Hoe leefbaar is uw buurt? Beatrix meermaals te gast in Stedelijk Museum Picasso Klee, Miro Uittreksel of kapvergunning aanvragen? www.schiedam.nl GGD Nieuwe Waterweg Noord gesloten Afsluiting Overschieseweg gemeente Schiedam Week 14 Woensdag 3 april 2006 De Rekenkamercommissie bericht Het Steunpunt Vrijwilligerswerk in de Stadswinkel Heropening van het Stedelijk Museum Schiedam aan de Hoogstraat Vrijdag 14 april (Goede Vrijdag) Maandag 17 april (Tweede Paasdag) Maandag 1 mei Vrijdag 5 mei Donderdag 25 mei (Hemelvaartsdag) Vrijdag 26 mei Maandag 29 mei (Tweede Pinksterdag) Start aanleg Tramplusbruggen Schiedam-Vlaardingenlijn Welstands- en Monumentencommissie Stedelijk Museum Schiedam en de moderns kuast in Nederland, 1946-1958 tela.Jt If Belasting- en retributieverordeningen m Overgangsperlode afkoeluur horeca H Schiedamse binnenstad Dat kan 24 uur per dag via het Digitaal Loket op Schiedam.nl Digitaal Loket I i m m i i i i i Gemeenteberi GGD Nieuwe Waterweg is voor publiek gesloten op: Op 10 en 24 april en 22 mei zijn er avondspreekuren voor Reizigers, afspraken via telefoon (010) 248 20 20 (op werkdagen 9.00 - 12.00 uur). De Tramplusorganisatie Schiedam-Vlaardingenlijn start vanaf 3 april 2006 met de voorbereidende werkzaamheden die de aanleg van de trambaan in de Overschiesestraat en op de Overschieseweg mogelijk moet maken. Deze werk zaamheden bestaan uit het omleggen van de riolering en kabels en leidingen op deze wegen. Vervolgens wordt met de aanleg van de Tramplusbrug over de Schie gestart. Dit betekent dat de Overschieseweg vanaf 3 april ongeveer zeven maanden in beide rijrichtingen voor het autoverkeer is afgesloten. Vanaf 3 april 2006 wordt ook gestart met het aanleggen van de brug over de Poldervaart ter hoogte van Windas. De Tramplusbrug over de Poldervaart zorgt ervoor dat de tram het toekomstige NS-station Schiedam-Spaland kan aandoen. Wegens de beperkte werkruimte en voor de veiligheid van de fietsers wordt een omleiding van en naar het bedrijventerrein s-Gravenland ingesteld. De omleiding is voor de duur van ongeveer vier maanden. De omleiding wordt aangegeven op gele bewegwijzeringborden. Trambaan Vanaf 3 april plaatst de projectorganisatie stellingen om damwanden in de Schie en de Poldervaart aan te kunnen leggen. Vervolgens worden er palen geheid om de steunpunten voor de bruggen te kunnen aanleggen. De aanleg van de trambaan in de Overschiesestraat start, nadat de kabels en leidingen zijn omgelegd. De aanleg start na de bouwvakantie van 2006 en loopt door tot het voorjaar van 2007. Het traject loopt onder de Brandersbrug door, tussen de metro- en spoorbaanviaducten, richting Plein 40-45. Op Plein 40-45 sluit de trambaan weer aan op het bestaande trace. De aanleg van de trambaan in Schiedam-Noord start eind 2006. De baan wordt vanuit het huidige eindpunt aan de Harreweg doorgetrokken naar de s-Gravenlandseweg. Scheepvaart Het scheepvaartverkeer kan tijdens de werkzaamheden gewoon doorgang vinden. Het is mogelijk dat de scheepvaart wat oponthoud ondervindt als het brugdek wordt geplaatst. De Rekenkamercommissie Schiedam-Vlaardingen heeft onlangs een tweetal rapporten uitgebracht. Ten eerste het rapport "verscheidenheid in subsidiebeleid". Dit is opgesteld naar aanlei- ding van een verricht onderzoek naar het subsidiebeleid in de jaren 2003 en 2004 in de gemeenten Vlaardingen en Schiedam. Ten tweede het rapport "weet wat je in huis haalt..." dat bericht over een onderzoek naar de wijze waarop in de beide gemeenten externe deskundigen worden ingehuurd. De tekst van beide rapporten kunt u binnen een week na verschijnen op de websites van beide gemeenten inzien (www.schiedam.nl en/of www.vlaardingen.nl). Voor nadere