i Katendrecl De Rotterdam als extra attractie Kavel voor uw eigen droomhuis Gebiedscampagne 'Kun jij de Kaap aan?' van start r k Ken extra attractie in de vvijk den daar een steiger, een entrce- wordt het schip l)e Rotterdam, gebouw en 6(10 parkeerplaatsen waarop zieh onder meer liore- gerealiseerd. cagelegenheden vestigen. I)e/e Knvendien vvordt de kade aan voormalige trots van de Holland de gehele zuidzijde van Ka- Amerika Kijn gaat begin 2007 tendreeht opgeknapt en omge- voor anker aan de kade van het vormd tot een 1.800 meter lange Rivierkwartier. Daartoe vvor- vvandelhoidevard. In het Parkkwartier, aan het Kaappark, zijn nog verschillende bouwkavels te koop. Wilt u daar uw eigen droomhuis bouwen? Neem dan contact op met de ge- meente via www.obr.rotterdam.nl. U kunt binnen de spelregels uw kavel naar eigen smaak en inzicht (laten) bebouwen. Die vrijheid heeft al opzienba- rende architectuur opgeleverd. Heeft u ze al gezien, de posters over Katendrecht die overal in de stad han- gen? Zij zijn onderdeel van de gebieds- campagne 'Kun jij de Kaap aan?'. De campagne is gelanceerd omdat dit jaar verschillende nieuwbouw- en re- novatieprojecten op het schiereiland van start gaan. De posters liegen er niet om, want Katendrecht is net even anders. De campagne gaat niet alleen over de toekomst. Zij gaat ook over het beladen verleden en het huidige imago van de wijk. Illustratief daarvoor is de poster van een louche ogende zeebonk met bivakmuts, met het bijschrift 'Gezellig bijkletsen met de buurman'. De aparte leefstijlen en gewoonten op de Kaap worden uitvergroot. De boodschap? Wie op de Kaap wil wonen, moet uit het juiste hout gesneden zijn. En mis- schien een tikkeltje eigenzinnig. Woontorens, kavels en Deliplein De vernieuwing van Katendrecht is de laatste jaren met horten en stoten gegaan. Toch is er al het een en ander tot stand gebracht. Aan de Tweede Katendrechtse Haven verrezen twee fraaie woontorens en veel moderne laagbouw. In het Parkkwartier komt u bijzondere kavelwoningen tegen, in de buurt waarvan bovendien een speel- plek en sportvelden gerealiseerd zijn. En in het hart van de wijk is vorig jaar de totale reconstructie van het Deli plein gestart. Deze klus moet komende zomer geklaard zijn. Als u dan over het plein wandelt, is het ruim, open, overzichtelijk en groen. Bankjes, een waterkunstwerk, een fraaie luifel en Nieuwbouw Laankwartier Ook aan het Laankwartier, aan de zui- delijke kade, gaat de Nieuwe Unie aan de slag. Daar start dit jaar de bouw van 98 fraaie koopwoningen. Karakter en stijl van deze woningen sluiten aan bij de negentiende-eeuwse bebouwing van Katendrecht. Veel woningen kijken uit op het water en grenzen aan een rustig en groen binnenterrein, waar zowel een parkje als een parkeervoorziening komt. Behalve riante eengezinswonin- gen realiseert de Nieuwe Unie in het terrasjes nodigen u uit er even lekker te ontspannen. Renovatie historische panden Vanaf nu staan nog veel grotere in- grepen op stapel. Zo start woningcor- poratie de Nieuwe Unie deze maand met de renovatie van huizenblokken random het Deliplein en daarbuiten. De historische gevels krijgen hun oude glorie terug; de kunststof gevelplaten maken plaats voor echte daken met originele afwerking en in plaats van kunststof kozijnen komen er houten kozijnen. De woningen achter de ge vels worden volledig gemoderniseerd. De panden worden omgevormd tot dakappartementen, stadswoningen en^ maisonnettes. Alle renovatiewoningen gaan in de verkoop. De prijzen begin- nen bij 80.000 euro (kosten koper). De etalages en bedrijfsruimtes op de begane grand aan het Deliplein worden eveneens opgeknapt. De gemeente gaat ze vervolgens verhuren. Laankwartier ook appartementen en stadswoningen. De woningen krijgen drie tot zeven kamers. De prijzen be- ginnenbij 120.000 euro (v.o.n.). Nieuwbouw Parkkwartier Een stukje westwaarts, in de buurt van de kavelwoningen in het Parkkwartier, gaat ook ontwikkelaar Proper Stok dit jaar bouwen. Het gaat om de eerste 35 van circa 140 eengezinswoningen. Deze woningen tellen twee, drie of vier lagen en krijgen een statige uitstraling. De gevels zijn rijkelijk gedecoreerd met verschillende materialen, fraaie daklijsten en Franse balkons. De archi tectuur verwijst naar de negentiende- eeuwse bouw elders op Katendrecht. Behalve woningen komen daar ook een basisschool met sportzaal en een Chi nese kerk. De prijzen van de woningen beginnen bij 177.500 euro (v.o.n.). Wilt u meer weten over Katendrecht? Kijk dan op www.kunjijdekaapaan.nl. Rotterdam LiViN nieuwbouw woonbeurs 18&19 maart 2006 Cruise Terminal Rotterdam dp Kadewoningen in het Parkkwartier G«2eUig bijkletsen met de buurman. Doe(if test op w»w.kunji|dekd<jpaaii.ni Nieuwbouw in het Laankwartier 1r Het Deliplein: open, overzichtelijk en groen

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2006 | | pagina 35