Lintjesregen in Schiedam www.schiedam.nl Dodenherdenking Sluiting Stadswinkel gemeente Schiedam Kort maar krachtig in Pand Paulus Vergadering R.O.G. Casemanager Jeugd en Gezinscoach Week 18 Woensdag 3 mei 2006 5 mei, 25 en 26 mei Gemeenteberi Op donderdag 4 mei vindt de jaarlijkse herdenking van de gevallenen uit de Tweede Wereldoorlog plaats bij het monument aan de Gerrit Verboonstraat. De plechtigheid begint om 19.30 uur. De loco-burgemeester, wethouder Siljee, zal namens het gemeentebestuur als eerste de krans leggen bij het monument. Daarna is er voor organisaties, verenigingen en publiek gelegenheid om kransen en bloe- men te leggen. Van 20.00 tot 20.02 uur zal twee minuten stilte in acht worden genomen. Namens de gemeente Schiedam is de organisatie in handen van de Stichting tot Viering en Herdenking van Nationale Feest en Gedenkdagen (VNFG). Wanneer u kransen of bloemen wilt leggen kunt u zich aanmelden bij mevrouw C.E.M. Korporaal - Huitema van de V.N.F.G. tel. (010) 4714684. Indie Korea Monument Op zondag 7 mei zal om 10.30 uur een herdenking worden gehouden bij het Indie en Korea Monument op Crematorium en Begraafplaats Beukenhof aan de Burgermeester van Haarenlaan. De burgemeester zal als eerste een krans leggen namens het gemeentebestuur ter nage- dachtenis aan de Schiedamse Militairen, die in Indie en Korea zijn gesneuveld. De organisatie is in handen van het Comite Herdenking Indie - Korea militairen Schiedam. Contactpersoon is de heer C.G. de Bruin tel. (010) 4701929. Met enige regelmaat toont stichting Kunstwerkt een overzicht van kunstenaars die deelnemer zijn geworden van stichting Kunstwerkt. Sinds het laatste over zicht zijn er 16 kunstenaars aangenomen als nieuwe deelnemer. Met 55 kun stenaars uit Schiedam en omgeving is stichting Kunstwerkt 15 jaar na oprich- ting nog springlevend. De 16 kunstenaars zijn zowel nieuwe deelnemers als voormalige deelnemers die door het enerverende elan van de stichting hebben besloten zich opnieuw aan te melden. Karin van As, Cees Eykelenboom, Ineke Hagen, Vera Harmsen, Rick Koren, Wim Korndorffer, Zhanhong Liao, Miranda Lockhhorst, Magriet Mostert, Lisa van Noorden, Annette Splinter, Rob van der Ven, Kim Zeegers en Elly Zwaanswijk zijn sinds oktober 2003 deelnemer van de stichting geworden. Voor Inge van Haastert en Marjo J.C. van Soest was het een hernieuwde kennismaking. De tentoonstelling 'Nieuwe Deelnemers' is een korte maar krachtige tentoonstelling. Gedurende 14 dagen is in Pand Paulus een zeer gevarieerde expositie te zien, waarbij er naast schilder- en beeldhouwkunst ook andere kunstdisciplines te bewonderen zijn, waaronder kunstwerken in glas. Stichting Kunstwerkt viert dit jaar haar 15-jarig bestaan. Het werk van veel van deze kunstenaars en de 'oude' deelnemers ziet u terug op de jubileumexpositie: Atilla Jozsef en Piet Paaltjens, die gepland staat in het najaar. Hoewel nog jong, hoopt de stichting dat zij nog vele lustra kan vieren. De uitwisselings- tentoonstelling 'Paulus gaat weer vreemd' begin van het jaar met het 50-jarige Burgvliet uit Gouda, was hierop alvast een voorschot. Het groeiend aantal deelnemers van stich ting Kunstwerkt toont aan dat de stichting na 15 jaar nog springlevend is en een halve eeuw niet eens zo onmogelijk lijkt. De opening van de tentoonstelling 'Nieuwe deelnemers' vindt plaats op zondag 7 mei om 16.00 uur. Pand