Motel Mozaique koestert kleinschaligheid Loes Luca als nare moeder in inktzwart 'Sneeuwwit' Harrison Ford is nog lang niet versleten 5 E 3 29.9 1700 WATT ST0FZUGER C0MBI-MAGNETR0N/GNLL PEPEMOLEN r 1 c ELEKTRONISCHE WEESSCHAAL LSFI POOLSTERPLEIN 00, BERGWEG 110, ROTTIRDAM mmmm c:aio\i:x tx 51 ROTTERDAM - Met piepende oren van het concert van de band 'We Are Scientist' en de prikkelende portretten van Milly, Molly en Mandy nog op het netvlies gebrand, je bedje opzoeken in de moskee. De oplettende lezer weet dat het dan weer is tijd voor Motel Mozaique. Het meerdaagse kunstenfestival start donderdag in TENT. Naast deze kunstin- stelling vindt Motel Mozaique ook plaats in Nighttown, de Rotterdamse Schouwburg en Arminius ROTTERDAM - Harrison Ford loopt al ruim veertig jaar mee in Hollywood. Hij speelde in kaskrakers als 'Star Wars' en 'Indiana Jones' en heeft in to- taal al zo'n zestig films achter zijn naam staan. En Ford is nog lang niet klaar, zo staat onder meer het vierde Indiana Jones- avontuur op stapel. Deze week verschijnt zijn nieuwste film in de bioscoop, de actiethriller 'Firewall'. Hierin speelt hij een computerspecialist wiens gezin wordt gegijzeld. Van Magnatron tot strijkijzer, van stofzuiger tot beertender en elektronische persoonlijke verzorgings- producten. Dit vindt u bij Correct aan de Bergweg 110 en het Poolsterplein 100 (Oosterhof) te Rotterdam. Alles overzichtelijk opgesteld en met persoonlijk advies PRINCESS ELiKTRISCHE PEPER EN ZOIT MOLEN Fraaiepepermom in silverspray afwerkirg en tafevoet. Werkt cp 2 penliti batterijen en heeft een ingeboiwde verlichting. Met wsselbare reservoirs voor peperen (zee-)zoit en regelbare maalgraad. In praditige bewaarblik. E WEEGT TOT 150 KILOGRAM AANDUIDING PER 100 GRAM ZEER NAUWKEURIGE WEGING CARMEN WS-5050 WEEGSCHAAL WIBRADE LUXE Elektronische personenweegschaal. Weegt tot 150 kg. Aanduiding per 100 gram. Zeer nauwkeurige weging door multi-sensor tecnnologie. Gehard qlazen weegplafeau. Groot LCD display. MORPHY RICHRDS STORM 1700 WATT ST0ZUIGER Compacte en matelijk zwenkbare stofzuiger met eerkrachtig zuigvermogen tot 700 Watt. Voorzien van opbeivak waardoor u altijd dejuiste zuioorstel bij de hand heeft. Door toaassing van een traptrede vergredeling zuigt u voortaan op een veilie manier de treden van uw trap. Cmpleet met 6 stofzuigerzakken enfiverse zuigmondstukken waaonder een speciale parketborstel. Afm. 46x29x20 cm. Geiicht 7.6 Kg. SHARP SHARP R-937 C0MBI-MAGNETR0N MET GRILL EN HETELUCHTOVEN Combi-magnetronoven met twee handige draaiknoppen. Ruime, eenvoudig te reinigen roestvriistalen ovenruimte. (afm. 37.5x27.2x39.5 cm). Voorzien van 18 verschillende automatische kookproaramma's. Vermogen: Grill 1300 Watt, Oven 1450 Watt. Afm.55x3i8x53.7cm. Zilvermetal. WINKLOPENINGSTIJDEN: maandag t/m woen(ag 09.30-18.00 uur, donderda* vm 09.30-21.00 uur, vjdag 09.30-18.00 uur en zatrdag 09.00-18.00 uur. DONDERDAG K00PAV0ND T0121.00 UUR Sw' m. Woensdag 12 april 2006 door Jaap Proost Voor de zesde keer trakteert Motel Mozaique het publiek op een cock tail van beeldende kunst, theater en muziek. „In het muziekprogramma hebben we dit jaar drie rode draad- jes lopen", vertelt Derrick Smit- tenaar, belast met promotie van het festival. Zo