UiViN Hoek van Holland -g-Schiebroek Centrum Delfshaven/Lloydkwartier W Rotterd nieuwboi Cruise Te Prins deel daar seerd L eenge huurv Dwar de m kelge harte; Beha Hoog terfla nieuv Prins aan c die v de vt in 2( gerea ook bouw en he moge een doors altijd Noor ten. straai gerer een ook bogei Noor restai door een e is bt Marc statig wijk, het h Hoev groei groei er di' vindt van I Op i Maa: oordl deel delijl mom uitge groei Del bestt en ee verw het g Win! gaat pend mem turee en n< Met selm Rotterdam LiViN nieuwbouw woonbeurs 18&19 maart 2006 Cruise Terminal Rotterdam Wonen aan of nabij de zee. In Hoek van Holland kan het. Deze meest westelijk gelegen deelgemeente van Rotterdam beschikt over een geva- rieerd aanbod aan koop- en huurwo- ningen. U kunt er een woning op een eigen kavel bouwen, maar u kunt ook kiezen uit eengezinswoningen en ap- partementen. Het mooie van wonen in Hoek van Holland is dat u, vaak vanuit uw eigen achtertuin, heerlijk kunt wandelen in de duinen of langs het strand. En als het minder mooi weer is, kunt u terecht in Museum Fort, het Reddingsmuseum Jan Lels of het Nederlands Kustverlichtingsmuseum De Vuurtoren. Museum Boijmans van Beuningen, de Kunsthal en het Ne derlands Architec- tuurinstituut. Maar ook het Oude Luxor Theater, concertge- bouw De Doelen, de Rotterdamse Schouwburg, diverse bioscopen, talrijke cafes en restaurants en de gemeentebibli- otheek. Als bewoner van het stadscentrum heeft u talrijke voorzieningen binnen handbereik. En winkelen doet u ook naast de deur: op de Lijnbaan bijvoorbeeld, of in de Koopgoot. Wonen kan in het stadscentrum op alle niveaus. Het aanbod varieert van luxe appar- tementen met uitzicht op de Nieuwe Maas tot rustige flatwoningen om de hoek van het Schouwburgplein. Dankzij de Erasmusbrug is het cen- trum de rivier overgestoken, naar de Wilhelminapier. Met onder meer het Nieuwe Luxor Theater, woontoren Montevideo, het World Port Center en Hotel New York heeft die pier nu al grootstedelijke allure. In de komende jaren, als er nog meer appartementen en voorzieningen bij komen, zal die allure alleen nog maar toenemen. Wilt u wonen in een van de meest bruisende deelgemeenten van Rot terdam? Kies dan voor Delfshaven. Daar vindt u talrijke winkeltjes en uitgaansgelegenheden. en een bevol- king met allerlei culturele achtergron- den. De grootste trekker is Historisch Delfshaven, met prachtige eeuwen- oude gevels en kademuren. De stads- wijken Spangen, Oud-Mathenesse, Bospolder-Tussendijken, Het Nieuwe Westen, Middelland en Schiemond vallen op door hun levendigheid en veerkracht: verouderde huurwoningen worden er in rap tempo vervangen door fraaie nieuwbouw. Bovendien verrijst aan de rivieroe- ver het Lloydkwartier, waar de snel groeiende audiovisuele en creatieve industrie van Rotterdam zich concen- treert. Daar kunt u ook fantastisch wonen aan het water. In prachtige nieuwbouw of in een imposant gere- noveerd pakhuis. Diverse restaurants, een theater en een hotel maken het woongenot compleet. Ontstaan als woongebied random de havens heeft Feijenoord zich ontpopt tot een van de meest ka- rakteristieke stadsdelen van Rotterdam. Met het rustige en op sommige plekken statige Noorder- eiland. Met de tuindorpen Bloemhof en Vreewijk, die opvallen door hun schilderachtige architec- tuur. En met Katendrecht. Daar worden tot 2010 ruim 1.600 nieuwe wo- ningen gebouwd, terwijl veel van de bestaande woningen in de komende jaren een ingrijpende renovatie ondergaan. Katendrecht, een schiereiland met een bijzonder verleden, is een wijk met karakter. Dat zal door de nieuwbouw- en re- novatieprojecten niet veranderen. Een heel bijzonder gebied is de Kop van Zuid. Daar, aan de oostelijke kant van de Erasmusbrug, findt u allerlei architectonische hoogstand- jes, zoals project Stadstuinen. Ook het sfeervoile Entrepotgebied is een blikvanger, met leuke winkels in een opgeknapt pakhuis en een schilderachtige jachthaven. Prachtige villa's, herenhuizen en de mogelijkheid om op een eigen kavel een woning te bouwen. Hillegersberg is een wijk met cachet. Ook de chique speciaalzaken, cafes en eetgelegenhe- den dragen aan dat beeld bij. Verder zijn er uitstekende plekken om te recreeren, zoals Het Lage Bergse Bos en de Bergse Voor- en Achterplas. De wijken Schiebroek, Berg en Broek en 110 Morgen hebben daarnaast alles wat een tuinstad moet hebben: lage flats, eengezinswoningen met tuinen en veel openbaar groen. Het rustige karakter van Hillegers- berg-Schiebroek wordt door renova tie- en nieuwbouwprojecten verder versterkt. Houdt u van een meer ste- delijke sfeer, dan kunt u terecht in het Kleiwegkwartier, met veel woningen uit de jaren twintig en dertig. En voor de liefhebbers van duurzaam wonen is er de moderne woonwijk Nieuw u modern en milieuvriendelijk, temid- Terbregge. Daar, aan de Rotte, woont den van groen en water. Het dorp Charlois dateert uit de vijf- tiende eeuw. De groei kwam erin na de vorige eeuwwisseling, in het kielzog van de Rotterdamse haven- uitbreiding. In de jaren twintig en dertig leidde dit tot de realisering van nieuwe buurten, zoals Tarwewijk en Carnisse. De Rotterdamse Droogdok Maatschappij stichtte bovendien het dorpje Heijplaat; het bedrijf wilde haar werknemers dicht bij het werk huisvesten. Na de oorlog werden de grate wijken Pendrecht en Zuidwijk gerealiseerd, geheel volgens de stedenbouwkun- dige inzichten van die tijd. Wandelt u door deze wijken, dan zult u zien dat veel verouderde woningen gemo- derniseerd worden of door eigentijdse nieuwbouw vervangen. Dit gebeurt met behoud van de ruime wijkopzet, het groen en de voorzieningen. Het vernieuwde Zuiderpark, sportpaleis trum Zuidplein vormen de levendige Ahoy' en het overdekte winkelcen- middelpunten.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2006 | | pagina 32