LiViN Veel meer kansen voor starters [foSerdam Nieuwe regelingen bij de Nieuwe Unie Colofon 5 ROTTERDAM - Vanaf januari 2005 is in de stadsregio Rotterdam de regio- nale Overeenkomst Woonruimteverde- Rotterdam LiViN is een uitgave van Stichting Woonpromotie Rotterdam in samenwerking met PCM Lokale Media en verschijnt huis-aan-huis in Groot-Rotterdam, Gouda, Zwijn- drecht, H.I. Ambacht en Dordrecht in ech oplage van 743.000 exem- piaren. PCM Lokale Media is uitgever van: - Maasstad Weekbladen - Drechtsteden Weekbladen - Regionale Nieuwsbladen Groep Postadres: PCM Lokale Media Maastad Weekbladen Postbus 1162, 3000 BD Rotterdam Redactie: Stichting Woonpromotie Rotter dam: Andries Molengraaf, tel. 0181 - 453030 e-mail: communicatie@molen- graaf.nl Maasstad weekbladen: Erik Meijer, tel. 010 - 4004401 e-mail: e.meijer@maasstad.nl Advertenties: PCM Lokale Media: Toni| van Nieuwenhuijzen, tel. 010 - 4004283 e-mail: t.vannieuwenhuijzen@pcm- lokalemedia.nl ling van kracht. Onderdeel van deze overeenkomst is de introductie van een nieuw stelsel van woonruimtever- deling: een vernieuwd aanbodmodel waarin minder regels (passendheids- criteria) en sturing op slaagkansen van doelgroepen centraal staan. Voor starters op de woningmarkt biedt de nieuwe overeenkomst veel meer kansen om een woning te bemachtigen. Zelfs het kopen van een woning ligt voor starters binnen handbereik. Verschillende woningcorporaties in Rotterdam, waaronder de Nieuwe Unie, bieden gunstige regelingen aan om een koophuis te bemachtigen. Op hun web site (www.speelhetslim.nl) worden drie aantrekkelijke mogelijkheden uit de doeken gedaan. Koop goedkoop De koop goedkoopregeling maakt het mogelijk om alleen een huis te kopen en niet de grond. Zo is het hypotheek- bedrag tientallen procenten lager en wordt het gemakkelijker de aankoop te financieren. De grond wordt verhuurd tegen een aantrekkelijk tarief, waar bovendien de eerste tien jaar een forse korting op gegeven wordt. Het eerste jaar wordt er helemaal geen huur betaald. Het tweede jaar maar tien procent, het derde twintig procent, enzovoort. Pas na tien jaar betaalt de eigenaar van de woning het volledige huurbedrag voor de grond. Deze rege- ling zorgt ervoor dat de totale woon las- ten aanmerkelijk lager zijn dan bij een normale koop van een huis. Ook doet de fiscus nog een duit in het zakje, want zowel de hypotheek als de huur van de grond is fiscaal aftrekbaar. De regeling is niet alleen op allerlei nieuwbouwprojecten van toepassing, maar ook op sommige renovatiepro- jecten. Om de zoveel tijd wordt er door de Nieuwe Unie in Rotterdam een nieuw renovatieproject opgeleverd. Dit is elke keer weer een buitenkans. Deze woningen zijn compleet binnenstebuiten gekeerd en volledig vernieuwd. Ze voldoen aan alle actuele wooneisen en bieden modern comfort. Tegelijkertijd blijven er bijna altijd wel een paar sfeervolle, authentieke details behouden. Zoals de hoge plafonds of klassieke ornamenten op de gevel. De woningen bieden veel ruimte voor weinig geld. Bovendien is op sommige projecten ook de koop goedkoopregeling van toepassing. Koop een huurhuis Om het eigen woningbezit te stimu- leren worden geregeld huurwoningen van de Nieuwe Unie te koop aange- boden. Van startersappartementen tot ruime eengezinswoningen. Stuk voor stuk goed onderhouden woningen voor een aantrekkelijke prijs. De woningen liggen verspreid door Rotterdam in on- der andere het Oude Westen, De Esch. Feijenoord, Katendrecht