Paulus Korte Haven 125 3111 BH Schiedam Tel. 06-22158622 (tijdens openingstijden) Geopend: vrijdag - zondag 13.00 17.00 uur Het bestuur van het Gemeenschappelijk Orgaan van de Regionale Organisatie Gehandicaptenvoorzieningen Nieuwe Waterweg Noord vergadert op donderdag 11 mei 2006 om 11.00 uur in het stadhuis van Maassluis, Koningshoek 93050, zaal "De Buys". De vergaderstukken liggen vanaf 4 mei ter inzage bij het secre- tariaat van de Regionale Organisatie Gehandicaptenvoorzieningen NWN, stad huis Maassluis. Op 24 april heeft er voor een breed scala aan instellingen in de stad een infor- matiebijeenkomst plaatsgevonden over twee nieuwe functies in de stad: de casemanager Jeugd en de gezinscoach. Met deze twee nieuwe functies wil de gemeente Schiedam werken aan een vroegtijdige, gecoordineerde en effectieve aanpak van risicogezinnen en -jeugdigen. Wat houden deze functies in? De casemanager Jeugd is aangesteld bij Maatschappelijke Dienstverlening Nieuwe Waterweg. Het doel van deze functie is de coordinatie van zorg op lokaal niveau. Een van de taken behelst het opzetten van het gemeentelijk overleg sluitende aanpak rondom jongeren van 0 tot 23 jaar die zorg nodig hebben. Dit casusoverleg vindt plaats tussen de casemanager Jeugd, de voorpostfunctionaris van de Jeugdzorg en de jeugdcoordinator van de politie. Vanuit dit casusoverleg (en vanuit de diverse instellingen in de stad) zal de casemanager Jeugd signalen ontvangen van situaties waarbij de hulpverlening rondom een jongere niet goed is geregeld. Het is de bedoeling dat de casemanager Jeugd problemen in de hulpverlening rondom een jongere signaleert, onderzoekt welke hulpverlening al loopt en naar de juiste hulpverlening doorverwijst. Daarnaast zal de casemanager Jeugd de gemeente adviseren over de inrichting van een efficientere invulling van het lokaal pre- ventief netwerk. De gezinscoach helpt gezinnen met meervoudige en complexe problemen. Het gaat dan bijvoorbeeld om gezinnen die hun zelfstandigheid dreigen te verliezen door bijvoorbeeld een mogelijke huisuitzetting of een dreigende ondertoezichtstelling van de kinderen. De gezinscoach werkt vanuit het Leger des Heils Jeugdzorg Reclassering en werkt volgens de methodiek van Stabiel/Tien voor Toekomst. De aanmelding van gezinnen voor de gezinscoach verloopt via de casemanager Jeugd. Heeft uw instelling zorgen rondom een jongere waarbij naar uw mening de hulpver lening nog in gang gezet moet worden of niet goed is geregeld? Of kent uw instelling gezinnen die in aanmerking zouden komen voor begeleiding door een gezinscoach? Schroom dan niet contact op te nemen met de casemanager Jeugd. De functie van casemanager Jeugd wordt vervuld door Marielle Herbes en Frank Nissen, telefoon: 4731033 (Maatschappelijke Dienstverlening Nieuwe Waterweg). Het e-mail adres is: gosa@mdnw.nl Zoals ieder jaar zijn in geheel Nederland ter gelegenheid van de viering van Koninginnedag mensen onderscheiden die zich bijzonder verdienstelijk hebben gemaakt. In Schiedam kregen afgelo- pen vrijdag maar liefst 14 personen een onderscheiding uit handen van burge meester Scheeres. Twee Schiedammers zijn benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau en twaalf Schiedammers als Lid in de Orde van Oranje-Nassau. De heer J.J. (John) van Gestel is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau: De heer Van Gestel vervult