LI 4 mn maasstad WDjfc ©OH ©HlT©©fc A Een appeltje of peer is op De Singel doodgewoon Vermiste Patricia terecht Gerard Reve en Schiedam TE HUUR BLOK 010-24 10 444 KARPETTEN KARPETTEN KARPETTEN J zrado Cynthia Schippers zegeviert op NK LeerlingUfisagie T apijthoek Bloemenorakel bij Harmonia Wereldwinkel dertig jaar Nieuwjaar Tamils Vi V Eerste officiele Gruitenschool van Schiedam Lespakket over kanker Countrydans in De Erker Paashaas be- zoekt Passage Graauwe Hengst Beatballet Yoga Booty Beat Vrouw slaat met fles op winkelier Wijziging dienstverlening IRAD0 in Schiedam Woensdag 12 april 2006 Gordijnen Tapijt Laminaat Marmoleum Vinyl Zonwering maasstad weekbladen SCHIEDAM INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Kantoorruimte aan de Lange Nieuwstraat in het centrum van Schiedam m a k t i a a r d i j www.blok-makelaardii.nl 2e Paasdag 10% KORTING op de gehele collectie! MILIEUKLACHTEN UIT UW REGIO SCHIEDAM - Nederlands Kampioene ieerling visagie' op het onderdeel 'Bruids- make-up' Cynthia Schippers (20) werkt nu vier dagen per week in de Vlaardingse kap salon Frame. Daarnaast volgt de Schiedamse een dag de op leiding Visagie in Amsterdam. Na haar overwinning, tijdens de Open Nederlandse Kampi- oenschappen in Limburg op 2 april, beginnen haar toekomst- plannen steeds vastere vorm te krijgen. Ze wil de gehele look straks zelf kunnen bieden: de perfecte make-up bij het juiste kapsel en door haar ontworpen passende kleding. jpw> - xq 52 www.tapijthoek.nl Oranjestraat 3-5 Schiedam 010-426 75 70 info@tapijthoek.nl SCHIEDAM - Yvonne van Heel is donderdagavond 13 april te gast bij spirituele vereniging Harmonia, waar zij waarnemingen doet aan de hand van haar bloemenorakel. De aanvang is I9.45 uur in wijkcentrum De Blauwe Brug aan het Bachplein. De toegang is vijf euro. SCHIEDAM - Wereldwinkel Schie dam aan de Lange Achterweg viert zaterdag 22 april het dertigjarig be- staan. De winkel is mooi opgeknapt en heeft een nieuw logo gekregen. Ria van kleeff. medewerkster van het eerste uur, zal de officiele her- opening verrichten. Er worden die zaterdag allerlei acti- viteitcn georganiseerd tussen 13.00 en 15.30 uur. De kinderen kun- nen worden geschminkt en er is een wervelende djembe-show. Elke betalende klant krijgt een kleine attentie. SCHIEDAM - In wijkcentrum De Blauwe Brug wordt zaterdag 22 april van 18.00 tot 22.30 uur een ontmoetingsprogramma georgani seerd naar aanleiding van het Hin- doestaans Nieuwjaar. Tijdens deze ontmoeting wordt dit culturele feest gevierd, ook wordt er aandacht be- steed aan de participatie en integra te van de Tamils die in de regio van Schiedam wonen. Bewoners uit deze regio en uit verschillende culturen zijn welkom. www.maasstadweekbladen.nl KANTOOR: Westblaak 180 Postbus 1162 3000BD Rotterdam Telefoon 010 4004491 Fax 0104128449 Emailadres advertentiegroep: verkoop@maasstad.nl Geopend ma. t/mvr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Netwerk VSP email: bezorging@maasstad.nl Telefoon 09002020299 (10euroct.p.min.) ma. t/m vr. 09.00-17.00 uur DIRECTIE: R. M.de Koning MANAGER: H.Wirtz Telefoon 010 4004290 VERKOOPLEIDER: B. van Dongen Telefoon 0653786940 VERTEGENWOORDIGER: S. Verzendaal Telefoon 0610921026 Totdinsdag 10.00 uur IMA/P advertenties totjuaandag 16.00 uur REDACTIE: Westblaak 180 Postbus 1685 3060 BR Rotterdam Telefoon 010 4004487 Fax 010 4116454 Email redactie: waterweg@maasstad.nl K. Moerman - van der Knaap Telefoon 0104004322 E. Meijer Telefoon 0104004401 Chef-redactie: P. E. van der Heide Telefoon 010-4004490 FOTOGRAFIE: Voornabestellingen Telefoon 06 51562210 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Totmaandag 12.00 uur UITGEVER: PcM Lokale Media b.v. Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij PcM Lokale Media b.v., c.q. de betreffende auteur. Wethouder Daskalakis onthulde de plaquette waarmee De Singel nu ook officieel Gruitenschool is geworden. Foto Roger van der Kraan SCHIEDAM - Openbare ba- sisschool De Singel is de eer ste officiele Gruitenschool van Schiedam geworden. Wethou der Daskalakis onthulde af- gelopen maandag de officiele plaquette tijdens een feestelijke bijeenkomst op de school. Gruitschool betekent dat alle kin deren in de ochtendpauzes gezonde etenswaren bij zich hebben; groente en fruit of een boterham. Omdat De Singel dit voornemen ook daadwer- kelijk in het beleid heeft opgeno- men, zijn ze officieel Gruitenschool geworden. Alle kinderen van het basisonder- wijs hebben tussen 17 november en 20 december twee keer per week schoolgruiten (groente en fruit) uit- gedeeld gekregen. Het Openbaar Primair Onderwijs zette dit nog enkele maanden voort. En basis- school De Singel zet deze gewoonte nog verder door; niet twee maal per week, maar elke ochtend ge zonde etenswaren. De stichting Schoolgruiten heeft daarom graag het certificaat toegekend en een pla quette aangebracht op de school. Door het uitdelen van Schoolgrui ten, die door de plaatselijke groen- tenwinkels geleverd worden, leren kinderen dat groenten en fruit ook lekker kunnen zijn. Bovendien wordt het eten van groenten en fruit een dagelijkse gewoonte. Alle openbare basisscholen willen in dit schooljaar, met het project Kunst is Gezond (en lekker!) waar- van het Schoolgruiten een onder- deel was, een aantal doelen berei- ken. Ten eerste spelen ze in op de landelijke zorg die er is over de ongezonde eet- en leefstijl die veel kinderen tegenwoordig ontwikke- len. Ten tweede willen ze de kin deren meer met kunst in aanraking laten komen. SCHIEDAM - Over wat er allemaal gebeurd is tijdens haar verdwijning wil de sinds 6 november 2005 ver miste Patricia Tettelaar nog niets kwijt, maar ze is in ieder geval wel weer bij haar ouders terug. Afgelo- pen donderdagavond rond 23.45 uur kreeg vader Piet ineens een tele- foontje van zijn dochter. Of hij haar op wilde komen halen bij de fietsen- stalling van station Rotterdam CS. Hoewel Patricia lichamelijk in orde lijkt te zijn, is er geestelijk veel leed aangericht. Gevraagd naar haar er- varingen van de afgelopen maan den, kan ze alleen maar huilen. „Geestelijk zit Patricia potdicht", vertelt moeder Ali. „Op een subtiele manier proberen we er natuurlijk achter te komen wat er de afgelopen maanden gebeurd is en waar ze heeft gezeten, maar ze zegt niets. Huilt dan alleen maar. Ze heeft hier professionele hulp bij nodig, maar we zijn al hartstikke blij dat we haar weer bij ons hebben natuurlijk. Haar kamertje is weer bezet!" Duidelijk is inmiddels dat Patri cia in het buitenland heeft gezeten. Maar hoe ze weer naar huis is geko- men en waarom juist nu, blijft nog gissen. Ze zag er volgens haar moe der in ieder geval goed verzorgd uit, wel wat vermagerd. Verder voelt ze zich alweer helemaal thuis bij haar ouders en probeert het gezin weer langzaam de draad van het gewone leven op te pakken. SCHIEDAM - De zaterdag over- leden schrijver Gerard Reve heeft een band met Schiedam gehad. De omstreden maar ook immens popu late volksschrijver had sinds 1976 een vaste relatie met kunstenaar en Schiedammer Joop Schafthuizen. Vanaf 1983 woonde Gerard Reve beurtelings in Frankrijk of aan de Nassaulaan in Schiedam-West. Vooral in de wintermaanden als het in Schiedam 'knus en gezellig' was, zoals hij in columns en brieven over Schiedam ('het provinciestadje S') schreef. In 1993 zijn Reve en Schafthuizen verhuisd naar Mache- len (B), waar hij zaterdag begraven wordt. SCHIEDAM - In navolging op hun actie om het woord 'kanker' niet meer als scheldwoord te gebruiken, zullen Sherlyisa Vermeer en Sandy Soares, twee leerlingen van het Ac cent College VMBO, donderdag 13 april een lespakket over kanker overhandigen aan wethouder Das kalakis. Het pakket wordt overhandigd op basisschool Het Windas, de ba- sisschool waar Sherlyisa vroeger les heeft gehad. De overhandiging wordt gezien als opstap voor de kinderconferentie die het Accent College op 20 april zal houden. Hiervoor zijn alle basisscholen in Schiedam uitgenodigd. Op deze manier willen de twee leerlingen ook