maasstad Tabac Gifts Klop: puur genieten, puur geluk Nic Visser Kantoorinrichting zoekt het hogerop zakelijk bekeken Euromarkt De Schenkel: regen van euro's, stormloop van mensen Restaurant The Paddock stort zich op Loggerf estiva I i* mm v.7; Moeiteloos maaien Zo is sproeien leuk Zonne- koningen Sierui Feest in een vaas Woensdag 24 mei 2006 •Ms Elke tuin vergt zorg en aandacht. Dit geldt voor de planten in de borders, maar zeker ook voor het gazon. Het groene grasveld is vaak het middelpunt van de tuin en wordt, zeker met kinderen, regelmatig gebruikt. Veel ga- zonbezitters staan echter niet te popelen om het gras te maaien, wat zeker in de zomer regelmatig en zorgvuldig moet gebeuren. Gelukkig zijn er handige hulp- middelen waardoor grasmaaien een leuk en moeiteloos klusje wordt. Tbssen april en oktober moet het gazon regelmatig worden gemaaid. In de zomer is een keer per acht of tien dagen een goede richtlijn. Op zich is het gazon maaien een eenvoudig klusje. Een veel gemaakte fout is echter dat het gazon te kort wordt gemaaid. Dat scheelt mis- schien een paar maaibeurten per jaar, maar het gras heeft meer kans om door mos te worden overwoekerd of door de zon te verbranden, zeker in een warme of droge periode. Maai het ga zon op minimaal twee centi meter hoogte en het stevigere type 'speelgras' zelfs op drie of vier centimeter. De meeste gras- maaiers hebben diverse standen waarmee u de juiste hoogte kunt instellen. Voor kleine gazons volstaat een eenvoudige mechanische hand- maaier, maar voor gazons groter dan zo'n vijftien vierkante meter is een accumaaier of een elek- trische een stuk handiger. Een nadeel van een gewone maaier is dat hij niet zo gemakkelijk meedraait in bochten en ook bij het omkeren niet echt meewerkt, waardoor het soms zwaar werk is. Gardena ontwikkelde daar- om de nieuwe Gardena Accu Zwenkmaaier. Een lichte, snoer- loze, elektrische maaier met een praktisch zwenkstuur die elke hoek en bocht aankan. Zonder te stoppen kunt u nu ook op plaatsen ver van een stopcontact moeiteloos manoeuvreren. Hij is ook nog eens stil en milieu- vriendelijk- Dat is pas moeite loos maaien! Bij langere perioden van droog weer is sproeien voor veel men- sen niet de leukste tuinklus, ter- wijl het eigenlijk wel regelmatig en zorgvuldig moet gebeuren. Maar zeg nou eerlijk; geniet u ook niet liever rustig van de avondzon? Bij droog weer de tuin sproeien, zonder dat u het zelf aan de slag hoeft. Dat kan! Ook wanneer u niet thuis bent of er echt geen zin in heeft. De Gardena Water- timer Card zorgt ervoor dat het besproeien automatisch op de gewenste tijd start en stopt. De timer wordt aangesloten tussen de kraan en de tuinslang. Met de bijbehorende bodemvochtig- heids-sensor kunt u zelfs maan- den zonder zorgen op reis. De sensor meet de vochtigheid in de bodem en geeft de Watertimer alleen een signaal om te sproeien wanneer het te droog is. Wan neer de bodem vochtig genoeg is stopt hij automatisch. Wanneer u een (deels) nieuwe tuin laat aanleggen is een Gar dena Sprinklersystem het over- wegen meer dan waard. Dit sy- steem ligt onzichtbaar onder de grond en verschijnt pas bij het sproeien. Zeker wanneer u deze combineert met de Watertimer ontstaat het systeem van uw dro- men; sproeien zonder tuinslang, onzichtbaar en zonder dat u het zelf doet! Het klantvriendelijke team van Tabac Gifts Klop. KRALINGEN - Van nummer 37 naar nummer 57; van 28m2 naar maar liefst 120m2. Wat hebben ze er lang op gewacht, maar sinds vorige week is het dan toch een feit: Tabac Gifts Klop heeft een nieuw pand in de Lusthofstraat betrokken en maar meteen flink