maasstad maasstad Afgewezen glasmuseum van Olst ziet in scherven vallen Martijn Vroom blijkt in het debat echt niet te verslaan Reactie van Haf kamp en Reijnhout maasstad irado J* Annie Schmidt in de bieb Liduina nu uitgevoerd door zes koren westblaak 180 postbus 1685 3000 br rotterdam Schiedamse wint 12.000 euro Op recept van de dokter Wijziging dienstverlening IRADO in Schiedam Woensdag 24 mei 2006 maasstad weekbladen SCHIEDAM xq 52 SCHIEDAM - Eerst wil hij niets zeggen. Emotioneel als hij is. Maar ja, het gaat wel om zijn levenswerk. Zijn glascol- lectie, zijn museum en zijn idee. Want glas beheerst zijn leven. Als kunstenaar, als ken- ner, leraar en eigenaar van zijn enorme colleetie. Ruim 27 jaar is hij al directeur en tege- lijk manusje van alles van zijn eigen museum. Eerst in een boerderij in Diever (Drente) en tot 2004 in Hoogeveen waar zijn museum te klein werd. Schiedam haalde hem graag binnen. Nu is die liefde over met het besluit geen cent meer in het glascentrum te steken. Cees Van Olst (59) voelt zich afgewezen en gedumpt. PBPV SCHIEDAM - De voetjes kunnen zaterdag 4 juni van 20.00- 24.00 uur weer van de vloer op walsmuziek, foxtrot en andere ballroom-dansstijlen in de vrije danssalon van SWS wijkcentrum De Erker. Iedereen is van harte welkom. De entree is twee euro. Voor meer info: 426 77 67. Post Scriptum Mantelzorgcafe Paranormale avond Contactpunt 60+ De Wissel Kidsgids MILIEUKLACHTEN UIT UW REGIO LI SCHIEDAM - 20 Mei was de ver- jaardag van Annie MG Schmidt. Deze dag is inmiddels uitgeroepen tot jaarlijkse Annie MG Schmidt- dag. Ter gelegenheid hiervan wordt er woensdag 7 juni een feestelijke avond in Bibliotheek Noord georga- niseerd. De liedjes, versjes en ver- halen staan deze avond centraal. Er zijn optredens van het kinder- koor MaJaKids en een orkest van St. Radbout. Ze zingen en spelen bekende nummers uit 'Ja zuster, nee zuster' en natuurlijk kunnen die nummers meegezongen worden. De Schiedamse winnaars van de voor- leeswedstrijd, Elysha Dahlhaus en Jorrit Hortensius, lezen fragmenten voor uit boeken van Annie MG. Het optreden begint om 19.00 uur, de entree is 2,50, inclusief een con- sumptie. Kaarten kunnen gekocht worden in Bibliotheek Noord en Boekhandel Post Scriptum en op de avond zelf aan de zaal. SCHIEDAM - Op dit moment heb- ben zes koren zich aangemeld om mee te doen aan de muziekvoorstel- ling Liduina van Stichting Intorno Ensemble. Naast het Promskoor stappen het vrouwenkoor Femmes Vocales, het kerkkoor van Parochie H. Hart van Jezus, het koor onder leiding van Anette Rogers, gospel- koor New Life Singers, Stichting Rosette en kinderkoor Maja Kids in het verhaal van de heilige Liduina. In de muziekvoorstelling zijn naast de koren ook een aantal Schiedam se solisten te bewonderen. Annette Rogers in de rol van Liduina, An- nelies Prins in de rol van de engel en Michiel Poels als vader. De repetities starten half april. Ge- durende het repetitieproces kunnen de middelbare scholen zich aanmel- den voor een educatief programma, wat past binnen de lessen CKV en Nederlands. Meer informatie over de inhoud van het programma is te vinden op www.nieuwemuziek. nl. Scholen die gei'nteresseerd zijn in het educatieve programma kun nen contact opnemen met Dana Gooijer info@nieuwemuziek.nl. De muziekvoorstelling Liduina vindt plaats op 1, 3 en 4 november in de Heilige Hartkerk. www.maasstadweekbladen.nl KANTOOR: Westblaak 180 Postbus 1162 3000BD Rotterdam Telefoon 010 4004491 Fax 010 4128449 Emailadres advertentiegroep: verkoop@maasstadnl Geopend ma. t/mvr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Netwerk