www.schiedam.nl Het Nederlandse Rode Kruis gemeente Schiedam Word vrijwilliger! Je helpt met contactherstel tussen slachtoffers en hun familie. Als telefoonvrijwil- liger sta je zoekers te woord of als registratievrijwilliger verzamel je inlichtingen over slachtoffers. Bel voor meer informatie: 070 44 55 888. +C A part of the international Red Cross and Red Crescent Movement www.rodekruis.nl Week 21 Woensdag 24 mei 2006 Kennisgeving Vrijstelling ex artikel 19 lid 3 WRO Ontwerpbeschikking Ontwerpbeschikking Onderwerp Image Zienswijze Ontwerpbeschikking Onderwerp Ontwerpbeschikking (vervolg) Inzage Zienswijze H Beschikking rijksmonument Onderwerp Inzage "Velen denken: lepra een probleem? Daar bestaan toch medicijnen voor?" Sonja Sil- va, ambassadrice van de Leprastichting, zucht even diep. "Ik wil het wel van de da- ken schreeuwen: lepra is geen opgeloste zaak. Lepra is een ziekte die onherstelbare zenuwbeschadigingen kan veroorzaken waardoor men levenslang risico loopt op ernstige verminkingen. Met medicijnen kan de bacterie uitgeschakeld worden, maar eenmaal aangetaste zenuwen genezen niet meer. Mensen moeten vaak toch ver- der zonder tenen, vingers of gezichtsver- mogen. Soms moet zelfs een onderbeen worden geamputeerd. En dan moeten ze ook nog rond zien te komen van een paar schamele centen." Sonja zucht opnieuw. Moedeloos? Nee, zij neemt slechts een "aanloopje" om u het hele verhaal te vertel- len. Bijvoorbeeld over Vietnam. In Vietnam: wondverzorging, amputaties, prothesevoorzieningen In totaal heeft Vietnam meer dan 5000 pa- tienten bij wie als gevolg van lepra min- stens een onderbeen is geamputeerd. Voor hen heeft de Leprastichting onder leiding van fysiotherapeut Jan Robijn een uitgebreid revalidatieprogramma opgezet, in samenwerking met de Vietnamese ge- zondheidsdiensten. Er wordt veel aan- dacht besteed aan verzorging en preven- tie van wonden, beschermend schoeisel, functieherstellende operaties, amputaties van benen met ongeneeslijke zweren en uiteraard ook aan prothesevoorziening. Sonja Silva reisde enige tijd met het reva- lidatieteam van de Leprastichting door Vietnam. Daar zag zij verschillende lepra- ziekenhuizen: Dong Thap in het zuiden van Vietnam, Hoa Van in het midden en Qua Cam en Song Ma in het noorden. Hier zag ze ook het voortreffelijke werk van mister Loi Prothesedragers werkend voor lepra patienten Mister Loi besloot na een lange en suc- cesvolle loopbaan een ortho- pedische werkplaats op te zet- ten. Intussen is hij 74 jaar en bestaat zijn bedrijfje 11 jaar. Hij heeft een groep jonge werkne- mers in dienst die zelf prothe sedragers zijn. Allemaal slacht- offers van verkeersongeluk- ken. Thanh en Le ondergingen een amputatie van hun boven- been, Tham en Sac van hun onderbeen en Hien van een been tot en met zijn heup. Er is dus heel wat ervaring in huis. Want wie kan er nou beter een prothese maken dan iemand die er zelf een heeft? Lepra is nog altijd een probleem, steun de Leprastichting Per jaar worden door Mister Loi ongeveer 300 protheses voor leprapa tienten gemaakt. Zo n prothese kost circa 50 euro, inclusief de bijbehorende fysio- therapie. Voor een relatief klein bedrag wordt iemand dus letterlijk op de been geholpen. Ook krijgen de leprapatienten ieder jaar nieuwe sandalen om de gevoel- loze voeten te beschermen, en worden er nieuwe stompsokken uitgedeeld aan alle mensen met een amputatie. Beenstompen, handen zonder vingers, verlamde gezichtsspieren Vrijwel elke week bezoekt het team een ander lepraziekenhuis of lepradorp. Het revalidatieteam bestaat dan uit Mister Loi, ten minste twee van zijn prothesemakers en een of twee fysiotherapeuten. De fysi- otherapeuten controleren bij de patienten hoe het staat met de stompverzorging, en passen de nieuwe protheses. Waar nodig brengen de prothesemakers nog kleine aanpassingen aan. Verder wordt voorlich- ting gegeven en vaseline uitgedeeld om kloven in de huid te voorkomen (ook de zweetfunctie is aangetast). Wanneer de prothese onherstelbaar beschadigd is of gewoonweg te oud, wordt van de stomp een gipsafdruk gemaakt zodat er een nieuwe prothesekoker gemaakt kan wor den. Sonja Silva ging enkele keren mee en kreeg zo een kijkje in de keuken