Noord Pern is-Hoogvl iet Prins Alexander is het jongste stads- deel van Rotterdam, Sinds 1960 zijn daar zo'n 40.000 woningen gereali- y seerd, varierend van hoogbouw tot L eengezinswoningen en van koop- tot huurwoningen in allerlei prijsklassen. Dwars door Prins Alexander loopt de metro. Een grote trekker is win- kelgebied Alexandrium, waar u naar hartelust kunt shoppen. Behalve Het Lage Land. Ommoord, Hoogerbrugge, Keizershof, Oos- terflank en Zevenkamp valt ook de nieuwe woonwijk Prinsenland onder Prins Alexander. De nieuwste loot aan de stam is Nesselande. een wijk die volop in aanbouw is. Daar, aan de vergrote Zevenhuizerplas, zullen in 2007 ruim 4.800 woningen zijn gerealiseerd. In Nesselande kunt u ook op een eigen kavel een woning bouwen. Een boulevard met winkels en horeca en een strand met recreatie- mogelijkheden geven u in Nesselande een vakantiegevoel. En dankzij de doorgetrokken metrolijn is de stad altijd dichtbij. jecten op, zoals een wolkenkrabber, woningen op een eiland of parkap- partementen in de grienden. Ook als u elders in Hoogvliet woont, kunt u van de oevernatuur genieten; langs de Oude Maas zijn veel fiets- en wandel- paden aangelegd. Een extra pluspunt van Hoogvliet is het moderne en regi- onaal georienteerde winkelcentrum. Verder beschikt zowel Hoogvliet als Pernis over een uitstekends metrover- binding met de stad. In het uiterste zuidwesten van Rotterdam liggen Pernis en Hoog vliet, ingeklemd tussen de Oude en de Nieuwe Maas. In het kleine Per nis, een voormalig vissersdorp, is de afgelopen jaren hard gewerkt aan het creeren van nieuwe woonmogelijkheden. Dankzij die inspanningen vindt u in Pernis te- genwoordig ook ruime appartemen- ten met een prachtig uitzicht over de Nieuwe Maas. Hoogvliet is een verhaal apart. In deze ruim opgezette tuinstad is op dit moment een van de meest ingrij- pende stadsvernieuwingsoperaties uit de Nederlandse geschiedenis aan de gang. Dat levert prachtige woonpro- Noord is een stadsdeel vol contras- ten. In de Agniesebuurt wordt het straatbeeld gedomineerd door de jon- geren die in het Techniconcomplex een opleiding volgen. Bijzonder zijn ook de winkels en bedrijven in de bogen onder de spooriijn. Het Oude Noorden kenmerkt zich door de vele restaurants, winkels en bedrijfjes, en door verschillende pleinen met steeds een eigen sfeer. Vooral het Noordplein is bekend, onder meer dankzij de Marokkaanse fontein. Verder is er het statige Blijdorp, de rustige Proveniers- wijk, het monumentale Bergpolder en het historische Liskwartier. Hoewel veel wijken in Noord niet veel groen hebben, doorkuisen prachtige groene singels het stadsdeel. Ook zijn er diverse parken. En om de hoek be- vindt zich de grootste publiekstrekker van Rotterdam: Diergaarde Blijdorp. De lust van de stad, de rust van het dorp. Overschie biedt het u allebei. Het stadsdeel ademt nog altijd de dorpse ambiance van weleer. Toch ligt het centrum van Rotterdam met al zijn voorzieningen dichtbij. Over schie heeft zelf ook veel te bieden, zoals een zwembad, een kinderboer- derij, allerlei sportverenigingen en recreatiegebieden zoals het Bergse Bos. Overschie kenmerkt zich verder door talrijke singels, een ruime wijkopzet en veel groen. De ontwikkeling van hoogwaardige infrastructuur in de omgeving, zoals de HSL, zorgt er- voor dat er in de komende jaren veel nieuwe woningen en bedrijven bij komen. Dat gebeurt in de nieuw te bouwen wijk Park Zestienhoven, in het aangrenzende poldergebied. Dit wordt een ruime tuinwijk met laan- villa's en andere eengezinswoningen. Ook kunt u er op een eigen kavel een woning bouwen. Op een steenworp van de Nieuwe Maas en dicht bij de Van Brienen- oordbrug ligt IJsselmonde. Het oudste deel - Oud IJsselmonde - is gemoe- delijk en kleinschalig. Groot IJssel monde is juist grootschalig. Deze uitgestrekte wijk telt zeven ruime en groene buurten, gelegen rond het park De Twee Heuvels. Het woningaanbod bestaat uit hoogbouwappartementen en eengezinswoningen. De wijken Be- verwaard en Lombardijen omsluiten het groene stadsdeel. Winkelcentrum Keizerswaard onder- gaat in de komende jaren een ingrij- pende facelift. Ook komen daar een nieuw deelgemeentekantoor, een cul- tureel centrum, horecagelegenheden en nog enkele opvallende woontorens. Met dit nieuwe centrum krijgt IJs selmonde het hart dat het verdient. Even verderop, aan de Nieuwe Maas, Veranda. Daar, bij Stadion Feyenoord, wordt in de komende jaren de laatste woont u op een van de 'eretribunes* hand gelegd aan nieuwbouwproject de van Rotterdam. Kralingen staat voor grote villa's, mooie lanen en veel chic. Maar ook als u een min der goed gevulde beurs heeft, kunt u er zeer plezierig wonen. De wes- telijke kant van het stadsdeel is ooit gebouwd als arbeiderswijk en enkele jaren geleden stevig gere- noveerd en gesaneerd. Verder is er Crooswijk, een volkswijk zoals een volkswijk is bedoeld. Er wordt continu gewerkt aan ver- nieuwing. In Nieuw Crooswijk gebeurt dat grootschalig. Vele honderden wo ningen worden in de komende jaren gesloopt en vervangen door nieuw bouw. Met als resultaat een levendige en groene stadswijk met een gevarieerd woningaanbod. Rotterdam LiViN nieuwbouw woonbeurs 18&19 maart 2006 Cruise Terminal Rotterdam

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2006 | | pagina 33