Een positief bericht Voor 600.000 Nederlanders met diabetes en kans op slechtziendheid. rotte«wm thuis zo«i bartimeus www.steunbartimeus.nl Diabetes Fonds 3$ Partnerstad van Vienne Udine Esslingen Miemand zorgt zo goed voor u De Vereniging Bartimeus steunt blinden en slechtzienden, jong en oud. Met projecten voor onderwijs, zorg en dienstverlening. Al negentig jaar. Help mee via giro 400 40 40 Evenwicht tussen mens en natuur is onmisbaar voor het voortbestaan van al het leven op onze planeet. Maar de laatste honderd jaar is de balans wreed verstoord. Greenpeace doet daar wat aan. Steun ons en word nu donateur. Via giro 44 of ga naar www.greenpeace.nl Ruim driekwart van de mensen met diabetes krijgt vroeg of laat te maken met oogproblemen: diabeti- sche retinopathie. Een kwart van hen loopt kans om blind te worden. stof' in het lichaam wordt overijve- rig waardoor het bloedvat verstopt raakt en schadelijke stoffen uit het bloed door de wand van bloedvaat- jes kunnen lekken. Diabetes is de grootste veroorzaker van blindheid en slechtziendheid. Het belangrijkste oogprobleem heet diabetische retinopathie: haardun- ne bloedvaatjes in het netvlies (aan de achterkant van het oog) gaan makkelijk bloeden en laten litteken- tjes achter. Daardoor gaan mensen slechter zien. In het ergste geval laat het netvlies los en wordt iemand blind. De volgende stap is nu het zoeken naar een manier om die groeistof te remmen bij mensen met diabetes. Dan kunnen in de toekomst oogpro blemen hopelijk voorkomen wor den. Een betere behandeling Ook bovengenoemd onderzoek is mogelijk gemaakt door het Diabe tes Fonds. Het Diabetes Fonds steunt veel onderzoek naar een be tere behandeling van diabetes en de complicaties. Voor meer voorbeelden van belangrijke ontwikkelingen: kijk op www.diabetesdossiers.nl Een belangrijke ontdekking Gelukkig hoeft het tegenwoordig door laserbehandeling meestal niet tot blindheid te komen. Maar het blijft een lapmiddel. Daarom is een recente vondst van een Neder- landse onderzoeker zo belangrijk. Hij ontdekte dat er nog meer mee- speeltdan zwakke bloedvaatjes die openbarsten. Een bepaalde 'groei- Het Nederlandse Rode Kruis Word vrijwilliger! Je helpt met contactherstel tussen slachtoffers en hun familie. Als telefoonvrijwilliger sta je zoekers te woord of als registratievrijwilliger verzamel je inlichtingen over slachtoffers. Bel voor meer informatie: 070 44 55 888. zonder evenwicht MHH MB| valt de wereld stil MAASPOST 1-2-3 - XQ09 +c A part of the international Red Cross and Red Crescent Movement www.rodekruis.nl VOOR GOEDE DOELEN

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2006 | | pagina 24