van de lepra en de revalidatie. Ze werd omgeven door mensen met beenstompen, prothe ses, vervormde voeten, handen zonder vingers, hangende oogleden of verlamde gezichtsspieren. Ook kreeg Sonja uitleg over de ontwikkeling van een lichtgewicht prothesevoet, speciaal voor vaak al oude leprapatienten en over de ontwikkeling van hulpmiddelen voor mensen die geen vingers meer hebben. Wilt u ook meer weten? Sonja Silva heeft nu een realistisch beeld van de broodnodige inzet van de Lepra stichting. Die inzet is niet alleen in Viet nam noodzakelijk. Wilt u ook meer weten? Wij informeren u graag nader. Kijk op www.leprastichting.nl LEPRA Postbus 95005, 1090 HA Amsterdam Tel. 020 - 59 50 500 Giro 50 500 Week 21 MAASPOST 1-2-3 - XQ11 Burgemeester en wethouders van Schiedam maken, bekend dat een vrijstelling artikel 19 lid 3 Wet op de Ruimtelijke Ordening is aangevraagd voor: Een wijziging van functie van de bestemming "Stedelijke Doeleinden" ten behoeve van het perceel Broervest 4a. Het perceel Broersvest 4a ligt in het gebied waarop bestemmingsplan "Binnenstad 2003" van toepassing is. Het bestemmingsplan is vastgesteld door de gemeenteraad op 16 februari 2004 en gedeeltelijk goedgekeurd door Gedeputeerde staten op 5 oktober 2004. Het perceel heeft de bestemming "Stedelijke doeleinden". Op dit perceel zal een kledingreparatie en afhaalpunt stomerij worden gevestigd. Een kledingreparatie en afhaalpunt stomerij valt onder categorie nijverheid. Deze categorie valt buiten de bepa- lingen waarin de bestemming "Stedelijke doeleinden" voorziet. Artikel 19 lid 3 wet op de Ruimtelijke Ordening juncto artikel 20 lid le van de Besluit op de Ruimtelijke Ordening biedt de mogelijkheid om opstallen van functie te wijzigen zolang de aantal woningen gelijk blijft en de bruto-oppervlak van het gebruik niet meer dan 1500m2 kledingreparatie en afhaalpunt stomerij voldoet aan deze criteria en hierbij in aanmerking komt voor een vrijstellingprocedure artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijk Ordening. U kunt de ontwerpbeschikkingen, de aanvraag en de overige van belangzijnde stukken van 29 mei 2006 tot en met 10 juli 2006 op werkdagen inzien: maandag van 12.00- 16.00, dinsdag, woensdag en vrijdag van 8.00-16.00 en donderdag van 8.00-20.00. Wanneer u een zienswijze hebt over de inhoud van de ontwerpbeschikking kunt u deze tot en met 10 juli 2006 schriftelijk of mondeling kenbaar maken aan burgemeester en wethouders van Schiedam p/a afdeling Bouwen en Milieu, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Uwpersoonlijke gegevens worden niet bekend gemaakt als u hierom, bij voorkeur in een aparte brief, vraagt. U kunt te zijner tijd alleen beroep tegen de beschikking instellen als u belanghebbende bent en als u een zienswijze hebt ingebracht tegen de ontwerpbeschikking. Dit is ook mogelijk als u kunt aantonen dat u redelijkerwijs niet verweten kan worden dat u geen zienswijze hebt ingebracht tegen de ontwerpbeschikking. De beschikking zal afgegeven worden met in acht name van ingediende zienswijzen. Inlichtingen Voor informatie over de aanvragen en de ontwerpbeschikkingen (Projectnummer: 238- 2006) kunt u zich wenden tot mw. Ing. M. den Hartog van de gemeente Schiedam, telefoonnummer 010-2465499. Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend de navolgende aanvraag om vergunning op grond van de Monumentenwet 1988 te hebben ontvangen. Op 28 februari 2006 is een aanvraag ontvangen van E. Muller om een vergunning voor het wijzigen van het rijksmonument Noordvestsingel 85, 3119 DC Schiedam. De aan vraag betreft in hoofdlijnen het wijzigen van de achtergevel van het pand. Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben het voornemen de gevraagde vergun ning te verlenen. Aan de vergunning zullen voorwaarden worden verbonden. U kunt de ontwerpbeschikkingen, de aanvraag en de overige van belangzijnde stukken van 29 mei 2006 tot en met 6 juli 2006 op werkdagen inzien: maandag van 12.00-16.00, dinsdag, woensdag en vrijdag van 8.00-16.00 en donderdag van 8.00—20.00. Wanneer u een zienswijze hebt over de inhoud van de ontwerpbeschikking kunt u deze tot en met 6 juli 2006 schriftelijk of mondeling kenbaar maken aan burgemeester en wethouders van Schiedam p/a afdeling Bouwen en Milieu, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Uw persoonlijke gegevens worden niet bekend gemaakt als u hierom, bij voorkeur in een aparte brief, vraagt. Als u behoefte hebt aan een gedachtewisseling over het ontwerp van de beschikking, kunt u daarom telefonisch bij de gemeente Schiedam verzoeken. Een verzoek om een gedachtewisseling kan tot uiterlijk een week voor het einde van de inzage termijn wor den gedaan. U kunt te zijner tijd alleen beroep tegen de beschikking instellen als u belanghebbende bent en als u een zienswijze hebt ingebracht tegen de ontwerpbeschikking. Dit is ook mogelijk als u kunt aantonen dat u redelijkerwijs niet verweten kan worden dat u geen zienswijze hebt ingebracht tegen de ontwerpbeschikking. De beschikking zal afgegeven worden met in acht name van ingediende zienswijzen Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend de navolgende aanvraag om vergunning op grond van de Monumentenwet 1988 te hebben ontvangen. Op 18 april 2006 is een aanvraag ontvangen van Broekbakema om een vergunning voor het wijzigen van het rijksmonument Buitenhavenweg 98, 3113 BD Schiedam. De aanvraag betreft in hoofdlijnen het herinrichten van een gedeelte van het distilleerderij- complex. Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben het voornemen de gevraagde vergun ning te verlenen. Aan de vergunning zullen voorwaarden worden verbonden. U kunt de ontwerpbeschikkingen, de aanvraag en de overige van belangzijnde stukken van 29 mei 2006 tot en met 6 juli 2006 op werkdagen inzien: maandag vanl2.00-16.00, dinsdag, woensdag en vrijdag van 8.00-16.00 en donderdag van 8.00 -20.00. Wanneer u een zienswijze hebt over de inhoud van de ontwerpbeschikking kunt u deze tot en met 6 juli 2006 schriftelijk kenbaar maken aan burgemeester en wethouders van Schiedam p/a afdeling Bouwen en Milieu, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Uw per soonlijke gegevens worden niet bekend gemaakt als u hierom, bij voorkeur in een aparte brief, vraagt. Als u behoefte hebt aan een gedachtewisseling over het ontwerp van de beschikking, kunt u daarom telefonisch bij de Gemeente Schiedam verzoeken. Tijdens deze bijeen- komst kunt u ook mondeling gemotiveerd een zienswijze inbrengen. Een verzoek om een gedachtewisseling kan tot uiterlijk een week voor het einde van de inzage termijn worden gedaan. U kunt te zijner tijd alleen beroep tegen de beschikking instellen als u belanghebbende bent en als u een zienswijze hebt ingebracht tegen de ontwerpbeschikking. Dit is ook mogelijk als u kunt aantonen dat u redelijkerwijs niet verweten kan worden dat u geen zienswijze hebt ingebracht tegen de ontwerpbeschikking. De beschikking zal afgegeven worden met in acht name van ingediende zienswijzen. Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben een aanvraag om vergunning op grond van de Monumentenwet 1988 ontvangen. Het betreft een aanvraag van de Hervormde Gemeente Kethel om een vergunning voor het wijzigen van het rijksmonument Dorpsstraat 6 (pastorie) Schiedam. De aanvraag betreft in hoofdlijnen restauratie van het dak en goten, het aanbrengen van dakisolatie en de sloop en herbouw van een aan de zijgevel gebouwd portaal met kolenbergplaats. Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben besloten de gevraagde vergunning te verlenen. Aan de vergunning zullen voorwaarden worden verbonden. U kunt de beschikkipgen van 29 mei 2006 tot 10 juli 2006 op werkdagen inzien in de stadswinkel: maandag van 12.00-16.00, dinsdag, woensdag en vrijdag van 8.00-16.00 en donderdag van 8.00-20.00. Colofon Openingstijden Stadswinkel Gemeentelijk Informatiepunt Stadswinkel, Stadserf 11 Tel.: (010) 246 53 04 Stadskantoor Tel.: (010) 246 55 55 Fax: (010) 473 70 21 maandag 12.00 tot 16.00 our Postadres Postbus 15011 3100 EA Schiedam E-mail: info@schiedam.ni dinsdag t/m vrijdag 08.00 tot 16.00 uur Buiten kantooruren voor donderdag 08.00 tot 20.00 uur spoedeisende veiligheidszaken Tel.: (010) 246 54 00 "Lepra, nog steeds een probleem STICHTING Sta jij ook paraat na een ramp? Gemeenteberi WotxJhufp

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2006 | | pagina 10