maasstad wmk m GGD heeft er weer een keurmerk bij Maasboulevardfeest: het leukste feest van Schiedam Havo't Groen is klaar voor Tweetalig Onderwijs J Kinderboerderijtje de Gorzen viert feest beesten boel 'Brons' Zomerterras Y Brons voor Slagerij Wapenaar Theater Femus goes Arabian Infomiddag voor de 55-plusser Open Dag bij Huisman-ltrec Filmhuis Graauwe Hengst Tiende keer 'Muziek Handicaps' De Rembrandt van Rijnmond Lentejazz Bejaard echt- paar beroofd Drie pubers vernielen auto Workshop Bob Ross in De Erker Woensdag 24 mei 2006 VLAARDINGEN - Culinaire Slagerij Wapenaar is derde geworden in de landelijke competitie 'Slagerij van het Jaar'. De deelnemende slagerijen zijn beoordeeld op een groot aantal onderdelen, zoals presentatie, assortiment, hygiene en beheer, personeelsbeleid, service, reclame, promotie en onder- nemerschap. Ook heeft er een consumentenonderzoek plaatsgevonden en een bacteriologisch onderzoek van een aantal producten. De acht genomi- neerden voor de titel kwamen via een voorronde in de finale terecht. A1 wekenlang gonsde het in de slagersbranche van speculates over de uitslag. Via de internetsite van het vakblad Slagerswereld konden slagers voorspellen wie de winnaar zou worden. Uiteindelijk is Keurslagerij Harm- sen uit Diepenveen eerste geworden en ging Keurslagerij Van der Meer uit Roelofarendsveen met het zilver naar huis. Culinaire Slagerij Wapenaar werd dus trots derde. SCHIEDAM - Theater Femus brengt weer een musical op de planken en wel op 9, 10 en 11 juni in De Blauwe Brug. Na het succes van 'Peter Pan' vorig jaar komt het theater van Stichting Welzijn Schiedam dit jaar met de musical 'Aladdin'. De groep acteurs bestaat uit negentien kinderen en twee volwassen.Theater Femus gaat naar de Arabische wereld van Agrabah. In Agrabah woont Aladdin, een arme straatjongen samen met zijn vriendin- netje Abu. Agrabah is de stad waar de Sultan zijn paleis heeft staan en zijn dochter. Jasmine, heeft genoeg van het leven in het paleis. Als ze er een keer stiekem tussenuit knijpt ontmoet ze Aladdin. Na deze korte ont- moeting is Aladdin verliefd op de prachtige prinses. Helaas mag Jasmine alleen trouwen met een prins. Als Aladdin vervolgens in het bezit komt van de wonderlamp, mag hij drie wensen doen. Maar de gemene Jafar en zijn maatje Lago proberen hier een stokje voor te steken. De voorstelling begint op 9 en 10 juni om 20.00 uur, op 11 juni om 19.00 uur. Kaarten kosten vijf euro en zijn te reserveren via olga.hartman@ welzijnschiedam.nl VLAARDINGEN - L'Entree is het seniorentrefpunt, waar 55+ers uit de Waterweg bijeenkomen in het kader van voorlichting preventie. Naast het krijgen van nuttige informatie, is gezelligheid ook heel belangrijk. Op de maandelijkse informatieve bijeenkomsten in Maassluis, Schiedam en Vlaardingen komen verschillende onderwerpen aan bod. Vrijdag 26 mei is er in L'Entree in Zorgcentrum Soenda in Vlaardingen een informatiebijeenkomst over 'Zorg- en dienstverlening van Argos Zorg- groep'. Tijdens deze bijeenkomst kunnen geinteresseerden kennismaken met de locaties en voorzieningen van Argos Zorggroep in Maassluis, Schiedam en Vlaardingen. Het Maatschappelijk Werk zal iets vertellen over de verschillende woon- en zorgvormen. In goed overleg met zorgbehoevenden en hun familie kan de Zorggroep ervoor zorgen dat mensen zo lang mogelijk gezond blijven, in een warme en veilige omgeving.De middag duurt van 13.30 tot 16.00 uur. L'Entree is bedoeld iedere senior die meer wil weten over het thema. De toegang is gratis en vooraf aanmeldert is niet