3 Politie, gemeenten en justitie voor meer verkeersveiligheid www.schiedam.nl Waardeer je zomer- garderobe op bij Galerie EM PARK in Pand Paulus Aleidapenningen uitgedeeld Uittreksel of kapvergunning aanvragen? Muziek in Schiedam met Lente Jazz en't Maasboulevardfeest Je kind leren wennen aan water doe je nooit te vroeg Doseerinstallaties Midden Delfland per 1 juni in werking gemeente Schiedam Paspoort of ID-kaart op afspraak? Dat kan 24 uur per dag via het Digitaal Loket Digitaal Loket op Schiedam.nl 2 2 m m m m Week 21 Woensdag 24 mei 2006 ttVtaane Emmy Miltenburg maakt zich op voor de zomer. In haar galerie EM aan de Lange Haven 106 biedt een verkoopexpositie ruimschoots de gelegenheid om de zomergarderobe op te waarderen. Er zijn blouses, rokken en T-shirts te koop van Frau Miiller, aantrekkelijk herenon- dergoed van Lukas Kwant en zonnige sjaals van Klaartje Martens en Karola Vogels. Allemaal exposeerden ze al eerder in de Schiedamse galerie, maar vanwege de tijdloze kwaliteit van hun werk zijn ze weer terug. Nieuw in EM zijn de stijlvolle mantels van Mevan Kaluarachchi, bedoeld voor de koe- lere zomerse dagen. De verkoopexpositie 'Zomerklaar' is nog te bezoeken tot en met zondag 18 juni. De openingstijden zijn van donderdag tot en met zondag tussen 13.00 en 18.00 uur; op eerste en tweede Pinksterdag gesloten. Dat kan in de maanden mei, juni, juli en augustus in de Stadswinkel van Schiedam. Wilt u een paspoort of identiteitskaart aanvragen op afspraak, dan is dat vanaf heden mogelijk. U belt naar de Stadswinkel, (010) 2465805. Daar kunt u dan voor de woensdag, donderdag en vrijdag een afspraak maken op het tijdstip dat het voor u het beste uitkomt. U hoeft niet te wachten, u wordt dan direct geholpen! Tot ziens in de Stadswinkel, in het Stadskantoor, Stadserf 1 Schiedam. Wist u trouwens dat de Stadswinkel al om 8.00 uur open is op dinsdag t/m vrijdag? Veelal zijn er dan geen wachttijden en wordt u direct geholpen!! In Pand Paulus op de Korte Haven 125 is vanaf 28 mei tot en met 2 juli Park' te zien, een fototentoonstelling van Gerard van Soest. ttytaan De foto's laten leven en werk van bewoners van een houtbewer- kersdorp in Oostenrijk uit begin jaren zestig van de vorige eeuw zien. Daarnaast worden er foto's getoond die Van Soest later en recent binnen de thema's stadspark, landschaps- park en industriepark maakte. Op negentien jarige leeftijd is Gerard van Soest met fotograferen begonnen nadat hij van zijn oudste broer zijn eerste camera had gekregen. Al snel maakte hij in 1962 de serie die nu voor het eerst in Pand Paulus te zien zal zijn. Naast de inhoudelijke en zeker ook nostalgische waarde van de getoonde foto's betreft het een Bijzondere serie omdat kleurenfotografie toen niet algemeen gebruikelijk was. De kleur van de foto's (meer dan 40 jaar oud) is van zeer goede kwaliteit omdat de dia's altijd in het donker bewaard gebleven zijn. Van Soest werkt in series die in de loop van zijn leven steeds aangevuld en herzien wor den. Zelf zegt hij hierover: "In mijn werk zoek ik altijd naar beelden die ik in overtref- fende trap aan mijn series kan toevoegen". Uitgangspunt voor deze expositie is de "Dag van het Park" die in 2005 voor het eest in Schiedam is georganiseerd door de bewonersvereniging van de Plantage. Dit jaar zal de Dag van het Park een vervolg krijgen in de "Nacht van het Park" op 23/24 juni. De opening van de tentoonstelling vindt plaats op zondag 28 mei om 16.00 uur door ing. H.D. Sneep