Het aanvragen van huurtoeslag www.schiedam .nl Pianist Richard Flemming in Westvest90-serie Het Steunpunt Vrijwilligerswerk in de Stadswinkel Cycloon in Pand Paulus gemeente Schiedam Nieuwe bereikbaarheidstijden Debiteurenbeheer gemeente Schiedam 010 - 2465892 ,,yi ianee Aanvraag vergunning voor het afleveren/ verkopen van vuurwerk Lorentzlaan 20-22 Beschikking rijksmonument Tijdelijke vrijstelling bestemmingsplan (artikel 17 WRO) aane Ontwerpbeschikking Onherroepelijke Bestemmingswijziging 1 Schie 11 Afsluiting in verband met rioolwerkzaamheden H Ontwerpbeschikking I I Wijzigen gemeentelijk monument si r t t k c$/ Week 13 Woensdag 29 maart 2006 Op vrijdag 31 maart om 20.15 uur vindt in de concertserie 2005 - 2006 van de Stichting Westvest90 een optreden van de jonge en virtuoze pianist Richard Flemming plaats. Het concert wordt gegeven in de Westvest90-kerk aan de Westvest tegenover molen 'De Walvisch'. ellgcw° Door al voor het behalen van zijn Masterdiploma zowel de prestigieuze Vriendenkrans van het Concertgebouw Amsterdam, als de AVRO klassiek prijs op zijn naam te schrijven, wist de jonge Limburgse pianist Richard Flemming snel een grote en verdiende reputatie op te bouwen. Ook op concoursen is hij al meerdere malen als winnaar uit de bus gekomen, zoals bij voorbeeld op het Concours van de Young Pianist Foundation. Vrijdagavond gaat Flemming in een uitgekiend en indrukwekkend recital Schiedam veroveren. Hij zal onder meer werken van Beethoven, Prokofjev, Skrjabin en Schubert spelen. Bijzonder is de pianobewerking van Brahms van de Chaconne uit de Partita in d voor vioolsolo van Bach. Een nieuwe ster in Nederland en nu al in Schiedam. Toegang: 13,00; 11,00 (CJP, 65+); jongeren t/m 18 jaar 3,50 Prijzen inclusief reserveringskosten, pauzeconsumptie en uitgebreide programma- toelichting. Kaartverkoop Reserveringen en informatie via de website: www.westvest90.nl. WV Schiedam, VW Vlaardingen en bij Boekhandel van Leeuwen, Jongens Boeken en Boekhandel Post Scriptum. Direct voor aanvang in de kerk, mits niet uitverkocht. Per 1 maart 2006 kunt u het Steunpunt Vrijwilligerswerk Schiedam bezoeken in de Stadswinkel, bij loket 3 en 4, op het Stadserf 1 te Schiedam. U kunt het Steunpunt telefonisch bereiken op nummers: 010-2465652 en 010-2465601. Ook kunt u het Steunpunt Vrijwilligerswerk Schiedam bereiken via svs@schiedam.nl Correspondentie kunt u sturen naar Postbus 197, 3100 AD Schiedam. Het nieuwe faxnummer is 010-2464106 onder vermelding van het Steunpunt Vrijwilligerswerk Schiedam. De openingstijden van het Steunpunt Vrijwilligerswerk Schiedam zijn: Maandag van 12.00 15.00 uur. Dinsdag t/m vrijdag van 11.00 15.00 uur. Tevens heeft het Steunpunt Vrijwilligerswerk Schiedam per 1 maart 2006 een eigen website. U kunt deze website bezoeken via www.vriiwilligerswerkschiedam.nl. Aan de website is een vrijwilligersvacaturebank gekoppeld. Met ingang van 1 april 2006 kunt u met vragen over facturen, betalingen, betalingsregelingen en kwijtschelding op werkdagen van 09.00 tot 12.30 uur bellen met informatienummer: Hier kunt u ook terecht voor het maken van een afspraak voor hulp bij het invullen van een aanvraagformulier voor kwijtschelding. Bij burgemeester en wethouders is een vergunning aangevraagd op grond van artikel 2.7.2 van de Algemene Plaatselijke Verordening Schiedam voor het afleveren/verkopen, dan wel ter aflevering/verkoop aanwezig houden van vuurwerk vanuit het pand aan de Lorentzlaan 20-22, 3112 KK te Schiedam. Vanaf vandaag ligt de aanvraag gedurende vier weken, tot en met 26 april 2006 ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt aan het Stadserf 1 Belanghebbenden kunnen over deze aanvraag hun zienswijze naar voren brengen. Dit kan zowel mondeling als schriftelijk gedurende de inzage periode. Als u uw zienswijze schriftelijk kenbaar wilt maken dan kunt u uw schrijven richten aan burgemeester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam, o.v.v. zienswijze vuur- werkvergunning Lorentzlaan 20-22. Onderwerp Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben een aanvraag om vergunning op grond van de Monumentenwet 1988 ontvangen. Het betreft een aanvraag van J.W. Wagner om een vergunning voor het wijzigen van het rijksmonument Lange Haven 71 1-7, 3111 CB Schiedam. De aanvraag betreft in hoofd- lijnen het uitvoeren van restauratiewerkzaamheden aan de houtconstructie en dakwerk- zaamheden (groot onderhoud). Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben besloten de gevraagde vergunning te verlenen. Burgemeester en wethouders maken bekend dat een tijdelijke vrijstelling van het gel- dende bestemmingsplan "Nieuwland 1961 "en het ontwerpbestemmingsplan "Nieuwland 2004" is gevraagd voor: Het vestigen van een kinderdagverblijf, Dr. Wibautplein 163-165, 3118 KD, voor de duur van 3 jaar. Burgemeester en wethouders overwegen om, met gebruikmaking van het bepaalde in artikel 17 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, de gevraagde vrijstelling te verlenen. Het vrijstellingsverzoek ligt hiertoe van 30 maart 2006 t/m 11 mei 2006 ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, tel. (010) 2465565. Een ieder kan gedurende de termijn van ter inzage legging schriftelijk zijn/haar gemotiveerde zienswijzen tegen het verlenen van de vrijstel ling kenbaar maken bij het college van burgemeester en wethouders, ter attentie van het hoofd van de afdeling Bouwen en Milieu, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Een duurdere woning wordt door de gemeente alleen als passend aangemerkt in volgende gevallen: Als huurder van een woning van een woningcorporatie of particuliere verhuurder kunt u in aanmerking komen voor huurtoeslag. Of u huurtoeslag kunt krijgen, hangt af van uw huur, uw inkomen, de samenstelling van uw huishouden en uw vermogen. Uitgebreide informatie over alle voorwaarden voor huurtoeslag vindt u op de site van de Belastingdienst/Toeslagen www.toeslagen.nl de Maximaie huurgrens In de Wet op de huurtoeslag (Wht) is geregeld dat er in beginsel geen huurtoeslag wordt verstrekt als een huurder een woning bewoont waarvan de huur hoger is dan de maxi maie huurgrens. De maximaie huurgrens is voor het tijdvak 1 juli 2005 tot 1 juli 2006 331,78 als de woning uitsluitend wordt bewoond door personen beneden de 23 jaar. In alle andere gevallen is de huurgrens 604,72. Passendheidstoets Een huurder van een woning met een huurprijs boven de aftoppingsgrens krijgt geen huurtoeslag wanneer hij een woning had of kon krijgen die beter past bij zijn persoon- lijke en financiele omstandigheden. Belastingdienst/Toeslagen vraagt aan de gemeente of de woning passend is voor het huishouden. Dit gebeurt alleen wanneer de aanvrager ten hoogste zes maanden op het nieuwe adres woont. De aftoppingsgrens is het huurbedrag waaronder in Nederland voldoende woningvoor- raad is voor de doelgroep. Van 1 juli 2005 tot 1 juli 2006 is de aftoppingsgrens: Voor 1 of 2 persoonshuishoudens 474,88 euro Voor 3 of meer persoonshuishoudens 508,92 euro 1) U bent 65 jaar of ouder en gaat verhuizen van een woning die niet meer voor u geschikt is (bijvoorbeeld een portiekwoning) naar een aanleunwoning. Een aanleunwoning is een ouderenwoningen binnen of in de directe omgeving van een zorgcentrum, waarbij de bewoners gebruik kunnen maken van de voorzieningen van het zorgcentrum. 2) U verhuist naar een woning die specifiek geschikt is voor een gehandicapte huurder of medebewoner en de huidige woning is in verband met de handicap niet geschikt. Er dient dan wel een medische indicatie te zijn afgegeven. 3) U heeft een groot gezin (ten minste 8 personen) en verhuist naar een 5- of meer kamerwoning omdat de huidige woning te klein is. In alle andere gevallen zal de gemeente een afwijzend passendheidsadvies geven aan de Belastingdienst/ Toeslagen. De uiteindelijke beslissing over de toekenning van de huur toeslag wordt door de Belastingdienst/Toeslagen genomen. Meer informatie Op de website van de Belastingdienst/ Toeslagen (www.toeslagen.nl) kunt u berekenen of u in aanmerking komt voor huurtoeslag. Hier vindt u ook verdere informatie over huur toeslag en de voorwaarden waaraan u moet voldoen om het te kunnen krijgen.U kunt telefo nisch (0800-0543) of via de site (www.toeslagen.nl) een aanvraagformulier huurtoeslag opvragen. Daarnaast kunt u ook meer informatie over huurtoeslag krijgen bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel telefoonnummer: (010)-2465304. 