al 20 jaar een prominente rol in Schiedam op het gebied van bewonersparticipatie. Eerst als bestuurs- lid van Bewonersvereniging Schiedam Centrum. Hij heeft bewerkstelligd dat de verschillende bewonersverenigingen in Schiedam zijn gaan samenwerken en thans verenigd zijn in het SOBO (Schiedams Overleg Bewoners Organisaties) met thans zevenenzeventig aan- gesloten verenigingen en organisaties. Als voorzitter van Bewonersvereniging Schiedam Centrum en van de koepelorgani- satie SOBO geeft hij een stem aan de bewo ners met name aan de minder invloedrijke en daadkrachtige inwoners. De heer W.J. (Will) van Wijk is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau: De heer Van Wijk heeft een grote staat van dienst in het maatschappelijk en sociaal leven in Schiedam. Hij heeft onlangs afscheid genomen van de gemeenteraad waarvan hij gedu rende zestien jaar heeft deel uitgemaakt, waarvan veertien jaar als fractievoorzitter van de WD afd. Schiedam. De heer Van Wijk is ook het gezicht van de Voetbal- en Cricketvereniging Hermes DVS. Van 1962 tot 1985 heeft hij diverse bestuursfuncties vervuld. Sinds 1980 is hij lid en voorzitter van de centrale schoolvoetbal- en handbalcommissie. Sinds 1985 is hij lid van het algemeen bestuur van Hermes DVS. Vanaf 1996 vicevoorzit- ter tevens wnd. voorzitter en vanaf 2004 algemeen voorzitter. Daarnaast is hij lid van de Scheidsrechterscommissie van de Kon. Ned. Cricket Bond. Ook is hij regent en lid van het algemeen bestuur en aansluitend lid van de Raad van Toezicht van het Sint Jacobs Gasthuis. Binnenkort neemt de heer Van Wijk afscheid van het onderwijs waarin hij sinds 1964 werkzaam is. In zijn laatste functie als docent Nederlands en coordinator bovenbouw aan het Accent College voor VMBO. Mevrouw I. van Wijk Willems, echtgenote van de heer W.J. van Wijk is benoemd tot lid in de Orde van Oranje-Nassau: Mevrouw Van Wijk - Willems is gedurende een lange reeks van jaren op verschillende maatschappelijke en sociale terreinen actief als vrijwilligster. Van 1962 tot 1970 was zij verantwoordelijk voor de redactie van het jeugdvoetbalblad "De Aftrap" van de w. Hermes DVS. Sinds vijftien jaar werkt zij mee aan de vakantiewe- ken voor zieken en gehandicapten via boottochten van het Rode Kruis. Ruim vijftien jaar is zij lid van het dierenasiel De Hargahoeve in Schiedam en werkt ze mee aan het schoon- houden van de hokken. Ruim tien jaar is zij bestuurslid van de Stichting v.m. Schiedamse Kinderkolonie. Ruim zes jaar werkt zij als lid van de Lions Serviceclub mee aan goede doelen projecten. Een goed voorbeeld hiervan is het Schiedams Klootschietkampioenschap. Sinds 1998 is zij vrijwilligster in het verzorgingscentrum Sint Jacobs Gasthuis en sinds 1995 is zij werkzaam in de mantelzorg. De heer J.H. Verhoeven is benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau: De heer Verhoeven is sinds 1978 op tal van verschillende bestuursfuncties op plaatselijk, regionaal en landelijk gebied actief in de Scouting in het bijzonder voor de Taize groep in Schiedam. Daarnaast is hij van 1985 tot 2003 bestuurslid, vicevoorzitter en voorzitter geweest van de Oranjevereniging Wilhelmina in Schiedam-Kethel. Mevrouw B.M. Heijdra Willemsen is benoemd tot Lid in de Orde van Oranje- Nassau: Mevrouw Heijdra -Willemsen is 30 jaar actief in de scouting in Schiedam eveneens bij de Taizegroep. Ze draagt op