m www.schiedam.nl H a m Sta jij ook paraat na een ramp? pi sX V J i mm OM FIETSEN HEEFT UMOEITE VOLTEHOHDEH? 1 TEGEL-PALACE SCHIEDAM TEGEL-PAIACE gemeente Schiedam 0 Wet Milieubeheer L-i !J|f im 4. Help elk meisje naar school, alleen dan hebben ze een toekomst. Tegels Pla\>ui?cn Week 13 Woensdag 29 maart 2006 Wet Milieubeheer Beschikking Artikel 8.26 Algemeen Onderwerp Inzage Beroep Inlichtingen Ontwerpbeschikking Algemeen Onderwerp Inzage Bedenkingen Inlichtingen 0 Wet Milieubeheer Ontwerpbeschikking Algemeen Onderwerp Inzage Zienswijzen Inlichtingen Het Nederlandse Rode Kruis 0V 10 jj P - JfljIkfe Wr Jf /imMr Word vrijwilliger! Je helpt met contactherstel tussen slachtoffers en hun familie. Als telefoonvrijwil- liger sta je zoekers te woord of als registratievrijwilliger verzamel je inlichtingen over slachtoffers. Bel voor meer informatie: 070 44 55 888. UIIIUtM W Word nu lid op unicef.nl kinderen eerst Diabetes Fonds 0 Tegel-Palace viert haar 1-jarig bestaan en dat kunt u met ons meevieren. Bij aankoop van een vloer vanaf 25m2 f een reischeque t.w.v. €250,- cadeau* U kunt bii ons terecht voor: soorten wand- en vloertegels Plavuizen - Maimer - Natuursteen VloerverwarminE Wij hebben eigen tegelzetters. Tel. 010-426 69 25 Fax 010 - 273 20 32 Jan Evertsenweg 24 *3115 JA Schiedam "Lepra? Daar bestaan toch medicijnen voor?" Sonja Silva, ambassadrice van de Leprastichting, zucht diep. "Ik wil het wel uit- schreeuwen: lepra is een ziekte die onher- stelbare zenuwbeschadigingen kan veroor zaken. Met medicijnen kan de bacterie uit- geschakeld worden, maar eenmaal aange- taste zenuwen genezen niet meer. Mensen moeten vaak verder zonder tenen, onder- been, zonder vingers of gezichtsvermogen. En dan moeten ze ook nog rondkomen van een paar schamele centen." Sonja zucht opnieuw. Moedeloos? Nee, zij "herpakt" zich even om u hier het hele verhaal te vertellen. Bijvoorbeeld over Vietnam. Wondverzorging, amputaties, prothese- voorzieningen In totaal heeft Vietnam meer dan 5000 lepra- patienten bij wie minstens een onderbeen is geamputeerd. Voor hen heeft de Leprastich ting onder leiding van fysiotherapeut Jan Robijn een revalidatieprogramma opgezet, samen met de Vietnamese gezondheids- diensten. Dat betreft: verzorging en preventie Lepra is nog altijd een probleem, steun de Leprastichting van wonden, beschermend schoeisel, func- tieherstellende operaties, amputaties van benen met ongeneeslijke zweren en uiter- aard prothesevoorziening. Sonja Silva reisde onlangs met het revalida- tieteam van de Leprastichting door Vietnam. Daar zag zij verschillende lepra-ziekenhui- zen. Daar zag ze ook het voortreffelijke werk van mister Loi Mister Loi besloot na een lange en succesvolle loop- baan een orthopedische werkplaats op te zetten. Intussen is hij 74 jaar en bestaat zijn bedrijfje 11 jaar. Hij heeft een groep jonge werknemers in dienst die zelf prothese- dragers zijn. Er is dus heel wat ervaring: wie kan er nou beter een prothese maken dan iemand die er zelf een heeft? Per jaar worden door Mister Loi ongeveer 300 protheses voor leprapatienten gemaakt. Zo n prothese kost slechts circa 50 euro, inclusief de bijbehorende fysiotherapie. Beenstompen, handen zonder vingers, verlamde gezichtsspieren Vrijwel elke week bezoekt het team van Mister Loi een lepraziekenhuis of lepradorp. De fysiotherapeuten controleren bij de pati- enten de stompverzorging en passen nieu- we protheses. Verder wordt