kunnen de liefhebber van post rock, freakfolk en disco dit jaar hun hart ophalen. „Denk dan aan namen als de Schotse band Mogwai en CocoRosie. Maar ook de bekende band The Cardigans is dit weekend te zien. Eigenlijk is juist die veelzijdigheid onze kracht. Organisator Harry Hamelink, ge- steund door Ron Euser van Mojo, heeft een neus voor talentvolle mu- zikanten." Maar ondanks de publiektrekkende rol van de muzikanten ligt ook veel nadruk op de andere disciplines waar het festival voor staat: beel dende kunst en theater. In een aan- tal performances laten verschillen- de theatermakers zien wat ze bezig houdt. Local hero John Buijsman geeft zijn visie op het turbulente leven van de Rotterdamse schrij- ver Cor Vaandrager. De Italiaanse Duitser Marco Berretini won op vijftienjarige leeftijd al belangrijke wedstrijden discodansen. Hij maak- te van zijn hobby zijn vak en laat op Motel Mozaique een choreografie zien, doorspekt met plateauzolen en discobollen. Zwaarder werk kan verwacht worden van het Belgi- sche Abattoir Ferine die met weinig woorden en erotische beelden, zo belooft het programmaboekje, 'de ziel van de toeschouwer veront- rusten.' Verder adopteert Motel Mozaique voor de festivalduur de expositie Milly s Maserati Show II in TENT. De kunstenares Madeleine Berk- hemer laat haar alterego's Milly, Molly en Mandy los in de tentoon- De zusjes Sierra en Bianca Casady treden onder de naam CocoRosie op tijdens het kunstenfestival Motel Mozaique. stellingsruimte. Ingenieus gespon- nen panties random een Maserati, Lamborghini en een oude Vauxhall Vega zijn onder andere het gevolg. Het kunstenfestival dankt een groot deel van het succes aan het kleinschalige karakter. Shows en optredens vinden plaats in een in- tieme sfeer. „Uit ervaring weten we dat ons publiek een kleine zaal meer waardeert", zegt Smittenaar. „Daarom houden we vast aan de bestaande festivallocaties. Motel Mozaique heeft bijvoorbeeld niks met De Doelen. Qua bezoekerscapaciteit zitten we daarom aan ons plafond." Al kan Nighttown daar wellicht wat aan veranderen. „We kijken uit naar de verbouwing die daar in de zomer gaat plaatsvinden. Jammer genoeg heeft deze editie daar nog weinig aan. Het is namelijk geen overbodige luxe dat Nighttown wordt opge- knapt." Motel Mozaique trekt veel bezoe- kers van buiten de regio Rijnmond aan. En omdat het zwaartepunt van het festival op vrijdag en zaterdag ligt, biedt het 'motel' traditiege- trouw slaapplekken aan. Eerder konden de festivalgangers slapen in etalages van winkels. Dit jaar gaat men, zo vlak voor Pasen, van het motto 'Zalig slapen' uit. Ne- gen geloofshuizen - van kerken, tot tempels en een moskee - zijn bereid gevonden de bezoekers onderdak te bieden. „Het was gelijk een mooie gelegen- heid om de gastvrijheid van die ge- bedshuizen op de proef te stellen", bekent Smittenaar. De organisatoren hebben een stel gidsen bereid gevonden om de be zoekers aan Rotterdam rand te lei- den. „Maar ik raad ook Rotterdam- mers zelf aan mee te doen aan de ontdekkingstochten. Want de gid sen laten een kant van de stad zien die maar weinig mensen kennen", belooft de persvoorlichter. Motel Mozaique duurt van 13 tot en met 16 april. Kijk voor het vol- ledige programma op www.motel- mozaique.nl. door