ruime wijze bij aan het jongerenwerk in Schiedam onder wisselende omstan- digheden. Door de veranderende interessen van de jeugd is het niet altijd eenvoudig een grote vereniging als Taize levensvatbaar te houden. De Taizegroep is daar altijd in geslaagd en niet op de laatste plaats door de inzet van mevrouw Heijdra. De heer J. Loendersloot is benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau: Van 1980 tot heden lid, bestuurslid en voorzitter van de Christelijke Muziekvereniging Harpe Davids in Schiedam. Sinds 1986 vervult hij op zeer enthousiaste wijze het voorzit- terschap van de vereniging. De heer Loendersloot is de motor van deze grote muziekvereniging. Hij onderhoudt vele sociale contacten binnen de Schiedamse gemeenschap en heeft de dagelijkse leiding bin- nen de vereniging. Ook is hij voorzitter-bestuurslid sinds 1986 van het Algemeen Muziek Overleg Schiedam (AMOS), een overkoepelende organisatie van muziekverenigingen in Schiedam. De heer E.S. van Leeuwen is benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau: Ook de heer Van Leeuwen is een zeer gewaardeerd bestuurslid van de Christelijke Muziekvereniging Harpe Davids. Van 1980 tot heden is hij vicevoorzitter van Harpe Davids. Binnen AMOS is hij voorzit ter van de afd. Drumbands en concoursen. Hij heeft aan de basis gestaan van het bekende drumbandconcours dat jaarlijks in Sporthal Margriet wordt gehouden en dat is uitgegroeid tot een nationaal evenement met deelname van muziekverenigingen uit het hele land. De heer G. Droge is benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau: De heer Droge is sinds 1956 lid secretaris (1969-1979) en 2e secretaris (1986- heden) bij de Vogelvereniging Schiedam. Van 1965 tot heden is hij keurmeester van kleur en postuurkanaries bij de Nederlandse Bond van Vogelliefhebbers. Sinds 2000 is hij ook voorzitter van de Wijk- en Bewonersvereniging Tuindorp in Schiedam. De heer A.W. Bart is benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau: Ook de heer Bart is bestuurslid van de Schiedamse Vogelvereniging. Hij was penning- meester van 1965 tot 2005. V.l.n.r. G. Bouman, J.J. van Gestel, W.J. van Wijk, Mevr. J. van Wijk-Willems, burgemeester Scheeres, G. Droge, E.S. van Leeuwen, W.L.J. Vogel, A.W. Bart, J. Loendersloot, J. Verhoeven Voorste rij: mevr. F. Gijze-Beerman, mevr. C.M. Hendriks-Ham, mevr. C.J.M. Heesbeen-Vermeulen, mevr. B.M. Heijda-Willemsen Sinds 1965 is hij keurmeester bij de Ned. Bond van Vogelliefhebbers. Sinds 1985 is hij begeleider bij de Confederation Ornithologique Mondiale. Hij begeleidt vogeltransporten door heel Europa voor deelname aan wereldkampioen- schappen. Mevrouw F. Gijze Beerman is benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau: Mevrouw Gijze - Beerman is sinds 1978 actief als vrijwilligster en bestuurslid bij de voetbalvereniging H.B.S.S. Begonnen als leidster van de F-pupillen Van 1982 tot 2000 secretaris van het jeugdbestuur en verantwoordelijk voor de organisatie van internationale j eugd toernoo ien Daarnaast redacteur van het clubblad, lid van het algemeen bestuur sinds 1999 en thans lid van de PR commissie. De heer W.L.J. Vogel is benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau: De heer Vogel is van 1974 tot heden penningmeester van Wijkvereniging Het Singelkwartier. Deze wijkvereniging is de oudste van Nederland. Jaarlijks organiseert