en het Noor- dereiland. Voor het totale woningaan- bod kan de adspirantkoper terecht op www.proplan.nl. Een greep uit het woningaanbod van de Nieuwe Unie Laankwartier (Katendrecht) In het Laankwartier, aan de Maas en op de zon gelegen, realiseert de Nieuwe Unie 98 koopwoningen: een gezinswoningen, stadswoningen en ap- partementen. Het groene binnenterrein heeft een goede parkeervoorziening. De architectuur komt overeen met die van het Noordereiland en bestaat uit pandachtige woningen met aanspre- kende materialen. De woningen heb- ben een oppervlakte van circa 72 tot 140 vierkante meter. De prijzen zijn vanaf 120.000 euro (v.o.n). Deliplein (Katendrecht) Ook aan het Deliplein heeft de Nieuwe Unie koopwoningen. Daar wordt een woonblok met 24 woningen (appar- tementen en stadswoningen) gereno- veerd. De dakappartementen hebben een prachtig uitzicht op de skyline van Rotterdam en een mooi dakterras. De gevels worden in authentieke stijl gerenoveerd, waardoor het historische beeld weer terugkomt. De woningen hebben een oppervlakte van circa 70 tot 130 vierkante meter. De prijzen zijn vanaf 80.000 euro k.k. Panorama Dillenburg (Feijenoord) Project Dillenburg ligt op een toplo- catie aan de Maas, met een fantastisch uitzicht. De 74 woningen liggen achter in negentiende-eeuwse stijl gereno- veerde gevels. De structuur van de woningen achter de authentieke gevels wordt in nieuwbouw uitgevoerd. De woningen zijn in verschillende types, zoals herenhuizen, kadewoningen, stadswoningen en appartementen. De grootte varieert van circa 60 tot 180 vierkante meter. De prijzen zijn vanaf 135.000 euro v.o.n. Brielsehof (Tarwewijk) In het havengebied in Rotterdam Zuid ligt de Tarwewijk. Deze compacte wijk met een industrieel verleden en een kleurrijke samenstelling, is volop in ontwikkeling. Er wordt op verschil lende fronten hard gewerkt om de wijk weer helemaal te laten aansluiten bij de moderne stedelijke behoeften op het gebied van diversiteit, bereikbaarheid en sociale veiligheid. Oude woningen worden opgeknapt of vervangen door nieuwbouw en het stra- tenplan wordt voor een groot deel ver nieuwd. Er wordt zelfs een groene zone aangelegd die dwars door de wijk naar de haven loopt. Tussen de Brielselaan en de Wolphaertsbocht ontwikkelt de Nieuwe Unie 52 twee- en drielaagse woningen. De prijzen zijn vanaf circa 150.00P euro. Het project wordt bin nen kort opgeleverd en er zijn nog en- kele woningen te koop. Nieuw Herkingen (Pendrecht) In tuinstad Pendrecht zijn in de Her- kingenbuurt 177 royale eengezinswo ningen gebouwd. De woningen hebben drie, vier, vijf of zes kamers en er zijn nog enkele woningen te koop. Het pro ject ontving in 2005 de Rotterdamse Bouwkwaliteitsprijs van de gemeente. De jury vatte haar oordeel als volgt samen: 'Het project in Pendrecht aan de Herkingenstraat munt echter in alle opzichten uit. Goed gebouwd, zorgvul- dig ingepast, voorbeeldige plattegron- den, mooi materiaalgebruik en detail- lering en een intelligente variatie van woningtypen. Bescheiden en robuust. Een echt Rotterdams project dus. Een project met een eigen karakter, dat zich in zijn ogenschijnlijke alledaagsheid onttrekt aan de trends uit de tijdschrif- ten. Een project dat een prijs verdient, de Rotterdamse Bouwkwaliteitsprijs 2005'. i m Rotterdam LiViN nieuwbotiftwoonbeurs 18&19 maart2006 Cruise Terminal Rotterdam Nieuw Herkingen. De Brielsehof.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2006 | | pagina 40