maasstad 'Plannen om Euromast te laten verdwijnen, liggen al klaar' Verreweg meeste politie-uren ingezet op Parkwegplein Mayumana OUDE LUXOR THEATER Apollo Toneel zoekt spelers Hugo Borst signeert bij Post Scriptum Gemeente en politie reageren op problemen in Nieuwland Man verliest tand Gestolen auto gevonden Overval op supermarkt IheQu Paaswokmenu 19,50 per persoon WOK RESTAURANT WILHELMINAHAVEN weekbladen SCHIEDAM Woensdag 5 april 2006 SCHIEDAM - 'Gemeente Schiedam, politie en huisbaas Toth (DVRG Property Ma nagement) nemen onvoldoende stappen om leven en werk op het plein dragelijk te houden', stelden vorige week de ver- ontruste winkeliers van het Parkwegplein. Zij voelden zich onbeschermd tegen vandalisme en klaagden over gebrekkige voorlichting over sloop en re- novatie. Daarnaast meenden zij recht te hebben op nieuwe be- drijfsruimte en vergoeding van verhuiskosten Koninginnedag GRATIS VLOERBEDEKKING 40% KORTING pijteTT*^ Aquarel DI 28 MAART T/M ZO 16 APRIL WWW.LUXORTHEATER.nl 010 - 484 33 33 MILIEUKLACHTEN UIT UW REGIO SCHIEDAM - Apollo Toneel zoekt voor Molendag, zaterdag 13 mei, nog een aantal spelers. Bij alle mo- lens wordt dan een scene gespeeld uit het verleden van de molens. Een oude prent komt tot leven en de bezoekers krijgen een kijkje in het leven in de molens door de eeuwen heen. Apollo zoekt hiervoor spelers, jong of oud, met veel of juist weinig ervaring. Repetities vinden vanaf 11 april plaats op dinsdagavond. Ook zin om te spelen? Neem contact op met Marc Oudshoff (m.oudshoff@ hetnet.nl of 06-51 27 27 38). SCHIEDAM - Bijna tien jaar gele- den verscheen De Coolsingel bleef leeg in een Hard gras-special. Het werd genomineerd voor De Gouden Uil, een literatuurprijs - een unicum voor een boek over voetbal. Een seizoen lang volgde Hugo Borst Feyenoord op de voet, zoals in Ne- derland niet eerder was vertoond. Minutieus beschrijft hij wat er al- lemaal in en om De Kuip gebeurt. Het blijkt een bizar, tumultueus jaar, met als dieptepunt het ontslag van trainer Wim van Hanegem door voorzitter Jorien van den Herik. De Coolsingel bleef leeg is te lezen als een spannend verslag van een willekeurige club in een willekeurig voetbalseizoen. Maar het is meer. Het toont hoe meedogenloos de mensen in het voetbalwereldje met elkaar omgaan, met alle spannin- gen, frustraties en intriges. En dan de supporters! Voor hen is een leven zonder Feyenoord on- denkbaar; voetbal is hun religie, ze geloven en zingen en hopen op een wonder. Destijds beleefde De Coolsingel bleef leeg drie drukken. Toen die uitverkocht waren, kreeg het boek de cultstatus en dat heeft het tot op de dag van vandaag.. Alle reden dus voor een heruitgave, voorzien van een nieuw voor- en nawoord. Vorig jaar verscheen de succesvolle bundel Over vaders en zonen. Hugo Borst is redacteur bij het voetbal- tijdschrift Hard Gras en als colum nist verbonden aan het Algemeen Dagblad en het maandblad Esquire. Op de zondagavond geeft hij zijn ongezouten mening in het televisie- programma Studio Voetbal Donderdagavond 13 april signeert Hugo Borst vanaf 19.00 uur bij boekhandel Post Scriptum in het Hof van Spaland. www.maasstadweekbladen.nl KANTOOR: Westblaak 180 Postbus 1162 3000BD Rotterdam Telefoon 010 4004491 Fax 010 4128449 Emailadres advertentiegroep: verkoop@maasstad.nl Geopend ma. t/m vr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Netwerk VSP email: bezorging@maasstad.nl Telefoon 0900 2020299 (10 euro ct. p.min.) ma. t/m vr. 09.00-17.00 uur DIRECTIE: R. M. de Koning MANAGER: H. Wirtz Telefoon 010 4004290 VERKOOPLEIDER: B. van Dongen Telefoon 06 53786940 VERTEGENWOORDIGER: S. Verzendaal Telefoon 06 10921026 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Westblaak 180 Postbus 1685 3000 BR Rotterdam Telefoon 010 4004487 Fax 010 4116454 Email redactie: waterweg@maasstad.nl K. Moerman - van der Knaap Telefoon 010 4004322 E. Meijer Telefoon 010 4004401 Chef-redactie: P. E. van der Heide Telefoon 010-4004490 FOTOGRAFIE: Voor nabestellingen Telefoon 06 51562210 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: PcM Lokale Media b.v. Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij PcM Lokale Media b.v., c.q. de betreffende auteur. xq 52 ROTTERDAM/SCHIEDAM - Rotterdammer Christian Farla is gekozen tot beste illusionist ter wereld. Wat goochelprijzen betreft. heeft Farla hiermee het hoogste bereikt. De zogenoemde 'Merlin Award' is de overtreffende trap van het WK en was in het verleden enkel weggelegd voor internatio- nale grootheden als David Cop- perfield en Siegfried Roy. En bij zo'n grootse titel, horen grootse ambities: ..Plannen om De Zwaan of Euromast te laten verdwijnen, liggen al klaar." Farla (35) maakt zich klaar voor een "groot Sinterklaas-feest". Zon- dag na afloop van zijn voorstelling in het Theater a.d. Schie krijgt hij - als eerste Nederlander - de prijs overhandigd uit handen van Tony Hassini, president van de New Yorkse 'International Magi cians Society". De fabuleuze Farla: „Geen slechte binnenkomer voor iemand die slechts een jaar zijn ei- gen theatershow heeft. Stiekem heb ik al een foto van de award gezien. Heel mooi. Ik kan niet wachten tot ik "m op de schouw kan zetten. Een fantastische bekroning!" Als klein jochie was Farla, geboren op het Noordereiland. al verzot op goochelen. „Thuis zat mijn opa vaak klaar als publiek, zelf ook een goochelaar. De zondagmiddagen waren van ons. Dan oefenden we samen allerlei trues. Op m'n elfde verjaardag gaf hij me twee hut- koffers vol goocheltrucs cadeau, zijn complete verzameling. Genoeg materiaal voor een show van een uur. Mijn vriendjes op de lagere school stonden versteld. Een jaar later won ik de eerste prijs tijdens het junioren goochelconcours in theater De Tamboer. Na afloop kreeg ik een staande ovatie." Dat applaus is altijd Farla's drive gebleven. Onder het Rotterdamse motto "niet lullen, maar poetsen", ging hij aan de slag. Die instelling leverde hem tientallen prijzen op, waaronder drie keer het Neder- Top-illusionist Christian Farla heeft het moeilijk, terwijl de 'Drill of Death' zich een weg door zijn lichaam boort. landse kampioenschap. Gestaag groeide Farla uit tot een heuse showbizzartiest, met optredens in de Efteling en de Hilversumse Stu dio 21. Vorig jaar trad hij zelfs op in Las Vegas, op uitnodiging van Siegfried Roy. David Cop- perfield zag hem er optreden en roemde zijn "magische krachten". „In twee jaar tijd heb ik ruim twee- duizend keer opgetreden. Zwaar, maar je leert er veel van. En ach, ik ben verslaafd aan optreden. Zelfs als het eens misgaat, laat ik me niet ontmoedigen. Tijdens een verdwijntruc met een cirkelzaag stootte ik onlangs mijn hoofd. Heel mijn voorhoofd lag open. Uiteinde- lijk ben ik een liter bloed verloren. Overwogen werd om de voorstel ling te staken, maar daarvan wilde ik niet weten. Tsja, the show must go on. Pas na afloop ben ik naar het ziekenhuis gegaan. Toen voelde ik mijn hoofd wel, ja. Auch." Al jaren lang bedenkt en ontwik- kelt Farla met zijn bedrijfje 'Farla Illusions FX' zijn eigen trues. Eerst in een loods op het Noordereiland, nu in een (grotere) Barendrechtse hal. Waardie precies staat? „Dat is natuurlijk topsecret! Want illusio- nisten