fit maasstad Het ro theater speelt 'Hersenschimmen' 'Boem Paukeslag' tijdens de Boekenweek Indrukwekkend 'Ik omhels je met duizend armen' i PS2 STARTERS PACK 179 3 9H maasstad ZING MEE MET DE JAREN 80 I 10-TALLEN PLAYSTATION 2 EN XB0X SPELLEN Ahoy' wint prestigieuze award SONY PSP VALUE PACK BERGWEG 110, ROTTERDAM Woensdag 15 maart 2006 0 0 0 tx 51 ROTTERDAM - 'Boem Pau keslag' is dit jaar het thema van de Boekenweek, die duurt van 15 tot en met 25 maart. Onder dit motto wordt de rela tie belicht tussen literatuur en muziek. Het boekenweekge- schenk is deze keer geschreven door Arthur Japin. Zijn novelle 'De Grote Wereld' verschijnt in een oplage van 813.000 stuks. Ook is er tijdens de Boekenweek in Rotterdam een groot aantal activiteiten. westblaak 180 postbus 1685 3000 br rotterdam Bij Correct aan de Bergweg 110 in Rotterdam vindt u op de begane grand een breed assortiment aan spelcomputers van Sony, Nintendo en Microsoft. Bovendien zijn honderden games op voorraad. Kom naar Correct de specialist in spelcomputers PlayStation.^ SONY PLAYSTATION 2 NEW SILVER STARTER PACK Met ziin slanke ontwerp en meer dan 2500 compatibele games biedt de Playstation voor elk wat wils. Daarnaast is het een volwaardige DVD en CD speler voor optimaal home entertainment. Compleet met 2 dualshock controllers, 8 MB geheugenkaart, aansluitkabels en netadapter. C0RRECTPRIJS Arl.nr. 305570 Plav5 PlayStation.^ SONY PS 2 SILVER SPEL- COMPUTER SINGSTAR 80S Spelcomputer die tevens een volwaardige DVD en CD speler is voor optimaal home entertainment. Geleverdmet Singstar 80's zing je de sterren van de nemel. Incl. 1 dualshock controller aansluitkabels en netadapter. C0RRECTPRIJS Naast de grote keuze van honderden games vindt u bij Correct tientallen Playstation2 en Xbox spellen uit voorraad leverbaar vanaf een zeer interessante lage prijs. Het laatste uurtje van de week is bij Correct een super-uurtje. Op de Bergweg 110 kunt u van (7.00 tot 18.00 uur zaierdag profiteren van een superaanbiedina. Voor deze aanbieding geldt: zolang de voorraad strekt en geen teletoniscne reserveringen of besteilingen mogelijk. MAX. 1 PER KUNT CORRECT SUPER-UUR PRIJS SONY PSP VALUE PACK De PSP beschikt over een 11,4cm .249> Artnr. 290777 breedbeeld LCD-scherm.Verder voorzien van 32 Mb MemoryStick, hoofdtelefoon, ac-adapter, batterijen, draagriem en hoesje. Afm.17x/x2Jcm,Gew.280gr. ALLEEN ZATERDAG18 MAART VAN 17.00-18.00 UUR ZONDAG 19 MAART GEOPEND VAN 12.00-17.00 UUR WINKELOPENINGSTIJDEN: maandag t/m woensdag 09.30-18.00 uur, donderdaa en vrijdag 09.30-21.00 uur, zaterdaa 09.00-18.00 uur. like zondag geopend van 12.00-17.00 uur DONDERDAG EN VRIJDAG KOOPAVOND TOT 21.00 UUR COMPUTERS ROTTERDAM - Het ro theater speelt van 15 maart tot en met 3 juni 'Hersenschimmen', een toneelbewerking van de roman van J. Bernlef. Twee mannen nemen met dit stuk afscheid. Acteur Joop Keesmaat sluit met 'Hersenschimmen' na veertig jaar zijn toneelcarriere af en regisseur Guy Cassiers neemt afscheid van het Rotterdamse ro theater. Hij vertrekt na dit seizoen naar het Antwerpse Toneelhuis. De roman 'Hersenschimmen' (1984) is een van de hoogtepunten in het omvangrijke oeuvre van P.C. Hooftprijswinnaar J. Bernlef. Het boek gaat over de gepensioneerde Maarten Klein, die met zijn vrouw van een rustige oude dag