Horeca hoopt ook op stadsrol voor Stedelijk Museum Tomas Schats De nieuwe Raleigh- collectie is binnen! 399,- 749,- I mm 27 50 i *'Ke -r°' Home cinema uit slechts twee zichtbare luidsprekers en een uit het zicht te plaatsen basmodule Glazen pand TWEEWIELERPALEIS van RIETSCHOTEN 5 APRIL STEDELIJK MUSEUM Komst koningin voorbode voor lange, mooie zomer in Schiedam Tekeningen en animaties Het B0SE' 3-2-1 DVD home entertainment-systeem De sensatie van home cinema De belevenis van een "live" muziekuitvoering De Veld beeld geluid Noordmolenstraat 17 3111PD SCHIEDAM Tel. 010-4371295 SCHIEDAM - De heropening van het Stedelijk Museum Schiedam brengt ook bij de horeca de hoop dat er een po- sitieve ontwikkeling op gang gebracht wordt met betrekking tot de levendigheid in de stad. Stedelijk 'Buurman' Maurice de Waard van Tapperij het Weeshuis vindt dat iets meer aandacht voor de sector zeker geen kwaad kan. „Schiedam wordt natuurlijk zeker weer wat interessanter met de her opening van 'Het Stedelijk'. Er is een grote verscheiden- heid aan horecavoorzieningen in de stad en hopelijk weet de museumdirectie ook een vorm te vinden om de museumbe- zoekers hierop te wijzen. Ik heb daarnaast ook zeker waar- dering voor het vele werk dat Joke en Johan van de Amstel- bron namens de Schiedamse Horecabond verrichten. Het is fantastisch en dapper wat die aan werk verzetten op het ge- bied van PR en alles wat er bij komt kijken." SLECHTS RALEIGH STRIKE Stevige stadsfiets met 3 versnellirigen en complete verlichting met naafdynamo. Ook in herenmodel. RALEIGH ELAIM Comfortabele fiets met 8 versnellingen en verende voorvork en zadelpen. Ook in damesmodel. Prof. Kam. Onneslaan 82 3112 VJ Schiedam Tel: 010-4153553 Fax:010-4371451 E-mail: info@tweewielerpaleis.nl Internet: www.tweewielerpaleis.nl jSMj 5 CSHEaBBfldi UNIEK BOEK OVER RALEIGH WIELERPLOEG Maar liefst 384 pagina's dik. Alleen verkrijgbaar bij Bike Totaal. Van 3?,50 voor mm K j Verkoopprijs 995,- U kunt het systeem in 15 minuten instellen. Nadat u het systeem hebt opgesteld, ziet u slechts drie onderdelen: twee compacte luidsprekerarrays en het media center dat beschikt over een gei'ntegreerde DVD/CD-speler en AM/FM-tuner met RDS. De AC0USTIMASS module kan uit het zicht worden geplaatst. De geautoriseerde Bose dealer Product gereed voor demonstratie Direct uit voorraad leverbaar Kwaiiteitsadvies Installatie service After sales service www.hetglazenpand.nl Overtuig uzelf. Vraag nu om een demonstratie. door Peter de Jong Omdat Joke en Johan er zelf een weekje tussenuit zijn hebben ze de Amstelbron even in vertrouwde handen achtergelaten. Ze hopen er tijdens de opening van het museum echter zeker bij te zijn en verder te kunnen gaan met hun inspanningen om de Schiedamse horeca samen met het vernieuwde Stedelijk Museum goed op de kaart te zetten. Een andere buurman van het Stedelijk aan de aloude Hoog- straat is Rob Klaarwater van cafe 't Spul. „Net als alle buren ben ik natuurlijk blij dat de verbouwing en de overlast nu achter de rug is. Ik hoop dat het museum nu toch wel echt zal willen samenwerken met hun buren. Ik hoop ook op mooie tentoonstellingen die veel publiek trekken. Dat hoeven er niet precies 120.000 te zijn want te veel belofte dooft de hoop, maar wanneer ze dingen neerzetten die de mensen willen zien, dan is de off spin voor de stad misschien toch wat groter dan bij de grote Cobra-tentoonstelling van drie jaar geleden. Alle partijen moeten in alle open- heid samenwerken om meer mensen naar Schiedam te trekken dan al- leen een klein groepje kunstliefheb- bers. Er moet