Vincent Wernke ROTTERDAM - 'Let op: geen fa- milievoorstelling' staat op de websi te van de Rotterdamse Schouwburg, waar de inktzwarte muziektheater- voorstelling 'Sneeuwwit' op maan- dag 17 en dinsdag 18 april te zien is. Een verknipte en absurde ver- sie van het beroemde sprookje. De hoofdrollen zijn voor Gabby Bak- ker, Paul R. Kooij en Loes Luca als de nare moeder. „Er wordt heel veel in gezongen", vertelt Loes Luca over 'Sneeuwwit'. „En dat vind ik heerlijk om te doen." 'Sneeuwwit' is geschreven door Tjeerd Bischoff, die het baseerde op het boek 'Zwart als inkt' van Wim Hofman. De schrijver richt zich in zijn bekroonde boek op de relatie tussen Sneeuwwitje en haar moeder. Het was theaterma- ker Joost Kleppe, bekend van de Lantaren/Venster-operette 'Leven in hel' (2001), die een voorstelling zag in het boek. „Hij hoorde er meteen muziek bij", vertelt Loes Luca. „Bovendien zag hij in Gabby direct Sneeuwwitje en in mij de nare moeder. Met z'n alien hebben we vervolgens bedacht dat Pieter 'f.lb Kramer dit moest regisseren." Natuurlijk keren bekende elementen uit het beroemde sprookje 'Sneeuw witje' terug in 'Sneeuwwit'. De ap- pel, de jager, de spiegel. Maar het verkleinwoordje is niet voor niets weggelaten in de titel. „Het is inder- daad nogal heftig", stelt Loes Luca. „Ik speel een moeder die heel erg op haar uiterlijk gefixeerd is. Dat gaat zo ver dat ze haar mooie, jonge dochter wil vermoorden. En net als in het oorspronkelijke sprookje doet ze dat met een appeltje. 'Sneeuw wit' is overigens niet bedoeld voor kinderen, laat dat duidelijk zijn. Misschien dat kinderen vanaf een jaar of twaalf het aankunnen, maar jonger zeker niet." De ongezonde relatie tussen moe der en dochter is door Joost Kleppe geheel op muziek gezet. Er zit ten daardoor zo'n 85 liederen in de voorstelling, varierend in lengte van 20 seconden tot vier minuten. „Prachtige muziek", vindt Luca. ,,'Sneeuwwit' wordt overigens aan- gekondigd als opera, maar dat is het niet. Het is muziektheater. Er zit ook wel gesproken tekst in, maar er wordt vooral veel gezongen. Fijn, want dat vind ik heerlijk om te doen." Naast Loes Luca en Gabby Bakker zijn er rollen voor Paul R. Kooij (die de spiegel speelt) en een koor van vier zorgzame hulpverleners: Bart Oomen, Ad Knippels, Iwam Dam en Martijn Hillenius. „Aan die rol van boosaardige moe der heb ik wel even een draai moeten geven, want hoe komt iemand erbij om haar eigen kind te vermoorden? Loes Luca kijkt in de boosaardige spiegel, gespeeld door Paul R. Kooij. „Hij is het duiveltje dat mij allemaal narigheid influistert en me aanzet tot al die boosaardige plannen", zegt Luca. De voorstelling is op 17 en 18 foto Ben van Duin april te zien in de Rotterdamse Schouwburg. Ik kan me daar niets bij voorstellen. Haar man is de reden waarom ze een kind heeft gekregen. Wanneer hij sterft op het slagveld, komt dat heel hard aan. Ze heeft pijn en lijdt aan een syndroom waarbij ze ande- ren ook pijn wil doen. Haar dochter dus. Die moeder is zo bezig met haar uiterlijk, het is ge- woon ongezond. Dat is heel erg van deze tijd. Van die botoxmevrouwen die van alles laten wegzuigen en straktrekken om maar jong te blij- ven. „De moeder probeert er alles aan te doen om de tand