6 Stadskantoor goed toegankelijk voor gehandicapten Koninginnedag 2006 5 www.schiedam.nl De raadscommissies vergaderen... 9 Schiedamse Kids op avontuur in hun eigen Fluisterboten weer in de vaart gemeente Schiedam Week 15 Agenda Eva's organiseren dialoogbijeenkomst in Noord Woensdag 12 april 2006 Bestemmingsplan Spaanse Polder en 's-Graveland 2004 (goedkeuring). w k Gemeenteber Donderdag 13 april 2006 20.00 uur Commissie Bestuur en Cultuur seer. dhr. B.T. de Winter, tel. 010-2465853 e-mail: bt.d.winter@schiedam.nl Donderdag 13 april 2006 21.00 uur Commissie Wonen en Groen seer. dhr. H.C. Jansson, tel. 010-2465434 e-mail: hc.jansson@schiedam.nl Donderdag 13 april 2006 22.00 uur Commissie Ruimte en Verkeer seer. dhr. H.C. Jansson, tel. 010-2465434 e-mail: hc.jansson@schiedam.nl Dinsdag 18 april 2006 20.00 uur Commissie Beheer en Middelen seer. dhr. J. Gordijn, tel. 010-2465788 e-mail: j.gordijn@schiedam.nl Dinsdag 18 april 2006 21.00 uur Commissie Bevolking en Onderwijs seer. dhr. J. Pegtel, tel. 010-2465338 e-mail: j.pegtel@schiedam.nl Dinsdag 18 april 2006 22.15 uur Commissie Binnenstad en Schieveste seer. dhr. B.T. de Winter, tel. 010-2465853 e-mail: bt.d.winter@schiedam.nl Tijdens deze commissievergaderingen komt o.a. aan de orde: Huisvesting Filmhuis en Jeugdtheater De commissie is gevraagd om een standpunt in te nemen inzake huisvesting van het Filmhuis en het Jeugdtheater aan de Noordvestsingel 87. Bestuur en Cultuur Wonen Ruimte Plannen Midden-Delfland Plannen voor reconstructie van het zuidelijk deel van Midden-Delfland zijn eerder in de raadscommissie aan de orde geweest. Wethouder Habermehl heeft de toezegging in de raadsvergadering van 6 februari 2006 om de wens van de gemeenteraad een strook grand ten zuiden van de Woudweg tot aan het geplande pad als weidegebied te handhaven in de vergade-ring van de Reconstructiecommissie Midden-Delfland d.d. 9 februari 2006 aan de orde gesteld. Aan de commissie wordt een mening gevraagd over het in te nemen standpunt van de gemeentelijk vertegenwoordiger in de Reconstructie commissie Midden-Delfland, die op 20 april 2006 vergadert. Evaluatie uitvoeringsprogramma verkeersveiligheid Op basis van een eerder door de gemeenteraad vastgesteld beleids- plan ver keersveiligheid en uitvoeringsprogramma zijn inmiddels diverse infrastructuurpro-jecten uitgevoerd of worden dit jaar nog in uitvoering genomen. Aan de hand van een uitgebrachte evaluatie is het gewenst te bepalen wat de effecten van de uitgevoerde en uit te voeren infrastructuur projecten zijn op het doel van het beleidsplan verkeersveiligheid, t.w. het bevorderen van de verkeersveilig heid in Schiedam. De commissie wordt om een mening gevraagd of de gestelde doelen zijn gehaald. Informatie Deze openbare commissievergaderingen vinden plaats in de Aleidazaal van het Stadskantoor, Stadserf 1. Raadscommissies adviseren de gemeenteraad over stuk- ken die in de raadsvergadering aan de orde komen. U kunt de vergaderingen van de raadscommissies bijwonen en bij agendapunten het woord voeren. Ook is er een rond- vraag voor het publiek waarin zaken aan de orde kunnen worden gesteld die niet op de agenda staan, maar wel tot het werkterrein van de commissie behoren. De vergaderstukken liggen ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel. De agenda's kunt u vinden op www.schiedam.nl. Voor verdere informatie kunt u terecht bij de commissiesecretarissen. Donderdagavond 20 april, van 19.30 tot 21.30 uur, vindt in wijkcentrum De Blauwe Brug een dialoogbijeenkomst plaats voor vrouwen. Onderwerp: de balans tussen werk en thuis. Heeft u ook het gevoel altijd te moeten schipperen tussen 'het goed doen thuis' en 'het goed doen op je werk'? Wilt u eens met andere vrouwen van gedachten wisselen