I mm m w|k ©te©k Links profiel heeft voorkeur van PvdA m Veertig jaar lief en leed met artiesten en publiek gedeeld ■I TE HUUR BLOK OlO - 24 10 444 A Mayumana maasstad wijkkort Tapijthoek maasstad OUDE LUXOR THEATER Inenting 9- jarigen VAC waakt over wonen Concert Voetbalplaatjes Dag van de Dialoog Tino Trimo bij Van Leeuwen Woensdag 15 maart 2006 xq 52 maasstad weekbladen SCHIEDAM INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: SCHIEDAM - De klinkende verkiezingsoverwinning van de PvdA in Schiedam - van ze- ven naar dertien zetels - boogt niet alleen op de landelijke trend tegen het huidige kabi- netsbeleid, stelt fractievoorzit- ter Maarten Groene (PvdA). „Leefbaar Schiedam schiep hoge verwachtingen door zich als 'de nieuwe politiek' te pre- senteren, maar maakte aan de macht dezelfde fouten als 'de oude PvdA'." Uitzetting van beheerdersechtpaar De Teerstoof \L Functionele Kantoorruimte aan Over de Vesten te Schiedam www.blok-makelaardij._nl www.tapijthoek.nl Gordijnen Tapijt Laminaat Marmoleum Vinyl Zonwering Gebedsdienst Kapperscursus Crucifixion Computerles Green Forest Selection Countrymiddag Harmonia Nederlands Yoga westblaak 180 postbus 1685 3000 br rotterdam MILIEUKLACHTEN UIT UW REGIO DI 28 MAART T/M ZO 16 APRIL WWW.LUXORTHEATER.nl 010 - 484 33 33 A ,f *Agy SCHIEDAM - Alle kinderen krij- gen in het kader van het Rijksvacci- natieprogramma op 9-jarige leeftijd de laatste inentingen DTP en BMR. In 2006 worden alle in 1997 gebo- ren kinderen uit Schiedam gevacci- neerd. Elk kind krijgt een persoon- lijke oproep op het huisadres. In Schiedam wordt de vaccinatie- campagne gehouden op woensdag- middag 22 maart in zalencentrum De Rank. Wie om dringende re- denen niet kan verschijnen op 22 maart, kan op werkdagen tussen 10.00 en 11.00 uur telefonisch con tact opnemen met de GGD om een nieuwe afspraak maken via num- mer 248 80 60. De te vaccineren kinderen krijgen de twee prikken tegelijkertijd in de bovenarmen. De ene prik beschermt tegen Difterie, Tetanus en Polio, de andere prik beschermt tegen Bof, Mazelen en Rodehond. SCHIEDAM - Ook in de nieuwe raadsperiode is het van groot belang dat opgekomen wordt voor de belan- gen van de bewoner. Dat de kwali- teit van nieuw te bouwen woningen nauwlettend in de gaten gehouden wordt. Daar is de VAC Schiedam al sinds 1979 mee bezig. De VAC Schiedam is de enige commissie in de gemeente die (bouw)plannen be- oordeelt op gebruikskwaliteit vanuit het perspectief van de gebruiker. Als het om wonen gaat, heeft ie- dereen zijn eigen wensen. Maar een aantal zaken geldt voor iedereen. Niemand zit te wachten op pro- blemen als tegen elkaar slaande deuren, klepraampjes die niet be- dienbaar zijn of een gebrek aan wandcontactdozen. Daarom is het van groot belang dat er al vroeg in het bouwproces kritisch geke- ken wordt naar de gebruikskwali teit vanuit het perspectief van de bewoner. Voor vragen over de VAC: het se- cretariaat: Ringvaart 40, 3124 PB in Schiedam, e-mail vacschiedam@ hotmail.com www.maasstadweekbladennl KANTOOR: Westblaak 180 Postbus 1162 3000BD Rotterdam Telefoon 010 4004491 Fax 010 4128449 Emailadres advertentiegroep: verkoop@maasstadnl Geopend ma. t/mvr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Netwerk VSP email: bezorging@maasstads.nl Telefoon 09002020299 (10 euro ct. p.min.) ma. t/m vr. 09.00-17.00 uur DIRECTIE: R. M.de Koning MANAGER: H.Wirtz Telefoon 0104004290 VERKOOPLEIDER: B. van Dongen Telefoon 06 53786940 VERTEGENWOORDIGERS: S. Verzenzaal Telefoon 0610921026 Totdinsdag 10.00 uur MNP advertenties totmaandag 16.00 uur REDACTIE: Westblaak 180 Postbus 1685 3000 BR Rotterdam Telefoon 010 4004487 Fax 010 4116454 Email redactie: waterweg@maasstad.nl K. Moerman - van der Knaap Telefoon 010 4004322 E. Meijer Telefoon 010 4004401 Chef-redactie: P. E. van der Heide Telefoon 010-4004490 FOTOGRAFIE: Voor nabestellingen Telefoon 06 51562210 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: PcM Lokale Media b.v. Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzlen van (de inhoud van) deze ultgave worden uitdrukkelljk voorbehouden. Deze rechten berusten blj PcM Lokale Media b.v., c.q. (fibetreffende auteur. door Bart van Zessen In Rotterdam verloren de Leefba- ren ook, maar ze werden niet weg- gevaagd, zoals in Schiedam, stelt Groene. Dit komt, volgens hem omdat het college onder leiding van Leefbaar Schiedam er weinig van heeft gebakken. Dit college be- haalde amper concrete resultaten, maakte veel verkeerde keuzes en verloor al snel het contact met de Schiedamse burger. „Daar werden wij in 2002 nu juist op afgerekend", stelt Groene. Toen kreeg de PvdA tijdens de gemeenteraadsverkiezin- gen harde klappen te verwerken. De PvdA in Schiedam had tot 2002 altijd veel zetels. „We waren ervan overtuigd dat we wisten wat goed was voor de stad en haar burgers en verloren zo het contact met de Schiedammers." Tijdens de afgelopen vier jaar keerde de PvdA terug naar haar wortels. „Terug naar de burgers. Maarten Groene, fractievoorzitter van de PvdA: „Het college bezuinigde op voorzieningen in de open bare ruimte, tegelijkertijd werd wel geld gepompt in prestigeprojecten in de binnenstad. Dan oogstje protest." Foto Roger van der Kraan op straat en in bewonersorganisa- ties, en veel minder in het verga- dercircuit", legt Groene uit. „Dit leidde eerst tot kritiek: 'komen de verkiezingen er weer aan, we zien jullie anders nooit', stelden enkele burgers." Terwijl de PvdA het vertrouwen van de Schiedam se burger herwon, bezuinigde het college op voorzieningen in de openbare ruimte in woonwijken. Tegelijkertijd werd wel veel geld gepompt in prestigeprojecten in de binnenstad. „Wel het Stedelijk Museum opknappen, maar onder- tussen wijkcentra en bibliotheken sluiten, dan oogst je protest", aldus de fractievoorzitter. Daarnaast verwaarloosde het col lege het armoede- en werkgele- genheidsbeleid. meent de PvdA'er. „Wethouder Daskalakis (CDA) was verantwoordelijk voor sociale za ken, maar kreeg te weinig ruimte in een college gedomineerd door Leefbaar Schiedam en WD." De kiezers hebben nu gesproken, stelt Groene. PvdA en SP kwamen als winnaars uit de bus. „Die poli- tieke omwenteling moet vertaald worden in de samenstelling en het programma van het college. Er zijn twee grote winnaars, dus ligt het voor de hand om eerst te gaan kijken hoe die het willen aanpak- ken." Kijkend naar het verleden wil Groene echter voorkomen dat het beeld van de oude, dictaat opleg- gende Partij van de Arbeid weer opdoemt. Groene: „Wij hebben nu de verantwoordelijkheid, maar wel samen met anderen. Een links pro fiel heeft onze voorkeur, maar we willen niemand op voorhand uit- sluiten." Daarom voerde de PvdA de afgelopen dagen inventarise- rende gesprekken met delegaties van andere partijen. Aanstaande donderdag komt de nieuwe ge- meenteraad voor het eerst bijeen. Groene hoopt dan de samenstel ling van het nieuwe college aan de raad en Schiedam te kunnen presenteren. Zeer waarschijnlijk levert de Partij van de Arbeid twee wethouders aan het nieuwe college. Dit bete- kent de terugkeer van Menno Siljee in de Schiedamse politiek. „Wie de tweede PvdA-wethouder wordt zal afhangen van de portefeuilleverde- ling", stelt Groene. Het nieuwe col lege zal naast extra nadruk op so- ciaal beleid veel aandacht besteden aan wijkaanpak. „Niet alleen dat er wat gebeurt, maar vooral meer communicatie