voorlichting ge- geven en vaseline uitgedeeld om kloven in de huid te voorkomen (ook de zweetfunctie is aangetast). Wanneer de prothese onher- stelbaar beschadigd is wordt een gipsafdruk gemaakt voor een nieuwe prothesekoker. Sonja Silva ging enkele keren mee. Ze werd omgeven door mensen met beenstompen, protheses, vervormde voeten, handen zon der vingers, hangende oogleden of verlam de gezichtsspieren. Wilt u ook meer weten? Sonja Silva kreeg een zeer realistisch beeld van de broodnodige inzet van de Leprastich ting. Die inzet is niet alleen in Vietnam nood zakelijk. Wilt u ook meer weten? Wij informeren u graag nader. Kijk op www.leprastichting.nl LEPRA Postbus 95005, 1090 HA Amsterdam Tel. 020 - 59 50 500 Giro 50 500 W -» Week 13 MAASPOST 1-2-3 - XQ03 Gemeenteberi "Son Bedrijven die nadelige gevolgen voor het milieu en/of overlast (hinder) veroorzaken heb- ben meestal een vergunning ingevolge de Wet milieubeheer. Op verzoek van de vergun- ninghouder heeft het bevoegd gezag de mogelijkheid op grond van artikel 8.26 van de Wet milieubeheer de vergunning in te trekken indien van de vergunning geen gebruik meer wordt gemaakt en als het belang van de bescherming van het milieu zich daartegen niet verzet. De behandeling van deze procedure bestaat uit twee stappen: het opstellen van het ontwerp van de intrekking van de vergunning (ontwerpbeschikking) en vervolgens het nemen van een besluit ten aanzien van het intrekken van de vergunning (beschikking). Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben op 7 September 2005 een verzoek om intrekken van de vergunning op grond van artikel 8.26 van de Wet milieubeheer ontvan- gen. Het gaat om een verzoek van ABC Saunabouw B.V. voor het intrekken van de op 13 februari 1991 verleende vergunning voor de inrichting aan de Plesmanstraat 54-56 te Schiedam. Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben besloten het verzoek om intrekken van de vergunning in te willigen. U kunt de beschikking en de overige van belang zijnde stukken van 30 maart 2006 tot en met 11 mei 2006 op werkdagen van 08.30 tot 17.00 uur inzien bij het kantoor van de DCMR Milieudienst Rijnmond, 's Gravelandseweg 565 te Schiedam. Indien daarom telefonisch wordt verzocht (010) 2468621 kan in de bovengenoemde periode de beschikking buiten kantooruren worden ingezien in het kantoor van de DCMR Milieudienst Rijnmond. Na bovengenoemde periode is, tot en met de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking, inzage van de stukken mogelijk in het kantoor van de DCMR. Binnen zes weken na de begindatum van ter inzage legging van de beschikking kan bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State beroep worden ingesteld door: - degenen die zienswijzen hebben ingebracht tegen de ontwerpbeschikking; - de adviseurs die advies hebben uitgebracht over het ontwerp van de beschikking; - belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet verweten kan worden, geen zienswijzen te hebben ingebracht tegen de ontwerpbeschikking. Het beroepschrift moet worden ingediend bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. De beschikking wordt van kracht na afloop van de beroepstermijn, tenzij gedurende die termijn naast een beroepschrift een verzoek om voorlopige voorziening is ingediend. Een dergelijk verzoek moet worden ingediend bij de Voorzitter van de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op het verzoek is beslist. Voor informatie over