L*|y maasstad Jacques van der Vlies neemt afscheid van CBK Heenvlietseplein krijgt er toch nog wat jaartjes bij A maasstad wijkkort Bakker Klootwijk draagt moeder een warm hart toe! 95 6 Tapijthoek Moederdag slagroomtaart KLOOWtJII Handen uit de mouwen Paranormale avond in Oost Expositie Inbreker gepakt Mobieltjesdief Vrouw met mes bedreigd Woensdag 10 mei 2006 maasstad weekbladen SCHIEDAM INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: SCHIEDAM - Toen ie vlak voor de voorjaarsvakantie bekendmaakte na 23 jaar te vertrekken bij het CBK (Chris- telijke Basisschool Kethel), sloeg dit bij de collega's in als een bom. Ook de leerlingen en ouders vinden het vertrek van hun vertrouwde directeur he- lemaal niet leuk. Het officiele afscheid, woensdag 17 mei, zal Jacques van der Vlies dan ook vast niet makkelijk vallen. „Ik vertrek hier niet uit onvrede, dus het afscheid is heel dubbel. Aan de ene kant laat ik hier een warm nest achter, aan de andere kant heb ik heel veel zin in de nieuwe stap die ik ga zetten." Gordijnen Tapijt Laminaat Marmoleum Vinyl Zonwering /i Harmonia Liduinabasiliek Weet je nog... Concert THE SPIRIT OF TOGETHERNESS MILIEUKLACHTEN UIT UW REGIO 14 mei Moederdag. de dag dat alle vaders en kinderen de dag beginnen met een heerlijk ontbijt voor moeder, Bij de kof- fie een heerlijk stukje taart. Natuurlijk alles van Bakker Klootwijk. Want daar vinden vaders alles om van moederdag een geslaagde dag te maken. Bovendien verwachten we deze week het 250.000e Rotterdams brood te verkopen. Bent u de gelukkige? Want diegene die het 250.000e Rotterdams brood koopt wordt flink in het zonnetje gezet! o a SCHIEDAM - In Museummolen De Nieuwe Palmboom aan de Noord- vest 34 is een nieuwe tentoonstelling over molenbouw van start gegaan. Om de verschillen en overeenkom- sten met de vroegere aanpak onder de loep te nemen werd de tentoon stelling opgedeeld in de onderdelen historie, hedendaagse aanpak en de interactieve hoek. Een handzaag van bijna drie meter en nog meer oude gereedschappen vindt de bezoeker in de tentoon stelling. Hoe deze gereedschappen gebruikt werden is te zien op oude prenten en te lezen in de beschrij- vingen. Verder kan men zelf erva- ren hoe men vroeger (op ruim 15 meter hoogte!) aan het verven was. Het ophijsbare schilderstoeltje kan uitgeprobeerd worden. De tentoonstelling is voor alle leef- tijden interessant en met name voor jongeren vanaf 12 jaar. Leerlingen uit de onderbouw van het voortgezet onderwijs vinden in de molen en de tentoonstelling, veel lesstof 'techniek* in de praktijk. Voor deze scholieren is een les- pakket in de maak dat voor het nieuwe schoolseizoen (augustus) ter beschikking zal zijn. De museummolen is geopend van dinsdag tot en met zaterdag van 11.00-17.00 uur. Volwassenen beta- len 2,50, kinderen (tot 12 jaar) 1,75. SCHIEDAM - In wijkcentrum Oost wordt vrijdag 12 mei een paranor male avond georganiseerd. Aan de hand van wastekeningen wordt een consult gegeven. Wei van tevoren opgeven, want vol is vol. Deelname is vijf euro. De avond duurt van 19.30 tot 22.00 uur en vindt plaats in wijkcentrum Oost aan de Boer- haavelaan 79. Voor inlichtingen: 245 18 18. SCHIEDAM - Hans Bakker expo- seert zijn schilderijen tot en met 17 juni bij galerie Van Loenen op de Dam. Zijn werk is soms mystiek en magisch, het zijn uitingen van emoties en weerspiegelingen van gevoelens. Vaak is hij gei'nspireerd door het dagelijkse leven en toeval- lige omstandigheden. Dik opge- zette strepen tot dun uitlopende verfstreken, meer abstract dan figuratief. www. maasstadweekbladennl KANTOOR: Westblaak 180 Postbus 1162 3000BD Rotterdam Telefoon 010 4004491 Fax 010 4128449 Emailadres advertentiegroep: verkoop@maasstad.nl Geopend ma. t/mvr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Netwerk VSP email: bezorging@maasstad.nl Telefoon 09002020299 (10 