maasstad 'Nog twee ruiten te gaan' Handige hulpmiddelen te koop in DrieMaasStede WH,I maasstad wijkkort Mayumana OUDE LUXOR THEATER mmm Man rijdt container aan Autodief aan gehouden Vrouw in huis overvallen Eerste winkel in de regio f, Defuse wint Popprijs Knutselen voor Pasen Rommelmarkt in De Erker Woensdag 22 maart 2006 maasstad weekbladen SCHIEDAM INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: xq 52 SCHIEDAM - Het plein aan de Parkweg Noord ligt er mistroostig bij. Een verlaten speeltuintje, leegstaande pan- den, kapotte ruiten, een onbe- mande buurtpost. De winkels zijn dicht, een aantal dicht- getimmerd. „Vroeger kwamen hier families met kinderen boodschappen doen", vertelt eigenaar van de avondwinkel Charly Ganesh (42) „Nu ko- men alleen hangjongeren nog iedere dag." I ■i SCHIEDAM - Elke donderdag is er een ruilbeurs voor kinderen tot 12 jaar in wijkcentrum De Blauwe Brug. Heb je nog voetbal- allstars- winx- pokemonplaatjes, diddlspulletjes of iets anders te ruilen, kom dan tussen 16.00 tot 17.00 uur naar De Blauwe Brug. Entree is vijftig cent. Kabbala Passieconcert Mantelzorgcafe De Wissel Kledingbeurs Salsa Japanse les Sailfl DI 28 MAART T/M ZO 16 APRIL WWW.LUXORTHEATER.NL 010 - 484 33 33 MILIEUKLACHTEN UIT UW REGIO 4,*hiL2 SCHIEDAM - In de Aleidastraat heeft zaterdagochtend rond 03.30 uur een aanrijding plaatsgevonden tussen een auto en een vuilcontai- ner. Een getuige zag een man uit de auto kruipen die vervolgens verder liep. Op basis van het kenteken werd in een woning aan de Huijs- mansstraat de 43-jarige bestuurder van de auto aangetroffen. De man gaf aan te hebben gereden, waarna hij werd aangehouden en meegeno- men naar het bureau. Een ademana- lyse wees een waarde van 865 ug/1. De man krijgt voor het rijden onder invloed en voor het verlaten van een plaats van een ongeval proces- sen-verbaal. SCHIEDAM - Een 20-jarige Schie- dammer is zaterdagavond aange houden omdat hij verdacht werd van autodiefstal. Surveillerende politie zag omstreeks 23.00 uur dat de man op de Nieuwstraat uit een voor het verkeerslicht staande auto sprong, toen hij het politievoertuig zag. Er werd te voet een achtervolging in- gezet. Dit resulteerde in de aanhou- ding van de Schiedammer in een cafe aan de Hoogstraat. Uit navraag bleek dat de auto als gestolen stond geregistreerd. SCHIEDAM - De recherche is een uitgebreid onderzoek gestart naar de verdachte van een overval op de Mgr. Nolenslaan. Zaterdagavond rond 21.30 uur verschafte een nog onbekende man zich. op nog on- bekende wijze, de toegang tot de woning van een 84-jarige vrouw. Hij sloeg de vrouw op het hoofd en nam haar handtas mee. De vrouw raakte licht gewond. De politie is op zoek naar getui- gen of mensen die anderszins over informatie beschikken. Zij worden verzocht contact op te nemen met de recherche van het district Water- weg-Noord via nummer 0900-8844 (lokaal tarief) of, volledig anoniem, via Meld Misdaad Anoniem. tele- foonnummer 0800-7000. www. maasstad weekbladennl KANTOOR: Westblaak 180 Postbus 1162 3000BD Rotterdam Telefoon 010 4004491 Fax 0104128449 Emailadres advertentiegroep: verkoop@maasstad.nl Geopend ma. t/mvr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Netwerk VSP email: bezorging@maasstad.nl Telefoon 0900 2020299 (10 euro ct. p.min.) ma. t/m vr. 09.00-17.00 uur DIRECTIE: R. M. de Koning MANAGER: H. Wirtz Telefoon 010 4004290 VERKOOPLEIDER: B. van