1 maassta: p@doc Loom] Ontdekkingsreis door wereld van de musical De Wereldband speelt een potpourri van muziekstijlen 0 digitaal fotolijstje voor moeder maasstad 6 miljoen pixels camera 5 mega pixels Digitaal met Carl-Zeiss Donderdag ey$g&t BERGWEG 110, ROTTERDAM HkJi Woensdag 10 mei 2006 ROTTERDAM - Voor de der- de maal vindt van 17 tot en met 28 mei het musicalspektakel 'Musicals in Ahoy' plaats. Ook deze keer krijgt het publiek weer een spectaculaire show voorgeschoteld met hoogtepun- ten uit de musicalgeschiedenis, scenes uit lopende musicals en voorproefjes van komende producties. Musicalsterren als Stanley Burleson, Danny de Munk, Chantal Janzen, Caro lina Dijkhuizen en de Ameri- kaanse Vanessa Williams ver- schijnen tijdens 'Musicals in Ahoy' op het toneel. ROTTERDAM - 'De Marx Brothers van de wereldmuziek' werden ze in een recensie ge- noemd. Een andere recensent noemde ze 'een volstrekt uniek fenomeen'. Aan lofuitingen geen gebrek. Het gaat de zes leden van de Wereldband ech ter vooral om de muziek en het maken van 'kleine jongens- grappen'. Met hun voorstelling 'Lekker Warm' staat de We reldband op donderdag 18 mei in het oude Luxor Theater. Aanbieding KUNST H VI i Korting i i i I ROTTERDAM - Nog een dik ke drie weken is in de Kunsthal in Rotterdam de tentoonstel- ling 'Henri de Toulouse-Lau trec, Parijs bij Nacht' te bezoe- ken. In de zaal op de begane grand zijn ruim driehonderd litho's, affiches, schilderijen en tekeningen van de Franse kun- stenaar te zien. Hoogtepunten zijn de affiches voor de Moulin Rouge en Aristide Bruant, die worden beschouwd als de ico- nen van het fin de siecle. Aanbieding westblaak 180 postbus 1685 3000 br rotterdam Bij Correct op de Bergweg 110 in Rotterdam vindt u op de begane grond de meest uitgebreide digitate foto/video afdeling van de Randstad. Meer dan 100 digitate fotocamera's staan demonstratieklaar om vergeteken te worden, op de Bergweg 110 in Rotterdam. jm.- 21.00 UUR .4 mei |P - Het Sportpaleis Ahoy' wordt van 17 tot en met 28 mei weer omge- toverd in het grootste theater van Nederland. Op het podium verto- nen de grootste musicalsterren van Nederland hun kunsten, maar ook andere hoeken en gaten van het immense sportpaleis zullen worden benut. Zo onthulde de in Rotterdam woonachtige Renee van Wegberg eerder in deze krant dat ze letterlijk Ahoy' komt binnenvliegen, terwijl ze een lied zal zingen uit de musical 'Marry Poppins'. En net als bij de eerdere twee edities zal samenstel- ler Maurice Wijnen ongetwijfeld nog meer verrassingen voor het publiek in petto hebben. De regie van 'Musicals in Ahoy' is in handen van Guus Verstraete. De basis voor de show 'Musicals in Ahoy' werd gelegd in 2001. In dat jaar produceerde Joop van den Ende voor het eerst 'Musicals in Concert', een avond samengesteld met mu- sicalnummers uit heden, verleden en toekomst, gezongen door sterren uit zijn musicalstal. Het concept bleek zo aan te slaan, dat Van den Ende de stap naar Ahoy' durfde te maken. In juni 2002 stonden ruim dertig artiesten op het podium van Ahoy', dat zeven keer achtereen was uitverkocht. Na het succes van dit All Stars Musical Gala volgde twee jaar later een nieuwe editie. Deze keer was als thema 'Musical meets Movie' gekozen. Ook deze keer waren alle acht voorstelling compleet uitverkocht. Het idee achter 'Musicals in Ahoy' is heel slim bedacht. Het publiek krijgt niet alleen een mooie show te zien, tegelijkertijd is 'Musicals in Ahoy' een perfect promotiemiddel. De show attendeert het publiek op succesmusicals die nu in de thea ters te zien zijn en maakt mensen alvast warm