euro ct. p.min.) ma. t/m vr. 09.00-17.00 uur DIRECTIE: R. M.deKoning MANAGER: H. Wirtz Telefoon 010 4004290 VERKOOPLEIDER: B. van Dongen Telefoon 06 53786940 VERTEGENWOORDIGER: S. Verzendaal Telefoon 0610921026 Tot dinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Westblaak 180 Postbus 1685 3000 BR Rotterdam Telefoon 010 4004487 Fax 0104116454 Email redactie: waterweg@maasstad.nl K. Moerman - van der Knaap Telefoon 0104004322 E. Meijer Telefoon 010 4004401 Chef-redactie: P. E.vanderHeide Telefoon 010-4004490 FOTOGRAFIE: Voor nabestellingen Telefoon 0651562210 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: PcM Lokale Media b.v. Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzlen van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelljk voorbehouden. Deze rechten berusten bij PcM Lokale Media b.v., c.q. de betreffende auteur. xq 52 door Karin Moerman Jacques van der Vlies is een be- kende verschijning op het CBK. lets meer dan 23 jaar geleden nam hij, 28 jaar oud, het roer over van de toenmalige directeur Van Velzen. Wat hij aantrof wat een degelijke, protestants-christelijke school waarin de tijd bijna stil leek te hebben gestaan. Het was 1983 en binnen twee jaar moesten kleuter- en lager onderwijs verder gaan als basisschool. Twee afdelingen die nu perfect geintegreerd zijn in de basisschool, waren toen nog twee aparte werelden. „Er stond hier een gebouwtje, dat was de kleuter- school, maar de mensen die daar werkten kenden de collega's van de lagere school amper. Heel raar", weet Van der Vlies zich te herinne- ren. ,.Ik heb toen gezegd: ga eerst maar eens kennismaken met el- kaar." Hoewel Van der Vlies begin jaren tachtig zag dat er wel wat din- gen konden veranderen op de toen nog Koningin Julianaschool, wist hij zichzelf ook discipline op te Woensdag 17 mei is het officiele afscheid van meester Jacques van der Vlies. In de ochtenduren doen de leerlingen van alles, tussen 12.00-14.00 uur zijn de ouders en oud-leerlingen welkom, tussen 16.00 en 19.00 uur staat het gebouw open voor genodigden. Foto Roger van der Kraan leggen. „Het was hier niet modern, maar de ouders hadden kennelijk wel vertrouwen in de school. Dan is het niet verstanditg in no-time van alles te veranderen. We hebben toen besloten vast te houden aan de rust en regelmaat die men hier gewend was en zijn op ons gemak gaan werken aan de basisschool." De school werd al snel groter. De Martinusschool in Tuindorp werd te klein om zelfstandig verder te gaan en veel ouders besloten hun kind naar Kethel te sturen. Aan- vankelijk zouden er slechts zes leerlingen bijkomen, uiteindelijk werden dat er 34. Van der Vlies zat in de laatste dagen van de tus- senliggende zomervakantie bijna dagelijks met de leerkracht van groep 8 aan de telefoon. „Nog een erbij, wordt dat een probleem?", vroeg hij dan. En dat ging zo door tot de nieuwe groep 8 maar liefst 38 leerlingen telde. „Het werd nog een leuke klas ook", herinnert Van der Vlies zich. „Dat ene jaar zijn ze met z'n alien heel goed doorge- komen." Begin jaren negentig werd er gefu- seerd met de Van der Kuyschool, die op het Bachplein zat. Ook die school werd te klein om zelfstandig verder te gaan en omdat het bestuur verliefd was op het nostalgische schoolgebouw aan de Lindeijer- straat, werd de fusieschool daar ondergebracht. Er kwamen vier, vijf groepen bij, dus werd er wel gerenoveerd. Aan de buitenkant bleef de oude uitstraling behouden, aan de binnenkant werd het een modern schoolgebouw met aparte ruimten voor onder-, midden- en bovenbouw. Het schooljaar 1999-2000 was in veel opzichten een bijzonder schooljaar voor Jacques van der Vlies. „Eerst hadden we in 1999 het 75-jarig bestaan van de school, aan het einde van dat schooljaar, op 22 juni 2000, gebeurde er iets wat we helemaal niet gepland had den: de moord op Nienke." Van der Vlies