Dongen Telefoon 06 53786940 VERTEGENWOORDIGER: S. Verzendaal Telefoon 0610921026 Tot dinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Westblaak 180 Postbus 1685 3000 BR Rotterdam Telefoon 010 4004487 Fax 010 4116454 Email redactie: waterweg@maasstad.nl K. Moerman - van der Knaap Telefoon 010 4004322 E. Meijer Telefoon 010 4004401 Chef-redactie: P. E. van der Heide Telefoon 010-4004490 FOTOGRAFIE: Voor nabestellingen Telefoon 06 51562210 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: PcM Lokale Media b.v. Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij PcM Lokale Media b.v., c.q. de betreffende auteur. O O. Op het plein staat een dronken man op zijn benen te wankelen. Hij schreeuwt onverstaanbaar en zwaait met een kettingslot. Hij trapt tegen het kantoor van 'Eu rope Verzekeringen' waar de nog overgebleven winkeliers vandaag hebben afgesproken met Maasstad om, nadat de man door de poli tie ingerekend is, te vertellen dat de Gemeente Schiedam, politie en huisbazen geen stappen onderne- men om het leven en werk op het plein dragelijk te houden. De panden achter het plein staan voor negentig procent leeg. Klaar voor de sloop. Andere flats in de buurt gingen al tegen de vlakte. Werkzaamheden op de Burge- meester van Haarenlaan maken het plein lastig bereikbaar. Maar veel klanten durven sowieso al niet meer naar de Parkweg Noord te komen. „Mensen worden hier lastig gevallen en met eieren be- kogeld", vertellen de winkeliers. „Enkele dames werden van hun fiets getrokken." Een brandbom verwoestte een half jaar geleden de snackbar op het plein. De eigenaar was de eerste die vertrok. Dumandag (32) heeft zijn bakkerij vorige week maandag gesloten. Zijn gehele vooretalage was ingegooid. „Ik deed meerdere malen aangifte, zonder resultaat. Ik heb besloten om te stoppen, ik zie geen andere mogelijkheid", Het plein aan de Parkweg Noord ligt er mistroostig bij. Ouders met kinderen durven zich er niet te vertonen. Ook de overgebleven ondernemers zijn bang. Foto Roger van der Kraan stelt hij. In de avondwinkel werd vier keer door dezelfde jongens ingebroken. Ganesh bracht een video met beel- den van de inbrekers naar de poli tie, moest afwachten en wacht nog steeds. Ondertussen komen de jon gens gewoon in zijn winkel. Ook werd hij overvallen. Hij besloot de openingstijden van de avondwinkel voor eigen veiligheid in te korten. „Ik heb een verzameling", vertelt Iwan Boedhram (49), terwijl hij wijst op een stapeltje stenen op de grand van zijn assurantiekantoor. Geen exotische collectie: stukken tegel en baksteen waarmee ze bijna al zijn ruiten ingooiden. Op het glas dat nog heel is, heeft hij een briefje hangen met: 'Nog twee rui ten te gaan'. En op een klein ruitje boven de deur: 'Vergeet deze niet! Met vriendelijke groeten, de huur- der van dit pand*. „Huisbaas Toth als ondernemer (DVRG Property Management) en de Gemeente Schiedam laten ons in de kou staan", vindt Ganesh. In 2010 wordt er pas gesloopt, stelde de huisbaas, terwijl nu blijkt dat de sloop aanstaande is. Vorig jaar mei gingen de winkeliers te rade bij de Gemeente. „Maar we werden niet serieus genomen. Wij kwamen voor de problematiek in de wijk en schadevergoeding voor alle klan ten. die met de sloop van de huizen verdwenen. Ze presenteerden ons alleen de bouwplannen!" De Gemeente Schiedam kent de problematiek, weten de winkeliers. Maar er wordt niks gedaan. „Het