maasstad wojjfe ©Era ©ftp Yorick Haan (SP) moet wennen aan nieuwe baan ml£ Nieuwe brochure uit van Theater a.d. Schie i maasstad wijkkort 4 Man bedreigt ex-vrouw Sparta zoekt stewards Voor de vierde keer Schiedam Proms Harpe Davids start muziek- klas Nieuwe deel- nemers in Pand Paulus Van hanenkam tot zwart pak Controles op rood licht en drinken A4-A lllllllllllllll fcaSaW-* mSEz maasstad weekbladen SCHIEDAM Woensdag 3 mei 2006 xq 52 door Frank Willemse SCHIEDAM - „Ik hoop dat ik mezelf blijf. Dat ik geen mana ger word, maar gewoon Yorick blijf die voor iedereen aan- spreekbaar is. Daarom wil ik ook de straat op en niet hier op het stadskantoor wachten tot de mensen naar mij toe komen. Nee, ik ga op pad, de straat op en Schiedam in. Niet zo'n wethouder worden die alles vanachter zijn bureau regelt." Yorick Haan is met zijn 31 jaar niet de allerjongste, maar wel een van de jongste wethouders van Nederland. Voor de SP die in totaal 27 wethouders in Nederland heeft. SCHIEDAM - Soms moet de voorstelling nog gemaakt worden. Er is alleen een idee en er zijn wat namen. Maar het theater moet wel beslissen. Nemen wij ze of niet? Het is een kwestie van vertrouwen en gevoel voor theater of het een succesvolle voorstelling wordt. Het blijft een risico dat meestal goed uitpakt, zegt Peter Mulder. Hij is tot dit seizoen program- meur bij het Fortis Theater a.d. Schie. Hij heeft nu zijn werk gedaan en neemt na zeven sei- zoenen afscheid van Schiedam. Hij gaat tot zijn pensioen varen met gasten in Frankrijk. SCHIEDAM - Het inloopconcert van zaterdag 6 mei wordt ver- zorgd door het Vrouwenkoor 'Femmes Vocales 'uit Schiedam. Dit koor brengt een zeer gevarieerd programma, gedeeltelijk a capella en gedeeltelijk met pianobegeleiding. De aanvang is 15.00 uur en de toegang is vrij. Harmonia Graauwe Hengst Concert MILIEUKLACHTEN UIT UW REGIO THE SPIRIT OF TOGETHERNESS umojaswingt EN DONDfcRT J SCHIEDAM - Leerlingen van de Schiedamse basisscholen (vanaf groep 5) kunnen na de meivakantie bij muziekvereniging Harpe Da vids kennismaken met een koperen blaasinstrument of slagwerkinstru- ment. Het doel is om deze groep de eerste beginselen van het spelen op een trompet of trommel aan te leren. In de zogenaamde HD-mu- ziekklas zullen tot aan de zomerva- kantie leerlingen gratis les krijgen van leden van de vereniging. Een muziekinstrument (trompet, trom mel) wordt gratis beschikbaar ge- steld. Wei wordt een kleine bijdrage gevraagd voor een modern lesboek met een CD om zodoende ook thuis mee te kunnen oefenen. Voor de zomervakantie ontvangt iedere leer- ling een beoordelirrg om wel of niet door te gaan met de lessen, gecombineerd met het toekomstig lidmaatschap van de drumfanfare van Harpe Davids. De lessen vinden plaats op vrij- dagavond van 18.30-19.15 uur in verenigingsgebouw 'De Tamboe- rijn' aan het Nijhoffplein 22. Meer informatie is te verkrijgen bij Anja Labots, tel. 449 15 91. SCHIEDAM - Met enige regel- maat toont stichting Kunstwerkt een overzicht van kunstenaars die deelnemer zijn geworden van stich ting Kunstwerkt. Sinds het laatste overzicht zijn er zestien kunstenaars aangenomen als nieuwe deelnemer. Met 55 kunstenaars uit Schiedam en omgeving is stichting Kunst werkt vijftien jaar na oprichting dus nog springlevend. De zestien kunstenaars zijn zowel nieuwe als voormalige deelnemers die door het enerverende elan van de stichting hebben besloten zich opnieuw aan te melden. Karin van As, Cees Eykelenboom, Ineke Ha- gen, Vera Harmsen, Rick Koren, Wim Korndorffer, Zhanhong Liao, Miranda Lockhhorst, Magriet Mos- tert, Lisa van Noorden, Annette Splinter, Rob van der Ven, Kim Zeegers en Elly Zwaanswijk zijn sinds oktober 2003 deelnemer van de stichting. Voor Inge van Haastert en Marjo J.C. van Soest was het een hernieuwde