des tijd tegen te houden, maar die strijd verliest ze natuurlijk. Dat leidt vervolgens weer tot een botsing met haar doch ter. Die moeder-dochter strijd ken ik ook, maar niet zo. Ik kan me er helemaal niets bij voorstellen dat je je eigen dochter zou willen vermoorden. Die jaloezie op haar knappe dochter snap ik ook niet, daar ben je toch juist trots op? Gek genoeg weet Sneeuwwitje op een bepaald moment wat haar te wach- ten staat. Ze weet dat haar moeder haar met die appel wil doden. Ze pleegt dus eigenlijk zelfmoord, al gaat ze niet dood. Toch loopt dit sprookje uit- eindelijk niet goed af", verklapt Loes Luca. De veelzijdige Rotterdamse werkte eerder samen met Pieter Kramer bij het'ro theater aan 'Ja zuster, nee zuster' en 'Pygmalion'. De rol van boze buurman in de voorstel ling en filmversie van 'Ja zuster, nee zuster' werd vertolkt door Paul R. Kooij. Ook hij is te zien in 'Sneeuwwit', waarin hij de spiegel speelt die de moeder op vreemde ideeen brengt. „Hij is het duiveltje dat mij allemaal narigheid influis tert en me aanzet tot al die boosaar dige plannen. Het is inderdaad heerlijk om met Pieter en Paul te werken." Ook Ray van Santen, waarmee zij onder meer samenwerkte bij 'Nenette et les Ze'zettes', is van de partij. Hij leidt het zeskoppige orkest dat de muziek van 'Sneeuwwit' speelt. 'Sneeuwwit' is tot half mei te zien in de Nederlandse theaters. Daarna keert Loes Luca terug in het Oude Luxor Theater met Het Rad. „Sa- men met mijn moeder, Pierre van Duijl, Rob Stoop en Ray 'de homo' van Santen zing ik liedjes die door het publiek worden gekozen aan de hand van het rad. Dit wordt bediend door Pieter Kramer als mevrouw Lips. Het wordt een kijkje in de keuken bij de Luca's thuis. We gaan er vier doen, op 19, 20, 26 en 27 mei, en dat wordt zeker hartstikke gezellig." 'Sneeuwwit' is op 17 en 18 april te zien in de Rotterdamse Schouw burg. Reserveren kan via 010-411.81.10 of www.schouwburg.rotterdam.nl. „Ik ben vrij handig met compu ters", verklaarde acteur Harrison Ford in een interview naar aanlei- ding van het verschijnen van zijn nieuwste film 'Firewall'. Op zich handig, want Ford speelt in deze ac tiethriller van de Engelse regisseur Richard Loncraine ('Wimbledon') een specialist in de computerbe- veiliging van banken. Iemand die veel verstand heeft van computers dus. Jack Stanfield heeft een pro gramma ontwikkeld om banken te beveiligen dat door geen enkele hacker gekraakt kan worden. Er is echter een zwakke schakel: hijzelf. Het is crimineel Bill Cox (Paul Bet- tany) die misbruik maakt van deze zwakke schakel. Hij observeert Jack en zijn gezin een jaar lang en slaat vervolgens toe. Hij gijzelt zijn vrouw (Virginia Madsen) en kinderen en dwingt de computerspecialist om in te breken in zijn eigen systeem. Doel van de crimineel: er vandoor gaan met honderd miljoen dollar. De held wordt de schlemiel en heeft ver volgens dik anderhalf uur de tijd heeft om weer de held te worden. Het is een rol die Harrison Ford wel ligt. Eerder speelde hij soortge- lijke rollen in 'The Fugitive' en 'Air Force One'. Ook in zijn bekend- ste rol, die van avonturier Indiana Jones, wisselde hij heldendaden af met onhandigheden die hem in de problemen brengen. Een kwetsbare held is aantrekkelijk