het basisonderwijs in Schiedam betrekken bij de actie. In het lespakket zit onder andere informatie van het Koningin Wil- helminafonds. Het lespakket heet 'Tegenwind' en is speciaal bedoeld voor VMBO-leerlingen. Het pakket bevat een lesboekje en een dvd- of videofilm. Deze film gaat over een zeiltocht van zes jongeren, waarvan er twee behandeld zijn voor kanker. De film laat zien wat de jongeren meemaken en welke gesprekken ze met elkaar voeren. In het boekje staan verwerkingsopdrachten bij de film. SCHIEDAM - De voetjes kunnen zaterdag 22 april weer van de vloer voor het line-dansen. De entree is twee euro en de avond duurt van 19.30 tot 23.30 uur. In wijkcentrum De Erker wordt binnenkort ook kin- dercountrylinedance gegeven, voor kinderen vanaf 8 jaar. Voor inschrijvingen kan iedereen terecht aan de balie van De Erker of telefonisch op nummer 426 77 67. De les wordt op maandag gegeven van 16.00 tot 17.00 uur en kost acht euro per maand. SCHIEDAM - Winkelcentrum De Nieuwe Passage staat paaszaterdag 15 april helemaal in het teken van Pasen. Wie deze zaterdag langs- komt treft een vrolijke mega-paas- haas aan. Geassisteerd door zijn maatje zal hij de bezoekers verblij- den met een gezellig paaspresentje, wat hij uit zijn paasmand tovert. De paashaas komt langs tussen 11.00 en 16.00 uur. SCHIEDAM - In podiumcafe De Graauwe Hengst aan de Lange Ha ven treedt donderdag 13 april vanaf 22.00 uur de band Five-case-note op. Vrijdag 14 april treden drie bands op: Chasing Tales (semi- akoestische rock), Melojustice (po- werrock) en Sanne en Ik. SCHIEDAM - Wijkcentrum de Er ker heeft plaats vrij op woensdag van 15.00 - 16.00 uur bij beatbal let voor kinderen van 4 tot en met 6 jaar en op maandag van 15.30 - 17.00 uur bij streetdance voor kin deren vanaf 7 jaar. Geinteresseerd? De kosten zijn negen euro voor beatballet per maand en twaalf euro voor streetdance. SCHIEDAM - Een leuke manier om af te vallen wordt gegeven in Wijkcentrum Zuid. Een combinatie van muziek, beweging, yoga en het volgen van een dieet. Dinsdagavond van 20.30-21.30 uur is er les. Kosten zijn veertig euro voor 20 lessen of tien euro per maand. Bel voor info: 426 72 97. fissmmmmuf m m,m jdbt t v Ca. 536 m2 verdeeld over units van ca. 95 m2,128 m2 en 313 m2 Centraal gelegen Zeer geschikt voor jonge ondernemingen Huurprijs v.a. 100,- per m2/joar SCHIEDAM - Twee Schiedammers, van 21 en 22 jaar, zijn afgelopen maandag rond 19.00 uur aangehouden voor mishandeling. De man had iets gepakt in een winkel aan het Broersveld en wilde zonder te betalen weglopen. Hierop hielden de winkelier en een medewerker hem tegen, wat uitliep op een handgemeen. Vervolgens kwam de vriendin van de man de winkel binnen en sloeg de medewerker op het hoofd met een fles. Hij raakte hierdoor gewond. De twee zijn overgebracht naar het politiebureau. Lylantse Baan 3 Capelle a/d ussei 010 - 426 02 33 www.freedesign.nl Geopend van 12.00 tot 17.00 uur. tH»I6INt r» flr f*srj j le*1 Vanwege TWEEDE PAASDAG MAANDAG 17 APRIL is de dienstverlening van IRADO als volgt gewijzigd: Afvalbrengstation Op maandag 17 april is het Afvalbrengstation aan de Van Heekstraat 15 gesloten. Minicontainers In plaats van maandag 17 april wordt uw minicontainer op zaterdag 15 april geleegd. Wegens het wijzigen van de ophaalroute verzoeken wij u de minicontainer om 07.30 uur gereed te zetten. Huisvuilzakken (centrum) In plaats van maandag 17 april wordt uw vuilniszak op donderdag 19 april opgehaald. Wegens het wijzigen van de ophaalroute verzoeken wij u uw vuilniszak om 07.30 uur buiten te zetten. IRADO wenst u een vrolijk Pasen! IRADO Telefoon (010) 262 1000 E-mail: info@irado.nl Onderdeel van de ONS Groep ^ittoudion.t Riiirn0n De DCMR Milieudienst Rijnmond behandelt klachten over stank, stof, lawaai en andere overlast van bedrijven in het Rijnmondgebied. Hieronder leest u een toelichting op een deel van de 290 klachten die in de week van 3 tot 10 april zijn binnengekomen. Stankoverlast in Spijkenisse, Schiedam en Vlaardingen