lijkt alsof de gemeente en huis bazen ons willen wegjagen. Zon der klanten zijn we gedwongen het werk te staken. En als wij onze biezen pakken, kan de sloop beginnen.",.De gemeente stelt: 'Jullie hebben dit toch aan zien komen'. Maar ook al waren we op de hoogte, dan nog had ze moeten stellen: 'Dit is het bestemmings- plan, jullie krijgen andere bedrijfs- ruimte en de verhuiskosten worden vergoed", meent Boedhram. Ganesh begrijpt niet dat publiek en media niet eerder gealarmeerd raakten over de verloedering van Parkweg Noord. „Wij zijn niet de enige slachtoffers", stelt hij. „De Parkweg is de toegangsroute naar de sportaccommodaties in het Beatrixpark. Een mooi park, maar het is onveilig om er te komen. Het is levensgevaarlijk om hier te zitten. Ouders die hun kinderen hier langs sturen, hebben reden om bezorgd te zijn." „En hoe nu verder?", vraagt Du mandag zich af. „De gemeente laat begaan, alles wordt vernield en wij worden hier weggeziekt." „Als de gemeente ons hier weg wil hebben, moet ze met een voorstel komen", vindt Boedhram. „Dat dit allemaal zo maar kan", stelt Ganesh vol ongeloof. „De gemeente maakt ons brodeloos en psychisch helemaal gek." "i Er was meteen veel belangstelling voor de hulpmiddelen in de winkel. Bezoekers keken hun ogen uit en werden enthousiaste medewerkers. SCHIEDAM - Verpleeg- re- activeringscentrum DrieMaas Stede heeft afgelopen zaterdag als eerste verpleeghuis in de regio een eigen hulpmiddelen- winkel geopend. De winkel is niet alleen bedoeld voor pa tienten van het verpleeghuis, de service is beschikbaar voor iedereen: van patient tot bezoe- ker van DrieMaasStede, maar ook voor inwoners van de regio die wel houden van een han- digheidje voor in huis. De officiele opening vond afgelo pen zaterdag 18 plaats tijdens de Open Dag van de Zorg en werd verricht door Ton Bakker, lid van de Raad van Bestuur en psycho-ge- riater bij Argos Zorggroep. De hulpmiddelenwinkel is een initi- atief van DrieMaasStede in samen- werking met Arcof Care2Move. Er komt een filiaal van het concept 'In en om het huis' met hulpmid delen die het leven in en om het huis vergemakkelijken. Steeds meer mensen hebben behoefte aan handige hulpmiddelen die ervoor zorgen dat zij langer zelfstandig kunnen blijven wonen of waardoor de dagelijkse activiteiten makkelij- ker kunnen verlopen. Je kunt daar- bij bijvoorbeeld denken aan een handige flessenopener, een speciale schoenlepel, een beker die mak- kelijk is vast te houden of aan een sokkenaantrekker. Verder bestaat het assortiment uit onder meer op- klapbare wandelstokken, pillendo- zen met een vakje voor elke dag van de week, sleutelhouders en speciale beugels. En wie had er voorheen wel eens van elastische schoenve- ters gehoord, zodat schoenen niet meer gestrikt hoeven te worden? Of van oordopjes die alleen het verkeerslawaai temperen, maar de bel van de tram wel laten horen? De winkel beschikt dus over een grate, uitgebreide collectie vol handige hulpmiddelen. De reden dat DrieMaasStede van start is gegaan met een hulpmid- van advies voorzien door de Foto Roger van der Kraan delenwinkel is dat er een grate be hoefte bleek te bestaan bij de groep patienten die tijdelijk was opgeno- men voor revalidatie en snel weer naar huis kon vertrekken. Daar- naast bleek er veel belangstelling van partners van patienten, die de zorg 4eels over gaan nemen en dat willen doen met zo min mogelijk zware