van BSI Bomenservice. Pand Paulus Korte Haven 125 3111 BH Schiedam Tel. 06-22158622 (tijdens openingstijden) Geopend: vrijdag zondag 13.00 17.00 uur Aleidapenning voor de heer B.G.J. de Koning, directeur Beheer en Lid van de Raad van bestuur van de Frankelandgroep en voor mevrouw A.M. van der Linden, directeur Zorg en Lid van de Raad van Bestuur van de Frankelandgroep, centrum voor verzorgd wonen, verpleging en welzijn in Schiedam. Op vrijdag 12 mei is in het Zorgcentrum Frankeland, Sint Liduinastraat 10 te Schiedam aan de Frankelandgroep het gouden keurmerk in de zorg toegekend voor Frankeland en het Jacobs Gasthuis. Dit is de hoogste onderscheiding voor kwaliteit en zorg in Nederland. Tijdens deze bijeenkomst hebben de beide directieleden, de heer B.G.J, de Koning en mevrouw A.M. van der Linden, ieder uit handen van de burgemeester, de heer R. Scheeres de Aleidapenning van de stad Schiedam ontvangen. Het college van burgemeester en wethouders heeft hen beiden de hoogste onderscheiding van de stad Schiedam toegekend voor het feit dat zij ruim zestien jaar zich op buitengewone wijze inzetten de ouderenzorg in Schiedam op een hoger plan te brengen. Mede dankzij hun inzet zijn alle zorgcentra in Schiedam ondergebracht in de Frankelandgroep. Dit zijn de Harg - Spaland, Schiewaegh (v.h.Thurlede), Frankeland en het Jacobs Gasthuis. Met name voor Schiewaegh zag de toekomst er niet rooskleurig uit en werd het door ingrijpen van beide directieleden behoed van faillissement. Ook het Jacobs Gasthuis maakte moeilijke tijden door en werd gered door opname in de Frankelandgroep. De komende twee weekenden is er veel muziek in Schiedam. Jazzklanken klinken op zaterdag 27 mei in het centrum tijdens Lente Jazz. En het Pinksterweekend begint voor veel Schiedammers al op donderdagavond 1 juni met Schiedam Klassiek van't Maasboulevardfeest. Dit festival duurt tot en met 4 juni met het vertrouwde Popfestival op zaterdag en de Hollandse hits op zondag. Tijdens Lente Jazz speelt Wild Geraas sprankelende jazz van vroeger met een eigen opvat- ting, in het Weeshuis. Tenorsaxofonist Domagoy Ralasic laat het publiek in Van Diggelen swingen. Quartet Frederique speelt in t Stadhuys en Sjiek heeft het Eelco v/d Meeberg Quartet op bezoek. Ook in de Graauwe Hengst, Perrito Caliente, Moehh, 't Stappertje en De Unie zijn diverse optredens. Lente Jazz begint vanaf 17.00 uur in onder andere het Glasmuseum en het Stedelijk Museum Schiedam. In de cafes begint het programma om 21.30 uur. Vier dagen feest 't 18e Maasboulevardfeest bestaat als vanouds uit Schiedam Klassiek, het Popfestival, het Hollandse Hits Festival, een feestmarkt, straattheater en kinderactiviteiten. Donderdag 1 juni geeft het musical-kinderkoor van Muziekcentrum Opmaat de aftrap en presen- teert De Rijnmondband zijn nieuwe CD. Het hoofdoptreden begint om 20:30 uur en is totaal anders dan dat het publiek gewend is van Schiedam Klassiek. Presentatrice Marie- Christine Goergen leidt de bezoekers door de verschillende klassieke stukken heen tijdens het optreden van het RBO Sinfonia. Na de pauze brengt het RBO Sinfonia moderne pop- en rocknummers ten gehore, ter ondersteuning van een sologitarist. Vrijdagavond staan onder andere darten, de kinderdisco, DJ Kevin Brouwer en Footloose op het programma. Popfestival en Hollandse Hits Paris Dandies, Joris Lutz Amigos, Threnody en vele andere bands zullen zaterdag optre den tijdens het Popfestival. Naast de muziekoptredens is