immers ook voor de Schiedammers zelf iets te zien zijn dat het de moeite waard maakt om de stad in te gaan." De potentie om het product 'Schie dam' als museumstad te promoten lijkt zeker aanwezig. Naast het Coo- peratie Museum op de Appelmarkt, het Gedistilleerd museum aan de Lange Haven en de particuliere collectie die Rob Klaarwater in 't Spul als 'levend museum' tentoon- stelt, lijkt er daarom juist voor het Stedelijk Museum een belangrijke rol weggelegd om de aanjager te worden voor meer stedelijk bezoek van zowel de Schiedammers zelf als mensen uit den lande en verre omstreken. De geschiedenis zelf zal het na tuurlijk in de toekomst leren. Het niet alledaagse bezoek van hare majesteit is zaterdag wellicht de voorbode van een mooie lange zo mer voor de Schiedamse horeca en museumwereld. Tomas Schats, Trap, 2002. Tomas Schats (Eindhoven, 1976) maakt heldere lijntekeningen waar- in al het overbodige is weggelaten. Het zijn miniaturen die hij met pot- lood op een oogverblindend schone en witte muur aanbrengt. De ver- halen die hij ermee vertelt zijn ge- laagd en nemen soms onverwachte wendingen. Tomas Schats zegt zelf: „De tekeningen lijken in hun sim- pele lijnvoering op cartoons, maar ze zijn in al hun eenvoud meer ly- risch en meerduidig, wrang en toch lichtvoetig. Ze zijn gebaseerd op de werkelijkheid, maar overstijgen deze op subtiele wijze. Ze vertel- len verhalen over de mens met zijn mogelijkheden en beperkingen. Een voorbeeld is de pentekening Trap (2002), waarin een persoon een gekke misstap maakt." Met de tentoonstelling in het Ste delijk Museum Schiedam wordt het werk van Tomas Schats voor het eerst binnen een museale context getoond. Schats studeerde in 2001 af aan de kunstacademie van Den Bosch. In hetzelfde jaar ontving hij de Lucas-prijs die jaarlijks wordt uitgereikt aan het meest belovende jonge talent dat aan deze acade- mie afstudeert. Sindsdien was zijn werk te zien bij verschillende ini- tiatieven en galeries in Nederland. Dankzij illustraties in diverse num- mers van de VPRO-gids en recent in de Volkskrant genieten Schats' tekeningen inmiddels bekendheid bij een breder publiek. Schats ziet zichzelf niet zozeer als een tekenaar maar meer als een animator. In enkele uitzendingen van VPRO's nachtpodium en op het Holland Animation Filmfestival zijn film- pjes van hem vertoond. Hierin ko- men zijn tekeningen als het ware tot leven. Deze drie animaties zijn opgenomen in de tentoonstelling in het Stedelijk Museum. Tomas Schats is ook door het Stede lijk Museum uitgenodigd de beweg- wijzering van het gerestaureerde museumgebouw te maken. Zijn tekeningen zullen permanent op enkele strategische plekken in het museum te bewonderen zijn. In 2001 maakte Schats het Fisher man's Friend boekje met teksten van eigen hand. Er staan observa- ties in van alledaagse zaken, op een afstandelijke en nauwkeurige manier geregistreerd: „Het glans- laagje dat op een vochtig doekje ontstaat als je het uitwringt, het punt waarop het water nog net niet uit het doekje komt." Daarnaast zijn er allerlei gemeenplaatsen in opgenomen, gezegden die mensen nu eenmaal in bepaalde situaties zeggen, bij voorbeeld 'het heerst", als er iemands ziek is. Bij de ten toonstelling verschijnt een boekje met alle tekeningen die in het Ste delijk Museuim Schiedam te zien zijn (10 euro). Tentoonstelling te zien van 9 april - 2 juli 2006. r_. a f IX w n 0 i a a 2 <3 2 U .1 5 u 3 p 01 X jjhf excl. wettejijk verplichte verwijderingsbijdrage Better sound through research

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2006 | | pagina 25