voor producties die in de toekomst in de Nederlandse theaters worden opgevoerd. „Het programma van 'Musicals in Ahoy' is een muzikale droomreis", licht samensteller Maurice Wijnen toe. „De voorstelling wordt een feest der herkenning met hoogtepunten uit beroemde hitshows uit de hele wereld en een exclusieve eerste ken- nismaking met nieuwe en toekom- stige wereldhits zoals 'Wicked' en 'Billy Elliot'." Het publiek wordt volgens Wijnen meegenomen op een spectaculaire ontdekkingsreis door de wereld van de musical. „Door de ogen van een kleine jongen ontdekt het publiek deze wonderbaarlijke wereld. De kleine jongen komt er tijdens zijn reis achter, dat zolang je kunt blij- ven dromen, niets onmogelijk is. In feite is er sprake van een 'Reis om de Wereld in tachtig musicals'. Aan het einde van de avond heeft het publiek kunnen genieten van een 'Musicals in Ahoy' heeft een brede cast. Sterren als Vanessa Williams, Wibi Soerjadi, Hans Klok, Danny de Munk en Chantal Janzen zullen op 17 mei neerstrijken in het sportpaleis. avond met musicalklassiekers, pop- hits uit hedendaagse musicals en voorproefjes van nog in Nederland te verwachten musicals." Speciale ster tijdens 'Musicals in Ahoy' is de Amerikaanse Vanessa Williams. Zij werd in 1983 ge- kroond als eerste Afro-Amerikaan se Miss America en werd daarna bekend als zangeres en actrice. Op Broadway was ze onder meer te zien in 'Kiss Of The Spider Wo man' en 'Into the Woods'. Het zijn echter vooral de Nederlandse mu sicalsterren die veel publiek naar Ahoy' zullen trekken. Zo zijn daar Chantal Janzen en Stanley Burle son, die momenteel schitteren in 'Beauty and the Beast'. Ook Danny de Munk en Caroline Dijkhuizen ('The Lion King') zullen op het toneel verschijnen. Andere musicalsterren die meewer- ken aan 'Musicals in Ahoy' zijn on der meer Celine Purcell ('Mamma Mia!'), Tony Neef ('Sweet Cha rity'), Jamai ('Jesus Christ Super star'), Renee van Wegberg (win- nares 'Sterrenjacht') en Kim-Lian van der Meij ('Kunt u mij de weg naar Hamelen vertellen, meneer?'). Daarnaast werken ook illusionist Hans Klok en pianist Wibi Soerjadi mee en draait de geboren Rotter- damse Anita Meijer warm voor de rol die ze volgend theaterseizoen zal foto Govert de fioos vertolken in de nieuwe Nederlandse versie van 'Cats'. De solisten wor den begeleid door het bijna veertig man sterke Nederlands Musical En semble, een groot showballet en het New Symphonic Orchestra. 'Musicals in Ahoy' van 17 tot en met 28 mei in Sportpaleis Ahoy'. Meer informatie is te vinden op www.musicals.nl. Reserveren kan via 0900-.3005000. door Vincent Wernke Keltische folk, cabaret, flamenco, zigeunerjazz, Afrikaans, hillbilly, pop, blues. Noem een muziek- soort en de Wereldband speelt het. Gaat een van de zes bandleden op vakantie, dan is de kans groot dat hij terugkomt met een nieuw instrument waar meteen een lied bij geschreven is. Op deze manier ontstond 'Lekker Warm', de eerste theater voorstelling van het zestal dat eerder veelal te zien was op festivals. ..Nederland is klein", ver- klaart Rogier Bosman het ontstaan van de band. Sommigen bandleden kenden elkaar van het conservato- rium en anderen leerden elkaar via via kennen. Naast Rogier Bosman bestaat de Wereldband uit Willem van Baarsen, Carlo Banning, Sanne van Delft, Ro Krauss en Rombout Stoffers. Gezamenlijk goed voor meer dan dertig verschillende mu- Critici en publiek vallen als een blok voor de aanstekelijke voorstelling van de Wereldband. Toch zijn er zo nu en dan mensen die het niet leuk vinden, geeft Bosman toe. „Dat zijn meestal mensen die denken dat ze een voorstelling