Stappen met Shakespeare www.schiedam.nl Mil "Timon van Schiedam" op drie verrassende locaties gemeente Schiedam Vrijstelling ex artikel 19 lid 3 WRO Week 19 Woensdag 10 mei 2006 M M Vrijstelling ex artikel 19 lid 2 WRO Verzonden 4 mei 2006: Kapvergunningen Wet bodembescherming Verkeersbesluiten M I Zondag 8 oktober aangewezen als extra d d koopzondag 4 Gei'nteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief)stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 8.00 tot 16.00 uur en donderdag van 8.00 tot 20.00 uur, telefoon (010) 2465565. Ingekomen aanvragen van 28 april 2006 t/m 4 mei 2006: Bouwaanvragen: Mgr. Nolenslaan/Loeffstraat e.o. St. Woonplus Schiedam entreepuien vervangen/ luifels verlichting aanbrengen Sloopaanvragen/sloopmeldingen: Koekoekslaan 70, 3121 XK P.A. v.d. Wenden Hoogstraat 75A, 3111 HC A. Sokolova Verleende bouwvergunningen: Verzonden 4 mei 2006: Tuinlaan 10C, 3111 AT S. Koutros Verleende sloopvergunningen/sloopmeldingen: Verzonden 3 mei 2006: Koekoekslaan 70, 3121 XK P.A. v.d. Wenden Hoogstraat 75A, 3111 HC A. Sokolova asbest verwijderen asbest verwijderen woonhuis gedeeltelijk veranderen asbest verwijderen asbest verwijderen N.B. Op grand van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een besluit (verleende/geweigerde bouw- en sloopvergunning of -melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij bur- gemeester en wethouders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwaren onverwijlde' spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waar- door het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Op grand van artikel 4.4.2. van de APV - Schiedam is een kapvergunning verleend voor het rooien van: - 1 hulst staande ter hoogte van Schubertplein 15 in verband met gevaar, schade en overlast - 1 kronkelwilg in de achtertuin van het pand Fabristraat 34-br in verband met overlast - 1 atlasceder in de voortuin van het pand Tjotter 6 in verband met overlast en verkeerde standplaats - 1 conifeer in de voortuin van het pand Hargplein 28 in verband met overlast en een verkeerde standplaats - 41 bomen van diverse soort staande ter hoogte van het perceel Fokkerstraat 550 (voor- heen gemeentewerf en stadskwekerij) in verband met slopen van bestaande bebouwing, een noodzakelijke bodemsanering en het bouwrijp maken van het terrain*) - 1 schijnacacia staande ter hoogte van de inrit van de parkeergarage gesitueerd 's-Graveland te Schiedam in verband met ernstige wortelopdruk en schade aan het pand - 1 lariks staande in de voortuin van het pand Charlotte de Bourbonstraat 25 in verband met overlast en schade aan het pand - 1 meidoorn en 1 es staande ter hoogte van Damlaan 2 t/m 88 - 2 platanen en 1 es staande ter hoogte van Damlaan 90 t/m 176 - 2 essen en 1 zilverdoorn staande ter hoogte van Damlaan 178 t/m 264 Alle bomen aan de Damlaan worden verwijderd in verband met herinrichtingwerkzaam- heden en de aanleg van parkeerplaatsen*) hiervoor geldt een herplantplicht op of in de nabijheipi van de kaplocatie Op grand van de Algemene Wet Bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen dit besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen binnen 6 weken na publicatie van deze vergunning. Het bezwaarschrift dient te worden gericht aan het college van burgemeester en wet houders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst kunnen belanghebbenden, indien zij van mening zijn dat de behandeling van hun bezwaren onverwijld spoed vereist, bij de voorzieningenrechter een verzoek om een voorlopige voorziening indienen (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een dergelijk verzoek dient te worden gericht aan de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Rotterdam, sector Bestuursrecht, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Dit verzoek kan overigens pas worden gedaan als een bezwaarschrift is ingediend. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer E. Otterspeer, tel. (010) 2465421. Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat de volgende melding als bedoeld in de artikelen 28 en 39 b van de Wet bodembescherming is ontvangen: Een melding van het voornemen de bodem te saneren op de locatie 'Delflandseweg (bouwkuip bestek 7 TramPlus)', kadastraal bekend gemeente Schiedam sectie I nummer 5766 bekend onder de code DC060600416, volgens het Besluit Uniforme Saneringen volgens categorie immobiel (art. 1.2.a). De melding is gedaan door de RET-DSP en is ontvangen op 21 april 2006. Indien de melding in overeenstemming is met het Besluit Uniforme Saneringen kunnen de saneringswerkzaamheden binnen 5 weken na ontvangst van de melding aanvangen tenzij binnen een termijn van circa 4 weken na ontvangst van de melding schriftelijk is medegedeeld dat de melding niet in overeenstemming is met het Besluit Uniforme Saneringen. Indien de melding in overeenstemming is met het Besluit Uniforme Saneringen zal de saneerder uiterlijk 6 maanden na ontvangst van de melding zijn aangevangen met de saneringswerkzaamheden. Deze mededeling betreft geen beschikking in de zin van artikel 1:3 van de Algemene wet bestuursrecht Awb). Het Besluit Uniforme Saneringen biedt geen inspraakmogelijkheid en kent geen bezwaar- en beroepsprocedure naar aanleiding van de melding. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met de heer Korving van de afdeling Bouwen en Milieu, telefoon (010) 246 5613. Wbb-code: DC060600416 "Timon van Athene" gaat heel expliciet over geld. Wat doe je ermee als je't hebt en wat gebeurt er als je't niet hebt? Timon is een man met geld, die anderen rijkelijk laat delen in zijn overvloed. Dan slaat het noodlot toe en keren de mensen zich van hem af. Tenslotte blijft hij berooid achter. Het stuk heeft een heldere driedeling, ook qua tekst, waardoor het zich prima leent voor een stuk verspreid over drie locaties. Bovendien gaat het om politiek interessante kwesties, je kunt het gemakkelijk vertalen naar gemeenteni- veau: Timon zegt: ik heb jullie jarenlang gesteund, doe eens wat terug nu ik bijna failliet ben. Hun reactie is: pech gehad, we krijgen nog geld van je voordat er helemaal niks meer bij je te halen valt. Dat verraad, dat ellebogenwerk, het recht van de sterkste, je ziet het om je heen. Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend, gelet op het bepaalde in artikel 26 BABW, dat zij op 3 mei 2006 op basis van artikel 12 BABW in het algemeen belang van het verkeer hebben besloten: 1de brandweeropstelplaats aan de noordzijde van de Burg, van Haarenlaan, ca. 200 meter ten oosten van de 's-Gravelandseweg, aan te wijzen als een parkeerplaats voor een brandweerauto door plaatsing van het bord model E04 RW met onderbord "brandweerauto" 2. de kruisingen van de Karel Doormanweg met de Jan Evertsenweg en de Gerrit van der Dussenstraat aan te wijzen als voorrangskruising, met voorrang voor het verkeer op de Karel Doormanweg, door plaatsing van de borden model B5 en B6 bijlage I RW; 3. de Lange Achterweg, ten zuiden van de Boomgaardstraat, toe te voegen aan de parkeerverbodzone binnenstad, aangeduid met de borden model E10(E1) en El 1 (E1 RW; 4. de voorrang op de kruising van de Lange Kerkstraat met de Nieuwstraat/Grote Markt in te trekken en de borden model B3 en B7 te verwijderen; 5. het parkeren aan beide zijden van de Raam, tussen de Schie en het Groenweegje, te verbieden door plaatsing van het bord model El bijlage 1 RW; Wij wijzen u erop dat u op grand van de Algemene Wet Bestuursrecht (art. 7:1) tegen deze besluiten binnen zes weken na de dag van deze bekendmaking een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders (Postbus 1501, 3100 EA Schiedam) kunt indienen. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en bevat in ieder geval: 1naam en adres van indiener 2. dagtekening 3. omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt 4. de gronden van het bezwaar Indiening van een bezwaarschrift schorst niet de werking van het bestreden besluit. Als u dat wilt bereiken, bestaat de mogelijkheid in geval van onverwijlde spoed en gelet op de betrokken belangen een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de president van de Arrondissementsrechtbank, d.t.v. de sector Bestuursrecht, Postbus 3981, 3003 BB Rotterdam. Informatie kan worden ingewonnen bij de heer Braam, (010) 2465404. Het besluit kan worden ingezien op het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel, Stadserf 1, gedurende een termijn van 6 weken na de dag van deze bekendmaking. Burgmeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat vrijstelling is aangevraagd voor: Een bouwplan aan de Broekkade 24, voor het realiseren van drie geschakelde woningen. Het bouwplan past niet in het vigerende bestemmingsplan "Plan van uitbreiding gemeente Schiedam, Plan in Hoofdzaak"". De gronden ter plaatse zijn bestemd voor bebouwing ten dienste van weide- en/of tuinbouwbedrijf. Wij zijn voornemens aan het bouwplan medewerking te verlenen, op grand van artikel 19, lid 2 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. De aanvraag, met bijbehorende bescheiden ligt gedurende 6 weken, met ingang van don derdag 11 mei 2006 tot en met 21 juni 2006, ter visie bij de balie Bouwen Wonen en Milieu van de stadswinkel van het Stadskantoor, Stadserf 1 te Schiedam. Openingstijden: maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag tot en met vrijdag van 8.00 tot 16.00 uur en op donderdag tot 20.00 uur. Gedurende deze termijn kan een ieder tegen het voornemen schriftelijk zienswijzen indienen bij het college van burgemeester en wethouders, t.a.v. het hoofd Ruimtelijke en Economische Ontwikkeling, postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Burgemeester en wethouders maken bekend dat een verzoek om vrijstelling van het bestemmingsplan is binnengekomen voor: Schiekade 70, plaatsen van een woonwagen Het bouwplan wordt aangemerkt als een verzoek om toepassing van artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Burgemeester en wethouders overwegen met gebruikmaking van het bepaalde in artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het geldende bestemmingsplan. Het plan ligt hiertoe gedurende 6 weken vanaf 11 mei 2006 t/m 22 juni 2006 ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 8.00 tot 16.00 uur en donderdag van 8.00 tot 20.00 uur, tel. (010) 2465565. Een ieder kan gedurende de termijn van ter inzage legging schriftelijk zijn/haar gemoti- veerde zienswijzen tegen het verlenen van de vrijstelling kenbaar maken bij het college van burgemeester en wethouders, ter attentie van het hoofd afdeling Bouwen en Milieu, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben besloten om zondag 8 oktober 2006 aan te wijzen als dag waarop het voor winkeliers in Schiedam-Noord is toegestaan geopend te zijn van 12.00 tot 17.00 uur. Dit betekent dat op genoemde zondag, van- wege de Spalandloop de verboden gesteld in artikel 2, eerste lid onder a en b van de Winkeltijdenwet niet gelden. Op grand van artikel 7:1 van de Algemene wet bestuursrecht kan degene wiens belang rechtstreeks bij een besluit is betrokken daartegen binnen zes weken na de dag waarop het besluit bekend is gemaakt, een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethou ders. U kunt uw bezwaarschrift sturen naar Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Ondertussen blijft het besluit geldig. Als u vindt dat de het besluit meteen moet wor den ingetrokken dan kunt u daarvoor een verzoek sturen naar de voorzieningenrechter van de rechtbank Rotterdam, t.a.v. de sector bestuursrecht, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Voorwaarde hiervoor is wel dat u een bezwaarschrift heeft ingediend. Aan een procedure bij de rechtbank zijn kosten verbonden. Colofon Openingstijden Stadswinkel Gemeentelijk Informatiepunt Stadswinkel, Stadserf 11 Tel.: (010) 246 53 04 Stadskantoor Tel.: (010) 246 55 55 fax; (010) 473 70 21 maandag 12.00 tot 16.00 uur Postadres Postbus 15011 3100 EA Schiedam E-mail: lnfo@schiedam.nl dinsdag t/m vrijdag 08.00 tot 16.00 uur Buiten