kennismaking. De tentoonstelling 'Nieuwe Deel nemers' is een korte maar krachtige tentoonstelling. Gedurende veertien dagen is in Pand Paulus een zeer gevarieerde expositie te zien, waar- bij er naast schilder- en beeldhouw- kunst ook andere kunstdisciplines te bewonderen zijn, waaronder kunstwerken in glas. De opening van de tentoonstelling 'Nieuwe deelnemers' vindt zondag 7 mei plaats om 16.00 uur in Pand Paulus aan de Korte Haven 125. www.maasstadweekbladen.nl KANTOOR: Westblaak 180 Postbus 1162 3000BD Rotterdam Telefoon 010 4004491 Fax 010 4128449 Emailadres advertentiegroep: verkoop@maasstad.nl Geopend ma. t/mvr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Netwerk VSP email: bezorging@maasstad.nl Telefoon 0900 2020299 (10 euro ct. p.min.) ma. t/m vr. 09.00-17.00 uur DIRECTIE: R. M. de Koning MANAGER: H. Wirtz Telefoon 010 4004290 VERKOOPLEIDER: B. van Dongen Telefoon 06 53786940 VERTEGENWOORDIGER: S. Verzendaal Telefoon 06 10921026 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Westblaak 180 Postbus 1685 3000 BR Rotterdam Telefoon 010 4004487 Fax 010 4116454 Email redactie: waterweg@maasstad.nl K. Moerman - van der Knaap Telefoon 010 4004322 E. Meijer Telefoon 010 4004401 Chef-redactie: P. E. van der Heide Telefoon 010-4004490 FOTOGRAFIE: Voor nabestellingen Telefoon 06 51562210 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: PcM Lokale Media b.v. Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij PcM Lokale Media b.v., c.q. de betreffende auteur. In 1998 kwam Yorick Haan in de Schiedamse raad. Een nieuwe par- tij met een fractievoorzitter met een uitdagende hanenkam. Opvallend en choquerend. Later scheerde hij zijn hoofd kaal, had hij een kuifje en droeg hij regelmatig t-shirts met opruiende teksten. Is die wilde pe- riode voorbij? Nee, normaal draag ik gewoon een spijkerbroek, alleen vandaag een zwart pak vanwege een crematie. Maar toch; 'iedereen wordt ouder', excuseert hij zich bijna. Yorick Haan is wethouder. Nu precies een week. Een week van kennismaken met ambtenaren, overlegpartners en mensen uit het veld. Hoe is dat en hoe kijken die mensen tegen hem aan? Immers, Yorick Haan ging van enfant ter rible in de raad tot bestuurder van de stad. Gaat dat wel goed? Haan doet daar luchtigjes over. Natuur- lijk was hij een lastig, maar goed raadslid en hij wijst op een enquete waar hij als meest bekend raadslid werd gekozen. Haan was dan ook altijd 'Haantje de Voorste' met vra- gen, moties en opmerkingen. Altijd prominent aanwezig in de krant. En niet geliefd bij het oude college die liet merken hem niet altijd even Yorick Haan: „lk ben nu meer van de bakstenen.' serieus te nemen. Nu krijgt hij zijn kritiek terug- gekaatst op zijn bordje. Volgens Houtkamp (D66) heeft hij acht jaar lang een grote mond gehad en zal daarom alleen al de lat voor hem hoog gelegd worden. Mostert van de WD merkte direct op dat Haan zich nu al verdedigend opstelde tijdens de eerste raad. In ieder ge- val zullen zijn daden nauwlettend gevolgd worden. Yorick Haan doet luchtjes over de kritiek. Maar niet over zijn nieuwe werk. Aan veel uren maken is hij al gewend als fractie ondersteuner van de SP in de Tweede Kamer. En wethouder ben je 24 uur per dag. Zijn portefeuille omvat Volks- huisvesting (meer goedkopere wo- ningen), Beheer openbare ruimte (aansturen van de ONS), Milieu (schone lucht en meer groen) en Verkeer Vervoer (meer openbaar vervoer). Allemaal heel directe dingen waar de burger van Schie dam rechtstreeks mee te maken krijgt. Opvallend is dat in dit college met PvdA en CDA Haan niet Onder- wijs en Sociale Zaken heeft gekre- gen. Die zaken blijven in handen van Christine Daskalakis (CDA). Sinds deze week collega-wethou- der maar daarvoor nog regelma tig kritisch bejegend door Haan. Bijvoorbeeld