CoBrA, Cool Contemporary 'CoBrA-collectie wordt alleen maar meer geld waard' If Proeflokaal't Sterretje II Speciale aanbieding model Singer 2662 De alles-in-een naaimachine! y OP=OP Drie kunstopdrachten voor nieuwe museum Restaurant't Stadhuys INCER gewoongezellig Ter gelegenheid van de feestelijke heropening van het Stedelijk Museum serveren wij een heerlijk 3-gangen keuzemenu voor€ 25,00 p/p inclusief welkomstdrankje. Deze aanbieding voor dit Museummenu is geldig tegen inlevering van deze advertentie Tel. 010-4732434, e-mail: peter.sterretje@wxs.nl Schiedam 5 APRIL STEDELIJK MUSEUM I I I I I I I I I I I I I I I I I I - Nederlandse kunst vanaf 1945 uit eigen collectie Burgemeester Scheeres heeft vertrouwen in collectie Stedelijk Museum 7 dagen per week geopend! In het hartje van Schiedam U kunt bij ons terecht voor koffie, thee en warme chocolade met gebak. Lunch; van tosti tot uitgebreide warme lunch. High tea van 2 tot 60 personen (op reservering). Borreltijd; luxe wijnen per glas, div. bieren op fust en per flesje, div. bittergarnituren. Diner a la carte (reserveren gewenst). Diner voor gezelschappen tot 60 personen. Brunch en broodtafel vanaf 20 personen. Buffetten vanaf 50 tot 85 personen. Recepties en borrels (ook voor zakelijke relaties). Voor meer informatie; 010 - 4265533 www.restauranthetstadhuys.nl Grote Markt la, 3111 NG Schiedam De huidige energieprijzen vragen om gericht verwar- men. Met een verplaatsbare kachel van Zibro kan uw CV een stuk lager en in het voor- en najaar zelfs helemaal uit. Zo verhoogt u de sfeer in huis en kunt u uw maandlasten flink verlagen. U kunt uw Zibro overal gebruiken, want afvoer en leidingen zijn niet nodig; alleen wat ventilatie. Onze compacte nieuwe Laser SRE 149 (2,7 kW) is er in rood, blauw en zilver, voor maar 398,-i Die investering haalt u er in 2 stookseizoenen uit. UvEngering Enorm Engering, Rubensplein 16-20, SCHIEDAM, 010-4269701 home made climates Reserveren is niet noodzakelijk maar wordt wel aanbevolen. Buitenhavenweg 180, Schiedam - Tel. 010-4732434, e-mail: peter.sterretje@wxs.nlwww.proeflokaalsterretje.nl OPEN1NGST1JDEN: maandag t/m woensdag 11.30 uur tot 23.00 uur donderdag en vrijdag 11.30 uur tot 01.00 uur zaterdag 16.00 uur tot 01.00 uur zondag 16.00 uur tot 23.00 uur 39 naaiprogramma's automatische draadinrijger regelbare persvoetdruk i fase knoopsgatautomaat Tegen inruil van uw oude naaimachine heeft u deze Singer 2662 van 349,- Nu voor www.singer.nl ik;i»ina<:liiuc.\ Karel Appel, 'Marwetje met de zon', 1947. Het museum presenteert onder deze naam telkens een deel uit de om- vangrijke verzameling. Tot de belangrijkste kerncollectie behoren circa 250 CoBrA-werken van kunstenaars als Karel Appel, Constant en Corneille. Van de koele abstracten is er werk van Jan Schoonhoven, Ad Dekkers en Peter Struycken. Tenslotte is er de collectie heden- daagse kunst, fotografie, installa- ties en sculpturen. Het nieuwe Stedelijk Museum Schiedam is een museum waar de kunstwerken niet alleen op zaal te zien zijn, maar ook op andere, soms onverwachte plaatsen in het gebouw. Het hele museum ademt de sfeer van de Nederlandse kunst en vormgeving. Lily van der Stokker: wandschil- dering in de entreehal Lily van der Stokker (Den Bosch, 1954) heeft wereldwijd meer dan 150 wandschilderingen gemaakt. Haar muurschilderingen zijn zeer kleurrijk. In het Stedelijk Museum maakt ze de wandschildering 'He jij daar kunstwerkje'. Tomas Schats: bewegwijzering in het trappenhuis Tomas Schats (Eindhoven, 1976) maakt heldere lijntekeningen waar al het overbodige in is weggelaten. Zijn kleine tekeningen maken alles in een oogopslag duidelijk. Krijn de Koning: Beeld in't Ate lier De kunstwerken van Krijn de Ko ning (Amsterdam, 1963) gaan over ruimte en hoe die ons kan conditi- oneren en beperken. Voor het Ste delijk Museum Schiedam maakte hij de inrichting van 't Atelier, de behuizing van de afdeling educatie. Hclla Jongerius, Baukje Tren- ning en Ton de Haas De wasbakken in de toiletten zijn ontworpen