nodig. SCHIEDAM - Iedereen is zaterdag 10 juni welkom bij 's werelds groot- ste bouwer van hijs/transportinstallaties, boortorens en pijplegsystemen; Huisman-ltrec. Zaterdag 10 juni houdt dit bedrijf een Open Dag op het complex aan de Admiraal Trompstraat 2 (Haven 561) in Schiedam. Men verwacht die dag meer dan 3000 bezoekers.Bezoekers mogen rondkijken in de fabriek waar onderdelen voor Huisman's eerste 3000-tons mastkraan klaar liggen die nog dit jaar op de Sapura3000 wordt geplaatst. Daarnaast zijn er lasdemonstraties, rondleidingen, modelboot-demonstraties, een 'rondvlucht' in een havenkraan, een rondvaart met een marineschip, een videopresentatie en voor de kinderen een luchtkussen en disco. De Open Dag duurt van 10.00 tot 17.00 uur. Ook is er de Huisman-ltrec Banenbeurs voor technici. Medewerkers van de afdeling P&O en engineers van het bedrijf aanwezig om uitleg te geven en vragen van belangstellenden te beantwoorden. SCHIEDAM - In het Filmhuis draait donderdag 25 mei Matchpoint (Woody Allen), vrijdag 26 en zaterdag 27 mei Walk the Line (James Man gold). De jonge tennisprof Chris ruikt in Matchpoint ineens zijn kans om hogerop te komen als hij op een tennisclub in Londen het rijkeluiszoontje Tom tegenkomt. Hij raakt in de rol van tennisleraar bevriend met Tom en al heel snel ook met diens zuster Chloe. Maar er zit natuurlijk ook een spaak in het wiel: in de vorm van Nola, een Amerikaanse aanstormende actrice, met wie Chris een gepassioneerde relatie begint. De vraag is hoe ver hij gaat om zijn nieuwe positie in een bevoorrechte familie veilig te stellen. Heel ver dus. Beste film van Woody Allen sinds jaren met nu eens niet het vertrouwde Manhattan, maar Londen als decor. Walk the Line concentreert zich op de jonge jaren van Johnny Cash. We zien hoe zijn broer bij een afschuwelijk ongeluk om het leven komt. Zijn vader geeft hem de schuld, wat hem een levenslang trauma zal bezorgen. Alleen muziek maakt zijn leven nog enigszins dragelijk. Na een paar jaar ploeteren in de marge krijgt hij in 1954 een platencontract in Memphis. Zoals elke beginnende artiest moet Cash samen met onder meer Elvis, Jerry Lee Lewis en Roy Orbison weken achter elkaar toeren. Dit keiharde bestaan plus een slecht huwelijk eisen al snel zijn tol. Alleen zijn liefde voor countryzangeres June Carter kan hem misschien redden van de ondergang. Het Filmhuis is te vinden in de Nieuwstraat 12, de voorstellingen beginnen om 21.00 uur. Losse kaarten kosten zeven euro, donateurs betalen 5,50, houders van een pas 4,50. Reserveren via de VVV Schiedam, tel. 0900 - 1.192.192. SCHIEDAM - In podiumcafe De Graauwe Hengst aan de Lange Haven is dinsdag traditiegetrouw een Jamsessie van 21.00 tot 24.00 uur. Donderdag 25 mei treedt vanaf 22.00 uur The Brew op, a tribute to Led Zeppelin, The Who en Jimi Hendrix. Zaterdag 27 mei is het 'Livin' Blues Xperience en zondag is er natuurlijk weer een Jamsessie van 19.00 tot 23.00 uur. De live optredens zijn de laatste van dit seizoen met uitzondering van 10 juni en 8 en 15 juli. Dan zijn er namelijk voorrondes voor het popterras van de Vlaardingse popprijs in het hof. SCHIEDAM - Stichting Rolantino's organiseert zaterdag 17 juni voor de tiende keer het Festival 'Muziek Handicaps; wij gaan ervoor'. Een mu- ziekfestival voor en door de muzikanten met een beperking van de Rolanti no's. Omdat er een lustrum gevierd wordt, is er een speciaal programma sa- mengesteld.Om 11.00 uur wordt er met diverse groepen en artiesten gestart in de foyer van het Fortis theater. Vanaf 14.00 uur wordt het programma