lichamelijke inspanning. De winkel is te vinden in Drie MaasStede bij het Patienten Service Bureau op de begane grand. De medewerkers in de winkel hebben een verpleegkundige achtergrond. Zij kunnen iedereen dus van een deskundig advies voorzien. SCHIEDAM - De finale van de Pop prijs Schiedam is gewonnen door de band Defuse. Tweede is A Fire from Above geworden en derde Curtains. Donderdag 23 maart treedt vanaf 22.00 uur John's Funk mix op in podiumcafe De Graauwe Hengst, zaterdag 25 maart staat Pirates Pitlizards op het programma. Pi rates Pitlizards is een ambitieus rocktrio, dat een eigenzinnige mix van 70's en moderne rock speelt. Gedacht kan worden aan Led Zep pelin, Yes en Hendrix. SCHIEDAM - In Museummolen De Nieuwe Palmboom wordt zon- dag 2 april een Paasknutselmiddag georganiseerd voor kinderen van 5 tot en met 11 jaar. Er wordt gewerkt aan een mooie Paasversiering voor thuis. De knutselmiddag begint met het bekijken van de molen. Daarna is er een glaasje limonade met iets lekkers. Vervolgens gaat iedereen aan de slag om een mooie Paasver siering te maken. Elke keer verzint de molenaar in overleg met de Paas- haas weer iets nieuws. Hij verklapt nog niet wat, maar er wordt wel bij geverfd. geknipt en geplakt, dus geen nieuwe kleren aantrekken. De middag begint om 14.00 uur en eindigt om 16.00 uur. De Paasknut selmiddag kost vijf euro. Reservs- ren via nummer 426 76 75. Muse ummolen De Nieuwe Palmboom is te vinden aan de Noordvest 34. SCHIEDAM - In wijkcentrum De Erker wordt zaterdag 1 april een rommelmarkt georganiseerd van 10.00 tot 15.00 uur. Een tafel kost zes euro. Bezoe kers betalen vijftig cent, kinderen zijn alleen onder begeleiding gratis. Voor inschrijvingen en inlichtingen: 426 77 67. SCHIEDAM - Bij de NPB aan de Westvest 90 geeft Kitty Knappert dinsdag 4 april een workshop 'Doe zelf Kabbala - Creatief omgaan met energie'van 19.30 tot 22.30 uur. De kosten zijn vijf euro. De workshop kan ervaren worden als een ontdek- kingsreis door gekende en onge- kende gebieden van het leven. Er is een uitleg over de Kabbala en het verhaal over De Levensboom, het grate symbool van die Kabbala. SCHIEDAM - Toonkunstkoor Schiedam geeft zondagmiddag 9 april een passieconcert, bestaande uit 'Die Sieben Letzte Worte' van Haydn en het Stabat Mater van Rheinberger. Het koor wordt bege- leid door Ensemble Adrianus. Het concert vindt plaats in het Kerkge- bouw aan de Westvest 90 en begint om 15.00 uur. Kaarten kosten tien euro en zijn verkrijgbaar aan de zaal vanaf 14.30 uur. SCHIEDAM - Wie zorgt voor een chronisch ziek of gehandicapt fa- milielid, kan eenmaal per maand naar het Mantelzorgcafe Schiedam aan het Broersveld 123 komen. Ie dere laatste dinsdag van de maand kunnen hier andere mantelzorgers ontmoet worden. Het cafe is open op dinsdag 28 maart van 10.00 tot 12.30 uur. SCHIEDAM - De Wissel is een hulpverleningsorganisatie van vrijwilligers, die zich inzet om te voorkomen. dat mensen geisoleerd raken. Het is een ontmoetingscen- trum aan het Broersveld 123, waar iedereen welkom is op dinsdag- donderdag- en vrijdagmiddag van 14.00 tot 16.00 uur. SCHIEDAM - In wijkcentrum De Erker wordt vrijdag 24 maart van 10.00 tot 15.00 uur een kleding beurs gehouden waarvoor nog wat tafels te huur zijn. Ze kosten 1,50 per stuk. Voor bezoekers is de toe- gang gratis. Voor meer info: 426 77 67. SCHIEDAM - Stichting Welzijn Schiedam organiseert in