'Cycloon' is een installatie van Frans Huisman waarin belichting, handschrift en beweging centraal staan. De installatie is opgebouwd uit tekeningen op papier en op hout in combinatie met geprojecteerd film- en dia- beeld. Ze hangt vrij in de hoge ruimte van Pand Pauius. De tekeningen zijn met verschillende technieken op de dra- gende materialen aangebracht: ingebrand met vuur, uitgebeten met freesmachines en zuur, opgebracht met houtskool, inkt en zo verder. Door vernuftige belichting werpt de installatie schaduwen op de verder lege wanden. Het licht is afkomstig van neonlampen, theaterspots, overhead-, film- en dia-projectoren. De schaduwen vormen een voortzetting van de tekeningen en bestaan zelf ook weer uit film- en dia-beelden. De filmbeelden laten een mangrovebos zien op North Captiva Island in Florida. Menselijk handelen en de orkaan Charly hebben sporen van verwoesting in het land- schap achtergelaten. In 2006 loopt het getekende bos opnieuw uit. Schiedammer Frans Huisman heeft een zeer herkenbare en eigen tekenstijl ontwikkeld: een geheimzinnig schrift dat pendelt tussen abstracte bewegingsnotities en verhalende hie- roglyfen. Strengen van geordende tekens lijken het verloop van de tijd stil te willen zetten. De opening in Pand Paulus vindt plaats op zondag 2 april om 16.00 uur. Pand Paulus Korte Haven 125 3111 BH Schiedam Tel 06-22158622 (tijdens openingstijden) Geopend: vr - zo 13.00 - 17.00 uur Onderwerp Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend de navolgende aanvraag om vergunning op grond van de Monumentenwet 1988 te hebben ontvangen. Op 15 november 2005 is een aanvraag ontvangen van RWJ ETA van Leeuwen om een vergunning voor het wijzigen van het rijksmonument Lange Haven 80, 3111 CH Schiedam. De aanvraag betreft in hoofdlijnen het realiseren van twee woningen en diverse restauratiewerkzaamheden. Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben het voomemen de gevraagde vergunning te verlenen. Aan de vergunning zullen voorwaarden worden verbonden. Inzage U kunt de ontwerpbeschikkingen, de aanvraag en de overige van belangzijnde stukken van 30 maart 2006 tot en met 11 mei 2006 op werkdagen inzien: maandag van 12.00- 16.00, dinsdag, woensdag en vrijdag van 8.00-16.00 en donderdag van 8.00—20.00 uur. Zienswijze Wanneer u een zienswijze hebt over de inhoud van de ontwerpbeschikking kunt u deze tot en met 11 mei 2006 schriftelijk kenbaar maken aan burgemeester en wethouders van Schiedam p/a afdeling Bouwen en Milieu, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Uw persoonlijke gegevens worden niet bekend gemaakt als u hierom, bij voorkeur in een aparte brief, vraagt. Als u behoefte hebt aan een gedachtewisseling over het ontwerp van de beschikking, kunt u daarom telefonisch bij de gemeente Schiedam verzoeken. Tijdens deze bijeenkomst kunt u ook mondeling gemotiveerd een zienswijze inbrengen. Een verzoek om een gedachte wisseling kan tot uiterlijk een week voor het einde van de inzage termijn worden gedaan. U kunt te zijner tijd alleen beroep tegen de beschikking instellen als u belanghebbende bent en als u een zienswijze hebt ingebracht tegen de ontwerpbeschikking. Dit is ook mogelijk als u kunt aantonen dat u redelijkerwijs niet verweten kan worden dat u geen zienswijze hebt ingebracht tegen de ontwerpbeschikking. De beschikking zal afgegeven worden met in acht name van ingediende zienswijzen. Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben een aanvraag om vergunning op Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat het besluit tot vaststel- ling van de bestemmingswijziging van "Maatschappelijke doeleinden" in de bestemming "Woondoeleinden" ter plaatse van het perceel Schie 11 dd. 24 januari 2006 onherroepe- lijk is geworden. De bestemmingswijziging ligt voor een ieder ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu van de Stadswinkel in het Stadskantoor, Stadserf 1 te Schiedam. De openingstijden van de Stadswinkel zijn: maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 8.00 tot 16.00 uur en donderdag van 8.00 tot 20.00 uur. Vanaf maandag 3 april (07.00 uur) tot en met vrijdag 14 april (einde werkdag) zal het kruispunt Stadhouderslaan/W. de