er veel straattheater en zijn er op het terrein allerlei andere activiteiten te doen. Met onder andere Enge Buren, Raaffheater en Jonas Friends wanen de bezoekers zich in een groot interactief theaterstuk. Speciaal voor de kinderen is er Kindertheater Facetten. Zondag 4 juni stralen bekende Nederlandse sterren tijdens het Hollandse Hits Festival. Met One Two Trio, Renee de Haan, Dries Roelvink en Sugar Lee Hooper wordt het gegarandeerd feest. Zondag is ook het voet- baltoernooi en is er van alles te koop op de feestmarkt. Op het veld zijn straattheateracts te zien waaronder Jonas Friends en Arthur de Zwaan. Kinderen kunnen klauteren, springen, smincken en nog veel meer. Op de markt kunnen bezoekers lekker meedeinen op de muziek van onder andere het Shantykoor Stuurloos en Uit Voile Borst. Het hele programma is te vinden op www.maasboulevardfeest.nl. In een land met zoveel water als Nederland is het belangrijk dat iedereen zich in en op het water zelfstandig kan redden. De gemeente Schiedam vindt dat zo belangrijk dat zij al vele jaren goed zwemonderwijs organiseert. Immers, Schiedam is een waterrijke stad. Maar. het kan natuurlijk nooit alleen de verantwoordelijkheid van de gemeente zijn om te zor- gen dat alle Schiedammertjes over een goede zwemvaardigheid beschikken. Het "school- zwemmen op maat" moet eigenlijk een aanvulling zijn op het bewegingsonderwijs op de basisschool. Als het goed is zouden kinderen bij de start van het schoolzwemmen al zwemvaardig moeten zijn of hiermee zijn gestart. Ouders van jonge kinderen kunnen hier een belangrijke rol spelen. 1. Ouders kunnen hun kinderen al heel snel leren wennen aan water en het zwembad. 2. Als kinderen dan voldoende "watervrij" zijn kunnen zij aangemeld worden bij een van beide zwembaden of bij een van de zwemverenigingen in Schiedam die zwem- lessen aanbieden. De gemeente wil ouders op hun eigen rol en verantwoordelijkheid wijzen door middel van een speciale voorlichtingscampagne: nooit te vroeg". De voorlichtingscampagne bestaat uit posters die door de hele stad worden opgehangen, speciale radio- en televisiecommercials op Radio Schiedam en Look TV en de kabelkrant- pagina van Look TV. De informatie is ook terug te vinden op de gemeentelijke website: www.schiedam.nl/lerenzwemmen. Adressenoverzicht: Zwembaden Zwembad Zuid, Westfrankelandsedijk 3, 010-4261682, zwembadzuid@hetnet.nl Sport en recreatiebad Groenoord, Prinses Beatrixlaan 2, 010-4719327, groenoord@sportfondsen.nl Zwemverenigingen Schiedamse Reddings Brigade (SRB), 0181-641173 De Watervrienden, 010- 4717034 Schiedamse Zwem Club (SZC), 010-4357125 Algemene informatie/Aanmelden Vangnet afdeling Educatie, Piersonstraat 31 3119 RG Schiedam Contactpersoon: A.Geilvoet, 010-2465986, e-mail: a.geilvoet@schiedamnl Je kind leren wennen aan water doe je nooit %e vroeg Eind 2005 is in het driehoeksoverleg (gemeente, politie en justitie) een inten- tieverklaring getekend, om gezamenlijk de verkeersveiligheid in de drie Waterweggemeenten, alsmede in de deelgemeente Hoek van Holland, te verbe- teren. Door ondertekening van het Handhavingsarrangement Verkeersveiligheid, beloofden alle deelnemende partijen zich in te spannen om doelgericht, op vooraf afgesproken locaties, de verkeersveiligheid te verbeteren. De doelen zijn vastgesteld door bestudering van onge- valgegevens, klachten van bewoners en eigen waarnemingen. Elke partij heeft in het arrangement haar eigen verantwoordelijkheid. De gemeente, als