Irotterdam LiViN Uitslagen gemeenteraadsverkiezingen Schiedam www*schiedam.i|l Boekenweek 2006 Gratis toegang tot woonbeurs Koninklijke onderscheidingen voor raadsleden Hulp bij belastingaangifte in 2006 ft^ERKIEZINGENl gemeente Schiedam Bestemmingsplannen Binnenstad en Groenoord voortaan ook op internet te bekijken Presentatie Schiedams woonaanbod tijdens Rotterdam LiViN1 Eenmalige verstrekking gratis Nederlandse identiteitskaart de gemeenteraads 4e Schiedamse Dag van de Dialoog Boem Paukeslag, schrijvers en muziek 15 - 25 maart 2006 Rectificatie Stadsgids 2006 I m Tijdelijke vrijstelling bestemmingsplan (artikel 17 WRO) Verkiezingen gemeenteraad Partij Percentage stemmen Aantal zetels Leefbaar Schiedam 8,2% 3 PvdA 32,6% 13 CDA 13,2% 5 WD 11,5% 4 Gemeente Belangen 3,4% 1 SP 14,2% 5 GroenLinks 4,4% 2 AOV 3,7% 1 D'66 3,4% 1 Duurzaam Nederland 0,7% 0 Christenllnie 1,6% 0 Schiedam Lokaal 1,9% 0 Blanco Lijst (Schoenmakers) 0,7% 0 Brede Volkspartij Schiedam 0,6% 0 u heeft het voor het zeggen 4e Schiedamse Dag van de Dialoog I Voor elkaar? J Week 11 Woensdag 15 maart 2006 Sinds donderdag 2 maart zijn de eerste Schiedamse bestemmingsplannen via internet te bekijken. De bestemmingsplannen voor de binnenstad en de wijk Groenoord zijn vanaf deze dag te raadplegen via het Digitate Loket op www.schiedam.nl. In een bestemmingsplan legt de gemeente vast wat de bestemming van de grond is. Denk bijvoorbeeld aan woningbouw, industrie, recreatie, kantoren of horeca. Zo'n bestem mingsplan kan van invloed zijn op uw directe woon- en leefomgeving, omdat het bepaalt wat er wel en niet mogelijk is met een bepaald stuk grond. Op de kaart die bij een bestemmingsplan hoort staan de verschillende bestemmingen aangegeven. Het plan bevat ook de voorschriften die bij de verschillende bestemmingen horen. Hierin staat bijvoor beeld beschreven hoe ver u uw pand mag uitbeiden of wat er verder voor mogelijkheden zijn om met uw onroerend goed te doen. Met het online toegankelijk maken van de bestemmingsplannen voor de binnenstad en Groenoord wordt het een stuk gemakkelijker om voor deze gebieden te weten te komen wat er wel en niet met de grond en de gebouwen daarop mogelijk is. U hoeft niet meer naar het Stadskantoor te komen, maar kunt gewoon thuis achter de computer de bestemmingsplannen bekijken. De gemeente Schiedam streeff ernaar in de toekomst al haar 16 bestemmingsplannen via internet beschikbaar te stellen. h bltothcs* SCHIEDAM Boekenweekacties en -activiteiten Openbare Bibliotheek Schiedam iedereen vanaf 18 jaar die lid wordt van de bibliotheek ontvangt het Boekenweekgeschenk en een boekenbon van 5,- bibliotheekbezoekers ontvangen de Boekenweektest over Arthur Japin (met quiz!) twee muziek dvd's lenen, 66n betalen! donderdag 23 maart 2006: uitvoering leerlingen Muziekschool Opmaat, Bibliotheek Noord, 19.00 uur, toegang gratis zaterdag 25 maart 2006: feestelijke afsluiting Boekenweek, Bibliotheek Noord, 20.00 uur, toegang 7,50 Met: Jan Rot, Pieter Steinz, 'Hoed en de Rand' en Duo Moldavia. Bibliotheek Stadserf, Stadserf 1, tel. 246-5700 Bibliotheek Noord, Bachplein 589, tel. 4708320 ServicePlusPunt Leliestraat, Leliestraat 10, tel. 4267981 ServicePlusPunt De 4 Molens, Burg. Honnerlage Gretelaan 57, tel. 4705500. Schiedam is een bereikbare, bijzondere en betaalbare woonstad. Met die bood- schap presenteert het Woon Informatie Centrum (WIC) zich tijdens Rotterdam LiViN'. Deze Nieuwbouw Woonbeurs vindt plaats op zaterdag 18 en zondag 19 maart in de Cruise Terminal aan de Wilhelminakade 699 in Rotterdam (nabij de Erasmusbrug). Het WIC hoopt vooral mensen van buiten Schiedam voor de stad te interesseren, maar natuurlijk zijn Schiedammers ook welkom op de woon beurs. Het is voor het derde achtereenvolgende jaar dat het WIC deelneemt aan Rotterdam