maasstad Hoogstad: keukens en badkamermeubels Pallieterhof en Stichting Pallieter gaan samen HI zakelijk bekeken 'Een goed geknipte coupe is en blijft de 'hoofdzaak ItL Brasserie Kralingen schittert aan de Plas Altijd deur op nachtslot en ramen goed dicht Versstraat Binnenhof laat opnieuw van zich horen Nieuwe wet maakt het ondernemers moeilijk iSi CAPELLE - De stichtingen Pallieter en Pallieterhof hebben besloten om als een Stichting verder te gaan. Op deze manier kunnen zij de realisatie van kinderhospice Pallieterhof in Ca- pelle aan den IJssel zo optimaal mogelijk laten verlopen. Tot voor kort concentreerde de stichting Pallieter zich uitsluitend op fondsenwerving en werkte stichting Pallieterhof aan de realisa tie van het kinderhospice. Zaterdag 13 mei: mosterd maken, netten breien, silhouet knippen en nog veel meer slRsVgs LjPa Woensdag 10 mei 2006 cx 99 tt Tips van ex-inbreker bij Engering SCHIEDAM - „Je hebt echt geen alarminstallaties of came ra's nodig om je huis te bevei- ligen" zegt de inbreker tot de klanten van ijzerhandel Enorm Engering op het Schiedamse Rubensplein. Gewoon de voor- deur op nachtslot als je van huis gaat en geen bovenraam- pjes open laten staan. Maak het de inbreker moeilijk. Want die is liever lui dan moe. En gaat een huisje verder om in te breken bij de buren die slordig zijn en minder voorzichtig. VLAARDINGEN -Twee weken lang kwamen we voor een gesloten deur. Werd er grondig verbouwd. Sinds enkele weken is Hoogstad weer geopend en presenteert het bedrijf in keukens en badkamer- meubelen haar klanten een com- pleet nieuwe showroom. Luxer, een betere indeling en de uitgebreide collecties keukens en badkamer- meubelen komen nu veel beter tot hun recht. Hoogstad, een nieuwe naam voor een reeds bestaand bedrijf. „We hebben ons losgekoppeld van de franchiseonderneming zodat we nu een betere koers kunnen varen, in het belang van onze klanten. Zo kunnen we nu rechtstreeks van de fabriek kopen, zonder tussenkomst van derden en dat betekent voorde- liger prijzen. Ook kunnen we nu zelf de collecties kiezen en samenstellen. Greeploze keukens bijvoorbeeld, daar kregen we erg veel vraag naar en die kun nen we dan ook vanaf heden leve- ren. Van het Italiaanse designmerk Linea Orizzontale en het degelijke Duitse Beckermann trendline heb ben we nu schitterende greeploze keukens in onze collectie opgeno- men." Sterk in keukens, in de maar liefst 200 vierkante meter grote show room van Hoogstad staan twaalf verschillende keukens opgesteld die allemaal veranderd en aangepast aan de beschikbare ruimte kunnen worden. „Mensen hebben dikwijls geen idee wat er allemaal mogelijk is in hun keuken. Daarom komen we desge- wenst bij de mensen thuis om te ad- viseren en een ergonomische inde- ling/opstelling te maken." Merken als Beckermann, Stormer, Nobilia en Linea Orizzontale vertegen- woordigen kwaliteit tegen scherpe prijzen voor low budget en in het middensegment. Met goede garan- tievoorwaarden. „Wij bewijzen, dat een degelijke, moderne keuken niet duur hoeft te zijn. Alle onze keu kens hebben kwaliteits 'slow mo tion' deuren, die geremd dichtgaan. Smijten met de deuren is er niet meer bij." Andere poot van Hoogstad betreft de badkamermeubelen, waarbij ge- kozen is voor het Italiaanse design merk Assenti dat een uitstekende prijs/ kwaliteit biedt. Voor zowel de Meubels als de veelsoortige wasbakken en accessoires. Hoog stad verzorgt, indien gewenst, het totaalplaatje voor keuken of badka- mer. „Vakmanschap voor redelijke prijzen." Van slopen en verbouwen tot montage en plaatsen. Hoogstad Keukens en badkamermeubelen Hoogstad 207, Vlaardingen tel. 010 - 434 27 46 ROTTERDAM - Het gaat goed