Continental 195/65HR15 SCHIEDAM Z0NDAG 23 APRIL GE0PEND schiedam Ervaring enKennls blijft Groene verrassing in nieuw college van B&W van levensbelang 1 Leren reanimeren 'Het lijkt hier zowaar wel een sauna' in verhuizen Smullen van super-ei Harpe Davids speelt in Hof van Spaland Stoffen Spektakel op het Stadserf FOKfl Beeld voor Gerard Reve? A"™ Mike1®® IlVerhuizingen &sss assortiment GEMEENTEBERICHTEN WEKELIJKS IN DEZE KRANT Oranje boven in West Man licht be- jaarden op Kom zaterdag 22 april naar Schiedams college maandag ge'fnstalleerd Kinderboerde- rij ft Hoefblad Hoogste punt Contrabas Controle op gebruik alcohol 'Vrienden' worden stichting Kledinginzameling Rotterdam Rijnmond zaterdag 22 april a.s. Schiedam Oplage 38.000 Totale oplage 621.385 19 april 2006 13e Jaargang nr 16 Westblaak 180 Tel. 010-4004491 Bezorging 0900-2020299 (10 eurocent p. min.) Tweewielerpaleis van Rietschoten Zie de advertentie elders in deze krant. Gratis afhalen Van Loenen Decokav Dam 3745 O.a. voorAudi A3/A4 - BMW 3 - Fiat Stilo - Ford Focus - Lancia Lybra - Mazda 3 - Mercedes C-Klasse Opel Astra Zafira Vectra - Peuaeot 307 406 Renault Laguana - VW Bora Golf IV/V Passat voor inzameladressen, zie elders in deze krant Heeft u geen zin om naar ons te komen; wij komen naar u! www.villeriuszonwering.nl is 24 uur per dag open. U bent natuurlijk ook welkom in onze zaak. Broersveld 127 v 3111 LG Schiedam Tel. 010473 33 16 www.villenuszonwering.nl ZONWERINGEN VAN 12.00 UUR rmjJTV TOT 17.00 UUR BERGWEG EN CEINTUURBAAN weekbladen SCHIEDAM - In wijkcentrum De Erker en het plein ervoor worden op Koninginnedag, dat dit jaar gevierd wordt op zater dag 29 april, weer allerlei acti- viteiten georganiseerd. Er is een vrijmarkt voor kinderen, ze kun- nen op een kleedje hun spulletjes verkopen. Volwassenen kunnen een tafel huren voor zes euro. Voor straattekenen kunnen de kinderen zich inschrijven op school, maar ook in De Erker, voor 21 april. Dit jaar is er ook een playbackshow en karaoke. Inschrijven voor 27 april aan de balie van De Erker. Voor de kinderspelen kunnen de kinderen een strippenkaart halen, na afloop als de kaart vol is kunnen ze grabbelen in de ton. Voor de tieners, jongeren en volwassenen is er een open podium waarop alles mag. Van muziek, theater, moppen vertel- len tot stand-up-comedien. REGIO - De Bovenregionale Re cherche Noord- en Oost-Neder- land (BR NON) heeft een 56-ja- rige man, zonder vaste woon- of verblijfplaats, aangehouden die verdacht wordt van het op grote schaal oplichten van bejaarden in het hele land. De verdachte kwam aan de deur en deed zich onder andere voor als medewerker van een zor- ginstelling. Hij overtuigde de oudere slachtoffers ervan hun bankgegevens (pas en code) af te geven. Vervolgens nam hij van deze rekening het maximum dagbedrag op. Er zijn ruim zestig aangiftes bin- nengekomen vanuit Friesland, Gelderland, Noord-Holland, Utrecht, Zuid-Holland, Brabant en Limburg. Momenteel wordt onderzocht welke aangiftes op de verdachte terug te voeren zijn. Het totale fraudebedrag wordt geschat op zo'n 40.000 euro. De man is ingesloten in Doetin- chem. Het onderzoek staat onder leiding van het Openbaar Minis- terie in Zwolle-Lelystad. Fortunaweg 8 3113 AN Schiedam 010 - 42612 24 Bel Gratis: 0800 - 022 44 42 www.hvandijke.nl Foto Europress REGIO - Een 400 kilo wegend ei van pure chocolade werd zaterdag in winkelcentrum Alexandrium kapotgemaakt en uitgedeeld. Met een doorsnee van 1.25 meter en een lengte van twee meter was het super-ei voor velen een bezoekje waard. En niet alleen het grootste ei van Nederland trok veel bezoe- kers afgelopen weekeinde. Tijdens de paasdagen trokken velen erop uit en mede dankzij het prachtige weer zaten de terrasjes vol, werd er veel gefietst, gewandeld en bracht menigeen een bezoekje aan de kin- derboerderij. SCHIEDAM - In het kader van de opening van het muzikale seizoen van de Schiedamse muziekvereni- gingen zal ook het harmonieorkest van de muziekvereniging Harpe Davids een concert verzorgen. Za terdag 22 april van 12.00 tot onge- veer 13.15 uur speelt het