de beschikking kunt u ziph wenden tot de heer A.M. de Reuver van de DCMR, tel. (010) 2468340. Voor vragen over de procedure en ter inzage legging en voor kopieen (tegen betaling) van de ter inzage gelegde stukken kunt u contact opnemen met het bureau Documentaire Informatievoorziening van de DCMR tel. (010) 2468 621. Projectnummer: 309503 Bedrijven die nadelige gevolgen voor het milieu en/of overlast (hinder) kunnen veroorza ken, kunnen op grond van de Wet milieubeheer een vergunning nodig hebben. Deze ver gunning moet in veel gevallen worden aangevraagd bij de gemeente. De procedure voor het behandelen van de aanvraag bestaat uit twee stappen: het opstellen van een ontwerp van de vergunning (ontwerpbeschikking) en vervolgens het verlenen van de vergunning (beschikking). Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben op 27 mei 2005 een aanvraag om vergunning op grond van de Wet milieubeheer ontvangen. Het gaat om een aanvraag van Koninklijke De Kuyper B.V. om een revisievergunning voor een distilleerderij aan de Buitenhavenweg 98 te Schiedam. De aanvraag voor een revisievergunning ingevolge de Wet milieubeheer was noodzakelijk in verband met ingrijpende wijzigingen in de activiteiten en de omvang van de inrichting. De veranderingen ten opzichte van de huidige vergunde situatie omvatten: - Het vervallen van de bottelarij activiteiten; - Het vervallen van de flessenspoel activiteiten; - Het vervallen van de opslagactiviteiten van volgoed (inclusief de laad- en loskuil). Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben het voornemen de gevraagde vergun ning te verlenen. Aan de vergunning zullen voorschriften worden verbonden ter bescher ming van het milieu. U kunt de ontwerpbeschikking, de aanvraag en de overige van belang zijnde stukken van 30 maart 2006 tot en met 27 april 2006 op werkdagen van 8.30 tot 17.00 uur inzien in het kantoor van de DCMR Milieudienst Rijnmond (DCMR), 's-Gravelandseweg 565 te Schiedam. Na telefonische afspraak kunnen de stukken gedurende deze periode ook buiten kantoor uren worden ingezien in het kantoor van de DCMR, tel. (010) 2468 621. Na bovenge noemde periode is inzage van de stukken mogelijk in het kantoor van de DCMR. Wanneer u bedenkingen hebt over de inhoud van de ontwerpbeschikking, kunt u deze tot en met 27 april 2006 schriftelijk kenbaar maken aan burgemeester en wethouders van Schiedam, p/a DCMR Milieudienst Rijnmond, Postbus 843, 3100 AV Schiedam. Uw persoonlijke gegevens worden niet bekendgemaakt als u hierom, bij voorkeur in een aparte brief, vraagt. U kunt te zijner tijd alleen beroep tegen de beschikking instellen als u bedenkingen hebt ingebracht tegen de ontwerpbeschikking. Dit is ook mogelijk als u kunt aantonen dat u redelijkerwijs niet verweten kan worden dat u geen bedenkingen hebt ingebracht tegen de ontwerpbeschikking. Voor informatie over de aanvraag en de ontwerpbeschikking kunt u zich wenden tot de heer A.M. de Reuver van de DCMR, tel. (010) 2468 340. Voor vragen over de procedure en ter inzage legging en voor kopieen (tegen betaling) van de ter inzage gelegde stukken kunt u contact opnemen met het bureau Documentaire Informatievoorziening van de DCMR, tel. (010) 2468 621. Projectnummer: 307181 ^Wieudienst Rr/nrr*, Bedrijven die nadelige gevolgen voor het milieu en/of overlast (hinder) kunnen veroorza ken, kunnen op grond van de Wet milieubeheer een vergunning nodig hebben. Deze ver gunning moet in veel gevallen worden aangevraagd bij de gemeente. De procedure voor het behandelen van de aanvraag bestaat uit twee stappen: het opstellen van een ontwerp van de vergunning (ontwerpbeschikking) en vervolgens het verlenen van de vergunning (beschikking). Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben op 24 januari 2006 een aanvraag om vergunning op grond van de Wet milieubeheer ontvangen. Het gaat om een aanvraag van Facilicom Bedrijfsdiensten B.V. om een vergunning voor het veranderen van een dienst- verlenend bedrijf aan de 's-Gravelandseweg 256 en 258 te Schiedam. De verandering betreft een wijziging van de wijze van de opslag van gevaarlijke stoffen. Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben het voornemen de gevraagde vergun ning te verlenen. Aan de vergunning zullen voorschriften worden verbonden ter bescher ming van het milieu. U kunt de ontwerpbeschikking, de aanvraag en de overige van belang zijnde stukken van 30 maart 2006 tot en met 11 mei 2006 op werkdagen van 8.30 tot 17.00 uur inzien in het kantoor van de DCMR Milieudienst Rijnmond (DCMR), 's-Gravelandseweg 565 te Schiedam. Na telefonische afspraak kunnen de stukken gedurende deze periode ook buiten kantoor uren worden ingezien in het kantoor van de DCMR, tel. (010) 2468 621. Na boven genoemde periode is inzage van de stukken mogelijk in het kantoor van de DCMR. Wanneer u zienswijzen hebt over de inhoud van de ontwerpbeschikking, kunt u deze tot en met 11 mei 2006 schriftelijk kenbaar maken aan burgemeester en wethouders van Schiedam, p/a DCMR Milieudienst Rijnmond, Postbus 843, 3100 AV Schiedam. Uw persoonlijke gegevens worden niet bekendgemaakt als u hierom, bij voorkeur in een aparte brief, vraagt. U kunt te zijner tijd alleen beroep tegen de beschikking instellen als u belanghebbende bent en als u zienswijzen hebt ingebracht tegen de ontwerpbeschikking. Dit is ook mogelijk als u kunt aantonen dat u redelijkerwijs niet verweten kan worden dat u geen zienswijzen hebt ingebracht tegen de ontwerpbeschikking. Voor informatie over de aanvraag en de ontwerpbeschikking kunt u zich wenden tot de heer A.M. de Reuver van de DCMR, tel. (010) 2468 340. Voor vragen over de procedure en ter inzage legging en voor kopieen (tegen betaling) van de ter inzage gelegde stukken kunt u contact opnemen met het bureau Documentaire Informatievoorziening van de DCMR, tel. (010) 2468 621. Projectnummer: 307181 Colofon Openingstljden Stadswinkel Gemeenteiijk Informatiepunt Stadswinkel, Stadserf 11 Tel.: (010) 246 53 04 Stadskantoor Tel.: (010) 246 55 55 Fax: (010) 473 70 21 maandag 12.00 tot 16.00 uur Postadres Postbus 1501 j 3100 EA Schiedam E-mail: irtfo@schiedam.nl dinsdag t/m vrijdag 08.00 tot 16.00 uur Buiten kantooruren voor donderdag 08.00 tot 20.00 uur spoedelsende veiligheidszaken Tel.: (010) 246 54 00 JT 1wM Wt m Jbsl X mL mi +C A part of the international Red Cross and Red Crescent Movement www.rodekruis.nl J0 250.000 Mensen in Nederland hebben diabetes zonder dat ze het zelf weten. Daarom zou iedereen de Diabetes Risico Test moeten doen op www.diabetesfonds.nl of bel 0800 - 5766 123 7 www.t696l-p3i3cB.nl *Vraag naar de voonvaarden. OPENINGSTIJDEN: Ma 13.00-17.30uur. Di.t/mvr. 9.30-17.30 uur. Do avond koopavond tot 21.00 uur Za. 9.30 -17.00 uur. Industrieterrein de Vijfsluizen) Gratis parkeren "Lepra, nog steeds een probleem STICK TING

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2006 | | pagina 9