krijgen met traditionele wereldmuziek." foto: Rene Sommer ziekinstrumenten. „Ik kende Willem van het conser- vatorium waar wij een zangeres begeleidden die Finse muziek wilde zingen", vertelt Bosman. „Heel mooi, maar zij trok het absoluut niet met onze humor. A1 na een optreden zei ze: bedankt en tot ziens. Omdat er nog een optreden gepland stond, hebben we een band geformeerd en zo is de Wereldband ontstaan." Het plezier was zo groot dat ze zijn blijven spelen. Op festi vals, feesten en een keer per jaar in een klein theater. „Daar probeerden we dan dingen uit en ondertussen hadden we de stille hoop dat we in de toekomst vaker in het theater zouden kunnen staan." Nadat de band een vaste speelavond had gekregen in een Haags theater- restaurant kwam Karel de Rooij, bekend als de kleine van Mini Maxi, langs. „Hij had over ons gehoord en wilde ons een keer zien. De dag erna hing hij al aan de tele- foon. Hij bood aan ons te adviseren en is uiteindelijk onze regisseur ge- worden. Hij heeft oog voor grappen en grollen, maar ook voor serieuze dingen. Hij heeft ons laten zien wel- ke van onze kleine jongensgrappen wel of niet werkten. Als band klikte het en we hadden het materiaal. Het was alleen de vraag hoe we daar- mee het theater in moesten. Met Karel samenwerken is dan heerlijk en eervol. Hij heeft dat immers ruim dertig jaar op een heel hoog niveau gedaan." De voorstelling 'Lekker Warm' omschrijven valt niet mee. Zeker is dat goede muziek uit alle windstre- ken en in allerlei stijlen een belang- rijke rol speelt. En humor, want ook daarin blinkt de Wereldband uit. Die combinatie levert een bijzonder avondje theater op, goed voor de ene lovende recensie na de andere. Bosman: „Het is een enorm cliche, maar als mensen vragen wat wij doen zeg ik: kom maar kijken! Het is muziektheater in de breedste zin van het woord, met veel humor. Het is niet alleen lachen, gieren, brul- len, maar mensen hebben het daar wel v'aak over. Een rode draad is er niet, al is de rode draad misschien gewoon de band zelf." Critici en publiek vallen als een blok voor de aanstekelijke voorstel ling van de Wereldband. Toch zijn er zo nu en dan mensen die het niet leuk vinden, geeft Bosman toe. „Dat zijn meestal mensen die den ken dat ze een voorstelling krijgen met traditionele wereldmuziek." De Wereldband speelt wel muziek uit verschillende windstreken, maar daarnaast komen ook heel andere muziekstijlen voorbij en gebruiken ze naast traditionele instrumenten onder meer een groot plastic vel en plastic handschoenen. Want ook daarmee kun je muziek maken. Het tempo van de voorstelling is hoog. „Wat dat betreft zijn wij dikke vrienden met de Asthon Brothers. Ook zij hebben een ongelooflijk tempo", lacht Rogier Bosman die in het theater tevens te zien is als een van de begeleidingsmuzikanten van chansonniere Wende Snijders. Op 18 mei staat de Wereldband met 'Lekker Warm' in het oude Luxor Theater in Rotterdam. Ook in het nieuwe theaterseizoen is deze voorstelling nog te zien door heel Nederland. „Tot december", licht Bosman toe. „We zijn druk aan het schrijven en in maart 2007 gaat on ze nieuwe voorstelling in premiere. Na alle lovende readies op 'Lekker Y'arm' voelt de band de druk van dit tweede programma. „We horen ook van mensen uit het vak hoe moeilijk die tweede voorstelling is. Maar, het is een cliche: we hebben er veel zin in! We zitten vol ideeen en liedjes, we staan bij wijze van spreken op springen om die te mo- gen brengen." De Wereldband is op donderdag 18 mei te zien in het oude Luxor Thea ter in Rotterdam. Bij inlevering van dit artikel