met het Rotterdamse brood, dat begin dit jaar werd geintroduceerd door Bakker Klootwijk. Dat het nieuwe brood, dat de gehele dag door vers wordt gebakken, goed in de smaak, valt blijkt uit de verkoop. Inmiddels zijn er al een kwart miljoen broden verkocht! Om dit succes te vieren, wordt de koper van het 2S0.000ste Rotterdamse brood in de watten gelegd. De gelukkige is de heer Mark Kastelijn, die eind vorige week en Stoer Donker kocht in het Klootwijk-fileaal op de Pieinweg. Hij ontving uit handen van bakker Jan Odems niet alleen een lekker broodje, maar ook een heerlijk beauty-arrangement. Alle betrokkenen zijn enthousiast over de fusie omdat hierdoor geen verwarring meer kan ontstaan over de activiteiten van de twee stich tingen. Naar de buitenwereld kan nu een gezicht getoond worden. Ook is het de verwachting dat nu effectiever aan de realisatie van Pallieterhof gewerkt kan worden. De nieuwe bestuursleden van Stichting Pallieter zijn Adriaan van Eeghen, voorzitter en verant- woordelijk voor de fondsenwer ving, Henk-Jan Aanstoot, vice voorzitter en portefeuillehouder zorg organisatie. Richard van Heukelem, secretaris, Wim van Sluis, penningmeesteren Hans IJs- selstijn, die de portefeuille bouw in beheer heeft. De ontwikkelingen in de afgelopen maanden zijn gunstig geweest. De gemeente Capelle aan den IJssel stelt voor een symbolisch bedrag van een euro per jaar een prachtige locatie aan de Kerklaan beschik- baar. Hiermede wordt nogmaals onderstreept hoezeer de gemeente het kinderhospice steunt. Een eerste ontwerp van het gebouw wordt thans met de welstandscom- missie besproken. Nadat over het ontwerp overeenstemming bereikt is, kan worden begonnen met het bodem-, lucht- en geluidsonder- zoek. Dit door de overheid voor- geschreven onderzoek is nodig om een aanvraag voor een bouw- vergunning te kunnen indienen. Voorts heeft een eerste overleg met omwonenden plaatsgevonden. Ook bij deze groep bestaat veel sympa- thie voor het kinderhospice. De activiteiten rondom fondswer- ving blijven veel inspanning vra- gen maar leveren wel fantastische resultaten op. De stichting heeft een aantal zeer forse schenkin- gen ontvangen, ondermeer van de Ronde Tafel Schiedam en Stich ting Neyenburgh. Mede hierdoor werd de grens van een miljoen euro doorbroken. De barometer staat thans op 1.112.000 euro aan schenkingen en toezeggingen. Dit betekent dat ook vanuit financieel oogpunt met een gerust hart aan de bouw van kinderhospice Pallie terhof begonnen kan worden. De fondswerving gaat gewoon door omdat er nog veel geld nodig is. OMMOORD - Opnieuw haalt de Versstraat in winkelcentrum De Binnenhof de kranten. Opnieuw slaan de winkeliers van deze bijzon- dere Versstraat toe, gaan klanten en passanten trakteren op alweer een feestelijke dag. Na het ecla- tante succes van Dancing with the Stars gaan we op zaterdag 13 mei ouderwets en culinair op pad in De Binnenhof. Dave (Verkade) en Martijn (Kaas- specialist): „We willen in het teken van moederdag iets extra's doen. Niet alleen voor moeders, maar ook voor vaders en kinderen die in de Binnenhof op zoek gaan naar een mooi cadeau voor moeder. Zo helpen we hen een handje." Uit het gehele land hebben de win keliers de beste ambachtslieden aangetrokken die tussen 11.00 en 15.00 uur demonstraties geven van onder meer netten breien, kantklos- sen, eieren schilderen, mosterd ma ken, tin gieten en silhouet knippen. Dat is nog eens wat anders dan kaas snijden, vis fileren, brood bakken, een koe uitbenen, salades maken, wijn tappen of nasi bereiden! Alles wat de ambachtslieden maken kan ook gekocht worden. En dan zijn we er nog niet, want culi's kunnen het hart ophalen bij de verschillende