over het verplichte maar domme werk bij Schiewerk en de dreiging van witte en zwarte basisscholen. „Ik ben nu meer van de bakstenen." Maar hij zal zijn nieuwe collega's in de gaten hou- den. En hij blijft bij zijn kritiek op het zinloze werk voor ww'ers. Maar daar zal voortaan door de nieuwe, grote SP-fractie kritisch naar gekeken moeten worden. Net als naar zijn ideeen over Onderwijs en Integratie. Hij merkt wel dat bij zijn nieuwe baan iedereen nieuwsgierig is hoe hij het gaat doen. Hoe is zijn lei- dersstijl? Blijft hij gemakkelijk aanspreekbaar? Vandaag was hij op pad met een ambtenaar van de ONS: kijken en vragen stel- len. En als hij beslissingen moet Foto Roger van der Kraan gaan nemen die impopulair zijn? Als raadslid kon hij de onderwer- pen uitzoeken, zich vastbijten in een onderwerp waar hij alles over wilde weten. Nu is dat anders: hij moet nu alles op elk gebied weten. Het hele gebied bestrijken en poli- tieke verantwoordelijkheid nemen. Dat zal wennen worden. Want ook zaken verdedigen die vorige wet houders zijn begonnen. Zaken die niet meer terug te draaien zijn. hoezeer hij dat ook wil. Zoals de omstreden hoogbouwflat Spiering- hoek met 21 etages. Of het niet bouwen van goedkope woningen bij Sveaparken. „Daar is niks meer aan te doen en dan moet je dat loyaal uitvoeren." door Frank Willemse Vorig jaar waren directeur Frank Lissenburg en programmeur Peter Mulder op het beroemde theater- festival van Edinburgh in Schot- land. Daar zagen ze een bijzon- dere toneelvoorstelling uit Amerika 'Srewmachine'. Een keiharde, bijna cabaret-, voorstelling over hoe de commerciele televisie werkt. Een parade met quizmasters, consump- tiedwang en het principe van win- nen, winnen, winnen. Ze pakten onmiddellijk het buitenkansje en boekte voor Schiedam deze gewel- dige show. Wel een risico, want volslagen on- bekend in Schiedam. Geen risico, volgens de heren, omdat het thea ter een band heeft opgebouwd met het publiek. Bovendien heel goed en vernieuwend toneel. Een voor- beeld van hoe het Theater a.d. Schie vroeg moet inkopen en boeken. Deze week verschijnt de nieuwe theaterbrochure voor seizoen 2006 - 2007. Musicals zijn in de mode maar waar zijn de goede en welke wil je graag hebben? Neem nu de musical Doe Maar. Natuurlijk kent iedereen de muziek van de jaren 80 popgroep 'Doe Maar'. En in navolging van de musical Abba besloot program- mamaker Albert Verlinde er een typisch Nederlandse productie van te maken. Ook voor Schiedam en omstreken zolang Vlaardingen geen theaterzaal heeft. Het zijn bekende Nederlandse artiesten achter deze zoekers per jaar is het Theater a.d. Schie succesvol te noemen. Niet dat er geen nieuwe wensen zijn. Er zijn plannen om een nieuw cafe-theater te maken. Maar de plannen voor een nieuwe kleine zaal zijn even naar de achtergrond verschoven. Een greep uit het komende pro- gramma: Toots Thielemans (80) die met een combo komt, maar ook Wibi Soerjadi, de musical Grease, Nijntje en de jubileumshow van cabaretiere Sanne Wallis de Vries. Naast show ook toneel met 'Wie is er bang voor Virginia Woolf of John Buisman als Cornelis Bastiaan Vaandrager. De theaterbrochure is uit en kaarten zijn te reserveren met het bestelfor- mulier. Nieuw is dat dit jaar tijdens de zomermaanden per internet is te boeken. Zie www.theateradschie.nl of via telefoon 010 -2467467. SCHIEDAM - De politie heeft af- gelopen vrijdag verschillende ver- keerscontroles gehouden. Tussen 18.00 uur en 22.15 uur werd een alcoholcontrole gehouden op de Schiedamsedijk en de Horvathweg. In totaal werden 585 bestuurders onderworpen aan een blaastest. Acht van hen hadden gedronken en werden overgebracht naar het bureau. Bij zes van hen wees de ademanalyse meer dan de toege- stane limiet aan, zij kregen een pro- ces-verbaal. Een