vervolgd vanaf een podiumtrailer die op het Stadserf. staat. Hier treden onder andere De Amazing Stroopwafels, Het ludieke orkest Schoppenaas 5 Joker, The Redneckdancers, Johan de Gelder en drumband Eckertdal op. Het ochtend- en middagprogramma wordt gepresenteerd door Jan van Brabant. Het avondprogramma wordt gepresenteerd door Marnix Kappers en vindt plaats in de grote zaal van het Fortis theater. Aanvang is 19.00 uur. Natuurlijk zijn er optredens van de Rolantino's, die een special geven, maar ook van Ad van Opstal, Arie Ribbens, Donna Lynton en Arne Janssen. Kaarten voor dit festijn kosten 12,50 aan de kassa van het Fortis theater a/d Schie. VLAARDINGEN - Met het oog op het vermeende geboortejaar van Rem brandt van Rijn (1606) is het jaar 2006 uitgeroepen tot Rembrandtjaar. In dit jaar zijn er talloze activiteiten. In dat kader besteedt Radio Rijnmond op Hemelvaartsdag (25 mei, 17.00 tot 18.00 uur) aandacht aan de relatie van Rembrandt met Rotterdam en Vlaardingen, onder de titel 'De Rembrandt van Rijnmond'. Wat die relatie met Vlaardingen betreft, gaat het natuurlijk om de opvallende 'man in het geel' op 'De Nachtwacht', Wilhem van Ruytenburch (1600-1652) die ambachtsheer van Vlaardingen en Vlaardin- ger-Ambacht was. In de herfst van 2004 kon door Vlaardingse archeologen de buitenplaats van de ambachtsheren aan de Hoflaan worden blootgelegd. In de uitzen- ding vertelt archeologe Carolien van-Loon over deze opgraving, terwijl stadsarchivaris Harm Jan Luth uitlegt wat een ambachtsheer hier zoal deed en hoe de Amsterdammer Van Ruytenburch in Vlaardingen terechtkwam. xq 53 VLAARDINGEN - Vanaf het nieuwe schooljaar kunnen ook leerlingen van de brugklas Havo op't Groen voor Twee- talig Onderwijs kiezen. Vanaf 2004 konden alleen leerlingen van het VWO deze vorm van onderwijs krijgen. Volgens een enthousiaste projectleider - Drs. M. G. Schouten - is er al veel belangstelling voor het nieuwe onderwijsaanbod, waarbij een deel van de vakken in de En- gelse taal wordt gegeven. „We krijgen in toenemende mate te maken met buitenlandse stages, ook bij hbo-opleidingen. Wat dat be treft vervagen de grenzen in Europa steeds meer. Je zou kunnen zeggen dat het buitenland 'binnenland' is geworden. Wanneer je Tweetalig Onderwijs hebt gehad, heb je dui- delijk een streepje voor. Je ziet ook dat het Engels steeds meer een taal wordt die los komt te staan van de Engelse traditie. Het wordt steeds belangrijker. Het bedrijfsleven, de culturele wereld en de academische wereld gaan uit van een goede be- heersing van het Engels. Een voor- beeld is de Business-school in Rot terdam. Veel studenten volgen delen van hun studie in het buitenland. Ook in Nederland hanteren veel internationale bedrijven Engels als voertaal. En we zijn natuurlijk niet het eerste land binnen Europa dat aan Tweetalig Onderwijs doet. Zo heeft Zweden al een lange traditie op dit terrein. Dat verklaart ook het gemak waarmee de Zweden zich bewegen op het gebied van de inter nationale politiek." Om goed Tweetalig Onderwijs te kunnen geven is het belangrijk dat niet alleen het lesrooster verandert, SCHIEDAM - Ondanks dat de alweer achttiende editie van het Maasboulevardfeest voor de de deur staat, is er volgens de or- ganisatie geen enkele sleur in de programmering te bespeu- ren. De editie 2006 is er een om je vingers bij af te likken, waarschuwen ze. Met natuur lijk weer Schiedam Klassiek dat de aftrap verricht, feest en muziek op vrijdag en zaterdag en de Hollandse Hits op de zondag. Speciaal voor lezers van Maasstad Weekbladen stelt de