kantooruren voor donderdag 08.00 tot 20.00 uur spoedeisende veiligheidszaker Tel.: (010) 246 54 00 Gemeenteberi 11 iplMI "Ze zeggen vaak over een stuk van Shakespeare:'dat is vandaag de dag weer actueel'. Onzin! Shakespeare is een van de weinigen uit de hele toneelgeschiedenis, die van alle tijden is. Over vijfhonderd jaar is hij nog steeds actueel! "Arie de Mol, regisseur van stadstheater Els inc. steekt zijn enthousiasme over zijn lievelingsauteur niet onder stoelen of banken. Samen met Kees Hartveld en Mart-Jan Zegers is hij ver- antwoordelijk voor het Shakespeare-spektakel dat de komende twee weekenden op verschillende plaatsen in de stad door 33 amateur-spe- lers zal worden opgevoerd. Het project is voortgekomen uit het Schiedamse eenakterfestival voor ama teurs: "Toen ik enkele jaren geleden in Schiedam kwam, vond het eenakter festival nog plaats in de schouwburg", zegt de Mol. "Er was een prijs voor de beste vertolking, maar de stukken waren heel origelijkwaardig en daardoor moeilijk te vergelijken. De artistieke leiding van Els inc. heeft toen gezegd: we moeten dat eens wat anders aan gaan pakken. Allereerst hebben we het wedstrijdelement eruit gegooid: kunst is geen wedstrijd. Vervolgens hebben we geprobeerd er meer eenheid in aan te brengen door alle deelnemers een eenakter van Heijermans te laten spelen. Nu hebben we de laatste stap gezet: naar ons idee moest het de schouwburg uit. Zo'n ruimte is namelijk niet geschikt voor amateurs. Het contrast met de doorsnee repetitieruimte waar ze doorgaans in spelen is veel te groot. Het risico is dan niet denkbeeldig dat zo'n voorstelling in de entourage van een kloeke schouwburgzaal verschrompelt tot een lege ballon. Daarom hebben we er dit jaar voor gekozen het stuk, dat wordt verteld in drie delen, op drie verschillende locaties in de stad te spelen. Het vertrekpunt is De Teerstoof en van daaruit wandelt het publiek van de ene locatie naar de andere om uiteindelijk weer in De Teerstoof terug te keren en te genieten van de nazit. Omdat die verschillende ruimtes maar een beperkte hoeveelheid publiek kunnen herbergen, wordt er per avond twee keer gespeeld met een half uur tussenpauze; dat geeft de acteurs ook nog eens de gelegenheid verder te groeien in hun rol, iets wat bij de eenmalige voorstelling van het oude festival ook niet kon." Apetrots De keuze voor dit stuk was snel gemaakt. Arie de Mol heeft er goede herinneringen aan. Hij was nog maar net klaar met Zijn regisseursopleiding in Amsterdam, toen hij met een kleine club geestverwanten op een zoldertje begon te werken aan "Timon van Athene", een stuk van Shakespeare dat nog maar zelden werd opgevoerd. Twee weken voor hun premiere bleek de grote operaregisseur Pierre Audi ermee aan de slag te zijn gegaan. Dat was een miljoenenproductie waarvoor de kostuumontwerpers speciaal uit Japan waren overgevlogen: "Daar zaten wij dan met onze no-budget productie", herinnert de Mol zich grinnikend. "Maar uiteindelijk heeft het ons geen windeieren gelegd. Omdat die twee versies ongeveer gelijktijdig op de planken kwamen, gingen recensenten toch vergelijken en ze vonden dat wij de kern van het stuk veel beter getroffen hadden. Een repetitie van Timon van Schiedam (Foto: Anje Kirsch) De nasleep van Fortuyn met alle ellende van dien. Als theatermaker is dat voor mij een enorme drijfveer. We hebben Shakespeare's tekst nauwelijks hoeven aan te passen. Het is fascinerend om amateurs met die tekst te zien worstelen. Dit gaat wel wat verder dan het kluchtige komediesfeertje waar amateurtoneel vaak mee geassocieerd wordt. Sommige passages ontroeren me net zo sterk als bij die professionele voorstelling van een aantal jaren geleden. Daar ben ik apetrots op." Timon van Schiedam: op vrijdag 12, zaterdag 13, vrijdag 19 en zaterdag 20 mei Aanvangstijden: 19.30 uur en 20.30 uur Kassa en vertrekpunt: De Teerstoof Nieuwstraat 12 Schiedam Reserveren: 010-4731543 Kaarten: 10,-

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2006 | | pagina 2