herinnert zich de totale verslagenheid bij iedereen, maar ook dat de school dat drama toch goed op heeft kunnen vangen. „We hadden wel een draaiboek over wat te doen bij sterfgevallen, maar bij zoiets gruwelijks voldoet dat natuurlijk niet. Je krijgt met zoveel dingen te maken. Gelukkig was de groep waarin Nienke zat heel hecht en hadden ze met elkaar al wat din gen meegemaakt. Dat was groep 7, daarna hadden ze nog een jaar om te werken aan de verwerking." Door de moord op Nienke hebben Van der Vlies en zijn vrouw nog steeds een vriendschappelijk con tact met Rene en Yolande Kleiss, de ouders van Nienke. „Er is hier op school nog een gedenkplek, die Yolande helemaal zelf verzorgt en elk jaar op 22 juni gaan we met de oud-klasgenootjes van Nienke en iedereen die verder meewil naar het park, om haar te gedenken. Wat ik zo knap vind aan Yolande is dat ze toch altijd een dankwoord spreekt op het eind en iedereen daarna nog even thuis uitnodigt om iets te drinken." Vorig jaar werd Van der Vlies vijf- tig en sloeg hij aan het nadenken. Er was al een aantal keer door het bestuur van de overkoepelende stichting voor chistelijk onderwijs aan hem getrokkerl. Hij werd ge- vraagd directeur te worden van scholen in Maassluis en Vlaardin- gen, maar zag dat nooit zitten. „Het was of nog vijftien jaar hier, op het CBK, of iets heel anders. Het werd het laatste. Ik had met mijn vrouw afgesproken, die eigenlijk ook wel toe bleek aan iets anders, dat ik zou kijken of er in Noord-Hol- land of de regio Utrecht, waar wij graag komen. iets leuks vrijkwam. Uiteindelijk heb ik gesolliciteerd in Baarn op een vergelijkbare school als deze. Het klikte en na de mei- vakantie ga ik daar beginnen." Wie Van der Vlies op gaat volgen, is nog onduidelijk. Voorlopig is de school nog helemaal in de ban van het afscheid, „Dan loop ik naar het speellokaal, hangt er een groot bord: verboden voor Meester Van der Vlies. Of komen er kleuters naar je toe: wij hebben een geheim- pje voor jou, maar je mag het niet weten. Leuk hoor. Ik wacht wel af wat er allemaal georganiseerd wordt, maar dat het emotioneel wordt is zeker." door Ted Konings SCHIEDAM - Het wordt geen sloop, maar opknappen. Ster- ker nog: het woonblok tussen Havendijk, Geervlietsestraat, Heenvlietsestraat en Voorn- sestraat in de Gorzen wordt niet gerenoveerd, maar geres- taureerd. Daarmee krijgt het complex, nu al van hoogbe- jaarde leeftijd, er nog heel wat levensjaren bij. Tamelijk uniek is het zogenaamde 'complex D' van de Vereniging Volkshuisvesting. Het blok, met nu nog 79 woningen, is gebouwd in een vorm die nog het meest op een 'u' lijkt. Aan de open kant is een ronde poort te vinden, waardoor enkele woningen bereikbaar zijn die binnen in de 'u' zijn gebouwd. Zo ontstaat een binnenhof dat vol- ledig past in het karakter van de Gorzen. Minder uniek, maar wel net zo typerend voor de wijk in Schie- dam-Zuid, zijn de bewoners van het woonblok. Afgelopen maandag, bij de officiele start van de restau- ratie van het blok, bleek weer eens hoezeer hun acties het complex van de sloop heeft gered. Sinds ergens in de jaren '80, hij is er zo mee vergroeid dat hij de precieze datum niet meer weet, is Jan Joore een van de mensen die voortdurend van zich liet horen, als het ging om de toekomst van het woonblok, www.tapijthoek.nl Oranjestraat 3-5 Schiedam 010-426 75 70 info@tapijthoek.nl Re5tao!