u 'We hebben nu een museum dat up-to-date is' Picasso, Klee, Miro En ook... nieuwe openingstijden actie GEERRINK J6 VERINGMEIER SPORT2000 nieuw op de Hoogstraat Uitvalscherm Rolluiken mini Screen Knikarmterrasscherm \Markieze Tel. 4264369 Charmant KLASSIEK FACET 5 APRIL STEDELIJK MUSEUM RUIME SORTERING BINNENZONWERING Stijlvolle zitgroep WON INGIN RICHTING I I Diana Windt, tien jaar directrice van het Stedelijk Museum Schiedam SCHIEDAM - Een lekkend dak leidde zo'n tien jaar gele- den tot de vraag of met dak- vernieuwing de problemen van het Stedelijk Museum waren opgelost. Van alles in het ruim twee eeuwen oude pand zat niet goed, vertelt Diana Windt, toen net directrice. „We hebben nu een museum dat up-to-date is." Tegen inlevering van deze coupon Kom eens vrijblijvend langs in onze showroom! Handelsonderneming Zonwering voor binnen buiten, rolluiken, markiezen, lamellen, jaloezieen, zonneschermen en screens. Aleidastraat 66 3117 DK Schiedam OPENINGSTIJDEN di.-do.-za.: van 9.00 - 14.00 uur of op telefonische afspraak. met leder bekleed. Leverbaar in uni- of combistoffering met contrastkleur. Fauteuiis en banken voorzien van zittingen met instelbare zitdiepte. Fauteuil 1175,- Fauteuil met hogere rug 1225,- 2,5-zitsbank 2195,- Salontafe! met glazen boven- blad en bronskleurig frame, 135x70 of 100x100 cm 825,- 2e paasdag geopend van 11.00 - 17.00 St. Liduinastraat52 Schiedam Telefoon: 010 - 426 01 93 jt iiimi i JjSv mm m Diana Windt: „We willen de bezoeker zoveel mogelijk het gevoel van museum geven." Foto Roger van der Kraan door Bart van Zessen Zo waren er in het hele gebouw slechts vier tentoonstellingzalen. „Ruimte voor van alles en nog wat, maar niet voor kunst", stelt Windt. Door kantoorruimte naar een nieuwe uitbouw te verplaatsen en de verhuizing van opslagruimte naar buiten het museum, groeide de expositieruimte van vier naar maar liefst elf tentoonstellingzalen. Ook op zolder hangen nu werken uit de Cobra-collectie. De entree liet veel te wensen over, stelt de directrice. ..Bezoekers kwa- men binnen via een klein halletje. De kaartverkoop zat onder de trap weggestopt en daar was dan ook nog een vaag winkeltje bij. We konden de mensen geeneens een kop koffie aanbieden." Een nieuw gecreeerde ruimte onder het mu- seumplein doet nu dienst als luxe welkomsthal met kassa, garderobe, museumwinkel en even verderop het cafe. „We willen de bezoeker zoveel mo gelijk het gevoel van museum ge ven", vertelt Windt. ..Daarom werk- ten we veel samen met ontwerpers om kunst en gebruiksruimtes zo veel mogelijk aan elkaar te kop- pelen." Tomas Schats tekende met strakke lijnen grappige poppetjes die de kunstliefhebber wegwijs maken in het museum. En zelfs op het toilet is er kunst. Baukje Trenning ont- wierp tegeltjes en Hella Jongerius fraaie wasbakjes. Tentoonstellings- architecte Danielle van der Waard bouwde een vernuftig tentoonstel- lingsysteem van verplaatsbare pa- nelen. Op de binnenplaats van het museum wekt iets eigenaardigs onmiddellijk de aandacht van de bezoeker. Het plaveisel lijkt zojuist te zijn openge- knipt. De stenen hoekpunten krul- len als papier omhoog. Er tussenin is een trap waar de bezoeker in het museum afdaalt. Een originele ingang, bedacht door restauratiear- chitect Cor Bouwstra. De kunst in het museum kan nu op een heel wat betere behande- ling rekenen dan voorheen. Vroeger diende de koude vochtige zolder als opslagruimte. Nu staat daar de machinerie van de klimaatinstal- latie voor de juiste temperatuur en luchtvochtigheid. Chique rolgordij- nen beschermen dure schilderwer- ken tegen teveel uv-straling en een nieuwe beveiligingssysteem moet inbrekers buiten houden. In het nieuwe Stedelijk Museum blijft het niet alleen bij het bezichti- gen van kunst.' In het nieuwe atelier kan de bezoeker zelf zijn crea- tieve talent ontdekken. Hier kunnen schoolklassen terecht voor bijvoor- beeld een cursus aquarelleren. Ook zonder museumbezoek kan je even shoppen in de museumwinkel en 'loungen' in het cafe. Maar niet alles is nieuw, weet Windt. De aula bleef met spreekstoel en or- gel volledig in tact. De ruimte zal nu gebruikt worden voor seminars, concerten en trouwerijen. De zolder werd juist zoveel mogelijk in oude staat hersteld. De witte verf werd van de houten steunbalken gebrand om de zolder weer haar stijlvolle ouderwetse sfeer terug te geven. En het dak lekt nog steeds, zo bleek vorige week tijdens de rondleiding langs voor publiek ontoegankelijke ruimtes op zolder. Koningin Beatrix zal hier aanstaan- de zaterdag weinig van merken. Na de officiele plechtigheid en een uit- gebreide rondleiding door alle ten toonstellingzalen kan ook zij maar tot een conclusie komen: Schiedam heeft er met de opening van het verbouwde Stedelijk Museum een