tussen de Gemeente Schiedam en de belanghebbenden over wat er moet gebeuren". ver- klaart Groene. „De PvdA wil nu permanent het contact met Schie damse burgers behouden." door Frank Willemse SCHIEDAM - Het ergste is dat de gemeente een advocaat stuurde. Geen gesprekje, maar direct een aanmaning. Een brief dat Henk en Bep Holmer voor eind 2006 hun woning in De Teerstoof uitmoeten. Met dreigende taal: alleen bij medewerking krijgen ze ver- huisvergoeding, niet meewer- ken betekent onherroepelijk ontruiming. Huurders als het Filmhuis en het Jeugdtheater hebben inmiddels een nieuw onderkomen gevonden, maar het concierge-echtpaar staat gewoon op straat. En dat na meer dan veertig jaar wonen en werken. Geliefd bij publiek en artiesten die altijd gastvrij werden ontvangen. Jos Brink, Paul de Leeuw, Henk van Ulsen of Ivo de Wijs Wie kent ze niet? Nu beroemd, maar ooit onbekend en onbemind. Als begin ners kregen zij een kans dankzij vestzaktheaters als De Teerstoof. Gastvrij werden ze ontvangen door de familie Holmer. Hij als lichtman, concierge, klusjesman en kaartver- koper. Met hulp van Bep die ook nog vijf kinderen opvoedde. Een vrolijke bende met aanloop van vrienden en kennissen. Daar voel- den beginnende artiesten, acteurs en muzikanten zich prettig bij. Zij aten gewoon mee en dronken na afloop een borrel. En als het al te laat en te gezellig was geworden bleven ze slapen. De gang hangt vol met foto's van artiesten samen met Henk en Bep. Oude foto's met minirok en Beatlehaar. Acteur Peter Faber schrijft over zijn eerste ont- SCHIEDAM - In kerkgebouw De Ark wordt vrijdagavond 17 maart een voorjaarsconcert georgani- seerd. De talentvolle pianist Chris- tiaan Kuyvenhoven (21) verzorgt een avondvullend programma op de Ibachvleugel. Op 13-jarige leeftijd was hij eersteprijswinnaar van het Prinses Christina Concours en won hij het Steinway Concours. Op het programma staan onder meer wer ken van Liszt. Aanvang is 20.00 uur en toegang vijf euro. Het was altijd een vrolijke bende bij Theo en Bep Holmer. Artiesten aten en dronken er gewoon mee aan de keukentafel. Nu worden ze zonder pardon op straat gezet. Foto Roger van der Kraan moeting met De Teerstoof: 'Henk deed de deur open en hielp me uitladen... Henk schonk koffie, ik rookte een shaggie en we bekeken elkaar. Vanaf dat moment zat het voor altijd snor'. Aan die keukentafel heeft half artis- tiek Nederland gezeten en werd me- nige sketch geboren. Bep laat trots het herinneringsboekje '25 jaar De Teerstoof zien waar Boudewijn de Groot, Drs P. en Youp het Hek aan meeschreven. Verhalen waar het beheerdersechtpaar altijd lovend in figureren. Marjol Flore schrijft over Bep en Henk dat ze altijd de 'onver- valste rotsen in de branding' waren. Youp van't Hek schreef een gedicht Ca. 289 m2 kantoorruimte verdeeld over units v.a. ca. 85 m2 Zeer geschikt voor jonge ondernemingen Huurprijs v.o. 80,- per m2/jaar i i 'De trap op bij Bep en Henk'. En andere artiesten schrijven dat het theater eigenlijk de naam Huize Holmer moet krijgen. Het Pand De Teerstoof staat er goed onderhouden bij. Toch moeten ze eruit. Ook andere huurders als de toneelgroep, de computerclub en de Delfts blauwe schilders staan op straat. De gemeente besliste dat zo. Achter staan opstallen van bouwbe- drijf Van der Tempel en die wil De Teerstoof kopen om er appartemen- ten in te bouwen. Henk is inmiddels 65 jaar en Bep 62. Zij willen -toch geboren achter- hoekers- niet meer weg uit Schie dam. Ze hebben er meer dan veertig jaar hun ziel en zaligheid in gelegd. Bovendien woont ook Beps broer Frits er nog. Frits met een ver- standelijke handicap die zo geliefd is in de Nieuwstraat en iedereen kent. Even