VSP email: bezorging@maasstad.nl Telefoon 0900 2020299 (10 euro ct. p.min.) ma. t/m vr. 09.00-17.00 uur DIRECTIE: R. M. de Koning MANAGER: H.Wirtz Telefoon 0104004290 VERKOOPLEIDER: B. van Dongen Telefoon 06 53786940 VERTEGENWOORDIGER: S. Verzendaal Telefoon 0610921026 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Totdinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Westblaak 180 Postbus 1685 3000 BR Rotterdam Telefoon 010 4004487 Fax 010 4116454 Email redactie: waterweg@maasstad.nl K. Moerman - van der Knaap Telefoon 010 4004322 E. Meijer Telefoon 010 4004401 Chef-redactie: P. E. van der Heide Telefoon 010-4004490 FOTOGRAFIE: Voor nabestellingen Telefoon 06 51562210 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: PcM Lokale Media b.v. Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij PcM Lokale Media b.v., c.q. de betreffende auteur. Door Frank Willemse Gisteren pas heeft hij de onheils- boodschap gehoord. Zijn stem breekt en tranen verschijnen in zijn ogen. Vragen, veel vragen komen op: Wat gaat er gebeuren, waarom hebben ze hem laten vallen. Hij wil niets zeggen. De volgende morgen belt hij terug. bereid om zijn mening over de zaak te geven. Alles is achter mijn rug om gegaan. k word als Kop van Jut gebruikt en onderuit geschoffeld door een rapport dat in opdracht van het ge- meentebestuur is geschreven. Nee, niet neutraal dus, maar geschreven naar de uitkomst toe die al vast- staat," zo vertelt hij. Geen goed woord heeft hij over voor 'meneer Peter Berns', een ad- viseur die ook nog eens de privati- sering van het Stedelijk Museum begeleidt. Het rapport is dan ook vernietigend met als centrale conclusie: 'de aan- pak van dit omvangrijke project is door alle betrokkenen behoorlijk onderschat'. En hup, daar gaat de Glaskunstenaar Cees van Olst: Eerst ben je de redder, dan dumpen ze je. vuile was over straat. Waarbij Cees van Olst voor alles de schuld krijgt. En dat terwijl de onderzoeker nog geen twee uur met mij heeft gespro- ken!" En het bestuur beschermt dat -tegen beter weten in - volhield dat het sponsorgeld binnen was. Dat bleek niet waar te zijn en bo- vendien kreeg hij steeds minder informatie van dat bestuur. Het rapport spreekt onverbloemd van ruzies met de initiatiefnemer. Met voorzitter Piet van de Hen- gel (oud-politiechef van Schiedam) maar een man zonder verstand van glas of van het leiden van een mu seum. Of de zakelijke man Martin de Jager (makelaar en ooit be- stuurder van voetbalclubs als SVV en Excelsior Rotterdam) die hem zakelijk zou steunen. „Niks van gekomen" zegt hij bitter. En zijn rol? Het rapport zegt dat Van Olst 'solistisch zou optreden' en dat 'zijn ego als de glasau- toriteit" het aantrekken van een zakelijk directeur in de weg stond. „Nee, weer niet juist. Want hij kwam juist met een kandidaat. maar daar wilde het bestuur dan weer niets van weten." Belangrijkste probleem bleef het geld, immers het stichtingbestuur zou sponsors moeten binnenhalen. Daar stond Cees van Olst buiten maar hij kwam wel met namen en bedrijven die wilden helpen. Ook de rol van cx-wqthouders Hafkamp en Reijnhout hekelt hij waarbij hij vooral zich ergerde aan Reijnhout die volgens hem alles beter wist. Oke, ik ben misschien eigenwijs maar wel eerlijk en recht op de man af, zegt de aangeslagen directeur Foto Roger van der Kraan in zijn tijdelijke vestiging in de Boterstraat. Het is zaterdagmorgen en er staat een groep toeristen voor de deur. The show must go on. Even ervoor stamelde hij nog 'Onbegrijpelijk Een slag in de lucht Ze schrij- ven dit om mij kapot