verklappen nooit hun trues. Bij hoge uitzondering mocht ik er 66n overkopen van David Cop- perfield. Enkel omdat hij zo onder de indruk was van me. Sindsdien zit de 'Drill of Death' standaard in m'n repertoire. Net als een aantal "golden oldies' die ik nog van mijn opa heb geleerd. Inmiddels overle- den, is hij zo toch nog een beetje bij me op het podium. Noem het een eerbetoon aan de meester." Of Nederland niet te klein is ge- worden nu Farla is verkozen tot beste illusionist ter wereld? „Nee, ben je gek. Ik blijf gewoon m'n dingen doen, hoor. Acht jaar ge- leden stond ik voor het eerst in Drievliet, met twee, drie acts. Deze zomer ga ik weer, nu met een hele voorstelling. Heerlijk vind ik dat. Optreden in Drievliet is altijd een feest. In een week tijd deel ik moei- teloos 30.000 gesigneerde foto's uit. Kinderen beginnen zich zelfs als mij te verkleden. Draai ik me om, zie ik ineens mezelf staan, in miniatuurversie." Foto: Farla Illusions „Ik ben heel populair bij kinderen. Onlangs heb ik een goocheldoos op de markt gebracht met allerlei leuke beginnertrucs. Ook heb ik bij Jettix een eigen programma gehad, 'Hocus Pocus', waarin ik kinderen trues uit de doeken deed. Hopelijk krijgt die televisiecarriere binnen- kort een vervolg. Mijn grootste wens is om een eigen programma te krijgen. Nu Hans Kazan van de buis is, is er een plekje vrijgeko- men... duimen maar dus." Er zijn nog enkele kaarten te koop voor de 'Illusions from Las Vegas Show' voor zondag 9 april 15.00 's middags in Theater a.d. Schie, Stadserf 1 in Schiedam. Reserve- ren via 010 - 2 467.467. door Bart van Zessen Maar wat vinden de beklaagden nu zelf? „Als ik het afzet tegen de rest van de stad, dan worden verreweg de meest uren op dat plein ingezet", weerlegt om te beginnen Marco Caris, beleidsadviseur orde en vei- ligheid van de gemeente. „Wanneer een wijk zich terugtrekt, in dit geval door sloop, is zo'n plein niet langer door de bewoners 'geadopteerd', het heeft geen buurt- functie meer", gaat Caris verder. „Om het Parkwegplein toch be- heersbaar te houden en onrustge- voelens van de nog overgebleven bewoners tegen te gaan, activeerden politie, Woonplus en ONS/Irado het project 'Aanpak Parkwegplein'." De afgelopen twee jaar intensiveer- de het project vooral zomers de aan pak van criminaliteit. Volgens Ca ris werden honderden verbalen voor kleine overtredingen uitgeschreven. Betere verlichting en regelmatige schoonmaakwerkzaamheden moes- ten het plein leefbaar houden. Door sloop van omringende huizen, heeft het Parkwegplein geen functie meer. Dan staat de verpaupering toe, stelt beleidsadviseur Marco Caris van de gemeente. Foto Roger van der Kraan Hoofd wijkteam politie Ad Wil- lemen vindt dat het Parkwegplein 'best veel blauw' krijgt. Hij spreekt van twaalf a vijftien uur per dag. Niet alleen tijdens koffiepauze op het plein, zoals de winkeliers be- weerden, maar ook 's avonds, 's nachts en in het weekend surveil- leert de politie veel op de Parkweg Noord. „We kregen zelfs assistentie van andere districten." Hoe komt het dan dat de winkeliers stellen de politie veel te weinig op het Parkwegplein te zien? „Het is nooit zoveel als de winkeliers wensen", stelt Willemen. „Maar 24-uursbewaking is nu eenmaal onmogelijk." Volgens hem is de overlast van groepen die op het plein hangen al een stuk minder. Hij sluit echter niet uit dat de situ- atie weer kan verslechteren als het warmer wordt. „Dan wordt er meer op straat gehangen, meer alcohol gedronken en meer geblowd. Maar we tolereren niets. Er geldt een sa- menscholingsverbod en geschreeuw is al