«eplein Afgelopen maandag werd het startschot gegeven voor de restauratie van het Heenvlietseplein. Met dank aan de vele acties van de bewoners. met zijn huis erin. Het leverde hem minder vleiende bijnamen op bij onder meer Woonplus. Maar Joore en de medebewoners die te pas en te onpas in de pen klommen om zich te verzetten tegen de sloopplan- nen, hebben nu eer van hun werk. Hun inzet was voor de Schiedamse woningverhuurder aanleiding zich nog eens achter de oren te krabben. Sloop werd eerst voorlopig afgebla- zen, en uiteindelijk definitief. Dat heeft ook wel wat te maken met de bedenker en ontwerper van het complex, architect Piet Sanders. De man die verantwoordelijk is voor heel veel gebouwen in de stad, zoals de oude Passage, het 'nieuwe' Jacobs Gasthuis, het Volksbadhuis, villa's en herenhuizen aan de BK- laan, de Nassaulaan en heel veel volkswoningen in de Gorzen. De verdiensten van Sanders werden de laatste jaren steeds meer gewaar- deerd, in kringen van ambtenaren, stedenbouwers, woningverhuur- ders. En architecten natuurlijk. Rob Ruoff, de architect die met zijn bu reau de restauratieplannen maakte, strijkt anno 2006 met tederheid over de voegen in de muren. „Dat doen ze tegenwoordig anders." De bewoners van de woningen wisten al lang dat de huizen met liefde waren gebouwd, en dat dat na tach tig jaar of meer (het blok rond het Heenvlietseplein kwam in 1920 gereed) nog te merken is. Nu het blok gered is, is het ook goed gered. Om de huizen als typisch staaltje uit de 'Sanders-school' te bewaren voor het nageslacht, wordt er echt gerestaureerd. Dat betekent dat de buitenkant er nagenoeg hetzelfde uit gaat zien als in 1920 - behalve dan de zachte 'golf die in de hui zen is getrokken na al die jaren lief en leed die ze hebben moeten dragen, of in architectenwoorden: door de zetting van de dijk waar ze tegenaan zijn gebouwd. Gisteren was het de kleinzoon van Piet Sanders, toch al een baas met enige levenservaring, die het bord onthulde. Zijn vader van 93, zoon van de architect, haalde herinnerin- gen op. Over hoe de architect met vrouw en kinderen op zondag de bouwplaatsen ging bezoeken en dan levensgevaarlijke toeren op grote hoogte uithaalde. Het was feest in de Gorzen. „Als je maar opschiet", waren de woorden die zoon Sanders -ook Piet - vele malen herhaald heeft. Hij zal er ongetwijfeld bij zijn als het complex eind volgend jaar wordt opgeleverd. 48 Mensen krijgen er dan een huis aan. Nieuw en voor sommigen oud. In twee huizen blijven de bewoners tijdens de bouw in hun woning. „Dat zal wel eens maar nooit meer Foto: Roger van der Kraan zijn", aldus Joore, een van de twee. Veertien andere huidige bewoners verblijven tijdelijk in opvanghuizen en keren terug na de restauratie. Geen huis zal straks nog hetzelfde zijn. Ach, het is gewoon feest in de Gorzen. SCHIEDAM - De politie heeft zondagmorgen een 32-jarige Rot- terdammer aangehouden voor wo- ninginbraak. De man had bij een woning aan de Vlaardingseweg een ruitje ingeslagen om goederen te stelen. Er was onder meer een kle- dingstuk en bestek weg. De man werd na zijn aanhouding overge- bracht naar het politiebureau, waar de goederen in beslag werden geno- men. Zijn betrokkenheid bij andere woninginbraken wordt onderzocht. SCHIEDAM - De politie heeft maandagavond een 39-jarige Schie- dammer aangehouden voor diefstal. De man had bij de woning van zijn ex-vriendin aan het Grimbergpad de deur ingetrapt, de 35-jarige vrouw tegen de grond gegooid en twee mobiele telefoons weggenomen. Hij meldde zich dezelfde avond aan het politiebureau, waar hij werd aangehouden. SCHIEDAM - Een 37-jarige Schie dam mer is zondagavond aangehou den in de woning van zijn ex-vrien- din aan de Wattstraat omdat hij zijn vrouw tijdens een ruzie had bedreigd met een mes. Bij aankomst van de politie ging hij er vandoor, maar kon na een korte achtervol- ging alsnog worden aangehouden. SCHIEDAM - In vijf Brede Scholen worden woensdag 17 mei educatieve ServicePlusPunten geopend. Het gaat om de basis- scholen Het Startblok, Het Meesterwerk, De Wieken, De Taaltuin en De Peperklip. Educatieve ServicePlusPunten zijn kleinschalige bibliotheekvoorzieningen voor leerlingen in de school. Er is een bibliotheekcollectie op maat ter ondersteuning van de taalontwik- keling, het begrijpend lezen en de leesbeleving. SCHIEDAM - Spirituele vereni ging Harmonia organiseert don- derdag 11 mei een bloemenseance onder leiding van Lenie Tomson in wijkcentrum De Blauwe Brug. Aanvang is 19.45 uur en de toegang is vijf euro. SCHIEDAM - De Liduinabasiliek bestaat zondag 21 mei 125 jaar. Bisschop Van Luyn is de hoofdce- lebrant in de eucharistieviering, die om 14.00 uur begint. SCHIEDAM - In de St. Jan de Do- per-Visitatiekerk dan de Nolenslaan 99 wordt zondag 14 mei een 'Weet je nog van toen'- middag gehouden. De parochie bestaat ongeveer veer- tig jaar en wil graag herinneringen ophalen met mensen die betrokken zijn of waren bij de twee Rooms Katholieke kerken (nu nog een) in Nieuwland. Weet je nog wel... Via een beamer-presentatie zullen oude foto's en documenten geprojecteerd worden die hopelijk allerlei verha- len losmaken. Aanvang: 14.00 uur, toegang vrij. SCHIEDAM - Christelijk Mannen- koor 'Excelsior' komt zaterdag 13 mei naar de Grote Kerk om het we- kelijkse inloopconcert te verzorgen. Medewerking verlenen de sopraan Bona de Kievit en de organist Je- roen de Weerdt, die ook nog enkele solostukken voor hun rekening ne men. Aanvang is 15.00 uur en de toegang is vrij. SEASIDE PRODUCTIONS N UM0JA LIMITED PRODUCTION UMOJA SWIHGT (TELE6RAAF) Dl. 23 T/M VII 26 MEI - 20.00 UUR NIEUWE LUXOR THEATER 010 - 484 33 33 WWW LUXORTHEATER.Nl De DCMR Miiieudienst Rijnmond behandelt klachten over stank, stof, lawaai en andere overlast van bedrijven in het Rijnmondgebied. Hieronder ledst u een toelichting op een deel van de 357 klachten die in de week van 1 tot 8 mei zijn binnengekomen. In Rotterdam en omgeving onrust over roetende fakkel Een van de oorzaken van het meer dan gemiddeld aantal klachten van vorige week was kortsluiting na een kortstondige stroomstoring bij Shell Nederland Chemie aan de Vondelingenweg in Pernis. Dinsdagavond 2 mei ontving de meldkamer van de DCMR een kleine tachtig klachten van ongeruste bewoners van Hoogvliet, Vlaardingen, Schiedam, Pernis en Rotterdam over stankoverlast en de roetende fakkel. Het testen van een compressor in een van de fabrieken van Shell veroorzaakte kortsluiting in het elektriciteitsnet op een deel van hetterrein. Hierdoorviel een aantal fabrieken uit. Als dat gebeurt treedt automatisch het veiligheidsmechanisme in werking: onverwerkte gassen uit de fabrieken worden viade fakkel verbrand. Shell onderzoekt deoorzaak van het incident en doet hiervan verslag aan de DCMR. Vakantieseizoen, mooi weer en evenementen weer begonnen De meivakantie is een zeker begin van het zomerseizoen. Mensen nemen het vliegtuig naar zonnige oorden of zijn buitert om van mooi weer te genieten. In deze periode is er dan ook een verhoging van het aantal klachten over vliegtuiggeluid. De meldkamer noteert de klachten over geluidsoverlast van vliegtuigen en geeft deze door aan de Commissie Milieuhygiene Luchtvaartterr&n Rotterdam (CMLR). De minister van Verkeer en Waterstaat heeft de CMLR ingesteld om voorlichting te geven en te adviseren over het milieu rond het luchthaventerrein in Rotterdam. Alle klachten worden op deze manier onder de aandacht gebracht van het bevoegd gezag (Verkeer en Waterstaat) en de bestuurders van de regio Rijnmond. De meldkamer behandelde vrijdagmiddag en -avond 13 geluidsklachten over het bevrijdingsfestival aan de voet van de Erasmusbrug in Rotterdam. Naar aanleiding van de klachten heeft de DCMR geluidsmetingen gedaan. Uit de metingen bleek dat het geluid zo goed als binnen de gestelde normen van de vergunning bleef. De gemeente Rotterdam had een vergunning afgegeven voor het festival. De milieuklachtentelefoon: (010) 47 33 333 (24 uur per dag). Of uw klacht via internet: www.dcmr.nl/milieuklacht. Meer aanbiedingen in de winkel of kijk op www.bakkerklootwijk.com Goed voor 8 royale punten

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2006 | | pagina 9