uitgepakt. Eigenaar Martin Klop: „Doel van de verhuizing is niet alleen alle artikelen beter te presenteren, maar ook om het assortiment flink uit te breiden." En dan weet Klop van geen stoppen. Zo is het assortiment zoetwaren wel haast verdubbeld. Ook is er een uitgebreide afdeling met de beste wensen voor ieder denkbare geleg'enheid. Daarbij ook veel meer trendy en scherpgeprijsde cadeauartikelen, waaronder de Did- dl-artikelen en verder is vooral de lectuurafdeling fors uitgebreid. „Vrijwel wekelijks komen nieuwe tijdschriften uit. Die kunnen we on- mogelijk allemaal opnemen. maar we proberem wel altijd een aantal nieuwe bladen uit. Blijken het hard- lopers dan nemen we ze op in ons vaste assortiment." Van reizen en tuinieren, tot computers, mode en koken, om eens even een uurtje te neuzen tussen de vele tijdschriften dat is genieten. Genieten is dan ook het credo bij Tabak Gifts Klop. Waar de keus uit en vraag naar rokertjes nog steeds onverminderd is. „Opmerk- zaam is wel dat we steeds meer ligt sigaretten verkopen. En dat steeds meer mensen, vooral ook jongeren, aan de sigaar gaan. In onze nieuwe winkel verkopen we nu ook Havan- na sigaren, die we vochtig houden in een speciale klimaatkast." Groot voordeel van sigaren is na- tuurlijk dat je niet inhaleert. Dat smaakt niet. Nee, de rook van een sigaar vult eerst de gehele mond, waarna je de rook bedachtzaara de mond uit laat kringelen en je een heerlijke nasmaak houdt in de mond. Welk een genot! En we gaan nog even door, want al leen het invullen of kopen van loten is al genieten op zich: genieten van de mogelijkheid straks een flinke foto: Rob Kamminga geldslag te slaan. Het 'Grote Genie ten' volgt wanneer u dat ook daad- werkelijk doet en gelooft u ons: Ta bac Gifts Klop brengt geluk. „Er is hier pas nog een prijs van 10.000 euro gevallen, een tijdje terug zelfs van 1 miljoen!" Staatsloten, kraslo- ten en de lotto; wie niet waagt wie niet wint! „Dat zei mijn vader 40 jaar geleden ook, toen hij deze zaak startte. In die tijd nog alleen een zaak in rookwaren. Van lieverlede zijn er steeds meer artikelen aan toegevoegd en zijn we een samen- werkingsverband aangegaan met 49 andere branchegenoten onder de naam Tabac Gifts." Maar de sfeer van toen, die is geble- ven. Waarin je gelijkgestemden ont- moet en waar de klanten dikwijls met elkaar of met de eigenaar aan de praat slaan. Tabac Gifts Klop is een winkel waar je naar toe gaat voor je plezier; om te genieten en geluk te beproeven. Al 25 jaar! Tabac Gifts Klop Lusthofstraat 57 010-411.37.21 CAPELLE - Steeds meer mensen gaan gedeeltelijk of geheel thuis- werken. Steeds meer mensen schaf- fen een eigen computer aan en wil- len ergens in de woning een eigen werkplek creeren. Zitten dagen achtereen achter de computer en willen een comfortabele bureau- stoel. Steeds meer mensen komen dan ook naar Nic Visser voor losse (kantoor-)meubelen En dat heeft de eigenaren Gert Stubbe en Dirk Knol doen besluiten het hogerop te zoeken, en op de bovenetage meer ruimte te maken voor losse meubelen. "Zo kunnen we ook de particuliere markt in een omvang- rijker programma een goede keuze bieden." Met man en macht is er gewerkt en werd de bovenetage grondig verbouwd en veranderd in een moderne ruimte die er 'gelikt uitziet', waar de meubelprogram- ma's van onder meer het nieuw in de collectie opgenomen merk Palmberg zowel een royale keus voor bedrijven als de particulier aanbiedt. "Palmberg is heel sterk in directiemeubels van hoogwaardige kwaliteit tegen erg scherpe prijzen. Ook voor het kastenprogramma van dit merk is veel belangstelling, met de fraaie