van hen reed ter- wijl zijn rijbewijs was ingevorderd. Hiervoor werd eveneens proces-ver- baal opgemaakt. Daarnaast werden nog twaalf boetes uitgeschreven voor het rijden zonder gordel. Tussen 15.15 en 16.00 uur werd ge- controleerd op door rood rijden op de kruising van de 's Gravenland- seweg met de Brauwweg. Tien be stuurders stopten niet voor het rode licht en kregen een bekeuring. Te- vens werd een motorrijder bekeurd omdat hij op het fietspad reed. Kaskrakers als Tineke Schouten of Frans Bauer maken het mogelijk dat ook kleinere producties mogelijk zijn in het theater. Zoals de voorstelling Paris, Texas die volgende week geprogrammeerd staat. voorstellingen als Lennette Van Dongen, Jan Rot, Kim-Lian van der Mey en Daniel Boissevain. Reden om deze te vooruit te boeken. Ter- wijl 80 procent van de voorstelling nog gemaakt moet worden. „Het is een vrije productie waar geen sub- sidie op zit", vertelt Mulder. „Het blijft een gok maar door de bekende namen en de geweldige muziek van Doe Maar krijgt je wel een idee wat het gaat worden. Wij doen mee met Doe maar." Het Theater a.d. Schie heeft dit seizoen meer voorstellingen ge- boekt. Ruim 160; een recordaantal. Met veel variatie, want dat is de opdracht van het bestuur. Succes volle formules worden voortgezet en nieuwe trends worden gevolgd. Geen eenvoudige opgave en een waar directeur Frank Lissenberg wel eens wakker van ligt. „Zijn onze klanten wel bereid om bedra- gen van 30 a 40 euro uit te geven voor zo'n voorstelling?" Natuurlijk zijn er zekerheden; altijd uitverkochte kaskrakers als Tineke Schouten of Frans Bauer. Die zeker uitverkochte voorstellingen zorgen ervoor dat minder bekende produc ties ook in Schiedam staan. Ballet of opera is vaak duur en daar moet wel eens geld bij. Met 60.000 be- SCHIEDAM - Een 38-jarige man uit Rotterdam is zondagochtend rond 09.30 uur aangehouden nadat hij aan een trottoir vernielingen had aangebracht en zijn ex-vrouw had lastig gevallen bij haar woning aan het Hollandiahof. De man schreeuwde en dreigde dat hij de woning zou vernielen. Toen de poli tie arriveerde was hij net stenen van het trottoir aan het lostrekken om de daad bij het woord te voegen. De Rotterdammer werd aangehouden en overgebracht naar het politiebu- reau waar proces-verbaal tegen hem werd opgemaakt. Sparta speelt volgend seizoen wederom in de Eredivisie. Verwacht wordt dat we nog meer toeschouwers op Het Kasteel kunnen verwelkomen. Daarom is Sparta op zoek naar mannen en vrouwen die de steward- organisatie komen versterken. Wat hebben wij te bieden? Een mooi stadion Gezellige sfeer Passende beloning HET KASTEEL Bent u van onbesproken gedrag, denkt u representatief te zijn, heeft u geen fysieke beperkingen, kunt u onder druk en in teamverband werken en bent u bereid de nodige trainingen te volgen. Kunt u ver- der in de avonduren en/of in het weekend werken, meldt u dan aan! Ditkan per brief, telefonisch of per e-mail: Sparta Rotterdam, Postbus 1802,3000 BV ROTTERDAM, Tel. 010 - 890 92 20, E-mail administratie@sparta-rotterdam.nl SCHIEDAM - Spirituele vereni ging Harmonia ontvangt donderdag 4 mei Annet Mol die waarnemin- gen doet aan de hand van foto's van overledenen. Belangstellenden moeten deze avond iets eerder aan wezig zijn, in verband met de twee minuten stilte. Aanvang is 19.45 uur en de toegang vijf euro. De avond wordt gehouden in De Blauwe Brug aan het Bachplein. SCHIEDAM - In podiumcafe De Graauwe Hengst aan de Lange Ha ven is donderdag 4 mei vanaf 22.00 uur muziek uit alle windstreken te horen. Zaterdag 6 mei treedt Cha Cha Soda op, een revival voor de legendarische band Vitesse. SCHIEDAM - Een klassiek concert staat zondag 7 mei op het program ma in't Huis te Poort op de Dam 28-30. Aanvang is 16.00 uur. Op het programma staan