te maken' en even later klaart zijn gezicht op. Dan is hij weer die enthousiaste leraar, kunstenaar en glasblazer die met een wervelende show het glasblazen laat zien. Het publiek is enthousiast. door Ted Konings SCHIEDAM - Schiedammer Martijn Vroom is samen met partner Nico van Buren de trot- se winnaar van het debattoer- nooi van Jong Management. Vroom en Van Buren deden mee als vertegenwoordigers van de Rotterdamse afdeling van deze tak voor mensen tot veertig jaar van werkgevers- vereniging VNO-NCW. Jong Management organiseert sinds 1997 het Ondernemers Debat Toernooi, steeds in de plaats van de vorige winnaars. Dit keer was dat Varsseveld in de Achterhoek, volgend jaar zul- len de jonge VNO-ers dus naar Rotterdam of omstreken ko men. De zestien deelnemende partijen moesten in enkele rondes stellin- gen verdedigen die zij een kwartier van tevoren kregen voorgelegd. Met daarbij de opdracht voor of tegen te pleiten, volgens de parlemen- taire regels. Eerst stapte een van de twee debaters in het strijdperk tegen een deelnemer van de tegenpartij, Martijn Vroom (links) en Nico van Buren; winnaars van het debattoernooi van Jong Management. Foto: Roger van der Kraan „Wij werden geinterviewd door Berns Museum Management. Terugkijkend hebben wij het sterke vermoeden dat de on derzoeker zijn oordeel al klaar had. Hij was meer op zoek naar argumenten om dit oordeel te onderbouwen dan in werkelijke argumenten en feiten. Hij liet zich bovendien laatdunkend uit over het toerisme naar Schie dam dat in zijn idee geen toe- komst heeft. Volgens hem met toeristentrek- kers als Rotterdam, Delft en Dordrecht als buren. Wij zien daar wel toekomst in. Zeker met het halen van het glasmuseum naar Schiedam. Als onderdeel van een toeristisch beleid wat al jaren geleden is opgezet met als resultaat het verbouwde Stede lijk Museum, de rondvaartboten etc." „Ook hecht het rapport weinig waarde aan mondelinge toezeg- gingen van aangedragen spon- soren als het De Grootfonds, 'de vlakglasindustrie', de BAM, In- stallatiebedrijf De Jong BV. Het zou jammer zijn als een goed initiatief met brede uitstraling door verkeerde, 'subjectieve' argumenten zou sneuvelen." daarna nummer twee en vervolgens werd het in een eindronde twee tegen twee 'afgemaakt'. Vroom, namens het CDA in de Schiedamse gemeenteraad, is zeer te spreken over zijn overwinning, behaald in zijn tweede debattoer nooi ooit. „Ik heb ooit de halve finales gehaald in een toernooi ge- organiseerd door het CDA en had hier niet op winst gerekend. Nico doet al jaren mee en had dit jaar onverwacht geen partner om dat die hem gezegd had een ander te zoe- ken omdat hij ook wel eens wilde winnen..." Hoogtepunt was wat Vroom betreft de halve finale. Daarin moest de tegenstander de stelling verdedigen: 'Politieke verantwoordelijkheid is echt wel zwaar', „Zij wisten niet dat we bei- den politiek actief zijn en verengden de stelling tot 'de verantwoordelijk heid is te zwaar voor de premier'. Met daarbij de opmerking dat je niet weet hoe Balkenende die taak oppakt." Vroom (tevens beleidsmedewerker op het ministerie van Financien) en Van Buren wisten wel raad met hun kennis van de Haagse politiek en maakten gehakt van de tegen- standers. De finale werd vervolgens gewon- nen op een stelling waar Vroom naar eigen zeggen helemaal niet achter staat, maar die hij wel moest verdedigen: 'Het is onverantwoord als tweeverdieners meer dan twee kinderen te hebben'. „Ik heb zelf twee kinderen, maar ik vind dat de overheid zich daar helemaal niet mee moet bemoeien." Slechte stel ling of niet, een goeie debaters