draaideur- en roldeur- kasten. We hebben Palmberg nog maar koud in huis of we hebben al verschillende grote inrichtingsop- drachten van bedrijven gekregen en ook vanuit de particuliere merk is veel belangstelling." De uitgebrei de meubelprogramma's van Nice Price en Emmein en de nieuwste stoelenlijn van Kohl. Interstuhl en Beta hebben eveneens een plaats gekregen op de bovenetage van Nic Visser. "We zijn sowieso sterk uit gebreid in losse stoelen en meube len, die vrijwel allemaal geleverd kunnen worden in verschillende maten en kleuren. Van eenvoudig budgetmeubel tot super-de-luxe di- rectiemeubel." Ook voor studenten Nic Visser blijkt op het gebied van kantoorzaken niet alleen een goede partner voor elk bedrijf in de regio, maar ook voor de particulier en student. Alle arti kelen om een kantoor in te richten zijn in een royale keus aanwezig. van paperclip tot computer, van eenvoudig bureaustoel tot en met het meest geavanceerde kantoor- meubilair en kantoormachines. En altijd tegen concurrerende prijzen. Een winkel met een enorme keus uit een even enorm aanbod, uniek in de regio. Uniek is ook de service, waarmee dit bedrijf zich absoluut onderscheidt van branchegenoten. „Langzamerhand begint het tot de particulier en vooral ook studenten door te dringen dat wij zowel meu belen, stoelen, kasten als andere kantoor/studiebenodigdheden leve- ren tegen zelfde of lagere prijzen als de grote woonwarenhuizen. Deze artikelen zijn echter wel van betere, duurzamer kwaliteit en bovendien bezorgen en monteren we de goede- ren gratis." Nic Visser geeft een eigen meu- belgids uit, met maar liefst 500 pagina's aan kantoormeubelen, en alles uit voorraad leverbaar. "Ook dat is uniek." Nic Visser kantoorinrichting Berm- weg 224, Capelle a/d IJssel, tele- foon: 450 52 02, www.visser.nl Zonnebloemen kunnen met recht 'zonnekoningen" genoemd worden. De grote bloemen zijn echte zonnetjes in huis. Of bui- ten op de tuintafel, Het zal nie- mand verbazen dat de zonne- bloem symbool staat voor onder meer vitaliteit en levenslust. Dat straalt deze vrolijke bloem volop uit. In de bloemen zomertrend 2006 wordt het binnen net zo fris en groen als buiten. Veel groene tinten en natuurlijke materialen worden gemengd met vrolijke zomerbloemen. Zoals de zonne- bloem. Meer zomer in huis kan bijna niet. In een hoge vaas zijn een aan tal zonnebloemen blikvangers op zichzelf. Daar heb je eigen lijk niets meer bij nodig. Maar ze combineren ook prachtig in kortere boeketten met andere zomerbloemen als Veronica, Gerbera's en siergrassen. Oor- spronkelijk komen zonnebloe men uit Noord-Amerika waar de indianen ze gebruikten als basisvoedsel. Zonnebloemen zijn namelijk niet alleen mooi en sterk, ze zijn ook nog eens mul- tifunctioneel. Vooral in Frank- rijk en Griekenland kom je ze velden vol tegen, .met name voor de pitten en de zonnebloemolie die daarvan geperst wordt. Maar het is ook zeker waard om even te stoppen voor het prachtige plaatje. Eenmaal thuis hou je dat heerlijke vakantiegevoel met een fraai boeket op tafel. Binnen wordt 'buiten'. Dat is in het kort de bloementrend Outside in voor deze zomer. De Allium past uitstekend in deze zomer trend. Elke 'bol' van de Allium bestaat uit talloze kleine bloem- pjes die met elkaar eigenlijk al een boeket vormen. De Allium wordt ook wel 'sierui' genoemd. Een beetje gewone naam voor zo een prachtige bloem? Toch klopt het, want de Allium is namelijk directe familie van de ui, prei. bieslook en knoflook die we kennen uit de keuken. Deze telg kun je niet eten. maar hij is des te heerlijker om naar te kijken. En om wel twee tot