Continental 195/65HR15 ZONDAG 9 APRIL GEOPEND SCHIEDAM 5 6.49 SPARTA - R.B.C. schiedam *<w 1.la Distilleerderij UTO wil verhuizen uit centrum Ervaring enKennis Big brother ziet minder, we I beter Afscheid van 'Mister VW FOKR Magic Farla betovert publiek 1 i t« Lt A in verhuizen Zaterdag 8 april OPENING Stedelijk Museum Schiedam GEMEENTEBERICHTEN WEKELIJKS IN DEZE KRANT VARKENS FILETLAPJES OF ROLLADE Singel eerste Gruitenschool Rich Wyman treedt op in Schiedam Geen duiven op Land van belofte Brand in woning Talmalaan maa Wellness in boksschool j^H. ran Diilie IlVerhuizingen Film over leven kater Arie Nieuw mailadres redactie Controle op rijden door rood licht t I Zie special elders in deze krant. jWtioouuRl www.vleeschhouwerii.nl Zaterdag a.s. om 20.00 uur Zie onze Sparta-pagina elders in de krant. Schiedam Koolhydraten stapelen voor marathon Grondruil UTO en Woonplus Gratis afhalen Westblaak 180 Tel. 010-4004491 Bezorging 0900-2020299 (10 eurocent p. min.) O.a. voorAudi A3/A4 - BMW 3 - Fiat Stilo - Ford Focus - Lancia Lybra - Mazda 3 - Mercedes C-Klasse Opel Astra Zafira Vectra - Peuaeot 307 406 Renault Laguana - VW Bora Golf IV/V Passat j TOT 17.00 UUR BERGWEG EN CEINTUURBAAN o Geldig van 6 t/m 19 april 2006 1 KILO max. 2 kilo per klant en op=op Apanage Gerry Weber Taifun Verse Via Appia Etc. Broersvest 1 1 1 Schiedam (010) 4260399 EINDELIJK... daar is-ie dan, de zon. Maar niet op je mooie spullen! Daar zorgen wij dus gewoon voor. VV/ Broersveld 127 v 3111 LG Schiedam i'...M :ii1 Tel. 010-47333 16 Vr.jgLVia.'hgEwagk www.villeriuszonwering.nl Oplage 38.000 Totale oplage 621.385 5 april 2006 13e Jaargang nr 14 weekbladen SCHIEDAM - Natuurlijk wa- ren er afgelopen zaterdag geen kauwgumrapende duiven te be- speuren op het Land van Belofte. Wie goed op de kalender had gekeken, had geweten dat 1 april de datum bij uitstek is om dit soort plannetjes de wereld in te helpen, om ze er diezelfde dag nog uit te helpen. Bij de redactie kwamen een flink aantal posi- tieve readies op het plan binnen. Dus wie weet... Komt er ooit nog eens echt een duivenmelker met kauwgumrapende duiven naar het centrum. SCHIEDAM - Openbare ba- sisschool De Singel wordt 10 april de eerste Gruitenschool in Schiedam. Dit betekent dat in de ochtendpauzes alle kinderen gezonde etenswaren bij zich hebben; groente en fruit of een boterham. Alle kinderen van het Schiedam- se basisonderwijs hebben in no- vember en december twee keer per week schoolgruiten (groente en fruit) uitgedeeld gekregen. De Singel, geeft nu een vervolg aan de actie, door kinderen zelf gezonde etenswaren mee te laten brengen naar school. SCHIEDAM - Zanger en pia- novirtuoos Rich Wyman komt zaterdag 22 april voor een aantal concerten naar Nederland. Deze talentvolle Amerikaan, in Ne derland bekend van zijn Top 40- hits 'So What' en 'Little Things' komt graag naar Nederland van- wege het liberale, muzikale kli- maat. Op 22 april betreedt hij het podium van Total Music. Aan- vang van het optreden is 21.30 uur en kaarten zijn voor 10 euro bij Total Music verkrijgbaar. SCHIEDAM - De redactie van Maasstad Weekbladen heeft een nieuw mailadres: waterweg@ maasstad.nl. Lezers van Maas stad Weekbladen die berichten willen sturen, worden verzocht dit mailadres te gebruiken en oude adressen te verwijderen. Berichten voor de krant van woensdag moeten uiterlijk de maandag ervoor voor 17.00 uur binnen zijn. SCHIEDAM - In een woning aan de Talmalaan is maandagavond rond 21.00 uur brand uitgebroken. Oor- zaak is vermoedelijk een smeulende sigaret. De 26-jarige bewoonster kon met een van haar kinderen de woning verlaten. Vervolgens heeft een 39-jarige buurman haar tweede kind uit de woning gehaald. Hierbij ademde hij te veel rook in, waardoor hij met ademhalingsmoeilijkheden werd overgebracht naar het Schie- landziekenhuis. De bewoonster en de twee kinderen bleven ongedeerd. De woning raakte beschadigd en is onbewoonbaar. Ook de naastgele- gen panden liepen rookschade op. SCHIEDAM - Raadseltje: hoe houd je met acht medewerkers 360 ca mera's in de gaten? Door slim te kijken. De nieuwste