proeverijen en alle versjongens smijten deze dag met kortingen. Pikant detail: de Kaas- specialist viert meteen zijn eerste verjaardag en pakt extra groot uit met veel kaas- en wijnaanbiedin- gen. De Verrsstraat wordt weer eens extra opgepimpt. Het zal er weer gonzen van drukte en gezelligheid, u aan- geboden door slijterij Vini France, Toko Sodiro,Verkade groenten en fruit, de kaasspecialist, Vispaleis de Binnenhof, Slagerij Exquis, banket- bakker Van de Vrande en vergeet ook Plus supermarkt en Juwelier Adri Stam niet. Waar een kleine versstraat groot in kan zijn! De versstraat in winkelcentrum Binnenhof wordt zaterdag bevolkt door ambachtslieden. foto: Europress REGIO - Verzuim is voor elke werkgever een bron van zorg en kosten. De invoering van de Wet Verbetering Poortwachter heeft het er allemaal niet mak- kelijker op gemaakt. Volg je als werkgever de regels van deze wet niet nauwkeurig op dan brengt dat nog extra financiele risico's met zich mee. Zaken waar ondernemers niet op zit- ten te wachten natuurlijk, zeker niet in deze tijd. Geruststellend dat Het Bedrijven Zorg Cen trum (BZC) er dus is! Als het gaat om een op maat gesne- den verzuimbeleid en een preventief personeelsbeleid staat een vast team professionals 'dag en nacht' klaar om ondernemers de hand te reiken waar dit ook maar nodig is. Partner VivaCheck doet nog een andere belangrijke duit in het zakje en is een kei op het gebied van preventief medisch onderzoek, medische keu- ringen en vaccinaties. Bovendien levert VivaCheck bedrijfsartsen aan Het Bedrijven Zorg Centrum. Het hoofdkantoor van de met elkaar samenwerkende partners is geves- tigd in het fraaie bedrijfspand naast het Bastion Hotel aan de Amer 9 in Brielle waar alle medische, sociaal-psychologische en parame- dische disciplines handzaam onder een dak vertoeven. „Sinds de wetswijziging van nu bijna een jaar geleden zijn werkge- vers niet meer verplicht aangesloten bij hun Arbo-dienst. Je merkt in de markt dat er veel ontevredenheid heerst over de grote Arbo-diensten. De kosten zijn vaak torenhoog en wat je er precies voor terug krijgt is onduidelijk", begint David Rietveld directeur Marketing van het Bedrij ven Zorg Centrum gedreven zijn verhaal. „Wij zijn niet alleen een stuk voordeliger", gaat hij verder. „Je weet bij ons ook altijd waar je voor betaalt. Daarbij zijn we mak- kelijk bereikbaar en houden we er van direct te communiceren met de werkgever. Een andere klacht van bedrijven is namelijk dat de werk gever de zieke werknemer kwijt is op het moment dat hij in het proces zit van de Arbo-dienst en de feed back terug vaak abominabel slecht is. Wij zijn uiterst tevreden over het software systeem Picon waar we mee werken. Alles wat, met het ver zuim te maken heeft wordt in Picon gezet. De werkgever kan probleem- loos bij alle informatie en de door de wet verplichte dossiervorming is meteen goed geregeld." „Wij staan helemaal achter de werkwijze van BZC en kunnen de diensten van deze partner ook nog eens aanvullen", meent directeur eigenaar Marcel Smis van Viva Check. Zelfbewust en enthousiast gaat hij door: „Er zijn partijen die alleen een bedrijfsarts nodig heb ben, omdat zij al uitvoerder zijn van hun eigen verzuimbeleid. Hiervoor hebben wij een ervaren team van bedrijfsartsen in huis. Onze kracht ligt vooral in de uitvoering van preventieve medische onderzoeken, vaccinaties en gerichte .medische keuringen. Denk hierbij bijvoor beeld aan medische keuringen voor het verkrijgen van een hypotheek of een rijbewijs. Medische consulten en verzuimspreekuren hebben we ook op onze kaart staan trouwens. Momenteel opereren wij vanuit Brielle, Amsterdam en Utrecht, maar hebben