informatie bel, mail of schrijf naar de secretaris van de commissie: Jaap Pegtel, tel. (010) 2465336, e-mailadres: j.pegtel@schiedam.nl. postadres: p/a gemeente Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. In het kader van het Grotestedenbeleid vindt de komende maand in Schiedam een onderzoek plaats naar de leef- baarheid in de stad. Het leefbaarheidsonderzoek vindt om de twee jaar plaats en wordt nu al voor de vijfde maal in Schiedam uitgevoerd. Het onderzoek bevat vragen over de leefbaarheid, veiligheid en het voorzieningenniveau (winkels e.d.) bij u in de buurt. Via een willekeurige selectie uit het bevolkingsregister zullen in de maand april 3.800 mensen benaderd worden. Deze mensen krijgen een brief en een vragenformulier met toelichting, die handig is bij het invullen van de vragen. Het invullen van het vragen formulier zal enige tijd in beslag nemen. Het gemeentebestuur vindt het echter van groot belang dat u aan het Leefbaarheidsonderzoek deelneemt. Daarom worden onder degenen die het vragenformulier naar behoren ingevuld terugsturen 10 VW-geschenkbonnen ter waarde van 25,- per stuk verloot. Het onderzoek staat of valt met de bereidheid van inwoners om mee te werken aan het onderzoek. Uw antwoorden zijn belangrijk, omdat deze kunnen bijdragen aan een beter beleid van de gemeente om de leefbaarheid en veiligheid in de stad te vergroten. Daarnaast kan de gemeente door uw medewerking aan het onderzoek beter inspelen op uw wensen en behoeften op het gebied van leefbaarheid en veiligheid. Indien u vragen heeft over het Leefbaarheidsonderzoek, dan kunt u contact opnemen met Johan Deijl of Ton Dijkshoorn van de gemeente. Zij zijn te bereiken op de telefoon- nummers 010-2465597 en 010-2465598. De volgende plannen zijn geagendeerd voor de openbare vergadering van de Welstands- en Monumentencommissie Schiedam in kamer 1.02 van het Stadskantoor, Stadserf 1, Schiedam. Datum: 10 april 2006 vanaf 09.30 uur Boerhaavelaan 27A t/m 29C J. Appelman kozijnen vernieuwen Lorentzlaan 51, 3112 KH Van Doom en Salri b.v. balkonafscheiding plaatsen Belanghebbenden die daar prijs op stellen kunnen in de gelegenheid worden gesteld zich in de vergadering van de commissie te laten horen over vorenstaande. Nadere inlichtingen - waaronder het tijdstip van behandeling - kunt u krijgen bij het secretariaat, tel. (010) 2465487 of (010) 2465883. Op 8 april heropent de koningin het Stedelijk Museum. Dit is voor het Gemeentearchief aanleiding om eerdere koninklijke bezoeken aan Schiedam in herinnering te brengen. Bezochten eerder al graven, hertogen, stadhouders en zelfs een keizer (Maximiliaan in 1489) Schiedam, sinds het herstel van de onafhankelijk- heid in 1813 kwamen op een na alle Nederlandse vorsten naar deze stad. Willem I, II en III In 1814 ging het bij het bezoek van Willem I meteen al fout. Gedacht werd dat hij via de Kethelpoort de stad zou binnenkomen. Zowel het stadsbestuur, de schutterij als het muziekkorps stonden daar opgesteld om de vorst de stadssleutels te overhandigen. Maar helaas, hij kwam via een andere poort de stad binnen. Hij begaf zich vervolgens naar het huis van de voorzitter van het voorlopig stadsbestuur, ontving daar afgevaardigden van de Schiedamse samenleving en bezocht een branderij. Op 31 juli 1846 bezocht zijn opvolger Willem II Schiedam. Na aankomst op het stad- huis werd hij dopr een geestdriftige menigte begroet, waarna hij afgevaardigden van de samenleving ontmoette. Daarna maakte de koning een rondrit door de stad en bezocht verschillende bedrijven. Koning Willem III was nooit in Schiedam. Wei kwam hij op 1 april 1872 langs geva- ren, toegezwaaid, toegespeeld en toegezongen door de Schiedammers. Het slechte weer