organisatie vijf VlP-arran- gementen beschikbaar voor het feest dat dit jaar van 1 tot en met 4 juni de stad op zijn kop zet. Schiedam Klassiek heeft een vol- maakt programma met Musicalkoor Op Maat, De Rijnmondband en RBO Sinfonia en vindt donderdag 1 juni vanaf 18.00 uur plaats in een grote tent. Dat de begrippen 'klas- sieke muziek' en 'spektakel' wel degelijk samen kunnen gaan, kan iedereen zelf komen bekijken op de eerste dag van het altijd gezellige Maasboulevardfeest in Schiedam. Altijd feest in Schiedam-Zuid met Het Maasboulevardfeest. Dit jaar alweer de 18e editie, maar van sleur is geen sprake. Foto: John van Oudenaarde Schiedam Klassiek kent dit jaar vele verrassingen. Naast het feit dat de hoofdact RBO Sinfonia ook modernere stukken ten gehore zal brengen, is er nu ook sprake van een heus voorprogramma. Er wordt begonnen met het Musicalkoor van muziekcentrum Opmaat. Het twee- de gedeelte van het voorprogramma is bekend bij vele Schiedammers (en ver daarbuiten): de Rijnmond band. Het hoofdoptreden begint om 20.30 uur. RBO Sinfonia speelde ook al in de voorgaande edities van Schie- I t** SCHIEDAM - Kinderboerderijtje De Gorzen aan de Jachthavenlaan vierde afgelopen zondag haar tiende verjaardag. En dat ging niet on- opgemerkt voorbij. Vooral aan de kinderen was gedacht met activi teiten waaraan kinderen tegen een Foto: Roger van der Kraan symbolische vergoeding mee kon den doen. Zo konden ze woden ge- schminkt, was er een springkussen en kon koe Ranja worden gemol- ken. Verder worden er op en rond de kinderboerderij verschillende shows en demonstraties gegeven. dam Klassiek, en de organisatie is erg blij dat ze dit jaar weer van de partij zijn. De vrijdag is uitgebreid met een super disco en in de andere tent een darttoernooi (een van de grootste van de Rijnmond) en in de andere tent Edge of Sanity en Footloose. Wie de afleveringen van 'Op zijn Hollands', de reality soap over Kim Holland en haar kersverse echtge- noot Ruud Slakhorst heeft gezien, heeft kennis kunnen maken met de Haagse rockband Edge of Sanity. Ruud is de zanger van de band. Helaas besloot Talpa de serie al na twee afleveringen van de buis te halen. Maar Edge of Sanity komt terug! De band brengt in april dan ook de eerste cd uit. Tijd voor de grote doorbraak! En wij gaan het zien op't Maasboulevardfeest. Het Popfestival begint al om 12.00 uur en duurt 12 uur lang. Vele regionale bands zullen de tent uit zijn voegen laten hasten met als afsluiter The Paris Dandies. In de andere tent zijn vele demonstraties te zien en twee keer De Enge Buren. Op het veld is de traditionele feestmarkt en een zeer uitgebreid straattheaterfestival. De kinderen maken in het kinder- dorp natuurlijk weer de dienst uit met onder ander Kindertheater Fac- cetten en Clown Ricky. Zaterdag begint al vroeg in de mor- gen de traditionele feestmarkt met ruim honderd kramen met de meest diverse handelswaar die je maar kunt bedenken. Daarnaast zijn er tal van organisaties die je willen laten weten waarom zij zo belangrijk zijn. 