lijkt te gaan genieten. Tot er storingen in zijn brein op- treden. Hij verliest langzaam zijn geheugen. Wat begint als een ver- strooidheid, wordt al snel een totale verbrokkeling van Maartens wereld. Bij voile bewustzijn raakt hij afwe- zig, heeft het gevoel te verdwalen, kan heden en verleden niet meer scheiden, verliest de greep op de taal, wil weer naar zijn werk en ziet zijn vrouw voor zijn moeder aan. Door de ogen van Maarten worden we deelgenoot van het voortschrij- den van de ziekte, het verdriet van zijn vrouw en de ontwrichting van hun relatie. „Joop en ik hebben het er al vaak over gehad dat we 'Hersenschimmen' samen wilden doen", vertelt Guy Cassiers. „Het wordt voor ons allebei de laatste voorstelling bij het ro theater. 'Her senschimmen' gaat ook over af scheid nemen. Het laat zien hoe een identiteit wordt gecomponeerd vanuit de her- innering die je zelf samenstelt en wat er gebeurt als je daar de grip op begint te verliezen. Daarnaast toont deze roman van Bernlef ook een heel zintuiglijke manier om naar de wereld te kijken, die mij erg aanspreekt." „Vergankelijkheid en het levens- einde zijn thema's die mij al langer Acteur Joop Keesmaat speelt in de voorstelling 'Hersenschimmen' zijn laatste grote rot. ..Na veertig jaar drukt het op mij om voor een tange periode elke dag naar repe- tities te gaan en dan weer eindeloos op todrnee te zijn. Niet dat het me tegenstaat, maar het houdt me af van alle andere dingen in het leven die ik zou willen doen." Sjouke Dijkstra bezighouden", vult Joop Keesmaat aan. „Nu ik ouder word, maar ook al toen ik een jaar of twintig was. De dood is een belangrijk en geen onaangenaam onderdeel van mijn dagelijkse leven. Ik heb jarenlang mijn moeder be- zocht in een inrichting omdat ze depressief was. Op haar afdeling zaten veel mensen met Alzheimer en dat heeft diepe indruk op me gemaakt. Voor een 'laatste' voorstelling in mijn loop- baan zou ik mij geen beter thema en geen betere regisseur kunnen indenken. Ik werk graag met Guy. Wij heb ben ook samengewerkt in de eerste voorstelling die Guy maakte bij het ro theater ('Angels in America') en nu doen we samen de laatste." Regisseur Guy Cassiers werkte de afgelopen acht jaar bij het ro theater en werd bekend met voorstellingen waarin hij visuele technologie com- bineert met klassiek acteerwerk. Cassiers kijkt met voldoening terug op zijn periode bij het ro theater: „Ik had geen andere plek kunnen bedenken waar Alize Zandwijk en ik zo gastvrij zouden zijn ontvan- gen. De welwillendheid waarmee we zijn gesteund, is van grote in- vloed geweest op de wijze waarop we ons hebben kunnen ontwik- kelen. Als ik terugkijk, vind ik het prach- tig dat we hier een theatertaal heb ben kunnen ontwikkelen en vooral dat ook het publiek die reis heeft meegemaakt." Waar Guy Cassiers volgend jaar lei- ding zal geven aan het Antwerpse Toneelhuis, houdt hoofdrolspeler Joop Keesmaat het voor gezien. Kan hij het acteren na veertig jaar achter zich laten? „Het antwoord is: ja! Ik ga achter de geraniums. Ik ga nog kleine dingen doen, iets voordragen of een stukje spelen en misschien wat film en televisie, maar alleen de dingen die ik leuk vind. Na veertig jaar drukt het op mij om voor een lange periode elke dag naar repetities te gaan en dan weer eindeloos op tournee te zijn. Niet dat het me tegenstaat, maar het houdt me af van alle andere dingen in het leven die ik zou willen doen. Zoals lezen, in de regen door de stad lopen, naar tentoonstellingen gaan." 