verhinderde Willem III zich aan het bij het Westerhavenhoofd toegestroomde volk te vertonen. Royaal toilet en speciaal doekje Pas in 1925 zou er weer een koninklijk bezoek aan Schiedam volgen. Toen bezocht de volledige koninklijke familie de stad. Na aankomst per trein begaf men zich naar het stadhuis. Daar was vanwege het bezoek een koninklijk toilet aangelegd. Na een zang- hulde volgde een rijtoer door de stad en een bezoek aan de werf Gusto. In 1936 was koningin Wilhelmina opnieuw in Schiedam, toen ze een bezoek bracht aan de werf Wilton-Lijenoord. Koningin Juliana bezocht de stad in 1953, waarbij ze bij Wilton-Fijenoord de kruiser H.M.S. de Ruyter in gebruik stelde. Een officieel bezoek bracht ze aan Schiedam in 1962. Schiedamse leerlingen kregen een voor de gelegenheid vervaardigd doekje (zie afbeelding). Oranje en het Stedelijk Museum Ze was nog geen koningin toen Beatrix in 1975 Schiedam bezocht ter gelegenheid van het 700-jarig bestaan. Ook toen al kwam ze naar het Stedelijk Museum. Koningin Juliana was er twee jaar later om de koninklijke subsidie voor de vrije kunstenaars uit te reiken. In 1988 opende Beatrix een tentoonstelling. Haar bezoek op 8 april is daarmee het derde aan het Stedelijk Museum. Het Gemeentearchief Schiedam is iedere werkdag geopend van 9 tot 17 uur en gevestigd op de derde verdieping van de nieuwbouw van het Stadskantoor, Stadserf 1 E-mail: archief@schiedamnlBezoek ook de webstek archief.schiedam.nl en de tentoonstellingen in de Stadswinkel. Het Gemeentearchief bewaart informatie over Schiedam en Schiedammers van 1286 tot gisteren en stelt deze gratis beschikbaar. HIEF Doekje ter gelegenheid van het bezoek van koningin Juliana aan Schiedam in 1962. 'Voor de meisjes in de vorm van een zakdoekje en voor dejongens van een fiets-vlaggetje', aldus het Schiedams Parool van 13-9-1962. Ontwerp Boris van Wijk. Per 1 maart 2006 kunt u het Steunpunt Vrijwilligerswerk Schiedam bezoeken in de Stadswinkel, bij loket 3 en 4, op het Stadserf 1 te Schiedam. U kunt het Steunpunt telefonisch bereiken op nummers: 010-2465652 en 010-2465601. Ook kunt u het Steunpunt Vrijwilligerswerk Schiedam bereiken via svs@schiedam.nl Gorrespondentie kunt u sturen naar Postbus 197, 3100 AD Schiedam. Het nieuwe faxnummer is 010-2464106 onder vermelding van het Steunpunt Vrijwilligerswerk Schiedam. De openingstijden van het Steunpunt Vrijwilligerswerk Schiedam zijn: Maandag van 12.00 - 15.00 uur. Dinsdag t/m vrijdag van 11.00 - 15.00 uur. Tevens heeft het Steunpunt Vrijwilligerswerk Schiedam per 1 maart 2006 een eigen website. U kunt deze website bezoeken via www.vrijwilligerswerkschiedam.nl. Aan de website is een vrijwilligersvacaturebank gekoppeld. heropent met at** 9 april - 20 augustus 2006 Hare Majesteit Koningin Beatrix heropent zaterdag 8 april 2006 het Stedelijk Museum Schiedam. Na een restauratie en renovatie van ruim 2 jaar opent het museum voor Nederlandse beeldende kunst van na 1945 vier tentoonstellingen. Op zondag 9 april is het museum voor het publiek gratis toegankelijk. In verband met de heropening en het Nationaal Museumweekend is er een feestelijk programma. Burgemeester en wethouders delen mede dat op 28 maart 2006 de Leidraad Invordering gemeentelijke belastingen 2006 is vastgesteld. Dit besluit treedt in werking met ingang van de eerste dag na die van de bekendma- king. De bekendmaking vindt plaats door opneming van het besluit in de verzameling 'Belasting- en retributieverordeningen op 31 maart 2006 onder 'Belasting- en retribu tieverordeningen 2006', nummer 12. Dit besluit ligt ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel. Eenieder kan op verzoek tegen betaling van een bedrag aan leges een afschrift