hoe hiermee om te gaan? Kom dan praten! Een gespreksleider van Forum, instituut voor multiculturele ontwikkeling, leidt de dialoog. Het wordt een gezellige en interessante bijeenkomst. De EVAS, een actieve groep van kleurrijke Schiedamse vrouwen, verwelkomen u graag. De EVA'S werken samen met de gemeente Schiedam en Stichting Welzijn Schiedam. Aanmelden voor de —bijeenkomst kan via wijkcentrum De Blauwe Brug, tel. (010) 2470464, vragen naar mevrouw Leida Grootveld. Vorige week kon wethouder Henk Jan Habermehl het Internationaal Toegankelijkheidssymbool officieel op de entree van het Stadskantoor bevestigen. Dit symbool maakt duidelijk dat het Stadskantoor bereikbaar, toegankelijk en bruikbaar is voor iedereen en met name voor mensen met een functiebeperking. Het Internationaal Toegankelijkheids Symbool is eigenlijk niet meer dan een eenvou- dige sticker, maar deze mag niet zomaar op de deur worden geplakt. Het is een wettig beschermd beeldmerk dat in Nederland geregistreerd is op naam van de Chronisch zieken en Gehandicaptenraad. Het Landelijk Bureau Toegankelijkheid voert namens deze raad de keuringen uit voor het verkrijgen van het toegankelijkheidssymbool. De gemeente Schiedam heeft in de afgelopen jaren diverse aanpassingen verricht om mogelijk te maken dat gehandicapten, net als ieder ander gebruik kunnen maken van het Stadserfcomplex, met z'n Openbare bibliotheek, de Stadswinkel, Gemeentearchief en Theater aan de Schie, zonder geconfronteerd te worden met obstakels. In goed overleg met het Gehandicaptenplatform Schiedam en vertegenwoordigers van Schiedamse oude- renorganisaties is eerst gekeken wat daarvoor allemaal moest gebeuren. Vervolgens zijn fasegewijs diverse verbeteringen aangebracht. Zo zijn in de parkeergarage en ook buiten het gebouw invalidenparkeerplaatsen aangelegd of aangepast. De hel- lingbaan bij de hoofdingang is zodanig aangepast dat deze nu gemakkelijker te nemen is voor rolstoelgebruikers. Ook de hellingbaan naar het plein, aan de kant van de Singel, is verbeterd. De balies bij de hoofdingang en het bij het Gemeentearchief zijn aangepast en op hoogte gebracht voor rolstoelbezoekers. Er zijn zogeheten MIVA toiletten (speciaal voor gehandicapten ingericht) aangebracht in de Stadswinkel en tegenover de Aleidazaal. De deurbreedte is W«eUfB»N6 AAMWEZtO. daarbij gelijktijdig aangepast. En is er knopbediening aangebracht voor het openen en sluiten van de deuren. In het Theater zijn van de vier stel dubbele deuren automadsche deuren gemaakt. In de Aleidazaal en in het Theater zijn de voorzieningen voor slecht- horenden aangepast, herkenbaar aan een aparte sticker. Het Internationaal Toegankelijkheidssymbool is vijf jaar geldig. Daarna zal opnieuw moeten worden bezien of nog aan de eisen wordt voldaan waardoor het symbool kan worden behouden. Het gemeentebestuur van Schiedam maakt het volgende bekend: Vrijmarkt in Kethel tijdens Koninginnedag Naar verwachting zullen ook dit jaar ter gelegenheid van de viering van Koninginnedag op zaterdag 29 april 2006 in de omgeving van de dorpskern van Kethel vrijmarktactivi- teiten ondernomen worden. In beginsel zijn deze activiteiten strijdig met het bepaalde in de Algemeen Plaatselijke Verordening, maar vanwege het feestelijke en spontane karakter van deze activiteiten, voor een deel gedragen door kinderen, wordt een en ander door het gemeentebestuur voor deze gelegenheid met plezier door de vingers gezien. Om het feestelijk te houden en vooral om ongewenste effecten en excessen tegen te gaan, zullen in ieder geval de vol gende voorschriften in acht genomen moeten worden: 1. Vrijmarktactiviteiten zijn niet toegestaan: - op het Bachplein; - in het gebied waarbinnen de Oranjevereniging Wilhelmina te Schiedam Oranjeactiviteiten