krijgt u 2,50 euro korting op een kaartje voor de voorstelling 'Lekker Warm'. Deze aanbieding geldt niet in combinatie met andere kortingen en/of op reeds gekochte kaarten. Reserveren kan via 010- 484.33.33 of via de kassa van het oude Luxor Theater. Meer informa tie over de Wereldband is te vinden op www.dewereldband.nl. Ml Korting voor de Kunsthal ROTTERDAM Tegen inlevering van deze bon bij de kassa van de Kunsthal krijgt u 50 procent korting op I de geldende entreeprijs en voor kinderen en jongeren tot en met I 18 jaar gratis entree. Maximaal I 4 personen per bon. Deze actie geldt tot en met 5 juni 2006 en is niet geldig in combinatie met I andere aanbiedingen. Henri de Toulouse-Lautrec weet als geen ander de sfeer aan het eind van de negentiende eeu\v in Parijs te vangen. De kunstenaar vertrekt op zijn achttiende naar Parijs en ves- tigt zich in Montmartre. Die wijk heeft een onweerstaanbare aantrek- kingskracht op kunstenaars. In de vele bordelen, theaters en bars vindt Lautrec zijn inspiratie. Ook het ca baret, het circus en de renbanen zijn de onderwerpen van zijn frivole voorstellingen. Lautrec werkt met grote, felle kleur- vlakken en sterke zwarte contouren. Beroemd zijn zijn experimenten met meerkleurige lithografie van De werken van Henri de Toulouse- Lautrec zijn nog tot en met 5 juni te zien in de Kunsthal. soms wel acht drukgangen. Des- ondanks weet hij met simpele en heldere vormgeving het onderwerp te treffen. Deze meerkleuren litho's maakten hem wereldberoemd bij een breed publiek. Tot op de dag van vandaag is zijn invloed op kun stenaars overweldigend. Kijk voor meer informatie op www.kunsthal. nl. De Kunsthal heeft een speciale aanbieding voor de lezers van de Maasstad. Zij kunnen de laatste weken voor de halve prijs naar de tentoonstelling 'Henri de Tou louse-Lautrec, Parijs bij Nacht'. Om in aanmerking te komen voor de korting moet u de bon hieronder uitknippen. Correct digitaal foto/video PENTAX OPTIO E-10 DIGITALE FOTOCAMERA Digitale compact camera met 6 Megapixels. Uitgerust met een 3x optische zoom. Voorzien van macro stand en auto flits met rode ogen reductie. Groot 2.4 inch LCD scherm. In zilver kleur, afm. 8.7x6x3.2 cm. CORRECTPRIJS Art.nr. 310500 fa; PANASONIC DMC-LS 2 DIGITALE FOTO CAMERA MET 14MB INTERN GEHEUGEN 5 MEGA pixel digitale fotocamera met een MEGA Optical Image Stabilizer en de Venus Engine PLUS beeldverwerkings- technologie voor een absoluut stabiele beelden. Voorzien van 3x optische zoom 4x digitale zoom, Ingebouwde flitser, USB 2.0 Full Speed aansluiting, SD Memory Card slot en 14 MB vast geheugen. Afm. 11.1x5.4x3.1 cm. CORRECTPRIJS Art.nr. 307132 AfiZettt Vauo-asasr - SONY DSC-T7 DIGITALE FOTOCAMERA Uitgevoerd met hoogwaardige technologie zoals de Carl Zeiss Vario- Tessar lens met auto-focus en belichtingsregeling voor optimale foto's, 5.1 miljoen pixel CCD beeldchip voor noge resolutie foto's en een 3x optische zoom (o.a. 6x Precision Digital Zoom). In zilver kleur uitgevoerd. Afm. 9.2x6x1.5 cm. CORRECTPRIJS Art.nr. 295702 279 geopendvan GRATIS PHILIPS 7FFIAW DIGITALE FOTOLIJST Toon digitale foto's in deze digitale fotolijst met een geheugenopslag voor 50 foto's of meer. Voorzien van USB aansluiting en kaartlezer voor o.a. Secure Digital, MemoryStick (Pro) en Compact Flash typel. Afm. 21.2x16.4x10.5 cm. CORRECTPRIJS Art.nr. 303734 12.00-17.00 uur WINKELOPENINGSTIJDEN: maandag t/m woensdag 09.30- 18.00 uur, donderdag en vrijdag 09.30-21.00 uur, zaterdag 09.00- 18.00 uur. ELKE ZONDAG GEOPEND VAN 12.00-17.00 UUR

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2006 | | pagina 21