krijgen van het vermelde besluit. De burgemeester heeft besloten op grond van artikel 2.3.9 lid 5 van de Algemene Plaatselijke Verordening Schiedam 2005, in het belang van de openbare orde en het woon- en leefklimaat, de verruiming van de openingstijden van bepaalde horecabedrij- ven met een afkoelperiode zoals deze was ingesteld bij wijze van proef, gedurende de evaluatie van de proefresultaten voor een bepaalde tijd voort te zetten. De reguliere sluitingsdjden (zondag tot en met donderdag: 1.00 uur, vrijdag en zater dag: 2.00 uur) blijven gedurende deze overgangsperiode met een uur verruimd (zondag tot en met donderdag: tot 2.00 uur, vrijdag en zaterdag: tot 3.00 uur), onder de hierna gestelde voorwaarden: a. de verruiming van de openingstijd geldt voor horecabedrijven die beschikken over een vergunning op grond van artikel 3 van de Drank- en Horecawet, sluitings djden hebben tot 01.00 uur van zondag t/m donderdag en 02.00 uur op vrijdag en zaterdag en gelegen zijn in de binnenstad (het gebied omsloten door de Broersvest, de Koemarkt, water van de Buitenhaven, water van de Nieuwe Haven, water van de Noordvestgracht, het water van de Schie het Overschieseplein, de Emmastraat, de Singel en het Emmaplein); b. horecabedrijven die niet aan de bovengenoemde kwalificaties voldoen, alsmede horecabedrijven met een nachtontheffing, coffeeshops en seksinrichtingen zijn van de proef uitgesloten; c. de verruiming van de openingstijd treedt in werking op 1 april 2006 en vervalt bij de inwerkingtreding van de herziene Nota Horecabeleid; d. tijdens de afkoelperiode mogen geen nieuwe bezoekers in het horecabedrijf worden toegelaten; e. de afkoelperiode geldt niet voor de bij het horecabedrijf behorende terras(sen); f. tijdens de afkoelperiode mogen geen dranken geschonken of etenswaren worden geserveerd; g. tijdens de afkoelperiode mag geen muziek ten gehore worden gebracht; h. tijdens de afkoelperiode dient de opruimverlichting ('groot' licht, i.t.t. sfeer- verlichting) aan te staan; i. een horecabedrijf dat voldoet aan bovengenoemde kwalificaties dient in de voornoemde periode van zondag tot en met donderdag om 02.00 uur en op vrijdag en zaterdag om 03.00 uur volledig gesloten te zijn; j. de burgemeester kan besluiten dat de uitbreiding van openingstijden voor een horecabedrijf niet meer geldt, indien de exploitant zich niet houdt aan de hierboven genoemde voorwaarden. Toezicht, handhaving en monitoring Tijdens het proefproject zal in hoofdzaak de politie belast zijn met het toezien op de naleving van de openingstijden en aan de afkoelperiode gerelateerde afspraken. Tevens vindt er een monitoring plaats door een onderzoeksbureau. Vanaf 5 april 2006 t/m 17 mei 2006 ligt een afschrift van het besluit ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel, Stadserf 1 Gedurende de bovengenoemde periode kunt u tegen het bovengenoemde besluit een bezwaarschrift indienen. Hieraan zijn geen kosten verbonden. In het (gedateerde en ondertekende) bezwaarschrift moet staan waarom u tegen het besluit bent en waarom u vindt dat u rechtstreeks in uw belang bent getroffen. Het bezwaarschrift kunt u sturen aan de burgemeester van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. 1 I I I Colofon Openingstijden Stadswinkel Gemeentelijk Informatiepunt Stadswinkel, Stadserf 1 j Tel.: (010) 246 53 04 Stadskantoor Tel.: (010) 246 55 55 j Fax: (010) 473 70 21 maandag 12.00 tot 16.00 uur Postadres Postbus 1501 j 3100 EA Schiedam E-mail: info@schiedam.nl dinsdag t/m vrijdag 08.00 tot 16.00 uur Buiten kantooruren voor donderdag 08.00 tot 20.00 uur spoedeisende veiligheidszaken Tel.: (010) 246 54 00

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2006 | | pagina 3