door He] la Jongerius en de 'buikjestegeltjes' zijn van Droogdesign, ontworpen door baukje Trenning. De deurknoppen en deurklinken zijn ontworpen door Ton de Haas. door Frank Willemse SCHIEDAM - Als student Economie kwam Reinier Scheeres eigenlijk bij toeval in Schiedam terecht. Zij eerste huisje stond schuin naast het museum in de Zwaansteeg. In 1968 parkeerde hij zijn auto achter het Stedelijk Museum in Roosbeek. Nee, toen kwam hij niet vaak in het museum. Later wel. In een museum dat een landelijk bekend museum werd van- wege de collectie moderne kunst. „Maar dat trok toen maar een klein publiek. Daarom hoop ik dat het ge- restaureerde museum wel een groot publiek zal gaan trekken. Met grote namen en aansprekende tentoon- stellingen. Dat verdient Schiedam met zo'n opgeknapt monumentaal gebouw." Zelf is de burgemeester geen ken- ner van moderne kunst. Hij is meer thuis in de klassieke kunst; 'dat abstracte en experimentele' zegt hem wat minder. Een uitzondering maakt hij daarop: hij houdt wel van de Schiedamse CoBrA-collectie. Een collectie waarmee Schiedam internationaal bekend is geworden. De eerste schilderijen van jonge Nederlandse kunstenaars die zich de experimentelen noemden in het Parijs van vlak na de oorlog. Onbe- kende kunstenaars die werden ont- dekt door directeur Pierre Jansen van het museum. Toen volslagen onbekend en 'wilde' Nederlandse kunstenaars als Karel Appel, Eugene Brands, Corneille en Constant. Experimentele kunste naars die een nieuwe kunst wilde maken. Toen onbekend en onbemind maar inmiddels wereldberoemd. Toen trok een tentoonstelling maar een klein elitepubliek. Maar drie kaar geleden trok de overzichtstentoon- stelling 'Cobra De Kleur van Vrij- heid' wel 40.000 bezoekers naar Burgemeester Scheeres heeft zelf meer met klassieke kunst maar vindt het voor de stad'. Schiedam. Maar ook veel Schie- dammers wisten te waarderen wat de eerste directeur en conservator Daan Schwagermann verzameld had. Het museum stond vaak op de agen da van de politiek weet Scheeres zich te herinneren. Zo'n groot en modern museum onderhouden is duur en prestigieus. En staat daarmee altijd wel in de belangstelling van de politiek. Zo herinnert hij zich in eind zeventiger jaren het voorstel van enige socia- listen die het hele museum wilden opdoeken. Verkopen die CoBrA- Collectie en er een soort clubhuis voor de gewone Schiedammer van maken. „Achteraf gelukkig niet door ge- gaan," merkt Scheeres op die toen wethouder Financien was. Dat plan was immers kortzichtig want 'pen ny wise, but pound foulish'. „Ik heb dan wel geen verstand van kunst, maar het gebouw is een sieraad voor de stad als museum. En die CoBrA-collectie wordt alleen maar meer geld waard." Nieuwbouwplannen voor het mu seum werden elke tien jaar wel geopperd. Zeker omdat het museum in zo'n slechte staat verkeerde. Pas rond 2000 kwam er een toezegging door de vorige minister van Cultuur Rick van der Ploeg dat de rijksover- nieuwe Stedelijk een 'topmonument Foto Roger van der Kraan heid mee wilde betalen. Dankzij het 'Kanjerfonds' kon het oude gebouw in oude luister worden hersteld en van moderne apparatuur worden voorzien. „Dit is een top monument gewor den voor Schiedam en ver daarbui- ten. En ik ben blij dat de klus na ruim twee jaar geklaard is", vertelt Scheeres opgetogen. Met de nieuwe ingang, kantoorruimte ernaast en de kelders zijn er twee keer zoveel ex- positieruimten bijgekomen. Schee res verwacht dat met aansprekende tentoonstellingen of Blockbusters het grote publiek -waaronder ook veel Schiedammers- de weg naar het Stedelijk zullen vinden." Daar wij ons op een trouwlocatie bevinden kunnen wij uw trouwdag verzorgen met bruidstaart, receptie en diner. LAAT UW CV NOG MAAR EVEN UIT i i Inclusief heel veel extra accessoires! Sw Aanbieding zolang de voorraad strekt. Model- en prijswijziging voorbehouden. AT HOME WORLDWIDE" -■ Ct 4 f i 1 Verkrijgbaar bij: cresiticf fa Singer-F

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2006 | | pagina 27