'Hersenschimmen'is van 15 maart tot en met 2 april te zien in de Rot terdamse Schouwburg. Daarna tournee. Reserveren kan via 010-411.81.10 of www.rotheater.nl. ROTTERDAM - Ahoy' heeft 'The Arthur Awards 2006' in de categorie 'Best Venue' ge- wonnen. Zaterdagavond mocht Jos van der Vegt, algemeen di- recteur, deze prijs in ontvangst nemen tijdens het Prizegiving Gala Dinner Arthur Awards van de International Live Music Conference (ILMC) in Londen; na een lange spannende verkie- zingsavond volgden de verlos- sende woorden in de categorie "Best Venue": 'and the winner is: Ahoy' Rotterdam. Jos van der Vegt vond het al een hele eer dat Ahoy' genomineerd was als 'Best Venue", maar dat Ahoy' deze prestigieuze prijs ook nog eens daadwerkelijk in de wacht zou slepen, had hij eigenlijk niet verwacht. „Met deze Arthur Award laten we zien dat we in Rotterdam het beste indoorpo- dium van de wereld hebben en daar zijn we uiteraard zeer trots op!", liet hij weten zeer verheugd te zijn met de uitverkiezing van "Best Venue". Naast Ahoy' Rot terdam waren ook Hammersmith Apollo (Londen), Sportpaleis Antwerpen en Wembley Pavil- lion genomineerd. De Arthur Awards vormen een verzame- ling prestigieuze internationale prijzen die in de "live-entertain ment" branche en de internatio nale vakpers hoog worden aan- geschreven. Een internationaal vakpanel heeft in 8 categorieen de winnaars bepaald. Het is alweer de 71e editie van de Boekenweek die van 15 tot en met 25 maart plaatsvindt. Het thema dit jaar is Boem Paukeslag, schrijvers en muziek' en dat leidt vanzelfspre- kend tot een groot aantal activitei ten die inhaken op dit thema. Zo is er het nieuwe festival 'Uitgespro- ken'. dat op 17 en 18 maart wordt georganiseerd door North Sea Jazz en de Rotterdamse podia Lanta- ren/Yenster, Nighttown en Luxor Theater. Op vrijdag 17 maart staat fadozangeres Cristina Branco met haar nieuwe project 'Ulysses' in het Oude Luxor Theater. Hierin vertolkt ze poezie van onder meer Shakespeare, Slauerhoff en Fer nando Pessoa. Diezelfde avond brengen Spinvis en Simon Vinkenoog in Night- town hun nieuwe project 'Dubvers', waarbij gedichten in stukken zijn gesneden en op muziek worden gezet. Diezelfde avond zijn ook Anthony David, Maya Azucena, Martin Luther en Otis Taylor te Op vrijdag 17 maart houdt The Lau vanaf 20. OOuur een lezing in Bibliotheek Ommoord en diezelfde avond staat De Dijk-zanger Huub van der Lubbe in het Bibliotheektheater aan de Hoogstraat 110 in Rotterdam. Hij zal voordragen uit zijn werk en wordt geinterviewd. zien in Nighttown. Een dag later draagt Renate Dorrestein voor in Lantaren/Venster voor uit eigen werk. Daarnaast zijn onder meer Corrie van Binsbergen. Hans Dul- fer. Norma Winstone en Florian Magnus Maier The Hungry Gods te zien en te horen. Kaartverkoop voor 'Uitgesproken' vindt onder meer plaats via www.ticketservice. nl en alle bekende voorverkoop- adressen. Tijdens de Boekenweek zijn er meer schrijvers te gast in Rot terdam. In Wijkgebouw de Scheg vindt op vrijdag 17 maart een lezing plaats van Khalid Boudou ('Het Schnitzelparadijs') over zijn nieuwste boek 'De