drie weken lang van te genieten. want naast mooi is hij ook nog eens bijzonder sterk. Alliums groeien uit bloembollen, vartdaar dat je ze in mei en juni ook in de tuin tegen komt. In de tuin kunnen bepaalde soorten wel 1.80 meter hoog worden. De lange, stevige stelen vinden we ook terug bij de snijbloemen en daarom zijn ze prachtig te combineren met bloe men met kortere stelen, waar de Allium dan fier bovenuit steekt. De Alstroemeria is een ideale bloem. Ze zijn prachtig om te zien, weelderig van uiterlijk, niet duur en ijzersterk. Met meerdere bloemen op een steel heb je met een paar Alstroemeria's al gauw een mooi boeket in huis. Ze zijn te koop in veel verschillende kleuren, dus ze passen overal bij. In-lijn met de bloementrend 'Out side in" deze zomer zijn combi- naties met groen (planten)blad of lang siergras heel stijlvol. Een doorzichtig glazen vaas laat ook de stelen en het blad zien. En dat mag best! De Alstroemeria is een bijzonder sterke bloem waar je bijna twee weken plezier van kunt hebben. Naast combinaties met groene bladeren zijn ze ook ideaal in een meer ondergeschikte rol met bijvoorbeeld Calla's, Lelies of paradijsvogelbloemen. Maar ook van Alstroemeria's in verschil lende kleuren kun je een opval- lend en wijd uitvallend boeket samenstellen. Neem eens een groot boeket waarbij je de bloe men in een hoge glazen vaas net over de rand laat kijken. Een klein laagje water is genoeg. Zet langs de rand eens wat Sanse- vieria blad. Hierdoor krijgt het boeket een opvallende, beetje ruige uitstraling. Regen kon niet verhinderen dat afgelopen zaterdag een recordopbrengst werd behaald op de Euromarkt. Foto: Peter Molkenboer CAPELLE - Regen en wind, het zag er niet echt aantrekkelijk uit. Niet voor de winkeliers om de kra- men in te richten en niet voor de mensen die van plan waren naar de Euromarkt aan de Bermweg te gaan. Het leek een verloren dag, een verloren Euromarkt te worden. Niets is echter wat het lijkt: lang- zaam maar zeker nam de regen af, ging de storm liggen en kwam zelfs het zonnetje tevoorschijn. En met de zon de belangstelling. Wat heet: een stormloop van mensen, de zakken tot aan de nok gevuld met losse eu ro's, kwam af op de gezeliige markt. Wetend dat je hier nog eens echt voordeel kunt halen. "Zo, wat een koopje", "Nou nou, dat is nog eens voordelig", "Hoe kunnen jullie het er voor wegdoen" en "Ik dacht nog: er komt dit jaar toch zeker wel een euromarkt, gelukkig" zijn zomaar enkele kreten die we opvingen. De zakken verlost van de euro's maar weer snel gevuld met koopjes, want tijdens de Euromarkt doet een groot aantal winkeliers van de Berm weg en enkele kooplui van buitenaf winkeldochters, restanten van het vorige seizoen en laatste enkelingen voor een prikkie van de hand. Van restanten uit kerstpakketten en T- shirts van vorig jaar die er hetzelfde uitzien als de T-shirts van dit jaar, tot alle kinderkleding tussen 15 en 25 euro en alle kinderschoenen en laarzen voor slechts 25 euro! Niets uit de mode, in veel gevallen hebben de winkeliers de ruimte die dergelijke artikelen innemen weer nodig voor het nieuwe seizoen. Tel dus maar uit je winst, en dat deed het toestromende publiek. Wat werd er gretig gegraaid, wat werd er gekocht. Een medewerker van de Kringloop- winkel zorgde voor live muziek en in de winkels konden de klanten zoeken naar 'gouden euromunten' waarmee ze ook in de winkels nog eens aantrekkelijke kortingen kre- gen. Waar een kleine markt groot in kan zijn! Wegens succes geprolongeerd, de Euromarkt trekt al jaren enorme belangstelling. Afgelopen zaterdag zorgde deze opkomst. ondanks de slechte