organiseert, welk gebied wordt begrensd door de volgende wegen: de Harreweg, het Noordeinde, de Schiedamseweg, de Dokter Sauerstraat, de Meeuwensingel, de Kerklaan, de Abel Tasmanstraat, de Olivier van Noortstraat, de Cornelis Houtmanstraat, de Kerkweg en het Rien Poortvlietpad, voor welke activiteiten de vereniging een vergunning is verleend; - in het winkelcentrum Hof van Spaland. Dit winkelcentrum zal zelfs worden afgesloten tussen 28 april 2006 22.00 uur en 29 april 2006 07.30 uur. 2. Vrijmarktactiviteiten zullen in beginsel niet worden geweerd langs de volgende wegen: Laan van Spaland (op de trottoirs), Vlaardingseweg (maar niet het gedeelte tussen de Lindeijerstraat en het Noordeinde), parkeerterrein achterzijde Hof van Spaland, De Biepad, Lindeijerstraat (op de trottoirs) tussen de Vlaardingseweg en het parkeer terrein achter de Hof van Spaland en de twee, bij de winkels aan de oostzijde van de Schiedamseweg te hoogte van nummer 41 gelegen parkeerterreintjes; 3. Toegangen en inritten naar woningen, winkels, bedrijven etc. dienen vrij gehouden te worden. Verder dienen de straten en de pleinen een vrije doorrijbreedte van mini- maal 3.50 meter te hebben ten behoeve van voertuigen van hulpverleningsdiensten; 4. Niet vergunde commerciele activiteiten (inclusief de verkoop van snacks, dranken etc.), niet zijnde verenigingsactiviteiten, zullen niet worden gedoogd; 5. De vrijmarktactiviteiten mogen uitsluitend plaatsvinden op 29 april 206 doch dienen die dag om 17.00 uur beeindigd te zijn; 6. De aanwijzingen van politie, brandweer,- en gemeenteambtenaren dienen onverwijld te worden opgevolgd. Verder zal het gemeentebestuur met betrekking tot de vrijmarktactiviteiten tijdelijke verkeersmaatregelen treffen, waaronder parkeerverboden in de gehele Lindeijerstraat, de Laan van Spaland, het parkeerterrein achter de Hof van Spaland en de twee parkeerterreintjes bij de winkels aan de Schiedamseweg 41 a t/m 41 h. Bezoekers wordt aangeraden gebruik te maken van het openbaar vervoer (tramlijn 21 en 23 of buslijn 51). Indien onverhoopt de voorschriften niet in acht worden genomen en/of op andere wijze de goede orde en veiligheid in het geding is, kan handhavend worden opgetreden, hetgeen verwijdering van stoffen en goederen (bestuursdwang) kan inhouden. Tevens kunnen, indien weersomstandigheden en/of (inter-)nationale gebeurtenissen daartoe aanleiding geven, zulks ter beoordeling van de burgemeester, de activiteiten worden afgelast of tussentijds worden beeindigd. Daar wordt echter niet van uitgegaan en daarom wenst het gemeentebestuur de deelnemers en de bezoekers aan de vrijmarkt een feestelijke koninginnedag. Andere activiteiten tijdens Koninginnedag Ter gelegenheid van de viering van Koninginnedag worden vaak ook andere activiteiten ontplooid, varierend van kinderactiviteiten als springkussens en straattekenen tot de verkoop van etens- en drinkwaren op de openbare weg. Indien u voornemens bent der- gelijke activiteiten te organiseren, dient u dit aan het gemeentebestuur te melden, zodat kan worden beoordeeld of hiervoor een evenementenvergunning is vereist. De benodigde formulieren hiervoor zijn af te halen en telefonisch op te vragen bij het Gemeentelijk Informatiepunt (GIP), Stadserf 1 te Schiedam (Postbus 1501, 3100 EA Schiedam). Het GIP is bereikbaar via het telefoonnummer 010-2465304. De ingevulde formulieren die nen uiterlijk woensdag 19 april 2006 bij het GIP te zijn ingeleverd. Alleen kleinschalige activiteiten komen op dit moment nog voor vergunningverle- ning in aanmerking. De Schiedamse jeugd kan deze zomer op avontuur in Schiedam dankzij de KidsPlezierGids, een initiatief van de gemeente Schiedam. In de KidsPlezierGids, speciaal voor Schiedamse kinderen van 4 tot en met 12 