A *UL1 maasstad Actie 'overbewoning' in Schiedam-Oost 'U vraagt en wij draaien' maasstad wijkkort Het vergeten gebied! Telefoon 0' Opening muzikaal seizoen Bloemschikken in Oost 'Stuurloos' ligt op koers maasstad weekbladen Iriterventieteam van politie, sociale dienst, ONS en gemeente Schiedamse molenaars draaien de molens 25 uur non-stop Autodieven aangehouden Agressieve mannen Dieseldieven bet rapt van de SCHIEDAM INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Woensdag 19 april 2006 SCHIEDAM - Het politiebus- je rijdt de straat in en parkeert. Er stappen een zestal streng kijkende mannen en dames uit met lijsten en formulieren. Ze bellen aan en verdwijnen in de vaak verwaarloosde panden. Buren kijken nieuwsgierig vanachter de gordijnen. Het in- terventieteam is op pad. Van- avond zullen in Schiedam Oost een twintigtal 'overlastgevende panden' gecontroleerd worden. Panden met overbewoning die zorgen voor overlast en ver- loedering in de buurt. Panden die brandgevaarlijk zijn, die il- legaal onderverhuurd worden. Panden met wietplantages of die illegale mensen of tiental- len arbeiders herbergen. Geen pretje voor de buren. Bingo Jeugddienst Computerles Save my Soul Zomerkamp Kledingbeurs Yoga MILIEU KLACHTEN UIT UW REGIO SCHIEDAM - In het centrum en het Hof van Spaland vindt zaterdag 22 april de opening van het muzikaal seizoen plaats. Op de Koemarkt geeft muziekvereniging Gusto een concert van 13.30 - 14.15 uur en in de tuin van de Grote Kerk de Rijnmondband van 13.15 - 14.00 uur. Op deze locatie is het van 14.15 - 15.00 uur de beurt aan Harmonie- vereniging Ambrosius. In het Hof van Spaland treedt van 12.00 - 13.00 uur Harpe Davids op. Vanaf 13.30 uur zijn verschillende bands ook in het centrum te vinden tijdens een zogenaamde rondgang. SCHIEDAM - In wijkcentrum Oost aan de Boerhaavelaan wordt op donderdag 27 april, 11 mei, 18 mei, 1, 8 en 29 juni een workshop bloemschikken plaats voor volwas- senen. De workshop wordt gegeven op donderdagmiddag van 13.30 tot 15.00 uur en kost zeven euro, in- clusief materiaal. Voor meer infor- matie kan er gebeld worden met nummer: 245 18 18. SCHIEDAM - Het eerste Schie- damse Shantykoor Stuurloos be- staat dit jaar een jaar en is op koers. Na een succesvol eerste jaar met tal van optredens, waarbij de Gondel- vaart tijdens de Brandersfeesten het hoogtepunt was, staan er voor de eerstkomende weken weer verschil lende optredens in het logboek. Maandag 24 april is het koor pre sent tijdens het Ouderenfestival in het Fortis Theater a.d. Schie. Samen met onder andere Eddy Christiani en Willeke Alberti treden zij op voor de senioren uit Schiedam. Op Koninginnedag, zaterdag 29 april, meert het koor aan in Kethel. Om 11.00 uur staat het koor op de podi- umtruck en daarna op verschillende locties rond de vrijmarkt. Tijdens het 18e Maasboulevard- feest, dat dit jaar gehouden wordt van 1 tot en met 4 juni, komt het koor langszij tijdens het Hollandse Hits Festival op zondag 4 juni. www.maasstadweekbladennl KANTOOR: Westblaak 180 Postbus1162 3000BD Rotterdam Telefoon 010 4004491 Fax 010 4128449 Emailadres advertentiegroep: verkoop@maasstadnl Geopend ma. t/mvr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: NetwerkVSP email: bezorging@maasstad.nl Telefoon 09002020299 (10 euro ct. p.min.) ma. t/m vr. 09.00-17.00 uur DIRECTIE: R. M. de Koning MANAGER: H.Wirtz Telefoon 0104004290 VERKOOPLEIDER: B. van Dongen Telefoon 0653786940 VERTEGENWOORDIGER: S. Verzendaal Telefoon 0610921026 Totdinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Westblaak 180 Postbus 1685 3000 BR Rotterdam Telefoon 010 4004487 Fax 010 4116454 Email redactie: waterweg@maasstad.nl K. Moerman - van der Knaap Telefoon 0104004322 E. Meijer Telefoon 0104004401 Chef-redactie: P. E. van der Heide Telefoon 010-4004490 FOTOGRAFIE: Voor nabestellingen Telefoon 0651562210 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: PcM Lokale Media b.v. Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij PcM Lokale Media b.v., c.q. de betreffende auteur. xq 52 door Frank Willemse Naambordjes ontbreken, net als een werkende bel. Na wat klep- peren met de brievenbus gaat een deur voorzichtig open. Woont hier meneer X? Nee, gebaart de man in trainingspak die praktisch geen woord Duits spreekt. Maar met een imponerende agent op de achter- grond worden we binnengelaten. We mogen bovenkomen. Trappen- lopen, hoge steile trappen en op de overloop hebben alle deuren een groot ringslot. Dit is een pension of logement. Binnen kijkt de ONS naar de vei- ligheid en controleert op brand- blussers en elektriciteit. Dames van Werk en Inkomen controle- ren alle huisgenoten. Ambtenaren van bureau Veiligheid letten op veiligheidsmaatregelen en of de kamers, keuken en douche aan de bouwverordeningen voldoen. „Er is hier geen ventilatie en een slecht werkende kachel. Dat is vragen om een groot aantal slachtoffers", waarschuwt de opzichter. Alles gaat in moeizaam overleg maar in een vriendelijke sfeer. Eenmaal binnen is te zien hoe huisjesmelkers 400 euro per kamer vangen voor een simpele kamer waar soms een heel gezin woont. Geen luxe met hoogstens een bed, stoel en de televisie. De gaskachel staat vol aan. Het is net een sauna. De ONS-medewerker waarschuwt dat bij zo hard stoken er een na- heffing aan het einde van het jaar komt. Nu betalen ze maandelijks 125 euro vooruit, maar de nahef- fing kan oplopen tot duizend(en) euro's. Beter is het om het maan- delijkse bedrag met vijftig euro te verhogen. De Oost-Europese wer- kers in de tuinbouw zullen er over nadenken. De ONS-man weet wel beter: ze sparen en sturen al het geld naar huis. Ze leven hier vaak 'met de dag' en schulden zijn voor morgen. Dat zie je aan de stapels post op de trap. Onopengemaakte rekeningen van postorderbedrijven. telefoon- maatschappijen en bankafschrif- ten. De logementen worden vaak gebruikt als postadres. Daarom de controle op inschrijving bij het GBA en Burgerlijke Stand. Bij ont- duiking wordt onverbiddelijk de uitkering ingetrokken. Lachend komt de Antilliaanse man zijn tan- denborstel laten zien. „Zie je wel ik woon alleen", wil hij daarmee zeggen. De lijst van zestig overlastgevende panden in Schiedam-Oost is tot stand gekomen door bestanden te matchen en computergegevens van instances over elkaar te leggen, legt Marco Caris van de afdeling Veiligheid van de gemeente uit. Door bestanden van Woonplus, So ciale Dienst, Bouw en Woningtoe- zicht en Politie met elkaar te kop- pelen zijn de panden geselecteerd. Binnenkort wordt ook de belasting- dienst erbij betrokken en natuurlijk klachten uit de buurt zelf. Tot nu toe met succes. Zo werd na deze actie Overbewoning al dertig keer de huur opgezegd wegens illegale onderhuur, een aantal wietplanta ges opgerold, is de dienst Bouw- en Woningtoezicht ingeschakeld en zijn illegaal in Nederland verblij- vende personen opgespoord. Ook komt het interventieteam wel eens een schrijnend geval tegen, zoals deze avond. Een oude alleen wonende meneer die niet meer rea- geert op brieven van Werk en Inko men. Hij wil niet opendoen, maar na overleg door de brievenbus is hij bereid een broek aan te trekken en de dames binnen te laten. Na een kwartiertje is de lucht geklaard en groet de mensenschuwe man zelfs naar de agent. De