hij met een kleine groep vrijwilligers diverse evenementen. Van 1969 tot 1970 was hij lid van de jeugdbrandweer in Schiedam en vervolgens stroom- de hij door naar de vrijwillige brandweer in Schiedam. Per 1 april jl. heeft hij afscheid genomen in de functie van brandmeester /bevelvoerder. De heer G. Bouman is benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau: De heer Bouman is van 1975 tot heden ambtsdrager binnen de Nederlands Hervormde Kerk. Van 1974 tot 1978 binnen de Hervormde Gemeente Kethel en Spaland en sinds 1979 tot 1 mei 2004 binnen de Hervormde Gemeente Schiedam, meer in het bijzonder binnen de Hervormde Evangelisatie op gereformeerde grondslag. Hier was hij vele jaren secretaris en ruim tien jaar voorzitter. Sinds 1 mei 2004 is hij ambtsdrager en voorzitter van de nu Nederlands Hervormde Gemeente in hersteld verband te Schiedam. Vanuit deze functies is hij ook 20 jaar voorzit ter van het Comite tot herdenking van de reformatie in Schiedam. Mevrouw C.M. Hendriks - Ham is benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau: Mevrouw Hendriks - Ham is van 1965 tot heden penningmeester en sinds 1980 voorzit ter van de Katholieke Vrouwen Vereniging, sinds 2000 het Katholieke Vrouwen Gilde. Van 1981 tot 2004 is zij vrijwilligster bij de Zonnebloem afd. Schiedam. Sinds 1985 is zij ook vrijwilligster in het Vlietlandziekenhuis waar zij de patienten bege leidt naar de zondagsdienst. Mevrouw C.J.M. Heesbeen - Vermeulen is benoemd tot Lid in de Orde van Oranje- Nassau: Mevrouw Heesbeen - Vermeulen is een vrijwilligster die zich op diverse terreinen in het maatschappelijk leven verdienstelijk maakt. Haar passie is het handbal. In 1976 is zij begonnen als administratrice van het wedstrijd- secretariaat van de handbalvereniging Skilla. Door verschillende fusies veranderde de naam van de vereniging vervolgens in H.V.K., H.V.C. en gaat nu verder onder de naam Ventura. Ze trainde jeugdteams, fungeert als scheidsrechter, organiseert evenementen. Voorst was zij actief als vrijwilligster in de Albertus Magnusschool, is zij actief in de mantelzorg, lid van de buurtprojectgroep Nieuwland aan Zet en bestuurslid van de Bridgevereniging B.C. Spaland. Sinds 1969 werkt zij bij Van Loenen thans Decocay Van Loenen op de Dam in Schiedam. In de maand mei is de Stadswinkel op de volgende dagen gesloten: In verband met de Dodenherdenking gaat de Stadswinkel op 4 mei om 16.00 uur dicht. Uiteraard kunt u in de maand mei verder alle dagen terecht tijdens de normale openingstijden op maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag, vrijdag van 8.00 tot 16.00 uur en op donderdag van 8.00 tot 20.00 uur. Voor informatie over gemeentelijk producten kunt u altijd contact opnemen met het Gemeentelijk Informatiepunt tel. (010) 2465304 of per email info@schiedam.nl Ook het Woon Informatie Centrum in de Stadswinkel is deze dagen gesloten. Colofon Stadskantoor Tel.: (010) 246 55 55 Fax: (010) 473 70 21 E-mail: info@schiedam.nl Openingstijden Stadswinkel maandag 12.00 tot 16.00 uur dinsdag t/m vrijdag 08.00 tot 16.00 uur donderdag 08.00 tot 20.00 uur Gemeentelijk Informatiepunt Stadswinkel, Stadserf 11 Tel.: (010) 246 53 04 Postadres Postbus 1501 j 3100 EA Schiedam Butten kantooruren voor spoedeisende veiligheidszaken Tel.: (010) 246 54 00 fr A K

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2006 | | pagina 3