maakt dat blijkbaar niet uit. Vroom en Van Buren wonnen er be- halve een beker, ook een slipcursus mee. Klein probleem, aldus Vroom. „Ik heb geen rijbewijs..." SCHIEDAM - Tijdens het pro gramma Postcode Loterij Mil- joenenjacht heeft een inwoon- ster uit Schiedam een geldprijs van 12.000 euro gewonnen. Ze won dit bedrag omdat ze tijdens het Gouden Koffer Finalespel het juiste bedrag raadde dat in haar koffer zat. De uitzending van Postcode Loterij Miljoenen- jacht was zondag 21 mei te zien bij de Talpa. Bij Postcode Loterij Miljoenen- jacht staan de vijfhonderd kan- didaten in het publiek centraal. Alle kandidaten zijn deelnemer van de Nationale Postcode Lo terij en hebben allemaal de mo- gelijkheid om op elk moment aan het spel deel te nemen. Het bloedstollende programma be gint met een aantal voorrondes, waarin alle kandidaten kennis- vragen moeten beantwoorden. Uiteindelijk blijven er twee kandidaten over, waaruit een finalist naar voren komt. Deze finalist gaat samen met Linda de Mol spelen voor 5 miljoen euro in het grote Gouden Koffer spel. De overige 25 kandidaten ma ken ieder kans op prijzen tussen de 2.000 en de 26.000 euro. SCHIEDAM - Iedere eerste za terdag van de maand zendt ZOS- radio het programma 'Dokters- recept' uit. Doktersrecept is een programma met dokter van de Griendt die huisarts in Schie dam is. Zij behandelt in dit pro gramma verschillende medische zaken, geeft tips en gaat in op vragen van luisteraars. In de uitzending van zaterdag 3 juni zal veel aandacht besteed worden aan vakantie en wat je meeneemt op reis. Doktersrecept is te beluisteren van 13.00 tot 15.00 uur via 91.5 mhz in Schiedam (alleen via de kabel te ontvangen). Wie vragen aan de dokter heeft kan bellen met 426 00 00 of mailen naar doktersrecept@john-weimar.nl. SCHIEDAM - Boekhandel Post Scriptum bestaat donderdag 1 juni vijf jaar. Vandaar dat de winkel die avond tot laat open is. Klanten zijn welkom tijdens deze feestavond. Ter gelegenheid van het boek 'Kof- fiedik kijken' leest Professor Drabb vanaf 19.00 uur de hand van elke Post Scriptum-klant. Hij vertelt al les over familie, huis, seksleven en steekt daar ook de draak mee. En de schrijver zal zijn boek signeren. f Reisverhalenschrijfster Carolijn Visser zal om 20.15 uur een korte lezing geven over haar nieuwe boek 'Miss Concordia'. Ook is er een kleine foto-expositie random een boek dat medio September gaat ver schijnen: Seizoenen van Kethel. SCHIEDAM - Het Mantelzorgcafe Schiedam is dinsdag 30 mei weer open voor alle Schiedamse mantel- zorgers die zin hebben in een kopje koffie of thee en een praatje. Men- sen die langdurig zorgen voor een chronisch zieke of gehandicapte in de familie- of kennissenkring, zijn tussen 10.00 en 12.30 uur welkom aan het Broersveld 123.Marleen Stamperius, kleurenanaliste, zal aanwezig zijn om kleuradvies te geven bij kledingkeuze. Voor meer info: 06 - 516 94 096 of e-mail: mantelzorg.schiedam@zonnet.nl. SCHIEDAM - In wijkcentrum Dreesplein wordt dinsdagavond 13 juni een Paranormale avond gehou- den. Marianne van Peelen zal aan de hand van meegebrachte voor- werpen voorspellingen doen. De kosten zijn drie euro en opgeven kan aan de balie van Wijkcenrum Dreesplein of telefonisch via 473 86 71. SCHIEDAM - Er zijn een aantal plaatsen vrijgekomen voor 60-plus- sers die graag een poosje in elkaars gezelschap willen zijn op neutraal gebied. De groep komt bij elkaar op dinsdagmiddag van 13.30 tot 15.30 uur in Wijkcentrum Dreesplein en op donderdagochtend van 9.30 tot 11.30 uur in de ruimte van Wonen en Leven aan de Nieuwe Damlaan. Voor beide groepen