resultaten hiervan worden voorgelegd aan de DCMR. Sneeuw veroorzaakt meer vliegverkeer bij Rotterdam Airport Op woensdag noteerde de meldkamer ook kiachten over geluidsoverlast van vliegverkeer. Er ontstonden twee pieken in het vliegverkeer van en naar Rotterdam Airport, 's morgens tussen half elf en elf uur en's avonds tussen zeven uur en middernacht. Als gevolg van sneeuwval moesten ongeveer vijftien vliegtuigen uitwijken van Schiphol naar Rotterdam Airport. Een kleine dertig inwoners, voornamelijk van Bergschenhoek en Rotterdam, belden de meldkamer hierover op. De DCMR geeft kiachten over geluidshinder van vliegtuigen door aan de Commissie Milieuhygiene Luchtvaartterrein Rotterdam. Deze commissie bespreekt alle milieuaspecten van Rotterdam Airport en geeft de minister van Verkeer en Waterstaat gevraagd en ongevraagd advies. De commissie, waarvan onder andere de provincie Zuid-Holland en Rotterdam Airport lid zijn, vergadert elk kwartaal. De DCMR is adviseur van de commissie. Lossen stookolie oorzaak stankoverlast in Maassluis Vrijdagavond laat ontving de meldkamer acht kiachten van bewoners van Maassluis over een olielucht. Uit onderzoek van de uitrukdienst bleek dat Vopak Europoort de stankoverlast veroorzaakte. Het schip de Minerva Helen loste stookolie naar een opslagtank van Vopak. In overleg met de DCMR werd de snelheid van het overpompen van de stookolie verlaagd, waarna geen kiachten meer binnenkwamen. De milieuklachtentelefoon: (010) 47 33 333 (24 uur per dag). Of uw klacht via internet: www.dcmr.nl/milieuklacht.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2006 | | pagina 8