verderop staat nog de klokkenluiderswoning van de Grote Kerk leeg. Is dat niet wat voor de Holmers? SCHIEDAM - Wijkcentrum De Blauwe Brug aan het Bachplein organiseert donderdag 16 maart een ruilbeurs van voetbalplaatjes. Heel veel jongens, maar ook meis- jes, sparen inmiddels de plaatjes die gratis verkrijgbaar zijn wan- neer boodschappen bij de Plusmarkt worden gedaan. De beurs is van 16.00 tot 17.00 utv. De entree is vijftig cent. Oranjestraat 3-5 Schiedam 010-426 7570 info@tapijthoek.nl SCHIEDAM - De inmiddels al- weer vierde Schiedamse Dag van de Dialoog vindt zaterdag 25 maart plaats verspreid over veertien lo- caties in de stad. Daar vindt een groot aantal tafelgesprekken plaats: bijeenkomsten waarbij mensen met elkaar om de tafel schuiven voor een goed gesprek. Na een goed gesprek met buren en (on)bekenden wordt ieder gesprek afgesloten met een maaltijd. Het thema van de Dag van de Dialoog is 'Voor elkaar?'. Deelnemers kunnen zich aanmel- den via de website: www.schiedam. dagvandedialoog.nl. Iedere locatie werkt met een ander subthema zoals: 'Van Jouw zorg, mijn zorg?', 'Sociale controle in de wijk', 'Geloven in elkaar' en 'Veilig met elkaar verder'. Aan ie der tafelgesprek kunnen maximaal acht personen deelnemen. De or- ganisatie streeft de samenstelling van een tafel zo divers mogelijk te laten zijn. Ieder tafelgesprek staat onder leiding van een gesprekslei- der. Van 18.30 tot 20.00 uur wordt er een slotbijeenkomst gehouden in het Stadskantoor. SCHIEDAM - Tino Trimo is een talentvolle muzikant met een prach- tige stem, afkomstig uit Guinee -Bissau, West Afrika. Hij is al ruim vijftien jaar bezig met muziek en heeft een grote bekendheid vergaard in zijn eigen land en het continent Afrika. Momenteel is Tino Trimo druk bezig met het maken van zijn vierde CD. waarbij hij samenwerkt met Manecas Costa. Op deze CD zullen akoestische, traditionele in- strumenten. zoals kabas, djembe, siko en kora een belangrijke plaats innemen. Zaterdag 18 maart tussen 14.00 en 15.00 uur, tijdens de boekenweek die dit jaar als thema 'muziek' heeft, zal Jrimo bij boekhandel J.S. van Leedwen djembe spelen. SCHIEDAM - Het inloopconcert in de Grote Kerk wordt zater dag 18 maart verzorgd door het Christelijk Kamerkoor Maassluis. Zij voeren het prachtige Requiem van Durufle uit. Begeleiding aan het hoofdorgel door Andries Stam. Aanvang is 15.00 uur en de toegang is vrij. SCHIEDAM - In De Ark wordt zondag 19 maart een speciale ge bedsdienst georganiseerd door vele (Schiedamse) kerken. Mooie rus- tige Taizemuziek, foto's op thema, sacred-dance, stilte en rust, gebed en viering. Thema is: Je mag gezien worden. Aanvang: 19.00 uur. SCHIEDAM - Wijkcentrum Oost start opnieuw de kapperscursus op donderdag van 09.00 tot 11.30 uur. In deze cursus komen onder andere knippen, verven, wassen en water- golven aan bod. Voor info: Wijk centrum Oost, Boerhaavelaan 79, tel. 245 18 18. Zowel geschikt voor beginners als gevorderden. Kosten zijn tien euro. SCHIEDAM - 'Vocalis St.Jan' geeft zaterdag 25 maart een uitvoe- ring van de 'Crucifixion' van John Stainer. Medewerking verlenen de tenor Aart Mateboer, de bas Marcel Moester en de organiste Jet Dubbel- dam. Het concert begint om 19.00 uur en kost vijf euro. SCHIEDAM - Wijkcentrum Oost organiseert verschillende compu- tercursussen voor beginners, gevor derden en voor senioren zoals Win dows XP, Word, Excel, Internetten en Websites maken. Bel voor infor- matie of aanmelding: 245 18 18. SCHIEDAM - The Green Forest Selection geeft zaterdag 18 maart een jubileumconcert in het Theater a.d. Schie. Het gemengde koor heeft een Spaans repertoire. SCHIEDAM - In wijkcentrum De Erker wordt zondag 19 maart