zeker de kennis en ambitie om in de nabije toekomst uit te breiden tot een landelijk net- werk. Ik vind dat ondernemend Ne- derland het namelijk verdient een gezondheidspartner te hebben met een breed aanbod van keuringen en onderzoeken." BZC werkt niet alleen nauw samen met VivaCheck. Het reintegrajiebe- drijf Just4Work en het Geestelijke Gezondheids Zorg bedrijf BvlnP zijn eveneens belangrijke partners. Zoekt u ondersteuning bij uw ver zuimbeleid of wilt u meer weten van BZC en VivaCheck? Neem gerust contact op! David-Rietveld is te bereiken op 088 - 3456789 en Marcel Smis op 088 -3456775. Een kijkje nemen op de websites kan natuurlijk ook. BZC: www.bzc.nl en VivaCheck: www.vivacheck.nl David Rietveld directeur Marketing van het Bedrijven Zorg Centrum (rechts) en directeur eigenaar Marcel Smis van VivaCheck. Foto: Wil van Balen ROTTERDAM - Hij had al ja- ren een goedlopende kapperszaak in Amsterdam. Echter, Rotterdam bleef aan hem trekken. „Ik ben gek op de stad en de mensen. Ik wilde er wonen en werken." Daarom besloot de heer Akca zijn hart te volgen. Verkocht de kapsalon in Amster dam en opende enkele weken gele den, na een grondige verbouwing, zijn gloednieuwe kapsalon Larose aan de Nieuwe Binnenweg. „Ge- weldig, ik voel me helemaal thuis en de klanten blijkbaar ook, want het wordt steeds drukker." Voor- heen was hier een blackhair kapper gevestigd, maar kapsalon Larose is er voor elke soort haar. Als je haar maar goed zit, een ge- vleugelde uitspraak die nog steeds op waarheid berust. Je kunt dure kleding aanhebben, nagels gelakt en de huid goed verzorgd. Maar als je haar niet goed zit vergeet het dan maar met complimenten. „Daarom knippen we het haar zodanig dat onze klanten er thuis niet veel om- kijken naar hebben. Een goed ge knipte coupe blijft 'hoofdzaak'. Dat betekent ook dat het haar geschikt moet zijn voor de bepaalde coupe en dat het goed past bij het gezicht. Ik geef ook de klanten gewoon eer- Kapper Akca in zijn nieuwe zaak. lijk mijn mening. De klanten zijn immers mijn visitekaartje, dus pas ik ervoor dat ze met een verkeerd kapsel de deur uitgaan." Eerlijk advies van de meester dus. De heer Akca is overigens ook een meester in kleuren en pmvormen van het haar. „We gebruiken al leen haarvriendelijke producten van L'Oreal en ook hierbij geldt: het moet wel bij het gezicht en de huid- kleur passen, maar natuurlijk heeft de klant altijd het laatste woord." De klant, die het goed heeft bij Larose. Waar u zomaar zonder afspraak kunt binnenlopen, waar een kop koffie voor u klaarstaat, waar de prijzen de pan zeker niet uitrijzen en waar uw haar met zoveel zorg behandeld wordt dat het altijd goed zit. Kapsalon Larose Nieuwe Bin nenweg 434b. Bel voor meer informatie 010 - 495 40 96. KRALINGEN - Twee jaar geleden sloeg het noodlot toe: Brasserie Kralingen brandde totaal uit. En daarmee ging een horecagelegen- heid uit duizenden in vlammen op. Maar niet voor lang, want nu, twee jaar later is de brasserie sinds en kele weken opnieuw geopend. En hoe! Gilbert en Mary van Rij zagen hun kans schoon. Na achttien jaar werkzaam te zijn geweest in de horeca was het tijd voor een eigen onderneming. Maar dan wel op een heel bijzondere plek! Zo kwam het dat Brasserie Kralingen totaal vernieuwd, schitterend verbouwd is. Met Gilbert en Mary als trotse eigenaar. Niets doet meer denken aan voor de brand, op de fraaie houten vloer nodigt het strak moderne interi- eur in blauwtinten uit om plaats te nemen en aan de grote bar komen gesprekken makkelijk tot stand. Kom binnen voor een kop koffie met appeltaart van Dudok, voor een glaasje fris, ijsje, een biertje, lunch of diner. „We hebben geen ingewikkelde