Woensdagmorgen 5 april ontving de rneldkamer van de DCMR tussen zes uur en half negen uit Spijkenisse zes klachten over een olieachtige en vieze lucht. De uitrukdienst van de rneldkamer constateerde op basis van de informatie over de klachten dat de stank uit het zuidelijk Botiekgebied moest komen, maar heeft de bron niet kunnenachterhalen. Tussen kwart over acht en twaalf uur van dezelfde morgen kwamen er bij de rneldkamer klachten over stank van mest, rottingslucht en zwavel binnen; veertien uit Schiedam en een uit Vlaardingen. Uit onderzoek bleek dat op een weiland (bij de Woudenberg) in Vlaardingen mest werd ge'injecteerd. Dit veroorzaakte de stankoverlast. Het injecteren van de mest gebeurde volgens de regels van de Algemene Inspectiedienst (AID). Houseparty van Carl Cox in Ahoy oorzaak geluidsoverlast In de nacht van zaterdag op zondag werd in Ahoy een Houseparty van Carl Cox gehouden. Ahoy heeft vooruitlopend op een nieuwe vergunning hiervoor een gedoogvergunning van de deelgemeente Charlois gehad. De DCMR heeft geluidsmetingen uitgevoerd en geconstateerd dat bij een aantal woningen duidelijk muziek hoorbaar was. Op verzoek van de DCMR werd het geluidsniveau teruggebracht. Uit de klachten bleek dat bewoners met name last hadden van de bastonen. De rneldkamer heeft inclusief de nagekomen klachten van maandag 10 april 26 klachten uit Rotterdam-Zuid ontvangen. Ook bij de politie en bij de deelgemeente zijn klachten over de geluidsoverlast binnengekomen. De milieuklachtentelefoon: (010) 47 33 333 (24 uur per dag). Of uw klacht via internet: www.dcmr.nl/milieuklacht. 'bruidsmake-up' en 'catwalklook' van de Open Nederlandse Kampi- oenschappen Visagie. In een grote zaal met lange rijen spiegels, waar deelnemers met hun ruggen tegen elkaar stonden, zo druk, kreeg zij een uur de tijd om haar modellen op te dossen. „Binnen drie kwar- tier zat de make-up erop", vertelt ze. „Toen was het alleen nog de tails bijwerken." Een creatief vak, stelt het Schie- damse talent. ..Bij vrij werk kun je helemaal los gaan." Ze gebruikte de wedstrijd voor haar portfolio. „De bruidsmake-up werd heel lief en transparant. Voor de catwalk koos ik ,oor duidelijke make-up met plakkertjcs enzo. Je kunt zo goed laten zien wat je allemaal kan." Cynthia ontwierp voor haar model- len/vriendinnen Marcella Scholte (de bruid) en Li Fang Ge (catwalk) zelf kleding. Anderhalve maand voor het kampioenschap ging ze aan de slag. ,.Vier dagen werken in de kapsalon, een dag naar school en dan op je vrije dag knippen en plakken", lacht ze. Het totaalplaatje is belangrijk, vindt Cynthia. Daarom deed ze ook de kapsels van haar modellen zelf. „Je hebt een idee in je hoofd van hoe het eruit moet zien. Dan wil ik niet afhankelijk zijn van wat anderen van mijn idee maken. Daarom doe ik alles zelf. zoals ik denk dat het moet." Na in mei de opleiding Visagie te hebben afgerond, wil Cynthia Schippers ook echt nog de deeltijd- opleiding Mode doen. Daar kun nen ze haar de technische kanten van het kleding maken bijbrengen. „Nu ziet het er van de buitenkant mooi uit, maar aan de binnenkant zie je dat alles met de hand is ge- daan", weet ze. door Bart van Zessen „Visagie is met make-up mensen mooi maken", legt Cynthia uit. „Maar tien jaar ouder kan na tuurlijk ook, afhankelijk van de opdracht." Haar opleiding besteedt ook wel wat aandacht aan grime voor theater. „Maar meestal zorg je ervoor dat iemand er helemaal perfect uitziet, bijvoorbeeld voor een foto-shoot, modeshow of tv- opname." Ze heeft visagie altijd leuk gevon- den, vertelt ze. „Ik las veel mo- debladen. Zo gaaf hoe ze mensen opmaakten. Als je die foto's zag van ervoor en erna, ze maken die meiden bijna onherkenbaar. Ik ging zelf ook vriendinnen opmaken en sinds September volg ik de oplei ding Visagie bij Mieke Petit in Amsterdam." Via haar opleiding kon de studente zich aanmelden voor de onderdelen Cynthia Schippers tussen haar modellen.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2006 | | pagina 9