politie die waakt over de veiligheid van het interven tieteam. „Er is nog nooit een klap gevallen en na legitimatie vragen wij beleefd om medewerking", ver- klaart chef-wijkteam Oost Rob van der Sluis. Voor de eenzame man zal Sociaal Werk een nieuw inatras kopen en wordt RIAGG Waterweg Noord ingeschakeld. )*i, - - -::-3 n Het bijna volledige team van vrijwillige molenaars. SCHIEDAM - Voor elk uur draaien op 28 april gaat 25 eu ro naar de kinderafdeling van het nieuwe ziekenhuis. Niet al leen Stichting De Schiedamse Molens bestaat op 28 april 25 jaar, maar ook de te- gelijker tijd opgerichte Vereniging 'De Schiedamse Molenvrijwil- ligers'. Terwijl de molenstichting vooral actief is op het gebied van het behoud, beheer en promotie van de molens zet de vereniging van vrijwillige molenaars zich al jaren in om het molenaarsambacht voor Schiedam te behouden en de Schiedamse molens zoveel moge- lijk te laten draaien en malen. Op dit moment zijn er op de verschil lende molens zo'n 24 mannen ac tief, waaronder ervaren en aspirant molenaars. Om het 25-jarig jubileum van de vereniging gepast te vieren ontstond bij de molenaars het idee de molens eens flink de aandacht te laten trek ken door een marathon van draaiu- ren. Op vrijdag 28 april vanaf 20.00 uur zullen de vijf grootste molens dan ook doordraaien tot zaterdag 29 april 21.00 uur. Schiedammers die uit de nachtdienst komen, boe- melende uitgaanders, nachtelijke passanten, maar ook diegenen die speciaal komen kijken. kunnen ge- nieten van een fraai schouwspel van imposant draaiende wieken tegen een nachtelijke hemel. In samenwerking met Look TV en Radio Schiedam kwam er nog een vervolg op dit bijzondere voor- nemen. Winkeliers, de horeca en andere bedrijven, maar ook prive personen kunnen de uren die elke molen draait ondersteunen door 25 euro te storten op Postbankreke- ningnummer 2016406 met vermel- ding 'marathonactie' ten name van Vereniging 'De Schiedamse Molen- vrijwilligers'. Het eindbedrag komt ten goede aan de kinderafdeling van het nieuwe Vlietland ziekenhuis. De namen van alle deelnemers komen op een speciaal bord bij de molen te hangen. Bovendien zullen Look Foto Rob Pols TV en Radio Schiedam opnamen maken van het marathondraaien en deelnemers een verzoekplaatje aanbieden in het Radio Schiedam programma op zaterdag 29 april van 0900-16.00 uur. Hiermee krijgt 'U vraagt en wij draaien' een dub- bele betekenis. Op dit moment hebben zich al zo'n 20 draai-ondersteuners gemeld, maar elke deelnemer meer is na tuurlijk meegenomen voor de pa- tientjes. Wie mee wil doen, kan 25 euro (of meer voor meer draaiuren) overmaken naar bovenvermelde re- kening. Wie een verzoeknummer heeft kan ook deze titel invullen. Zo niet, dan kiest Radio Schiedam er een uit. SCHIEDAM - De politie heeft zondagmorgen, rond 06.30 uur, op de Nieuw-Mathenesserstraat twee verdachten aangehouden van ver schillende auto-inbraken. Naar aan- leiding van een melding konden de twee Rotterdammer van 17 en 22 jaar oud, op heterdaad worden aangehouden. Na onderzoek bleek dat de ruiten van acht geparkeerd staande auto's waren vernield. Ook werd op de Van Deventerstraat een auto aangetroffen waarvan even- eens de ruiten waren ingeslagen en waarvan de bedrading was door- verbonden. SCHIEDAM - Een 23-jarige Schie- dammer is zondagmiddag in een woning aan de Haringvlietstraat aangehouden voor huiselijk geweld. De man had zijn 18-jarige vriendin verschillende keren geschopt en ge stagen. In de nacht van zondag op maandag werd een 31-jarige inwoner uit Rijs- wijk aangehouden voor zware mis- handeling. De man had rond een uur zijn 34-jarige Schiedamse