't Maasboulevardfeest heeft weer eens een supdrspektakelstuk naar Schiedam weten te halen. Speciaal uit Engeland kun je meedoen met Roboggedon. Op het veld zijn de meest geweldige straattheateracts te zien waaronder Jonas Friends en Mario The Queen of The Cir cus speciaal overgevlogen vanuit Canada. Voor de kinderen is er het inmiddels wereldberoemde kinder- dorp waar je kunt smincken, sprin- gen op "de vele luchtkussens en niet te vergeten clown Ricki. Zondag staat in het teken van de Hollandse Hits met Sugar Lee Hoo per, Dries Roelvink, Arie Ribbens en vele anderen. De Hollandse ster- ren stralen overal. Wie kent ook niet het One Two Trio en Renee de Haan. Deze artiesten zijn een garantie voor een dagje feest en meezingen is verplicht met Vuile huichelaar, Tante Toos, Maria Mag- dalena en Oh wat ben je mooi. Zoals gezegd heeft de organisatie speciaal voor de lezers van Maas stad Weekbladen vijf VlP-arran- gementen klaarliggen. Een Vip-ar- rangement bestaat uit het volgende; een dag naar keuze op het Maas boulevardfeest voor en achter de schermen met mogelijkheden voor een foto en handtekening met en van de artiesten. Eten en drinken met de organisatie, een origineel Maasboulevardfeest T-shirt en een parkeerkaart. Wie in aanmerking wil komen voor een arrangement kan mailen naar de redactie van Maasstad (waterweg@ maasstad.nl) en zeggen waarom juist hij/zij dat speciale arrange ment zou moeten krijgen. Uit de inzendingen worden vijf winnaars getrokken, die van de redactie be- richt krijgen en hun prijs op de dag van keuze af kunnen halen bij de Centrale Post op het feest. SCHIEDAM - Lentejazz gaat door, zij het in een afgeslankte vorm. In negen horecazaken zijn zaterdag 27 mei alle mogelijke jazzy klanken gratis te horen. Jazz in alle soorten en maten; zoals zangeres Frederique Schoonis in 't Stadhuis, latin-jazz van El Trio in restaurant Perrito Caliente of jaren 30- en 40-jazz door Bubbles Toorop in cafe De Unie. Maar ook keiharde bob in cafe van Diggelen door het Domagoy Ralasic kwartet. Maar ook meer traditionele jazz door het kwartet van Eelco van de Meerberg in cafe Sjiek. Phil and the Blue Notes treden op in het Gedistilleerd Museum en bij cafe't Weeshuis op de Hoogstraat treedt Wild Geraas op. Eetcafe Moehhh op de Koemarkt heeft een surprise- act gecontracteerd? En in poppo- dium De Graauwe Hengst zal de beroemde Haagse bluesband Li ving Blues een optreden verzorgen met Schiedammer Kees van Krug- ten op drums en John Lagrand op mondharmonica. Lentejazz begint om 21.00 uur en gaat door tot in de late uurtjes van de zondagmorgen. WATERWEG - GGD Nieuwe Wa terweg Noord heeft als een van de eerste GGD'en in Nederland het HKZ kwaliteitscertificaat voor jeugdgezondheidszorg behaald. Het HKZ-certificaat is een nationaal erkend kwaliteitskeurmerk voor de gezondheidszorg. Alle kinderen yan 4 tot en met 19 jaar en hun ouders zijn bekend met de schoolarts en verpleegkundige. SCHIEDAM - Een bejaard echt- paar, 78 en 76 jaar oud en afkomstig uit Schiedam, is afgelopen zaterdag rond 18.00 uur in een lift aan het Van Beethovenplein beroofd van een tas. De twee stapten in de lift toen een onbekende man ook instapte. Toen het echtpaar uit wilde stappen ver- sperde de man de uitgang en trok de tas uit handen van de bejaarde da me. De 78-jarige man zette hierop de achtervolging in en er ontstond een worsteling met de berover. De man werd hierbij door de berover met een mes gestoken en raakte gewond aan zijn arm. De berover ging er vliegensvlug vandoor, de bejaarde man werd door ambulan- cepersoneel overgebracht naar het Vlietlandziekenhuis. De recherche heeft de zaak in onderzoek. SCHIEDAM - Drie jongens, van 16 en 17 jaar, zijn in de nacht van zon dag op maandag aangehouden voor het vernielen van een auto die ge- parkeerd stond aan de Lorentzlaan. Twee van de drie werden al direct op de Lorentzlaan aangehouden, de derde iets later, bij station Schiedam Centrum. Het trio had een wiel van de auto losgeschroefd en op de auto geschreven. Ze werden meegeno- men naar het bureau en hun ouders zijn in kennis gesteld. Zij