techniek helpt daarbij meer dan een handje. Big brother kijkt steeds selectiever. Het begon in 2000 als een proef van twee jaar op twee plaatsen in de stad, maar bleek zo succesvol dat halverwege de proefperiode nog vier gebieden in Rotterdam-West werden aangewezen als camerage- bied. Momenteel hangen er in de politieregio Rotterdam-Rijnmond 120 camera's verdeeld over negen toezichtsgebieden. in de nabije toe- komst zal dit aantal toenemen tot ongeveer 360 camera's, verdeeld over de gehele regio. Dat zijn er veel te veel om zonder hulpmiddelen in de gaten te houden. Maar die hulpmiddelen zijn er. Op het gebied van software gebeurt heel veel. Een terrein dat erg in be- Bij deze adressen: Woon+ Vatenusstraat 3 Tabakshop Boor Groenetaan53 Gemeente Schiedam Stadsert 1 Van Loenen Decokav Dam 37-45 Plusmarkt Woudhoek Geuzenptetn 7 Plusmarkt C. v.d. Meer Mgr. Nolensiaan460 Wiikqebouw De Erker Jan van Avennestraat Tabakshop Bas de Haard Lange Kerkstraat 26 Tabakshop Maccie Hof van Spaland 6 Tabakshop Parkweq Parkweg404 Bewonersvereniqinq Schiedam-Oost Boerhaveiaan 79 Drop-it Lange Kerkstraat 86 door Frank Willemse SCHIEDAM - Distilleerderij UTO is in onderhandeling met Woonplus over een mogelijke grondruil. De UTO zou in ruil dan een nieuwe fabriek bouwen aan de Buitenhavenweg. Op de vrijkomende plek tussen Noordvest en Zijlstraat wil Woonplus luxe stadwoningen gaan bouwen. Een pleister op de wonde voor het afblazen van het project Utopia dat wegens teleurstellende verkoop is afgeblazen. Van het oude skelet van de karton- nagefabriek wilde Woonplus een luxe appartementencomplex maken. Woonwereld Utopia met parkeer- garage, liften en andere moderne snufjes. Helaas; de markt toonde weinig belangstelling en de kopers haakten af. Ook zijn er problemen met de bouwvergunning omdat pal tegenover op de Noordvest de UTO een bedrijf in werking heeft. Met strengere milieueisen voor nieuw- bouwplannen in de omgeving van bedrijven. Strenger sinds de ramp in Enschede. Woonplus ging praten met de UTO over een verhuizing waarbij een grondruil inzet werd. De UTO kreeg grond aangeboden tegenover de nieuwe molen van Nolet. Daar kan de distilleerderij op het braak liggende terrein zo een nieuwe fa briek bouwen. En op de vrijgeko- men plek in het centrum komt dan grond vrij voor woningbouw. De directie van de UTO bevestigt de besprekingen maar beklemtoont 'dat alles van de prijs en de ver- gunningen afhangt'. Woonplus wil geen mededelingen doen. Ook niet bevestigen dat zij sociale woning bouw willen ontwikkelen op het terrein van de voormalige karton- nagefabriek. Wei een extra moeilijkheid is dat op het UTO-terrein enkele monu- mentale panden staan. Daar moet dan omheen gebouwd worden. De fabriek is een samenraapsel van opstallen en heeft een oppervlakte van 1100 vierkante meter. Wat goed zou zijn voor een complex met 120 appartementen en parkeerlaag De gemeente Schiedam doet mee aan de onderhandelingen want wil graag het oude jeneverbedrijf voor Schiedam behouden en heeft een gedeelte van de grond aan de Bui tenhavenweg in eigendom. Toch hangt alles af van het prijs- kaartje, zegt Jaap Hoogland direc- teur van de UTO, waar veertig mensen werkzaam zijn. SCHIEDAM - In museummolen De Nieuwe Palmboom kon het afgelopen weekend aivast een voorschot op Pasen worden genomen. Kinderen waren daar welkom om met elkaar paasknutsels te komen maken. Het paasknutselen is inmiddels al een aardige traditie geworden in de op kinderen gerichte molen. Twee uur lang werd er enthousiast gewerkt, maar dan kon er ook wat mee naar huis worden genomen. Foto Roger van der Kraan Fortunaweg 8 3113 AN Schiedam 010 - 426 12 24 Bel Gratis: 0800 - 022 44 42 www.hvandijke.nl SCHIEDAM - Arie is de kat bij cafe Het Weeshuis. Een roodharige kater, echt een zwerver, die overal rond de Hoogstraat adresjes had waar hij kon slapen of eten. Filmer en kunstenaar Bram Uil maakte een film over deze hartveroverende zwerfkat. De documentaire 'Arie; het fenomeen' van 40 minuten gaat woensdagavond 12 april in premiere bij het Filmhuis Schiedam. Aanleiding voor de 'artistieke' do cumentaire volgens Bram Uil is een gevecht van kater Arie met een hond op de Lange Achterweg die Uil met zijn nieuwe kleine ca mera vastlegde. Ook omwonenden werden gegrepen door de kater die op zijn tiende levensjaar plots zijn gezondheid snel achteruit zag gaan. Precies een jaar geleden is Arie ingeslapen en deze film is een eer- betoon Arie's leven. Na de premiere is de film achter- eenvolgens (gratis) te zien in de Hoogstraat-cafe's 't Weeshuis en 't Stappertje met een doorlopende cinerama- vertoning. 