vriendin, in een woning aan de Schietbaan- straat, mishandeld en haar met een bijl bedreigd. De vrouw raakte hier- door gewond in haar gezicht. Na de mishandeling dwong hij de vrouw plaats te nemen in een auto, waarna zij kans zag weg te rijden. Op de Kethelweg waarschuwde zij de GGD en de politie. De politie stelde direct een onderzoek in en kon de man enige tijd later op de Nieuwe Damlaan aanhouden. SCHIEDAM - Twee verdachten van diefstal van diesel zijn maandag- avond door de politie aangehouden. Een werknemer van een bedrijf aan de Calandstraat betrapte het twee- tal toen zij diesel uit een gepar- keerdstaande vrachtwagen haalden. Dankzij aanwijzingen van de ge- tuige kon de politie twee mannen, Schiedammers van 26 jaar, aan houden. Het tweetal is overgebracht naar het bureau en in verzekering gesteld. SCHIEDAM - In De Blauwe Brug wordt zaterdag 22 april van 18.00 tot 22.30 uur een programma gepresenteerd naar aanleiding van het Hindoestaans Nieuwjaar. Niet alleen wordt het culturele feest gevierd, ook wordt er aandacht besteed aan de participatie en integratie van de Tamils die in de regio van Schiedam wonen. SCHIEDAM - Elke tweede en vier- de woensdag van de maand is er in wijkcentrum De Erker een gezellige Bingo van 19.30 tot 22.00 uur. Een boekje kost zes euro. Voor meer info: 426 77 67. SCHIEDAM - De werkgroep jeugd- diensten zet zondag 23 april weer een nieuwe dienst neer speciaal voor jongeren. Dit keer is dat in de Magnalia Dei Kerk en om 10.00. Thema is 'bezieling'. SCHIEDAM - Wijkcentrum Drees- plein is op zoek naar een vrijwil- liger of vakkracht om computerles te geven aan volwassenen in Het wijkcentrum. Geinteresseer- den kunnen bellen met: 473 86 71. Eventuele vergoeding is mogelijk. SCHIEDAM - Waarom doet God niets aan alle ellende op aarde. Dat thema staat centraal op de Save My Soul jongerenavond die 21 mei wordt gehouden in De Rank aan de Schiedamseweg. Aanvang is 19.30 SCHIEDAM - Elk jaar organiseert het kinderwerk van Stichting Wel- zijn Schiedam een zomerkamp voor kinderen vanaf groep 3 van de ba- sisschool. Dit zomerkamp is al 25 jaar een groot succes in Schiedam Zuid en sinds vorig jaar ook in Schiedam Oost. Dit jaar wordt dit uitgebreid met Schiedam Noord. Kinderen uit Schiedam die dit schooljaar in groep 3 tot en met 8 zitten kunnen zich hiervoor opgeven. Het zomer kamp vindt plaats van 15 tot en met 21 juli op de kampeerboerderij in Heesch. De kosten voor de hele week zijn tachtig euro. Voor meer info: wijkcentrum De Blauwe Brug, Olga Hartman 247 04 64 of olga. hartman welzijnschiedam.nl SCHIEDAM - In De Erker wordt vrijdag 28 april weer een kleding- en speelgoedbeurs georganiseerd van 10.00 tot 15.00 uur. Een tafel is te huur voor 1,50, de toegang is gratis. Voor inschrijvingen: 426 77 67. SCHIEDAM - Elke dinsdag van 10.30 tot 11.30 uur vindt er in De Erker yoga plaats. In deze tijd van stress en drukte, biedt yoga de mens rust en evenwichtigheid. De contri- butie bedraagt voor dertien lessen 65 euro. Belangstellenden kunnen voor meer informatie contact opne- men met wijkcentrum de Erker.tel. 426 77 67. De Eduard van Beinumlaan en haar naaste omgeving zijn nog steeds niet schoon, heel en veilig en er is grote ergenis ten aanzien van de ondergrondsche vuilcontainers. Iedere dag op een puinhoop kij ken, verziekt het leejklimaat in de omgeving. Sinds deze containers zijn gepaatst is het geen dag meer leefbaar geweest. Vooral in het weekend is het een ramp. De twee bakken die er staan hebben te weinig inhoud. het aanbod van vuil is simpelweg te groot. Ze staan ove- rigens ook nog verkeerd geplaatst. Als de gemeente Schiedam