President'. Aan- vang 20.00 uur. Diezelfde schrijver is op woensdag 22 maart te gast in Bibliotheek Kralingen-Crooswijk. Op vrijdag 17 maart houdt The Lau vanaf 20.00uur een lezing in Bibliotheek Ommoord en diezelfde avond staat De Dijk-zanger Huub van der Lubbe in het Bibliotheek theater aan de Hoogstraat 110 in Rotterdam. Hij zal voordragen uit zijn werk en wordt geinterviewd. Een dag later staan Jan Terlouw het Orion Ensemble Literair con cert in het Theater van Donner met 'Een Spaanse dag en Argentijnse nachten'. Aanvang 14.30 uur. En zondag 19 maart is er in hetzelfde theater een optreden van Ronald Giphart, Bart Chabot en Martin Bril. De auteurs zullen voorlezen en nieuw werk signeren. Het pro- gramma wordt muzikaal omlijst. Op woensdag 22 maart is Rick de Leeuw te gast in het Lokaal Cul- tuur Centrum aan Menanderstraat 89. Aanvang 20.00 uur. Arthur Japin. auteur van het boekenweek- geschenk, houdt op zondag 26 maart een lezing in Boekhandel Donner. Het volledige programma is te vinden op de website www. boekenweek.nl. Het Boekenweekessay, verkrijgbaar in de boekhandel voor slechts 2,50 euro, is dit jaar geschreven door televisiepresentator en muzieklief- hebber Paul Witteman. Hij schrijft in 'Erfstukken' over een muzikale familie, erfelijkheid en de mythe van het wonderkind. Het boek van de Boekenweek is echter tradi- tioneel het Boekenweekgeschenk, deze keer geschreven door Arthur Japin. Wie voor 11,50 euro aan Ne- derlandstalige boeken koopt, krijgt het cadeau in de boekhandel. Ieder- een van achttien jaar en ouder die tijdens de Boekenweek lid wordt van de bibliotheek krijgt 'De Grote Wereld' ook gratis mee samen met een boekenbon van vijf euro. Japin kwam op het idee voor deze novelle dankzij ansichtkaarten die in de jaren dertig aan zijn vader werden verstuurd vanuit Marchen- stadt Lilliput. In de stijl van zijn succesvolle roman "Een Schitte- rend Gebrek' vertelt Arthur Japin in 'De Grote Wereld' het verhaal van Lemmy en Rosa, twee kleine mensen die zich aan de vooravond van de Tweede Wereldoorlog ge- dwongen zien hun verhouding tot de wereld opnieuw te bepalen. Een mooie novelle die met muziek weliswaar niets te maken heeft, maar zeker de moeite waard is om komende week ergens gratis te bemachtigen. Kijk voor meer informatie op www. boekenweek.nl. door Vincent Wernke ROTTERDAM - Na 'Ik ook van jou' en 'Phileine zegt sor ry' is 'Ik omhels je met dui zend armen' de derde Giphart- verfilming. Het is echter vooral de laatste film van de vorig jaar overleden filmmaker Wil- lem van de Sande Bakhuyzen. Van de melige humor uit het boek is weinig overgebleven. Van de Sande Bakhuyzen heeft van 'Ik omhels je met duizend armen' vooral een indrukwek kend drama gemaakt. Ronald Giphart schreef zijn roman 'Ik omhels je met duizend armen' naar aanleiding van de dood van zijn moeder. Het lijkt daarom geen toeval dat Willem van de Sande Bakhuyzen juist deze film wilde maken. De filmmaker ('Familie', 'Cloaca', 'Lepel\ 'Leef') overleed in September vorig jaar aan een hersentumor. Vlak voor zijn dood rondde hij de directors cut af van 'Ik omhels£je met duizen^ armen'. Ondanks dat zijn ziekte hem tijdens de opnamen al parten speelde, wil de hij deze film perse afronden. 