zijn de kosten vijf euro per maand. Opgeven kan via Wijkcentrum Dreesplein. SCHIEDAM - De Wissel is het in- loophuis van de kerken in Schiedam en te vinden aan het Broersveld 123. De Wissel is open op dinsdag-, don derdag- en vrijdagmiddag van 14.00 tot 16.00 uur. Het bestuur zou die tijden heel graag uitbreiden, maar dan moeten er meer vrijwilligers bijkomen. Nieuws over De Wissel is te lezen op de website: www.dewis- sel-schiedam.nl. SCHIEDAM - De Schiedamse jeugd kan deze zomer op avontuur in Schiedam dankzij de KidsPle- zierGids, een initiatief van de ge- meente. In de KidsPlezierGids, speciaal voor Schiedamse kinderen van 4 tot en met 12 jaar, staan activiteiten die kinderen tijdens de zomervakantie (van 10 juli tot en met 20 augustus) kunnen onderne- men. De gids zal worden verspreid onder alle Schiedamse basisschool- leerlingen. t t I N I 6 I N G f, |SV °i e "5 TV [RLt*1 Vanwege HEMELVAART DONDERDAG 25 MEI is de diensverlening van IRADO als volgt gewijzigd: Huisvuilzakken In plaats van donderdag 25 mei wordt uw vuilniszak maandag 29 mei opgehaald. Wegens het wijzigen van de ophaalroute verzoeken wij u uw huisvuilzak om 07.30 uur buiten te zetten. Afvalbrengstation Op donderdag 25 mei is het afvalbrengstation aan de Van Heekstraat gesloten. Minicontainers In plaats van donderdag 25 mei wordt uw minicontainer op vrijdag 26 mei geleegd. Wij verzoeken u de minicontainer om 07.30 uur gereed te zetten. IRADO Telefoon (010) 262 1000 E-mail: info@irado.nl Onderdeel van de 0N5 Groep ^Vieudienst Rijnm0n, De DCMR Milieudienst Rijnmond behandelt klachten over stank, stof, lawaai en andere overlast van bedrijven in het Rijnmondgebied. Hieronder leest u een toelichting op een deel van de 270 klachten die in de week van 15 tot 22 mei zijn binnengekomen. Klagen heeft zin! Vorige week was een relatief rustige klachtenweek bij de meldkamer van de DCMR. Er kwamen bijna honderd klachten minder binnen dan het gemiddeld aantal klachten per week tot nu toe in 2006. Er waren ook geen uitzonderlijke voorvallen. De DCMR hoort nog wel eens dat het geen zin heeft om te klagen over bijvoorbeeld stankoverlast. Het tegendeef is waar, want hoe meer informatie de DCMR heeft, hoe beter de uitrukdienst van de meldkamer erachter kan komen wat de oorzaak van de overlast is. Wanneer u de meldkamer belt, dan zal de medewerker u vragen om uw klacht zo precies mogelijk te omschrijven. Wat ruikt u, wat ziet u of wat hoort u. Om de plaats van de overlast precies te bepalenvraagt hij naar u w postcode en huisnummer. De plaats van de klacht(en) wordt gereglstreerd in een computerprogramma, waarna deze in een beeldscherm op de kaart van het Rijnmondgebied verschijnt. Aan de hand van windrichting en windsnelheid wordt bepaald welke bronnen de klachten mogefijk veroorzaken. Met de verzamelde gegevens gaat de uitrukdienst op onderzoek uit. Als de oor zaak van de klachten is gevonden, worden samen met betrokken bedrijven maatregelen getroffen om meer klachten te voorkomen. Als de oorzaak niet gevonden is, krijgen de bedrijven in het gebied waarde bron van over- last ligt, een fax met de vraag om een nader onderzoek in te stellen op hun bedrijfsterreinen en de resultaten van dit onderzoek naar de meldkamer terug te koppelen. Gegevens van klagers worden nooit doorgegeven aan bedrijven. Wel worden het aantal en de ernst van de klachten aan de betrokken bedrijven doorgegeven. De milieuklachtentelefoon: (010) 47 33 333 (24 uur per dag). Of uw klacht via internet: www.dcmr.nl/milieuklacht.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2006 | | pagina 4