voldoende voor een proces verbaal." Ook aan informatie over de reno- vatie in de wijk heeft het volgens Rob Christiaanse niet ontbroken. Als procesleider wijkontwikkeling stelt hij: „Wij zijn vanaf 1998 al bezig mensen te informeren over de bouwplannen. Er waren grote bijeenkomsten en vanaf 2001 ver scheen iedere zes weken een wijk- krant waarin de plannen werden verwoord." Maar waarom hebben de winkeliers dan het gevoel van alle informatie verstoken te zijn? „Burgers hebben enerzijds recht op informatie, maar het is ook je plicht om gei'nfor- meerd te zijn", vindt Christiaanse. „De winkeliers hebben daarnaast zelf de verantwoordelijkheid om te informeren bij hun huisbaas Toth. „De huisbaas is op zijn beurt ver- antwoordelijk voor nieuwe bedrijfs- ruimte en compensatie: vergoeding van verhuiskosten", aldus Christi aanse. Ad Willemen denkt dat het nu voor al belangrijk is dat er duidelijkheid komt over de bestemming van het Parkwegplein. „Zolang de onzeker- heid over wel of geen sloop blijft, doen de winkeliers steeds minder aan onderhoud en zal het plein alleen maar verder verpauperen", verwacht de politieagent. „Als er gesloopt wordt, moet er netjes met de winkeliers worden omgegaan." Georges Toth zelf liet helaas weten niet te willen reageren inzake Park wegplein. SCHIEDAM - De politie heeft zondagavond rond 22.10 uur in de Sint Liduinastraat een 18-ja- rige Schiedammer aangehouden. Deze kreeg ruzie met een 50-ja- rige plaatsgenoot die eindigde in een vechtpartij. Hierbij verloor de 50-jarige man een tand. De verdachte is voor verhoor mee- SCHIEDAM - Op de A20 is zondagavond rond 18.00 uur een auto aangetroffen die als gestolen stond gesignaleerd in het ANPR- systeem. De 37-jarige bestuur- der, een man uit Capelle aan den IJssel, werd aangehouden voor heling en overgebracht naar het politiebureau. Hier moest hij ook nog voor bijna 800 euro aan openstaande boetes betalen. De auto bleek bij een woningin- braak in Zoeterwoude gestolen te zijn. De recherche stelt een nader onderzoek in. SCHIEDAM - De recherche stelt een onderzoek in naar een gewapende overval die zater- dagmiddag is gepleegd op een supermarkt aan de Westfranke- landsestraat. Drie nog onbeken- de personen kwamen rond 16.30 uur de winkel in en bedreig- den een medewerkster met een vuurwapen. Vervolgens werd een greep uit de kassa gedaan, waarna de overvallers er met een geldbedrag vandoor gingen. De politie stelde na de melding een uitgebreid onderzoek in de om- geving in, maar de verdachten werden niet meer aangetroffen. SCHIEDAM - Op het Erkerplein worden zaterdag 29 april weer al lerlei activiteiten georganiseerd in het kader van Koninginnedag. Er is een vrijmarkt voor kinderen, waar ze op een kleedje hun spulletjes kunnen verkopen. Volwassenen kunnen een tafel huren voor maar zes euro. Voor straattekenen kun nen de kinderen zich inschrijven KAN NIET! WEL GEVEN WIJ TOT ■SCSJop alle bekende merken!ESIJ223 E®23 Huisbezoek moselijk Ma Streksingel 165-189 R'dam-H'berg Vrijdag tot 21.00 uur gopend - www.schebo.nl Tel. 010-4229120/4224430 Fax 010-4227867 - s Maandags gesloten op school, maar ook in De Erker, tot 21 april. Voor de playbackshow en karaoke kan tot 27 april worden ingeschreven. SCHIEDAM - Bij Stichting Eigen Werk zijn verschillende nieuwe cur- sussen van start gegaan waaronder aquarelleren en tekenen. De kosten zijn tot 1 juli twintig euro inclusief materialen. Ook zijn er nog enkele plaatsen vrij bij de computerlessen op maandagmiddag, dinsdagmor- gen en -middag. Tot 1 juli betaalt men hiervoor dertig euro. Wie inte- resse heeft in boetseren, pottenbak- ken