harmonie- SCHIEDAM - Kinderboerderij 't Hoefblad in het Prinses Beatrixpark organiseert een vierdaagse cursus dierverzorging. De cursus is be- doeld voor alle kinderen van zeven tot twaalf jaar die het leuk vinden om van alles te leren over het ver zorgen van dieren. De cursus wordt gegeven in de meivakantie van dinsdag 2 tot en met vrijdag 5 mei, elke dag van 14.00 tot 16.00 uur. De kosten voor deze cursus bedragen vier euro, dit is incl. lesmateriaal. Onderwerpen zoals voeding, ver- zorging en gezondheid zullen wor den behandeld. Aanmelden kan tot uiterlijk zondag 30 april. Het aantal deelnemers is beperkt, dus wees er snel bij! Voor informatie of aanmel den: kinderboerderij 't Hoefblad, tel. 010 - 4707844. De Heemtuinactiviteit die op zon dag 30 april was gepland (Water in de Heemtuin) gaat niet door. Ook bij de daaropvolgende acti- viteit Meifietstocht op zondag 28 mei is een wijziging opgetreden: in plaats van een fietstocht wordt het een wandeltocht (excursie) door de Heemtuin. Deze excursie staat in het teken van fluitenkruid en begint om 13.30 uur (dat is ook een an- der tijdstip dan gepland). Kinderen kunnen deze dag fluitjes maken van Fluitenkruid. orkest in winkelcentrum Hof van Spaland. Het vijftig leden tellende orkest staat daarbij onder leiding van dirigent Jos den Boer. Op het programma staan onder meer Anthem uit 'Chess', muziek uit de musical 'Mamma Mia!' en een aantal werkjes van wat je bijna de huiscomponist van de vereni- ging'zou kunnen noemen, Jacob de Haan. Tussen de werken door zal Harpe Davids reclame maken voor haar HD muziekklassen die na de mei vakantie zullen starten. In deze muziekklassen kan iedere belang- stellende tot aan de zomervakantie gratis kennismaken met een kope- ren blaasinstrument naar keuze. SCHIEDAM - Het Stoffen Spek takel komt zaterdag 22 april weer naar het Schiedamse Stadserf. Het gehele Stadserf zal gevuld worden met stoffen- en fourniturenkramen. Stoffen Spektakel brengt daar ver- schillende professionele stoffen- handelaren. ieder met zijn eigen specialisatie, bij elkaar. Een totaal- pakket op het gebied van mode- en interieurstoffen. De stoffen die worden aangeboden zijn de nieuwste voorjaarsstoffen, voor zowel kinderen als dames. De complete collecties kinderstoffen van bekende merken met nieuwe patroonboeken worden aangebo den. Voor de dames zijn er onder andere de nieuwste linnen, brode- rie, stoffen met pailetten. denims, wildzijdes en krijtstrepen te koop. Op zoek naar de grootste collectie interieurstoffen? Er is een enorm aanbod gordijnen, vitrages, taftzij- des, inbetweens, organza's, voiles, meubelstoffen en imitatiebont. De laatste trends op interieurgebied zijn hier te vinden. Alles is boven- dien uit voorraad leverbaar. Het is ook mogelijk gordijnen op maat te bestellen, te laten maken en op te laten hangen. Het Stoffen Spektakel duurt van 10.00 tot 17.00 uur. Op www.stof- fenspektakel.nl is alles nog eens na te lezen. reanimatie van kinderen en baby's en binnenkort een AED-cursus. Tijdens die laatst genoemde cur sus leren mensen omgaan met het zogenoemde AED-apparaat; de al- gemene externe defibrillator. Dit apparaat, dat in diverse openbare gelegenheden zou moeten komen te hangen zoals in een winkelcentrum, geeft aan wat mensen moeten doen wanneer iemand bewusteloos raakt. ,„,Maar", benadrukt Van Rooyen, „Het is niet zo dat dit apparaat be- diend kan worden door mensen die niet kunnen reanimeren. Want als de AED zegt dat hij gaat stoppen met elektrische schokken en dat men door moet gaan met reanime ren, moeten mensen natuurlijk wel weten hoe dat moet." Bij de cursus hartreanimatie leren de cursisten hoe ze tekenen van leven bij mensen kunnen herken- nen. Van den Heuvel: „De cursisten leren wat ze moeten doen wanneer iemand bewusteloos neervalt. Ze leren dan dat ze moeten kijken of er nog levenstekens zijn. Dus of die persoon nog een hartslag en adem- haling heeft. Zo niet. dan moeten de cursisten die persoon gaan re animeren, door middel van hart- massage en mond-op-mondbeade- ming net zolang tot de ambulance er is." Deze hartreanimatiecursus