van 13.00 - 16.00 uur een countrymid dag met linedancing georganiseerd. De toegang bedraagt twee euro. SCHIEDAM - Spirituele vereni- ging Harmonia ontvangt donderdag 16 maart Simon Bakker die waar- nemingen doet aan de hand van voorwerpjes. Aanvang is 19.45 uur in wijkcentrum De Blauwe Brug, toegang vijf euro. SCHIEDAM - Stichting Welzijn Schiedam zoekt flexibele vrijwilli- gers die zich willen inzetten om aan mensen, die nog onvoldoende Ne derlands spreken of schrijven, Ies te geven. De vrijwilligers worden na een inwerktijd ingezet. Voor meer info: Milka Huskic, tel. 426 77 67. SCHIEDAM - Elke dinsdag van 10.30 tot 11.30 uur vindt er in De Erker yoga plaats. In deze tijd van stress en drukte. biedt yoga de mens rust en evenwichtigheid. De contri- butie bedraagt voor 13 lessen 65 euro. Belangstellenden kunnen voor meer informatie contact opnemen met wijkcentrum de Erker,tel. 426 77 67. ^iVteudienst R,jnniQ^ De DCMR Milieudienst Rijnmond behandelt kiachten over stank, stof, lawaai en andere overlast van bedrijven in het Rijnmondgebied. Hieronderleest u een toelichting op een deel van de 236 kiachten die in de week van 6 tot 13 maart zijn binnengekomen. Stankklachten met onbekende oorzaak Donderdag 9 maart ontving de meldkamer van de DCMR zestien kiachten over stank van vuilnis of rotte kool. De kiachten kwamen uit Maassluis, Vlaardingen, Schiedam, Delft, Hoogvlieten Den Haag. De uiteindelijke oorzaak van deze kiachten kon niet worden achterhaald. Op basis van de aard van de kiachten, de wind uit noordwestelijke richting en een onderzoek ter plaatse concludeerde de uitrukdienst van de meld kamer dat de bron waarschijnlijk een emissie op een schip in de Noordzee moest zijn. Geluidsoverlast door heiwerkzaamheden Op vrijdag 10 maart en zaterdag 11 maart ontving de meldkamer van de DCMR vijf kiachten uit Rotterdam Noord over overlast in verband met heiwerkzaamheden. Het betrof hier werkzaamheden voor de aanleg van Randstadrail, zoals aan het aanbrengen van damplanken, het injecteren van cement in de ondergrond en grand-, riool- en bestratingswerkzaamheden. Het project zal naar verwachting medio juni 2006 worden opgeleverd. Tot die tijd kan het project regelmatig overlast veroorzaken, ook in de week- einden. Meer informatie is te vinden op www.randstandrail.nl. Vragenlijst op de DCMR-website Op de homepage van de website van de DCMR staat onder het kopje "wat is uw mening" een enquete. Deze wordt gehouden voor van het proefproject 'Vergunningen op internet'. Om te beginnen komen de vergunningen voor bedrijven in Rotterdam, Schiedam en Barendrecht op internet. Om erachter te komen of bewoners en bedrijven het publiceren van milieu- vergunningen op internet van toegevoegde waarde vinden, willen wij graag antwoord op een aantal vragen. Uit de antwoorden op de vragenlijst die nu op de website staat (de zogenaamde 0-meting), moet duidelijk worden wat bewoners en bedrijven van de bestaande manier vinden waarop vergun ningen zijn in te zien. Zodra de vergunningen op internet Staan, vragen wij bewoners en bedrijven weer naar hun mening. Op deze manier wordt het verschil in tevredenheid van voor en na de publicatie op internet duidelijk. Voor de betrouwbaarheid van het onderzoek is het belangrijk dat veel bewoners en bedrijven deze vragenlijst invullen. Daarom hopen wij dat ook de lezers van dit milieubericht de enquete invullen. De milieuklachtentelefoon: (010) 47 33 333 (24 uur per dag). Of uw klacht via internet: www.dcmr.nl/milieuklacht. WWW.MAVUMANA.COM TICKETS VANAF 25,- 09013005000 www.topticketliry 11 WAANZINNIGE MIX VAN DANS, RITME EN HUMOR!

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2006 | | pagina 9