LiViN'. Ditmaal benadrukt het WIC hoe klein de afstand is tussen de brandersstad en bijvoorbeeld het Kleinpolderplein. Op een steenworp afstand van de wereldhaven ligt een aantrekkelijke woonstad, Schiedam. Momenteel zijn maar liefst 25 nieuwbouwprojecten in ontwikkeling, waarmee Schiedam voorop ligt in de regio. Vanaf 159.000 euro kan men eigenaar worden van een nieuwbouwwoning. Primeurs Tijdens Rotterdam LiViN' zorgt het WIC ook voor een aantal primeurs. Voor het eerst brengt de stichting informatie naar buiten over de volgende nieuwbouwprojecten: Sveadal (Noord), Nieuw Havenzicht (Centrum/Zuid) en Over Het Water (Parkweg). Ook voor mensen die gei'nteresseerd zijn in een nieuwe huurwoning is er nieuws te mel- den. Bij de stand van het WIC zijn dan voor het eerst gegevens beschikbaar over de appartementen Nieuwe Haven. Daarnaast is er informatie verkrijgbaar over nieuwbouw projecten die op diverse locaties in Schiedam gestalte krijgen. Er is niet alleen informatie over Schiedam verkrijgbaar op Rotterdam LiViN'. De woon beurs onderscheidt zich door de grote omvang (1200 vierkante meter beursoppervlakte) en door het gevarieerde aanbod. Het WIC nodigt dan ook iedereen uit een bezoek te brengen aan haar stand .De toegang tot de beurs is gratis. Hoewel in de directe omgeving van de Cruise Terminal gratis geparkeerd kan worden, raadt de beursorganisatie bezoe- kers aan met het openbaar vervoer te komen, halte Wilhelminaplein. Wie geen gelegenheid heeff om de Schiedamse stand te bezoeken, maar wel woningzoekend is, kan altijd bij het WIC in de Stadswinkel terecht of meer informatie opvragen via telefoonnummer 010-2730122. Het woonaanbod is ook te zien op de website www.woneninschiedam.nl. In tegenstelling tot wat er op pagina 39 van de Stadsgids 2006 staat over de Gratis Nederlandse identiteitskaart (NIK) heeft niet iedere 14-jarige recht op een NIK. Deze regeling geldt voor kinderen die op of na 1 januari 2006 de leeftijd van 14 jaar bereiken. Voorwaarden voor een gratis NIK: - de aanvrager moet als ingezetene staan ingeschreven in de gemeentelijke basisadministratie van de gemeente van aanvraag; - de aanvrager moet 14 jaar zijn dan wel binnen acht weken 14 jaar worden (in 2006); - de aanvrager mag niet eerder een gratis NIK hebben ontvangen. De Partij van de Arbeid kwam bij de gemeenteraadsverkiezingen op 7 maart als grote winnaar uit de bus. De PvdA kreeg 32,6% van de stemmen. Met een opkomstpercentage van 49,75% hebben dit jaar meer Schiedammers hun stem uitgebracht dan bij de verkiezingen van 2002. Dat jaar bedroeg de opkomst 47,85 Gisteren is afscheid genomen van de oude gemeenteraad, die het bestuur vormde in de periode 2002-2006. Op 16 maart wordt om 20.00 uur in de Aleidazaal van het Stadskantoor, Stadserf 1de nieuwe gemeenteraad gei'nstalleerd. Tijdens de laatste vergadering van de gemeenteraad op dinsdag 14 maart werd afscheid genomen van de raadsleden die in de nieuw gekozen gemeenteraad niet meer terugkeren. Onder hen is een aantal tenminste 3 raadsperioden (12 jaar) raadslid geweest (dus twee maal herkozen). De volgende raadsleden zijn benoemd tot Lid in de Orde van Oranje Nassau: Mevrouw E.D. van Collenburg- in't Hout Gedurende 12 jaar heeft zij onafgebroken deel uit gemaakt van de gemeenteraad van Schiedam voor de fractie van de WD. Ook was zij van 2002 tot heden voorzitter van het presidium van de gemeenteraad na invoering van het duale stelsel. Haar specialiteit betrof Ruimte en Verkeer, Wonen en Groen.Ook heeft zij twaalf jaar deel uitgemaakt van de raad van de regio Rotterdam. Mevrouw M.J.E. Ruseler-van Bers Gedurende 12 jaar heeft zij onafgebroken deel uit gemaakt van de gemeenteraad van Schiedam voor de fractie van het CD A. Haar specialiteit betrof Financien en Sociale Zaken. Met name de