geweldige culturele attractie bij. Pablo Picasso, 'Femme assise au chapeau en forme de poisson'. Het Stedelijk Museum toont als eerste de invloed van de drie grote internationale kunstenaars op de naoorlogse Nederlandse moderne kunst. Aan de hand van werken uit nationale en internationale col- lecties wordt getoond welke weer- klank zij vonden bij een vijftiental Nederlandse kunstenaars als Appel, Corneille en Lucebert. Deze heben in de jaren veertig en vijftig het aanzicht van de kunst in Nederland ingrijpend veranderd. Tentoonstelling te zien van 9 april - 20 augustus 2006. Onlangs heeft SPORT2000 haar deuren geopend in Schiedam. In het voormalige pand van Helder- man Sport aan de Hoogstraat 46 vind je nu een totaal vernieuwde moderne sportwinkel. SPORT2000 is een internationale formule met ruim drieduizend vestigingen in Europa en meer dan honderd win- kels in Nederland. „Dit betekent een enorme slagkracht doordat er veel grootschaliger ingekocht kan worden en we nog meer voordeel kunnen bieden", vertelt een enthou- siaste Maurice Dooijenburgh, vesti- gingsmanager van SPORT2000 in Schiedam. Met dit concept is er eindelijk weer een volwaardige en kwalitatieve allround sportwinkel in Schiedam. In het weekend van 6,7 en 8 april vindt de officiele opening plaats met diverse openingsstunts en ac- ties. Het Stedelijk Museum Schiedam is voortaan open van dinsdag tot en met zondag van 10.00 tot 17.00 uur en is gesloten op maandag, eerste kerstdag en op nieuwjaars- dag. De toegang is vijf euro voor volwassenen en gratis voor kin- deren tot 4 jaar. mensen met een Vriendenpas. museumjaarkaart. van de Vereniging Rembrandt of in het bezit van een ICOM-pas. Een korting van 2.50 geldt voor houders van een Pas65. Rotter- dampas en voor kinderen van 4 tot en met 12 jaar. Het uitvalscherm is een ideale oplossing in situaties waarbij het niet nodig is om onder het scherm te lopen of te zitten. Door de grote verscheidenheid in armen zijn ze praktisch voor alle toepassingen bruikbaar. Ook zijn uitvalschermen bij uitstek geschikt als zonwering voor balkon en als aanvulling op knikarmschermen op hogere verdiepingen. Bovendien is bij een aantal typen het doek in gesloten toe- stand extra beschermd tegen weersinvloeden. De mini is een rolluik met een op- vallend kleine kast, waardoor hij uitermate goed toepasbaar is bij r woonhuizen. Het rolluik beschikt verder over uitstekende isolerende eigenschappen waardoor het zowel in de zomer als in de winter bijdraagt aan een uiterst comfortabel woon- klimaat. Alle delen zijn leverbaar in een groot aantal verschillende kleu- ren. De maximale breedte bedraagt 3,2 meter, de maximale hoogte 3 meter. Het rolluik kan met de hand door middel van een band of slinger bediend worden. Natuurlijk ook elektrisch en eventueel zelfs tijd of alarm gestuurd. Daamaast is het mogelijk het rolluik van een antiblokkeersysteem te voorzien. Kortom de mini is een rolluik dat de perfecte oplossing is voor een veilige en mooie afsluiting van uw ramen en deuren. Screens zijn licht van gewicht en daarom wat betreft monta- gemogelijkheden bijna overal toepasbaar. Ook bereikt u een optimale zonwering doordat de lichtopening geheel wordt afgedekt en doordat het speciale doek circa 80% van de warmte weert. Door de speciale weeftechniek laten screens echter nog zo veel licht door dat u bijna on- gehinderd naar buiten kunt kijken. Weersinvloeden heb ben weinig vat op screens omdat aluminium en glasvezeldoek hiertegen goed bestand zijn. Ook kunt u screens, dankzij de zijgeleiders, tijdens uw afwezigheid gewoon uit laten staan. Knikarmschermen zijn er in vele soorten. Gemeenschappelijk hebben zij dat u er vrij onderdoor kunt lopen of onder kunt zitten. Ze worden daarom ook wel terrasschermen genoemd. Alle typen zijn in alle doekdessins leverbaar. De bedie- ningswijze is voor alle schermen aan uw wensen aan te passen. De schermen gaan jarenlang mee door de toepassing van kwaliteitsdoek dat kleurecht en schimmel- werend is. A1 onze knikarmschermen voldoen aan de door de PLV voorgeschreven normen en zijn voorzien van een certificaat. Markiezen worden veelal toe- gepast bij oude herenhuizen, j restaurants en boerderijen. Maar zijn uiteraard ook geschikt voor elk ander type woning of gebouw. Kenmerkend is de rustieke uitstraling die markiezen het gebouw geven. Ze zijn daar- door bijzonder sfeerbepalend. Een groot voordeel van markiezen is dat ze niet alleen vanaf de voorkant zon-, warmte- en windwerend zijn, maar ook vanaf de zijkanten. Markiezen zijn er in twee basisuitvoeringen; met een frame van aluminium of met een frame van hout. geldt niet in combinatie met evt. andere aanbiedingen. INTERl EUR ADVISEURS

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2006 | | pagina 18