werken van Antonio Lotti, Louis Vierne, Hen- drik Andriessen en Jean Langlais. Toegang is vrij. De dames van het Schiedanstheater samen met Roy van den Akker tijdens een van de extra repetities die afgelopen zaterdag werden gehouden. Op de achtergrond het Promskoor Schiedam. SCHIEDAM - Na de drie voor- gaande edities van het muzikaal evenement in Schiedam en de regio kon het natuurlijk niet uitblijven. Ook dit jaar organiseert muziek vereniging St. Radboud weer de Schiedam Proms. Deze 'moderne klassieker' brengt wederom een avondvullend programma met po pulate en klassieke nummers. Een muziekfeest met een groots orkest, een geweldig promskoor, profes- sionele solisten en wervelende dans van het Schiedanstheater. Het orkest bestaat uit zo'n zes- tig musici van muziekverenigytg St. Radboud en in het Promskoor Schiedam zingen vijftig mannen en vrouwen. De dansshow wordt verzorgd door het Schiedanstheater onder leiding van Barbara Fleisch- mann. De solisten die meewerken aan Schiedam Proms zijn Roy van den Akker, Robbert Besselaar, Da nielle Wijngaards, Petra Raimond en Joost Manders. Ook het Jeugd- theaterkoor Reuzeleuk zal optre- den. Schiedam Proms is bij te wonen op vrijdag 12 en zaterdag 13 mei in Sporthal Margriet, vanaf 20.30 uur. Entree: zitplaats 17,50 staan- plaats 15,-. Zaterdag 13 mei reeds uitverkocht. Kaarten zijn verkrijg- baar bij de Schiedamse boekhan- dels Van Leeuwen en Post Scriptum en via de leden van muziekvereni ging St. Radboud. De DCMR Milieudienst Rijnmond behandelt klachten over stank, stof, lawaai en andere overlast van bedrijven in het Rijnmondgebied. Hieronder leest u een toelichting op een deeI van de 357klachten die in de week van 24 april tot 1 mei zijn binnengekomen. Weersomstandigheden van invloed op stankoverlast De afgelopen twee weken kwamen tientallen klachten over een vieze olie- en chemische lucht uit verschillende delen van het Rijnmondgebied bij de meldkamer van de DCMR binnen. De uitrukdienst is naar aanleiding van de klachten op onderzoek uit geweest, maar kon geen duidelijke bronnen van overlast vaststellen. De weersomstandigheden hadden een ongunstige invloed op de verspreiding van de rookgassen van verkeer en industrie. Met name op dinsdag 25 april was er sprake van grote temperatuursverschillen tussen de verschillende luchtlagen (grondinversie) waardoor de stank bleef hangen en met weinig wind niet verwaaide. Geluidsoverlast van Koninginnedagfestiviteiten Op 28 en 29 april kwamen verschillende klachten over geluidsoverlast van harde (live) muziek bij de meldkamer binnen. Op deze nationale feestdag worden geen geluidsmetingen uitgevoertl omdat Koninginnedag valt onder de categorie 'Collectieve festiviteit'. Net als op bevrijdingsdag zijn er minder (strenge) geluidsnormen vastgelegd en mogen cafes langer open blijven dan anders. Stankoverlast in Vondelingenplaat, Hoogvlieten Poortugaal Zaterdagavond ontving de meldkamer klachten over een gasachtige lucht van Vondelingenplaat, Hoogvliet, Poortugaal. Ook van buitendienstmede- werkers van een aantal organisaties kreeg de meldkamer meldlngen over een gaslucht. De uitrukdienst constateerde dat de stankbaan verschoof en concludeerde daaruit dat de oorzaak van de stank van een varend schip moest komen. Het Havenbedrijf Rotterdam heeft - helaas zonder succes - nog geprobeerd het schip op de Nieuwe Maas te achterhalen. De milieuklachtentelefoon: (010) 47 33 333 (24 uur per dag). Of uw klacht via internet: www.dcmr.nl/milieuklacht. SEASIDE PRODUCTIONS PRESENTS AN UM0JA LIMITED PRODUCTION RWELDICEND SUCCES TERUC IN NEDE CAST VAN 45 MEDEWERKENDEN (TELECRAAf) Dl. 23 T/M VR. 26 MEI - 20.00 UUR NIEUWE LUXOR THEATER OIO - 484 33 33 WWW .LUXORTHEATER.NL

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2006 | | pagina 9