wegbeheerder, gaat na of door wijzigingen in de structuur van de weg een verbetering teweeg kan worden gebracht. Het uiteindelijk doel is dat de structuur van de weg het gewenste verkeersgedrag teweegbrengt. Met andere woorden, een 30 kilometer zone moet door middel van snelheidsremmers zo worden ingericht dat de gemiddelde snelheid rond de 30 kilometer per uur ligt. Of een gevaarlijke kruising die wordt omgebouwd naar een rotonde. Rol politie De politie als handhaver heeft toegezegd om structured, op vooraf in gezamenlijkheid met de wegbeheerder gekozen plaatsen, controles uit te voeren. De plaatsen zijn gekozen vanwege hun specifieke karakter. Het kan bijvoorbeeld een plaats zijn waar veelvuldig te hard wordt gereden of waar gevaarlijk verkeersgedrag wordt gesignaleerd zoals bij veel basisscholen. De verkeersdeelnemers zullen dan repressief op hun gedrag worden aan- gesproken. De afdelingen toezicht en handhaving van de Waterweggemeenten zullen in belangrijke mate een bijdrage leveren aan de vooraf gestelde doelen. Deze afdelingen zul len met name op gebied van parkeerexcessen, het parkeren van te hoge c.q. lange voertui- gen en het foutief plaatsen van fietsen hun bijdrage leveren. Het OM Het Openbaar Ministerie gaat de inspanning leveren om alle aangebrachte zaken zo snel mogelijk te vervolgen. Door de vervolging zo snel mogelijk te laten plaatsvinden na het plegen van het feit, wordt de veroorzaker gewezen op zijn of haar onwenselijk gedrag. Evaluatie Twee keer per jaar1 is er operationeel overleg tussen de partijen waarbij de inzet wordt geevalueerd. Bij dit overleg worden de doelen opnieuw vastgesteld. Bij een eerste tussen- tijdse overleg bleek dat in de respectievelijke gemeentes inmiddels een inventarisatie van knelpunten hadden plaatsgevonden. Naar aanleiding van deze knelpunten zijn er inmid dels acties ondernomen door de partijen om de situatie te verbeteren. Het uiteindelijk doel van al deze inspanningen is het verhogen van de verkeersveiligheid en het terugdrin- gen van het aantal gewonden en doden. Hierdoor kan veel menselijk leed worden voorko- Om het sluipverkeer op de polderwegen in Midden-Delfland te ontmoedigen treden op 1 juni aanstaande op vier strategische plaatsen doseerinstallaties in werking. Deze zorgen ervoor dat tijdens de spits het verkeer gedoseerd wordt doorgelaten. De installaties zijn geplaatst op de Holyweg (Vlaardingen), Harreweg (Schiedam), Kandelaarweg (Rotterdam-Overschie) en Rotterdamseweg (gemeente Midden Delfland). Het verkeer, dat de drukte op de A13 probeert te ontlopen, veroorzaakt in het poldergebied Midden-Delfland veel overlast voor de bewoners en levert vaak gevaarlijke verkeerssituaties op. Om dit sluipverkeer te ontmoedigen, laten de installaties s morgens tussen 6.30 tot 9.30 uur en s middags tussen 15.00 tot 19.00 uur het autoverkeer druppelsgewijs door. Hierdoor gaat de tijdwinst op de sluiproute verloren en zullen de doorgaande automobilisten op de A13 blijven rijden. Colofon Stadskantoor Tel.: (010) 246 55 55 Fax: (010) 473 70 21 E-mail: info@schiedam.nl Openingstijden Stadswinkel maandag 12.00 tot 16.00 uur dinsdag t/m vrijdag 08.00 tot 16.00 uur donderdag 08,00 tot 20.00 uur Gemeentelijk Informatiepunt Stadswinkel, Stadserf 11 Tel.: (010) 246 53 04 Postadres Postbus 15011 3100 EA Schiedam Buiten kantooruren voor spoedeisende veiligheidszaken Tel.: (010) 246 54 00 Gemeenteberi

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2006 | | pagina 2