ingewikkelde materie van de gemeentelijke financien beheerste ze tot in details.Uiterst vakkundig vervulde ze het voorzitterschap van de zware en voor de stad heel belangrijke commissie Beheer en Middelen. De heer A. Klepke De heer Klepke heeft gedurende 12 jaar onafgebroken deel uitgemaakt van de gemeente raad van Schiedam voor de fractie van de Partij van de Arbeid. De heer Klepke was altijd een aanspreekpunt voor de inwoners van Schiedam met name in de wijk Nieuwland. Sinds 1971 tot heden maakt hij zich bovendien zeer verdienstelijk ten behoeve van het jongerenwerk in Schiedam. De heer M. Engin De heer Engin is zelfs 20 jaar onafgebroken lid geweest van de gemeenteraad van Schiedam voor de fractie van de Partij van de Arbeid. Dit betekent dat hij viermaal herkozen is. Hij zet zich in het bijzonder in voor de belangen van de Turkse inwoners van Schiedam. Hij fungeert vaak als tolk en houdt spreekuur. Als raadslid was hij ook lid van het algemeen bestuur van de GGD en lid van de Clientenparticipatie. Het feit dat de heer Engin maar liefst 20 jaar deel heeff uitgemaakt van de raad is bijzon der vermeldenswaard. Het betekent dat hij zich gedurende een zeer lange reeks van jaren dagelijks heeft beziggehouden met de belangen van de stad Schiedam. Hij wist een brug te slaan ttissen de autochtone en allochtone inwoners van Schiedam, zeker in een periode dat integratie nog geen ingeburgerd begrip was. Dit is voor het college van burgemeester en wethouders aanleiding de heer Engin bovendien de Aleidapenning van de Stad Schiedam toe te kennen. In totaal keren 19 raadsleden niet meer terug in de raad. Zij, die afscheid nemen, ontvan gen uit handen van de burgemeester naast een bos bloemen, een cadeau in de vorm van een kristallen kelk met gemeentewapen. Burgemeester en wethouders maken bekend dat een tijdelijke vrijstelling van het gelden- de bestemmingsplan "Schiedam in Hoofdzaak is gevraagd voor: Het tijdelijk plaatsen van een wooncontainer voor de tijdsduur van 3 jaar aan de Polderweg 19a. Burgemeester en wethouders overwegen om, met gebruikmaking van het bepaalde in artikel 17 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, de gevraagde vrijstelling te verlenen. Het vrijstellingsverzoek ligt hiertoe van 16 maart 2006 t/m 27 maart 2006 ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 8.00 tot 20.00 uur, tel. (010) 2465565. Een ieder kan gedurende de termijn van ter inzage legging schriffelijk zijn/haar gemoti- veerde zienswijzen tegen het verlenen van de vrijstelling kenbaar maken bij het college van burgemeester en wethouders, ter attentie van het hoofd van de afdeling Bouwen en Milieu, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Ter inzage legging proces-verbaal P 22-2 de gemeenteraad$Hj^|l|iNl|N] De burgemeester van Schiedam maakt ingevolge artikel P 23, lid 2, van de Kieswet bekend, dat het proces-verbaal waarin de uitkomst van de stemming en de uitslag van de verkiezing van de leden van de gemeenteraad, gehouden op 7 maart 2006 vastgesteld, op het gemeentehuis van deze gemeente voor een ieder ter inzage is gelegd. Colofon Stadskantoor f Tel.: (010) 246 55 55 Fax: (010) 473 70 21 E-mail: infd@schiedam.nl Openingstijden Stadswinkel maandag 12,00 tot 16.00 uur dinsdag Vm vrijdag 08.00 tot 16.00 uur rinnriijflaP 08.00 tot 20.00 uur Gemeentelijk Informatlepunt Postadres Buite,p kantooruren voor eisende veiligheldszaken Tel.: (01(JJ?4B 54 00 Zaterdag 25 maart 2006 ClooggespfekkG- TUR' - J&OUt; ioLSUfN yof.Ktiviteit IB $6 ,'iiM H. jbi'RiHMt'Oi. SLKhH? t vhledatir i Op zaterdag 25 maart vindt de 4e Schiedamse Dag van de Dialoog plaats. Verspreid over 14 locaties in de stad vindt een groot aantal tafelgesprekken plaats: bijeenkomsten waarbij mensen met elkaar om de tafel schuiven voor een goed gesprek. Iedereen kan mee doen voor een goed gesprek met buren en (on)bekenden. Ieder gesprek wordt afgesloten met een heerlijke maaltijd. Het thema van de Dag van de Dialoog is 'Voor elkaar?'