of houtbewerken kan voor meer informatie bellen, tel. 426 35 69. Alle lessen worden gegeven aan de lenproducten tot planten. Verder is er een demonstratie glasblazen en informatie over kamperen, wande- len en fietsen in het Midden-Delf- land gebied. Soep Onbeperkt genieten van Chinese wok- en tepanyakispecialiteiten Uitgebreid nagerecht: diverse soorten ijs met verse vruchten Kopje koffie ter afsluiting Wilhelminahaven NZ-2, Vlaardingen. Tel. 010 - 460 05 35 www.wilhelminahaven.com WAANZINNIGE MIX VAN DANS, RITME EN HUMOR! MAYUMANA.COM VANAF 25,- [TOP I TICKET luiill 09003005000 www.topticketline.nl De DCMR Milieudienst Rijnmond behandett klachten over stank, stof, lawaai en andere overlast van bedrijven in het Rijnmondgebied. Hieronder leest u een toelichting op een deel van de 289 klachten die in de week van 27 maart r*»leu""' tot 3 april zijn binnengekomen. Zoutzuurwolk in de Botlek Op donderdag 30 maart 2006 ontsnapte in'de namiddag de chemische stof para-chloorbenzotrichloride uit een container bij AVR Maritiem aan de Oude Maasweg in Botlek Oost. Toen deze stof in contact kwam met de buitenlucht ontstond een reactie en veroorzaakteeen zoutzuurwolk. De wolk ging over het terrein van het asfaltproductiebedrijf aan de overkant van AVR MaritiemEnkele werknemers van dit bedrtjf kregen hierdoor last van slijmvliezen en luchtwegen. Een CoPi (Commando Plaats Incident) werd ingesteld. Dat houdt in dat de gezamenljjke hulpdiensten (DCMR, brand- weer, politie, Havenbedrijf en geneeskundige diensten) de gevolgen van het incident bestrijden. De zoutzuurwolk is niet over bewoond gebied gekomen. Wel werd uit voorzorg het scheepvaartverkeerop de Oude Maas tijdelijk stil- gelegd. De brandweer heeft met waterschermen de dampen neergeslagen. Bij metingen buiten het terrein werd geen zoutzuur gemeten, De brandweer heeft de container afgedekt met een zeil en liet de dampen die nog vrijkwamen met behulp van waterstralen neerslaan. De DCMR en de brandweer hebben het hele weekend de situatie rondom de container in de gaten gehouden. De oorzaak van het incident wbrdt onderzocht. De DCMR zal bekijken of de juiste procedures zijn gevolgd. De meldkamer van de DCMR ontving uiteindelijk veertien klachten: vijf van medewerkers van het asfaltprpductiebedrijf en negen van ongeruste bewoners van Rotterdam, Vlaardingen, Spijkenisse en Rozenburg. Lawaai- en stankklachten in Rozenburg en Vlaardingen Aan het begin en aan het einde van vrijdag 31 maart ontving de meldkamer klachten over werkzaamheden op schepen die afgemeerd waren aan ver schillende kades van Vopak Terminal Europoort en Vopak Terminal TTR 's Morgens ontving de meldkamer vijf klachten uit Rozenburg over een hoge pieptoon. Bij Vopak Terminal Europoort werden de ruimen van een boot doorgeblazen met stikstof. Dit gebeurt om de nog aanwezige gassen van de vorige lading te verwijderen. Deze werkzaamheden veroorzaakten de geluidsoverlast. 's Avonds was er tijdens het lossen van een schip aan de kade bij Vopak Terminal TTR in de Botlek 500 liter ether (ethyltertiairbutylether) gemorst. Een deel van de lekkage kwam in het water terecht en een ander deel was over een naastliggend schip gelopen. Het Havenbedrijf Rotterdam onder- zoekt de toedracht van het incident. Zeven inwoners van Vlaardingen belden de meldkamer op over oplos- middelenlucht. Nadat de lekkage gestopt was, kwamen geen klachten meer binnen. De milieuklachtentelefoon: (010) 47 33 333 (24 uur per dag). Of uw klacht via internet: www.dcmr.nl/milieuklacht.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2006 | | pagina 4