samen- werking met Salsa Rotterdam in wijkcentrum De Erker op vrijdag 31 maart een Workshop Salsa voor be ginners van 20.00 tot 22.00 uur. De kosten zijn twintig euro en wie voor 24 maart opgeeft, betaalt 17,50. Maandag 3 april start een cursus Salsa voor gevorderden van 20.00 tot 21.00 uur, voor beginners van 21.00 - 22.00 uur en intermediate van 22.00 - 23.00 uur. Voor tien lessen moet 75 euro worden betaald (voor 27 maart 70 euro). Inschrijven via: salsarotterdam@chello.nl. SCHIEDAM - Bij Workshopcen- trum Almost Art geeft de Japanse Misuzu Aisaka les in het werken met Zilverklei. In workshops van een dag kan men leren om te werken met de zilverklei, mozaie- ken, bloemschikken, didgeridoo spelen en nog vele andere dingen. Wie interesse heeft kan bellen: 06- 51697944 of 06-28362937. WAANZINNIGE MIX VAN DANS, RITME EN HUMOR! WWW.MAYUMANA.COM TICKETS VANAF 25,- I TOP I TICKET! LINE HKlIlKMMIIIInl www.topticketline.nl I De DCMR Milieudienst Rijnmond behandelt klachten over stank, stof, lawaai en andere overlast van bedrijven in het Rijnmondgebied. Hieronder leest u een toelichting op een deel van de 254 klachten die in de week van 13 tot 20 maart zijn binnengekomen. ^,V,eudienst Rijnn,0nrf Bouwen parkeergarage oorzaak geluidsoverlast in Rotterdam Vorige week meldden wij geluidsoverlast in verband met de aanleg van Randstadrail. Uit nader onderzoek blijkt echterdat heiwerkzaamheden voor een parkeergarage van ziekenhuis St. Franeiscus Gasthuis aan de Kleiweg de geluidsoverlast veroorzaakte. De gemeente Rotterdam gaf voor deze werkzaamheden een bouwvergunning af. Geluidsoverlast van evenementen en de horeca Vooral in de weekeinden ontvangt de meldkamer van de DCMR klachten over geluidsoverlast van evenementen en horeca. Voorgaande jaren was er in beide gevallen sprake van een gestage groei van het aantal klachten. De afgelopen week ontving de meldkamer hierover in totaal 27 klachten. Bij 'horecageluid' zorgt de DCMR voor deafhandeling van de klachten. Indien mogelijk voert de DCMR (of de politie buiten Rotterdam) geluids- metingen uit. Afhankelijk van de resultaten van de geluidsmetingen start de DCMR een handhavingtraject. Dat is bijvoorbeeld gebeurd bij discotheek Club Outland aan de Prins Alexanderlaan in Rotterdam. Deze discotheek zorgt sinds de opening half oktober 2005, voor grote geluidsoverlast bij bewoners die zo'n tweehon- derd meter bij de discotheek vandaan wonen. Club Outland kreeg meteen een proces verbaal in verband met de overschrijdingen (19dB(A)) van de geluidsnormen uit de vergunning. De deelgemeente Prins Alexander heeft de discotheek bovendien een dwangsom opgelegd. Bij geluidsmetingen in februari en maart van dit jaar werden opnieuw overschrijdingen gemeten. De DCMR heeft de deelgemeente geadviseerd om per overtreding de dwangsom teinnen. De DCMR en de deelgemeente beraden zich op vervolgstappen. Dat kan een (gedeeltelijke) sluiting zijn of een dwangsom met een hoger innings- bedrag. Ook kan opnieuw proces verbaal opgemaakt worden. In verband met de toenemende geluidsoverlast van de horeca heeft de DCMR met ingang van 1 januari 2006 speciale afspraken gemaakt met de gemeente Rotterdam. Hierover meer in ons volgende milieuklachtenbericht. De milieuklachtentelefoon: (010) 47 33 333 (24 uur per dag). Of uw klacht via internet: www.dcmr.nl/milieuklacht.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2006 | | pagina 11