'Wie niet weg is wordt gezien', zo prijst de kun stenaar zijn al weer zeventiende film aan. weging is, is de bewegingsherken- ning. Zo bestaat er software, die het gedrag van zakkenrollers herkent. Zakkenrollers hebben allemaal voor een groot gedeelte een heel herken- baar gedragspatroon. Dat kun je in een computer invoeren. Zodra de software dit gedrag herkent, geeft het een signaal door. SCHIEDAM - De politie heeft vrij- dagmorgen op de Rotterdamsedijk gecontroleerd op het door rood licht rijden en een andere richting volgen dan het voorsorteervak aangeeft. Tussen 19.30 en 23.00 uur werden vijftig bekeuringen uitgeschreven voor deze feiten. Wanneer een an dere richting wordt gekozen dan het voorsorteervak aangeeft, kunnen in het verkeer gevaarlijke situaties ontstaan. De controles dienen dan ook om de verkeersveiligheid te vergroten. In 2005 werden door de medewer kers van Regionaal Cameratoezicht 13.650 incidenten waargenomen, die werden doorgegeven aan de daarvoor in aanmerking komende partijen, zoals de politiemeldkamer, de wijkteams of de dienst Stadstoe- zicht. Deze incidenten varieerden van meldingen in het kader van 'schoon en heel', zoals het voortij- dig aanbieden van bedrijfsafval en grofvuil en kapot straatmeubilair, als meldingen in het kader van 'veilig'. SCHIEDAM - Staan er twee ou- dere kerkgangers voor boksschool De Haan. Wijzend op het bord 'Mi ni Wellness Centrum' vragen ze doodserieus: 'welke kerkgemeente is dat?' Een misverstand, want dichter en bokser Wim de Haan (77) heeft afgelopen donderdag een uitgebreide sauna geopend in zijn boksschool. Wellness of welzijn is het concept om het lichaam zowel te trainen, te verzorgen en te verwennen. Daar voor heeft in het mini welzijn cen trum aan de Lange Haven uitge breide apparatuur klaar staan. Zoals solarium, infrarood, bubbelbad en fitness-apparatuur. Gezondheid op afspraak elke donderdag bij de boks- en ontspanningsvereniging. Burgemeester Scheeres drukte nog eenmaal Ruud Pillard de hand bij zijn afscheid, afgelopen donderdag. Foto Roger van der Kraan SCHIEDAM - Wat moet ik zeg- gen? Gefeliciteerd of wat jammer? Zo begroetten vele Schiedammers Ruud Pillard afgelopen donderdag- middag, toen hij in het Gedistil- leerd Museum na 35 jaar afscheid nam als directeur van de Schie- damse VW. Door de burgemeester werd hem de M.C.M. de Grootspeld opgespeld voor zijn jarenlange ijver om Schie dam op de toeristische kaart te zetten. City Marketing heet dat nu. Volgens Reinier Scheeres is Pillard altijd een bescheiden man geweest die met eveneens bescheiden bud- getten moest werken. Dat deed hij kritisch en creatief. Zo is Ruud Pillard de bedenker en initiator van de zomerse Brandersfeesten en be- dacht hij de reclameslogan 'Schie dam schenkt meer dan u denkt'. Op de valreep heeft het gemeen- tebestuur geregeld dat zijn VW op de Koemarkt blijft en dat het ex-schoolgebouw opgeknapt gaat worden. Ook komt er een speciale manager voor de Schiedampromo- tie. City Marketing deed Pillard met verve; zo deinsde hij niet terug om als enige man naar de Libelle- stranddagenbeurs te gaan. Distillateur Bob de Kuyper van de raad van toezicht, typeerde Pillard's VVVwerk als heel lastig. De VW heeft wel een grote naamsbekend- heid, maar is een organisatorische samenraapsel. „Een bedrijf opzet- ten en leiden is, weet ik uit erva ring, eenvoudiger." Ruud Pillard zelf dankte iedereen, vooral zijn collega's, en hoopt als vutter geen tijd voor het schrijven van memoi- res te hebben.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2006 | | pagina 1