voor vrouwen. Niet voor niets werd Ford enkele jaren geleden gekozen als 'sexiest man alive'. De rol van Indiana Jones is nog steeds zijn meest bekende. In 1981 kroop hij voor het eerst in de huid van deze avonturier. Onder regie van Steven Spielberg werd 'Raiders of the Lost Ark' een megasucces. Er zouden nog twee delen volgen en een vierde film staat onder het kopje 'pre-production' op de In ternational Movie Data Base. Har rison Ford, geboren op 13 juli 1942 in Chicago, heeft echter wel meer befaamde rollen achter zijn naam staan in zijn lange carriere. Al in 1966 maakte hij zijn debuut op het witte doek, al werd zijn naam niet H In de actiethriller 'Firewall' speelt Ford de computertechneut Jack Stanfield. Hij wordt het slachtoffer van een crimineel die het heeft voorzien op het geld van zijn baas. vermeld op de titelrol van 'Dead Heat on a Merry-Go-Round'. Hij speelde een aantal onopvallende rollen tot hij begin jaren zeven- tig door regisseur George Lucas werd gevraagd voor de hoofdrol in 'American Graffiti'. Deze klassie- ker betekende zowel voor Lucas als Ford de doorbraak naar het grate publiek. Ze zouden daarna nog verschillende keren samenwerken. Hun bekendste project verscheen in 1977: 'Star Wars'. Ford speelde Han Solo in een van de meest succesvol- le sciencefictionfilms ooit. Hij was te zien in twee van de sequels ('The Empire strikes back' en 'Return of the Jedi') en vertolkte tevens een hoofdrol in een andere sciencefic- tionklassieker: 'Bladerunner' van Ridley Scott. In diezelfde periode kroop hij drie keer in de huid van Indiana Jones. Daarnaast speelde hij een sterke rol in de thriller 'Witness', die hem een Oscar-nominatie opleverde. Hoewel hij daarna in meer serieuze films opdook, bleef het actiegenre hem trekken. Films als 'Air Force One', 'The Fugitive', 'Clear and Present Danger' en 'What Lies Beneath' waren succesvol. Meerdere malen liet de acteur in interviews we ten dat publieksfilms zijn voorkeur hebben: „Ik kies mijn rollen altijd op basis van het script. Als het sce nario mij aanspreekt neem ik een rol aan. Maar uiteindelijk maak ik films voor het grate publiek, al pro- beren we als filmmakers mensen natuurlijk wel te verrassen." Ook 'Firewall' is weer een echte Harrison Ford film, waarin hij een goede held speelt die in benauwde situaties verzeild raakt. Met de vele actiescenes in deze film had de toch al 63-jarige acteur geen enkele moeite: „Ontzettend leuk om te doen, nog steeds. Ik train er niet echt veel voor, ik tennis een beetje. Vlak voordat we een vechtscene opnemen, doe ik wat rek- en strekoefeningen en dan is het goed", verklaarde hij tijdens een persconferentie „Het gaat om het acteren, waar de camera staat en hoe de scene er uiteindelijk uitziet." Wat dat betreft kijkt hij uit naar de vierde Indiana Jones film, die in de loop van volgend jaar opgenomen moet worden. Een geschikt script is er nog niet, maar Harrison Ford, dan inmiddels 65, kijkt ernaar uit: „Ik ben er fit genoeg voor." CORRECT KLEIN HUIS- HOUDELIJK Artnr. 307562 4 CORIIECTPRf IS C0RRECTPRIJS Artnr. 308139 CORREC'RIJS Artnr. 309871 Artnr. 308027 C0RRECTPRIJS MAANDfi t PAASDAG GEPENDVAN 12.0-17.00 UUR •9c

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2006 | | pagina 18