Zwijgerlaan (eerste kruispunt komen- de vanaf de Schoolstraat) in verband met rioolwerkzaamheden voor alle verkeer zijn afgesloten. Het trottoir blijft echter beloopbaar. In een later stadium zal dat weggedeelte worden geasfalteerd waarbij het naar onze inschatting niet nodig is het kruispunt weer af te sluiten. Busomleiding In verband met deze werkzaamheden zal de RET buslijn 54 de volgende route laten rijden: Richting De Gorzen: Bestaande route tot Nieuwe Haven bij Schoolstraat, vervolgens rechtdoor Nieuwe Haven-Westerkade—linksaf Rozenburgsestraat eigen route. Vervallen halten: Richting De Gorzen: - Schoolstraat voorbij Warande (hier wordt verwezen naar tijdelijke halte Nieuwe Haven) - Stadhouderslaan bij Willem de Zwijgerlaan (hier wordt verwezen naar halte 2621 Rozenburgsestaat) Tijdelijke vervangende halten; Richting De Gorzen: - Nieuwe Haven voor Schoolstraat. Onderwerp Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend de navolgende aanvraag om vergunning op grond van de Monumentenwet 1988 te hebben ontvangen. Op 24 november 2005 is een aanvraag ontvangen van de Hervormde Gemeente Kethel om een vergunning voor het wijzigen van het rijksmonument Dorpsstraat 6 (pastorie) te Schiedam. De aanvraag betreft in hoofdlijnen restauratie van dak en goten, het aan- brengen van dakisolatie en de sloop en herbouw van een aan de zijgevel gebouwd portaal met kolenbergplaats. Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben het voomemen de gevraagde vergun ning te verlenen. Aan de vergunning zullen voorwaarden worden verbonden. Inzage U kunt de ontwerpbeschikkingen, de aanvraag en de overige van belangzijnde stukken van 30 maart 2006 tot en met 11 mei 2006 op werkdagen inzien: maandag van 12.00- 16.00, dinsdag, woensdag en vrijdag van 8.00-16.00 en donderdag van 8.00-20.00 uur. Zienswijze Wanneer u een zienswijze hebt over de inhoud van de ontwerpbeschikking kunt u deze tot en met 11 mei 2006 schriftelijk kenbaar maken aan burgemeester en wethouders van Schiedam p/a afdeling Bouwen en Milieu, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Uw persoonlijke gegevens worden niet bekend gemaakt als u hierom, bij voorkeur in een aparte brief, vraagt. Als u behoefte hebt aan een gedachtewisseling over het ontwerp van de beschikking, kunt u daarom telefonisch bij de gemeente Schiedam verzoeken. Tijdens deze bijeenkomst kunt u ook mondeling gemotiveerd een zienswijze inbrengen. Een verzoek om een gedachtewis seling kan tot uiterlijk een week voor het einde van de inzage termijn worden gedaan. U kunt te zijner tijd alleen beroep tegen de beschikking instellen als u belanghebbende bent en als u een zienswijze hebt ingebracht tegen de ontwerpbeschikking. Dit is ook mogelijk als u kunt aantonen dat u redelijkerwijs niet verweten kan worden dat u geen zienswijze hebt ingebracht tegen de ontwerpbeschikking. De beschikking zal afgegeven worden met in acht name van ingediende zienswijzen. Burgemeester en wethouders maken bekend dat een aanvraag als bedoeld in artikel 6 juncto artikel 7 van de monumentenverordening 1994 van de gemeente Schiedam is ingediend voor het wijzigen van het gemeentelijk monument Noordeinde 5 Het plan ligt ingaande 30 maart 2006 gedurende 4 weken voor een ieder ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 8.00 tot 16.00 uur en donderdag van 8.00 tot 20.00 uur. Gedurende deze termijn kan een ieder bij burgemeester en wethouders zijn zienswijze met betrekking tot dit plan mondeling of schriftelijk naar voren brengen. Schriftelijke ziens wijzen dienen gericht te worden aan het college van burgemeester en wethouders, ter attentie van het hoofd afdeling Bouwen en Milieu, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Colofbn Stadskantoor Tel.: (010) 246 55 55 Fa*: (010) 473 70 21 E-mail: info@sctiiedam.nl Openingstijden Stadswinkel maandag 12.00 tot 16.00 uur dinsdag t/m vrijdag 08.00 tot 16.00 uur donderdag 08.00 tot 20.00 uur Gemeentelijk Informatiepunt Stadswinkel, Stadserf 11 Tel.: (010) 246 53 04 Postadres Postbus 15011 3100 EA Schiedam Buiten kantooruren voor spoedeisende veiligheidszaken Tel.: (010) 246 54 00 V' m "it Gemeenteber"

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2006 | | pagina 3