haar burgers op dit punt inspraak had gegeven wat niet mogelijk was) had het wel in een keer allemaal goed geplaatst kunnen worden. Nu staan vaak de auto's en bussen waarmee kinderen naar de school worden gebracht pal naast de con tainers geparkeerd, zodat wanneer de containers moeten worden ge- leegd er geen ruimte is om erbij te komen. Tevens veroorzaakt dit we- derom extra file. Misschien is een gele streep vanaf de hoek van het Cornelia van Zantenplein naar de Toon Verheystraat een goed idee; dan sla je gelijk drie vliegen in een klap. De parkeeroverlast verdwijnt, het personeel van de Irado kan zijn werk doen en ie- lezer dereen kan zijn vuil kwijt. Mogelijk kan het nieuwe ge- meentebestuur het voortouw nemen en zijn belofte naar de burgers te luisteren echt waar maken. Wan neer ze toch bezig zijn, kunnen dan ook gelijk de kapotte fietspaden, de verrotte beplanting, het onkruid, de slechte straatverlichting worden meegenomen. Ook hopen wij dat arlikel 2.1.8. van de A.P.V. wordt gehandhaafd en niet alleen een mededeling in de krant is. Los hiervan wens ik college en raad proficiat met de benoeming. A. Brokling sr., Schiedam Fascinatio in Capelle aan den IJssel. Hier ontmoeten mooi wonen en moderne mensen elkaarOntdek deze vlekkeloze relatie tussen rust, bereikbaarbeid en prachtige architectuur nu gewoon bij u thuis op www.fascinatiowonen.nl. appartementen, geschakelde woningen, twee-onder-een-kappers en eengezinswoningen diverse prijsklassen ligging vlakbij Rotterdam straks alle basisvoorzieningen op steenworp afstand goed bereikbaar met auto en OV veilige speelgelegenheid voor kinderen www.fascinatiowonen.nl De DCMR Milieudienst Rijnmond behandelt klachten over stank, stof, lawaai en andere overlast van bedrijven in het Rijnmondgebied. Hieronder leest u een toelichting op een deel van de 344 klachten die in de week van 10 tot 17 april zijn binnengekomen. Klachten met onbekende oorzaak De meldkamer van de DCMR behandelde op verschillende dagen van de afgelopen week relatief veel stankklachten uit bijna alle gemeentes in het Rijnmondgebied. Bewoners hadden last van brand-, zwavel- en rottings- lucht. Op basis van de informatie van de klachten, de windrichting en onder zoek ter plaatse kon de uitrukdienst van de meldkamer de bran van overlast nietachterhalen. Wanneer de DCMR geen oorzaak kan vinden, krijgen bedrijven in het gebied waar de bron van overlast is geeonstateerd, een fax met het verzoek een nader onderzoek op hun bedrijfsterreinen in te stellen en de resultaten van dit onderzoek naar de meldkamer terugte koppelen. Stankgolf in Maassluis, Vlaardingen en Schiedam Op vrijdag 14 april ontving de meldkamer verspreid over de dag (vanaf vier uur's morgens tot zeven uur's avonds) 34 kiachten over een olie- en zwavelachtige lucht. De klachten kwamen voornamelijkuit Maassluis en Vlaardingen, een enkele uit Schiedam. De uitrukdienst stelde na uitgebreid onderzoek (zowel overdag als's avonds) vast dat de oorzaak van de klach ten op het bedrijfsterrein van raffinaderij Kuwait Petroleum Europoort (KPE) moest liggen. Bij het bedrijf waren geen bijzondere activiteiten, KPE doet nader onderzoek naar de oorzaak van de stankoverlast en zal de uitkomsten aan de DCMR melden. De milieuklachtentelefoon: (010) 47 33 333 (24 uur per dag). Of uw klacht via internet: www.dcmr.nl/milieuklacht. Een bel doet het vaak niet, het eerste overleg loopt vaak via de brievenbus, maar toch worden de mensen van het interventieteam altijd binnengelaten. Foto Roger van der Kraan een wereld een wereld op zich

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2006 | | pagina 9