duurt twee avonden van 2,5 uur. De eerste avond krijgen de cursisten theorieles en de twee avond volgt een praktijkles. Tijdens de theorie les leren de cursisten de oorzaken en oplossingen van verstikking en wat men in zo'n situatie moet doen. Tijdens de praktijkles passen de cursisten de theorie toe op speciale reanimatiepoppen. Daarna moet de cursist twee keer per jaar op herha- lingscursus. Iedereen kan de cursus- sen volgen, maar de stichting raadt aan om dat niet onder de veertien jaar te doen. ..Want pas dan kunnen jongeren dat geestelijk aan." Alle cursussen van Stichting Re animatie Kloppend Hart Schiedam worden gegeven in het Vlietland Ziekenhuis in Schiedam. Geert Deddens en zijn zoon Geert-Jan Deddens geven de cursussen. Vader Deddens is in 1980 begonnen met het lesgeven in reanimeren vanuit zijn werk als ambulanceverpleeg- kundige: „Ik zag toen dat het be- langrijk was dat mensen die dichtbij het slachtoffer staan, reeds starten met hartmassage. Daarom ben ik hart- reanimatiecursussen gaan ge ven." In de vijfentwintig jaar dat Geert les geeft is er veel veranderd: „Eerst begon men met hartmassage en daarna beademing. Momenteel is het zo dat men al bij het controleren van de levenstekenen kan beginnen met beademen. Maar in oktober dit jaar gaat het weer veranderen. Want uit onderzoek is gebleken dat het beter is dat men meteen begint met hartmassage, omdat er dan nog lucht in de longen zit." Voor meer informatie over de cur sussen: J. van den Heuvel (426 61 33) of J. van Rooyen (473 53 02). SCHIEDAM - Jong en oud gingen afgelopen zaterdag de strijd met elkaar aan bij hockeyvereniging Spirit. Daar werd het traditionele ouder- en-kind-toernooi gespeeld onder een heerlijk voorjaarszonnetje. Dachten de oudjes vooraf nog de kleintjes wat puntjes te moeten gunnen, gaandeweg de wedstrijden bleek niets minder waar. Vaders werden door de benen gespeeld en moeders simpel op het verkeerde been gezet. Bijna zonder uitzondering gingen de ouders dan ook de boot in en konden de kids na afloop zegevierend van het veld. De paashaas had voor iedereen nog wat lekkers in petto en natuurlijk stond in de kantine de ranja al klaar. Foto Roger van der Kraan SCHIEDAM - De nieuwbouw in de Schiedamse wijk Groenoord springt steeds meer in het oog. Vorige week werd het hoogste punt bereikt van appartemententoren 'De Contra bas'. De bouw van de toren aan de Laan van Bol'Es is vlot verlopen. De appartementen van 'De Con trabas' en het daaronder gelegen winkelcentrum zullen na de komer gereed zijn. Woonplus Schiedam zal de appartementen in de vrije huursector gaan verhuren. Om het hoogste punt officieel te maken, werden Hans Borsje, oud- directeur van WO Groenoord en Eric van Staveren, Manager Unit Noord van Woonplus Schiedam, in een bakje aan de bouwkraan naar het dak gehesen. Op 45 meter hoog- SCHIEDAM - De politie heeft af gelopen zaterdag tussen 20.00 en 05.00 uur een alcoholcontrole ge- houden op de Horvathweg. Ruim zeshonderd automobilisten legden een blaastest af. Negen bestuurders hadden teveel gedronken en kregen hiervoor proces-verbaal. Van een van hen werd het rijbewijs ingeno- men. Verder kreeg een automobilist een proces-verbaal voor het rijden zonder rijbewijs. SCHIEDAM - Daar zaten ze dan: jong, enthousiast maar wel wat onwennig achter de tafel in het oude Stadhuis. Vier dertigers op een rijtje waarvan de namen de laatste weken al door de wandel- gangen zoemden. Siljee (39jaar), Haan (32), Daskalakis (36) en de verassing Groene, al een oudje met zijn 40 jaar! Een nieuw links-van-het-midden-college met een gemiddelde leeftijd van 37 jaar. Weinig branie maar wel brutaal om voorzitter burgemeester Scheeres (62 jaar) thuis te laten op de persconferentie. De verrassing is dat de formateur van deze wethoudersploeg, Maar- ten Groene, zelf is toegetreden tot B&W. De PvdA had immers twee officiele kandidaten met Peter Groeneweg en Maarten Reuderink. Maarten Groene wordt wethouder voor Ruimtelijke Ordening, Wijk- gericht Werken en Grote Stedenbe- leid. Dat betekent dus dat Christine Daskalakis (CDA) haar portefeuille