'Ik omhels je met duizend armen' begint als de jonge schrijver Giph (Tijn Docter), zijn vriendin Sama- rinde (Carice van Houten) en een groep vrienden op vakantie gaan naar La Palma. In een luxe villa doen ze zich tegoed aan eten, drin- ken, drugs, seks en feesten. Giph kan echter niet van de vakantie genieten. Hij is net zijn moeder (Catherine ten Bruggencate) verloren en door verschillende oorzaken staat zijn relatie met het veelgevraagde foto- model Samarinde onder druk. De belangrijkste is het feit dat zij op een Japans eiland verbleef en on- bereikbaar was toen Giph's moeder via euthanasie een eind aan haar slepende ziektebed maakte. De in een vrij gezin opgegroeide Giph en diens zus Steph (Karina Smulders) hebben een haat-liefde- verhouding met hun vinnige moeder Lotti (Catherine ten Bruggencate), die altijd zegt wat ze denkt. Als ze De film 'Ik omhels je met duizend armen' gaat over de jonge schrijver Giph (Tijn Docter), zijn vriendin Samarinde (Carice van Houten) en het verlies van zijn moeder Lotti (Catherine ten Bruggencate). laat weten een eind aan haar leven te willen maken wanneer haar leven ondraaglijk wordt, kan met name Giph daar niet mee omgaan. Het lukt hem ook niet zijn gevoelens te delen met Samarinde, tot haar frustratie. Als zij dan ook nog voor twee maanden vertrekt naar Japan voor een modellenklus, vindt hij dit helemaal moeilijk. Desondanks |ggt hij niets. Ook niet als zij met elkaar bellen en zijn moeder's ge- zondheid hard achteruit gaat. Waar Ronald Giphart in zijn roman het verhaal rond de dood van Giph's moeder afwisselt met veel melige humor, beperkt de filmversie zich vooral tot het drama. Van de Sande Bakhuyzen heeft er echter voor gewaakt dat het een zwaarmoedige |film is geworden. Hij heefjger dui- delijk veel van zichzelf ingestopt. De euthanasiescene is zo krachtig in beeld gebracht, dat je tijdens het kijken ervan vrijwel onvermijdelijk moet denken aan de situatie van de regisseur zelf. Met wat voor gevoel moet hij op de set hebben gestaan, in de wetenschap dat zijn eigen dood zo nabij was? Voorafgaand aan de dood van de moeder van Giph en Steph toont hij een aantal losse shots van kamers in haar huis, waardoor hij toewerkt naar het emotionele moment dat op subtiele wijze in beeld wordt gebracht. De kracht van 'Ik omhels je met duizend armen' wordt vooral bepaald door het dramatische ver haal en door de sterke acteerpres- taties, iets wat in alle films van Willem van de Sande Bakhuyzen opvalt. Catherine ten Bruggencate speelt een ijzersterke rol als de aan MS lijdende moeder. Ze is soms onaangenaam in de omgang, maar is kwetsbaar genoeg om medelijden op te wekken. Ook Tijn Docter, Karina Smulders en Carice van Houten zetten steije rollen neer. De scenes op het zonnige eiland, met veel gefeest en blote lichamen, voegen eigenlijk weinig toe. 'Ik omhels je met duizend armen' is vooral een indrukwekkende film over leven, dood en hoe mensen daarmee om kunnen gaan of juist niet mee om kunnen gaan. Na zijn voorlaatste film 'Leef (een ode aan het leven) is 'Ik omhels je met duizend armen' een prach- tige laatste film van een bijzondere filmmaker. Geheel terecht hebben de producenten 'Ik omhels je met duizend armen' opgedragen aan Willem van de Sande Bakhuyzen (1957-2005). PlayStation 2 angstar PtayStatlonc

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2006 | | pagina 21