weersvoorspellingen, voor een recordopbrengst. Restaurant The Paddock is inmiddels een begrip in Vlaardingen. VLAARDINGEN - Voor het eerst is tijdens het Vlaardings Loggerfestival de Oosthaven- kade afgesloten voor autover- keer. Een zeepkistenrace, live muziek en een terras voor res taurant The Paddock zorgen op zaterdag 17 juni voor een vrolijke drukte aan de oostkant van de Vlaardingse haven. Ben de Ruyter, eigenaar en chefkok van The Paddock, is enthousiast over de nieuwe plannen van de or- ganisatie van het festival. „Normaal loopt iedereen over de Westhaven- kade en wordt dit stuk vergeten. Deze kant van de haven ligt heel de dag in de zon, is net zo monumen- taal en met de live-muziek is het hier waarschijnlijk even gezellig als aan de andere kant van de haven. Het is dus leuk dat dit jaar ook hier activiteiten zijn.' De Ruyter zet een terras voor de deur en serveert binnen en buiten, lunch en diner. „Je kunt heerlijk in de zon aan het water eten, maar als je het te warm vindt is onze monumentale kelder lekker koel." Buiten en in de bar kunnen Vlaar dingse Bourgondiers genieten van sate, schnitzel en spareribs voor 7,50 euro per persoon. In de kelder kunnen de liefhebbers van kangoe- roebiefstuk, snoekbaars en Haven en Kade (ossenhaaspuntjes en gam- ba's) gewoon van de uitgebreide kaart eten. Wie niet wil blijven eten, kan op het terras genieten van het inmid dels bekende IJzerkoekjesijs. Twee jaar geleden begon The Paddock met serveren van de Vlaardingse lekkernij in ijsvorm en ondertussen zijn al duizenden bolletjes ijs over de toonbank gevlogen. Ook op het Vlaardings Loggerfestival kunnen verhitte bezoekers genieten van een ijsje. Dit keer niet geserveerd op een bord, samen met ijzerkoekjes, maar handzaam in een hoorntje. De Ruyter: „We hebben inmiddels ruim achtduizend porties IJzerkoek jesijs verkocht, in augustus ver- wachten we de magische grens van tienduizend te bereiken. Dat gaan we dan ook uitgebreid vieren." Schuin tegenover The Paddock staat tijdens het Vlaardings Loggerfes tival een podium, waar bandjes muziek gaan maken. „Het is toch allemaal gezelliger als er muziek bij is", zegt De Ruyter enthousiast. „Hier hebben we zolang ik me kan herinneren nog nooit muziek voor de deur gehad. Nu staan er twee jonge bands op de planken; Fan- Attic!, een jonge groep gasten die popcovers spelen, en Spindle, een foto: Roger van der Kraan rockband." De 21-jarige eigenaar vindt het leuk deze jonge muzikan- ten een kans te geven. „Hier kunnen ze veel mensen bereiken en soms heb je een opstapje nodig. Dat had ik ook." De Ruyter begon als veertienjarig hulpje in De Wijnmeesters, een chic restaurant in hetzelfde pand aan de Oosthavenkade. „Toen wist ik dat ik kok wilde worden. Ik heb laten geen moment getwijfeld om weer in dit pand aan het werk te gaan, dit keer bij The Paddock. En toen ik samen met mijn vriendin Gerharda van Dam het restaurant kon kopen, was dat de kans van ons leven. We hebben er geen moment spijt van gehad." De jonge eigenaar staat zelf in de keuken en koos ervoor meer Vlaar dingse invloeden in het restaurant te brengen. „Dat begon allemaal met het IJzerkoekjesijs", zegt De Ruyter terugkijkend. „Nu zijn we bezig met een Vlaardingse proeverij en staan er verschillende Vlaardingse ge- rechten op de kaart; zoals het Stoof- potje en Vlaardingse vissoep." Restaurant The Paddock is te vinden op de Oosthavenkade 27. Binnenkort is de website over de eetgelegenheid te vinden op www. thepaddock.nl. Voor reserveringen kunt it bellen met 010 - 434 55 50.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2006 | | pagina 15