. De tafelgesprekken vinden plaats tussen 14.30 en 18.00 uur op diverse plekken in de stad. Van 18.30 tot 20.00 uur is er een slotbijeenkomst in het Stadskantoor, Stadserf 1Aan ieder tafelgesprek kunnen maxi- maal 8 personen deelnemen. De organisatie streeff de samenstelling van een tafel zo divers mogelijk te laten zijn. Ieder tafelgesprek zal onder leiding staan van een gespreksleider. Wilt u ook mee- doen met een tafelgesprek? Kijk dan op www.schiedam.dagvandedialoog.nl voor meer informatie en inschrijven. Deelname is gratis. De Dag van de Dialoog wordt georga- niseerd door het Platform Schiedamse Dag van de Dialoog. Dit platform bestaat uit een groot aantal Schiedamse organisaties: het Anti-dis- criminatiebureau RADAR, Stichting Welzijn Schiedam, Woonplus Schiedam, Gemeente Schiedam, Politie Schiedam, Vluchtelingenwerk Schiedam, Stichting Eigen Werk, Thuis op Straat (TOS), Opbouwwerk SONOR, Stichting Narcis, Stichting Epah, Stichting Sprint, Raad van Kerken Schiedam, Muradiye Moskee, Ouderenwerk NWN, Bewonersvereniging Wonen en Leven, en diverse anderen. Aafunefcfeiijph mtot BT0 m ST twm*cJ>teifem Ieder jaar vinden veel Schiedammers het een heel gedoe om belasting aangifte te doen. Voor mensen die dit te moeilijk vinden is dit vaak reden om hier maar van af te zien. Dit kan vervelende gevolgen hebben voor wie verplicht is aangifte te doen. Het is ook jammer voor mensen die hierdoor een mogelijke teruggaaf mislopen. Vooral ouderen met een AOW en klein pensioen maar ook personen met een laag inko- men maken kans geld van de belastingdienst terug te krijgen. Veel ouderen hebben hoge ziektekosten zoals medicijnen, de kosten van een bril of een eigen bijdrage voor thuiszorg of andere zorg. Bij veel mensen is het niet bekend dat de uitgaven voor ziektekosten deels via de Belasting zijn terug te krijgen. Zelfs zonder ziektekosten kan bij ouderen sprake zijn van teruggaaf van belastingen. Het Instituut Sociaal Raadslieden heeff in samenwerking met Stichting Welzijn Schiedam, het Ouderenwerk Schiedam en de Belastingdienst invuldagen georganiseerd. Vrijwilligers zijn getraind door de Belastingdienst om te helpen met invullen. Zij worden tijdens de invuldagen ondersteund door medewerkers van de Belastingdienst. De dagen waarop de belastingaangifte ingevuld kan worden zijn: 15,16,17,18, 22, 23, 24 en 29 mei 2006. Normaal gesproken moet de aangifte voor 1 april worden ingeleverd maar wanneer men zich voor een van deze dagen aanmeldt wordt automatisch uitstel verleend. De aangifte wordt kosteloos ingevuld. Wie kunnen zich aanmelden? Uw jaarinkomen mag in totaal niet hoger zijn dan 25.000,= (zie jaaropgaven). Het vermogen mag niet meer zijn dan 20.000,= per persoon. Voldoet u aan deze voorwaar den en woont u in Schiedam dan kunt u geholpen worden bij het invullen van de aangif te 2005, 66k als u jonger bent dan 65 jaar. Hoe kunt u zich aanmelden? Aanmelden kan bij het Instituut Sociaal Raadslieden op dinsdag tot en met vrijdag tussen 13.30 en 15.30 uur. U kunt alleen telefonisch een afspraak maken via telefoonnummer 2465075. Bij het opgeven moet u behalve uw naam en adres ook uw sofi-nummer opge- ven. U ontvangt van de Belastingdienst bericht met een bevestiging van de afspraak. Bent u lid van een vakbond? Dan is het vaak mogelijk door uw vakorganisatie geholpen te worden bij het invullen. Kijk hiervoor in uw vakbondsblad, raadpleeg de internetsite van uw bond of bel uw vakbond op! Stadswinkel, Stadserf 11 Tel.: (010) 246 53 04 Postbus 15011 3100 EA Schiedam Gemeenteber

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2006 | | pagina 3