ge- rechten, maar zoals onze kok de gerechten bereid bewijst hij dat het ene varkenshaasje, het ene biefstuk- je, visje, kipfilet, sate of pannen- koek bij lange na het andere niet is. „We richten ons op kwaliteit niet op originaliteit." Zo is dat te merken bij de dinergerechten, maar ook bij de lunches: heerlijk verse broodjes in allerlei soorten en maten, rijk be- Bij de opnieuw opgebouwde Brasserie Kralingen is het als vanouds goed toeven. foto: Rob Kamminga legd met de beste kwaliteit. Kopje soep erbij? Ieder dag wordt er een andere soep vers bereid. Om u een indicatie te geven van de prijzen: wekelijks een ander drie- gangen menu in de aanbieding voor 10 euro, jawel het bestaat, en nog erg goed ook! Brasserie Kralingen is een kindvriendelijke gelegenheid, waarbij de jonge gastjes kunnen kiezen uit een pannenkoek of kin- dermenu met verrassing. Een schitterend gebouw. met stem- mige inrichting op een van de mooi- ste plekken in Rotterdam. Brasserie Kralingen is in z'n geheel af te huren voor bruiloften en feesten. Er zijn bovendien goede voorzieningen voor gehandicapten. Zeker nu de zomer eraan komt, is het een groot genoegen een of ander te nuttigen op het grote terras, met fraai uitzicht op de Kralingse Plas. Wat kan het leven toch heerlijk zijn! Geen tijd om er even bij te gaan zit- ten? Onderweg? Bij het uitgifteloket kun je ijsjes, patat, kroket en fris- dranken kopen om mee te nemen. Extra: iedere zaterdagavond tijdens het diner: live music! Brasserie Kralingen Langepad 9, Kralingen Telefoon: 010-242.98.72 geopend: ma. t/m wo., van 10.00 tot 20.00 uur; do. t/m zo., van 10.00 tot 23.00 uur. Daar gaat het om; het de inbreker moeilijk maken want daaraan heeft hij een broertje dood. Dat alles vertelt ex-inbreker Evert Jansen aan de klanten van de ijzerhandel. Hij is bekend van het AVRO TV-pro- gramma 'De Inbreker', waarin hij laat zien hoe eenvoudig het is om in te breken. Een stapel kranten en veel post in de gang? Conclusie: de familie is op vakantie en jij kan in alle rust je werk doen. En weg zijn computer, sieraden of schilderij. Andere tips; kijk eens goed rond, staan er geen inbrekerswerktuigen in de tuin als een ladder of tuin- hark. Gebruik goede sloten - ook achter- en laat de sleutels niet in de keukendeur zitten. Evert Jansen, een Molukker met fOUTIE «MERK Ex-inbreker Evert Jansen gaf bij Engering gratis advies over inbraakbeveiliging. Foto Roger van der Kraan gladgeschoren hoofd, is beslist niet trots op zijn oude beroep van in breker. Door een drugsverslaving van achttien jaar werd hij beroeps- inbreker. Hij begon met het stelen van gym- pies en kleding maar al gauw werd de buit groter en lucratiever met zaken als geldpasjes, gsm's en siera den. Hij heeft er ruim drie jaar voor in de gevajtgenis gezeten en daar werd hij alleen maar 'crimineel wijzer' van. Het zijn toch de gestolen spullen die bij de burger de meeste ellende veroorzaken. Het idee dat iemand in jouw huis, op jouw kamer en aan jouw spullen heeft gezeten is vaak traumatisch. Mensen gaan boenen en wassen hun kleren eindeloos of willen erna verhuizen. Als inbreker dacht Evert Jansen geen seconde na over de geestelijke schade die hij achter liet. Daarom geeft hij nu tips en advie- zen aan burgers. Zoals eenvoudige maar goede sloten die aan de eisen van het Politiekeurmerk Veilig Wo nen voldoen. Geen dure alarmin stallaties, want dan is de inbreker al binnen. Wel eenvoudige tips als dievenklau- wen, cilindersloten en raamslotjes. „Bovendien krijg je met een keur- merk al snel tientallen procenten korting op de inboedelverzekering", vertelt meneer Engering.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2006 | | pagina 18