jaar, staan activiteiten die kinderen tijdens de zomervakantie 2006 (van 10 juli tot en met 20 augus- tus) kunnen ondernemen. De gids zal worden verspreid onder alle Schiedamse basisschoolleerlingen en laat op een voor kinderen aantrekkelijke manier zien wat er in Schiedam wordt georganiseerd. De gemeente Schiedam biedt Schiedamse organisaties de mogelijkheid om hun activi teiten voor kinderen in de zomervakantie gratis in de KidsPlezierGids te vermelden. Dit betekent dat uw aanbod in 10.000 KidsPlezierGidsen komt te staan, dat uw organisatie bij basisschoolleerlingen en hun ouders onder de aandacht komt en dat u kunt rekenen op meer deelname van kinderen bij uw activiteiten. Kortom, uw kinderactiviteiten in de zomervakantie kunnen en mogen niet ontbreken in de KidsPlezierGids! ffH Voor vragen kunt u contact opnemen met de redactie van de KidsPlezierGids via redac- tie@kidspleziergids.nl. U kunt uw activiteiten ook direct aanmelden via het aanmeldings- formulier dat u kunt vinden op www.kidspleziergids.nl. Uw activiteitenaanbod moet voor 25 april bij de redactie aangeleverd zijn. De KidsPlezierGids is een initiatief van de gemeente Schiedam, afdeling Educatie en afdeling Welzijn. De fluisterboten zijn vanaf zaterdag 15 april weer in de vaart. Instappen en kaartverkoop bij Molen 'De Nieuwe Palmboom', Noordvest 34. Burgemeester en wethouders van Schiedam maken ingevolge het bepaalde in art. 28, lid 6, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland bij besluit d.d. 4 april 2006, nr. DRM/ARW/06/167, goedkeuring hebben ver leend aan het bestemmingsplan Spaanse Polder en s Graveland 2004, vastgesteld door de gemeenteraad bij besluit d.d. 12 december 2005, nr. VR 181-2005. Het plan wordt globaal begrensd door de spoorlijn Den Haag - Rotterdam aan de west- zijde, de Delfshavense Schie aan de oostzijde, het bedrijventerrein Noordwest aan de noordzijde en de rijksweg A20 de zuidzijde. Het besluit van Gedeputeerde Staten ligt met het bestemmingsplan voor een ieder ter inzage voor de duur van zes weken (met ingang van 13 april 2006 tot en met 25 mei 2006) in de Stadswinkel, Stadserf 1 te Schiedam, bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu. Openingstijden: maandag van 12.00 tot 16.00 uur; de overige werkdagen van 8.00 tot 16.00 uur (denderdags tot 20.00 uur). Gedurende de termijn van ter inzage legging kan tegen het besluit omtrent de goedkeu ring beroep worden ingesteld bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA s-Gravenhage. Bevoegdheid instellen beroep: a. voor zover het besluit strekt tot goedkeuring: - door degene die zich tijdig tot Gedeputeerde Staten heeft gewend; - door een belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest zich overeenkomstig artikel 27 WRO tot Gedeputeerde Staten te wenden. b. Voor zover het besluit strekt tot onthouding van goedkeuring, door een ieder. Het besluit van Gedeputeerde Staten treedt in werking met ingang van de dag na die waarop de beroepstermijn afloopt. Indien gedurende de beroepstermijn met betrekking tot het besluit inzake goedkeuring bij de voorzitter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State een verzoek om voorlopige voorziening is gedaan, wordt de werking van het besluit opgeschort tot dat op het verzoek is beslist. Colofon Openingstijden Stadswinkel Gemeentelijk Informatiepunt Stadswinkel, Stadserf 11 Tel.: (010) 246 53 04 Stadskantoor Tel.: (010) 246 55 55 Fax: (010) 473 70 21 maandag 12.00 tot 16.00 uur Postadres Postbus 1501 j 3100 EA Schiedam E-mail: info@schiedam.nl dinsdag t/m vrijdag 08.00 tot 16.00 uur Buiten kantooruren voor donderdag 08.00 tot 20.00 uur spoedeisende veiligheidszaken Tel.: (010) 246 54 00

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2006 | | pagina 3