behoudt van het vorige (rechtse) college. Dus zij blijft verantwoor- delijk voor Werk en Inkomen, So- ciale Werkvoorziening, Welzijn en Onderwijs. Yorick Haan. jarenlang namens de SP oppositieleider, zat trots en plots aan de andere kant van de tafel. Zijn aandachtsgebieden zijn Volkshuis- vesting. Milieu, Verkeer en Vervoer en een nieuwe post: dierenwelzijn. Haan kan direct aan de slag met de spreeuwenplaag die Schiedam-West teistert. Menno Siljee was geen verassing want hij was al lijsttrekker en ver- kiezingswinnaar. Hij maakte duide- lijk dat hij de belangrijke post van Financien opeiste. Een functie die hij vier iaar geleden ook vervulde. Zijn andere posten zijn: Vastgoed, Binnenstad en Cultuur. Het coalitieakkoord telt na vier we ken onderhandelen slechts veertien pagina's; vooral omdat de PvdA niet wilde dat er 'al te veel dichtge- timmerde standpunten' in zouden komen. Alleen de 'heikele punten' zijn wel nauwkeurig opgeschreven in het akkoord tussen PvdA, SP en CDA. Een voorbeeld is Rotterdam Airport waarbij het CDA expli- ciet tegen sluiting is maar wel de overlast voor Schiedam-Noord wil beperken. Een ander pijnpunt is de integra- tie op scholen. In het compromis staat dat gewaakt moet worden voor concentratie van kinderen met een achterstand. Geen toename van 'zwarte' scholen dus; er worden afspraken met de schoolbesturen gemaakt. De SP was voor de ver- plichting om in de wijk naar school te gaan. Lijnrecht tegenover het CDA dat vasthoudt aan een vrije schoolkeuze. Andere punten: het college blijft tegen de A4, en de wijken krijgen meer geld. Het filmhuis krijgt een nieuwe kans op een nieuwe locatie en de mogelijkheid tot aankoop eigen grond i.p.v. erfpacht blijft be- staan. Het CDA zal in dit college een sociaal gezicht tonen; daardoor kon ook dit nieuwe college worden gevormd. Het nieuwe beleid zal meer sociale woningbouw toelaten, ook in Sveaparken. En voor de mi nima komt een kwijtschelding van de afvalstoffenheffing. Opvallend is dat er geen extra geld komt voor het Glasmuseum maar wel voor de ophoging van De Vel- den. Toch maakte Siljee duidelijk dat hij voorzichtig moet zijn met het uitdelen van subsidies. Hij vertelde dat hij nog geen goed beeld heeft hoe Schiedam er financieel voor staat. Frank Willemse lekbhdt Bij deze adressen: Woon+ Valeriusstraat 3 Tabakshop Boor Groenelaan 53 Gemeente Schiedam Stadserf 1 Plusmarkt Woudhoek Geuzenplein 7 Plusmarkt C. v.d. Meer Mgr. Nolenslaan460 Wiikqebouw De Erker Jan van Avennestraat Tabakshop Bas de Haard Lange Kerkstraat 26 Tabakshop Maccie Hof van Spaland 6 Tabakshop Parkweg Parkweg 404 Bewonersvereniqinq Schiedam-Post Boerhavelaan 79 Drop-it Lange Kerkstraat 86 door Tessa Rondberg SCHIEDAM - De Vrienden van de Hartstichting zijn sinds begin dit jaar verder gegaan onder een nieu we naam: de Stichting Reanimatie Kloppend Hart Schiedam. Alle ver- trouwden cursussen die de Vrienden gaven, geeft de nieuwe instelling ook. „De reden waarom we van naam zijn veranderd is simpel", zegt Jolande van den Heuvel, bestuurslid van de stichting. „Alle Vrienden van de Hartstichting moesten een stichting worden, omdat ze voor alle afdelingen meer zekerheid wil- den inbouwen." Judith van Rooyen vult aan: „Door alle veranderingen op het gebied van verzekeringen en financien, kon de Nederlandse Hartstichting het niet allemaal meer overzien. Vandaar dat het stichtin- gen moesten worden." Momenteel telt de stichting zo'n vierhonderd leden. Twintig jaar ge leden is Jolande van den Heuvel zich gaan inzetten voor de toenma- lige Vrienden van de Hartstichting: „Mijn moeder was hartpatient, van daar dat ik me ging inzetten voor de vrienden." Judith van Rooyen is nu vijftien jaar lid: „Ik ben destijds lid geworden met een heel stel dames van de tennisvereniging." Het doel van Stichting Reanimatie Kloppend Hart is om zoveel mo gelijk mensen te leren reanimeren, daarom geven ze ook diverse cur sussen. Een greep uit het cursusaan- bod: hartreanimatie en mond-op- mondbeademing voor volwassenen, "■"SP"

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2006 | | pagina 1