komen regelmatig bij de GGD voor een preventief gezondheids- onderzoek en inentingen. De GGD werkt in de jeugdgezondheidszorg nauw samen met onder andere de Ouder- en Kindzorg, bureau Jeugd- zorg, de leerplichtambtenaar, kin- derartsen, huisartsen en Riagg. Gezamenlijk houden ze de gezond- heid en de ontwikkelingen van alle kinderen in de regio in de gaten. Ook in gezinnen die moeilijk be- reikbaar zijn, maar waar wel hulp nodig is. Vaak spelen daar diverse problemen, waardoor kinderen in hun ontwikkeling worden bedreigd. Als er vermoedens zijn dat er iets niet pluis is met een kind, zoekt de GGD gezinnen thuis op en regelt dat er hulp wordt verleend. GGD Nieuwe Waterweg Noord heeft niet alleen de HKZ-toets doorstaan. Ook ouders en kinderen geven in de klanttevredenheidson- derzoeken die de GGD regelmatig houdt, aan dat zij tevreden tot zeer tevreden zijn over de uitvoering van de jeugdgezondheidszorg. GGD Nieuwe Waterweg Noord had al kwaliteitscertificaten voor Reizi- gersadvisering en de inspecties van kinderdagverblijven en scholen. SCHIEDAM - In wijkcentrum De Erker wordt zondag 28 mei van 13.00 tot 17.00 uur een workshop schilderen in de nat in nat techniek van Bob Ross gegeven. In vier uur wordt onder begeleiding een schit- terend lentelandschapje van 30x40 centimeter in olieverf gemaakt, dat na afloop meteen mee naar huis genomen kan worden. De prijs is 22,50 euro inclusief de materialen. Aanmelden voor deze workshop bij Studio Fata Morgana, tel. 435 36 60 of kijk op www.studio-fatamor- gana.nl, e-mail: info@studio-fata- morgana.nl. Bart is een heel vriendelijke ex- kater met een mooi rood-wit vel- letje die nu al voor de derde keer in het asiel zit. Twee keer buiten zijn schuld maar nu heeft hij het een beetje zelf verbruid. Hij begon namelijk in huis te plassen en dat werd natuurlijk niet op prijs gesteld. Nu was het wel zo dat Bart graag naar buiten wil en dat kon niet bij zijn laatste baasje, het zou dus zijn manier van protesteren kunnen zijn. Bart staat op blaasgruisbrokjes en moet die ook blijven gebruiken. Wie heeft en lekker grote tuin waar deze lieverd in rond kan struinen en geeft hem nog een kans? Meer informatie Over Bart en de andere dieren in het asiel is ver- krijgbaar bij Dierentehuis Nieuwe Waterweg, Van Linden van den Heuvelweg 2c. Het dierentehuis is geopend van maandag tot en met zaterdag van 12.30 tot 16.00 uur, tel. 010 - 434 53 35. VLAARDINGEN - Het Zomer terras is derde geworden bij de uitreiking van de prijs 'Het leukste stadsevenement van Nederland'. De jury van de Nationale Evenemen- tenprijzen complimenteerde de or ganisatie met haar afwisselende, zeer goed op elkaar afgestemde programma en de professionele wijze waarop zij het Zomerterras al jaren organiseert. Stichting Zomer terras beschouwt deze prijs als een grote stimulans en een uitdaging om in 2007 tweede, of misschien zelfs eerste te worden. Ondertussen beginnen de eerste namen voor het Zomerterras bin nen te druppelen. Zo zal Izaline Calister haar opwachting maken op het Zomerterras 2006. Calister is een betoverende zangeres die op meesterlijke wijze de traditionele muziek van haar geboorteland Cu rasao vermengt met hedendaagse jazzmuziek. Ze zingt in het Papia- mento en weet publiek uit de hele wereld aan haar te binden. Haar de- buutalbum uit 2000 sloeg in als een bom en sindsdien is ze niet meer weg te denken uit de internationale muziekwereld. In Nederland ver- overde ze twee Edison-nominaties en op Curasao scoorde ze menig nummer 1 hit. De tweede band die naar het Zo merterras komt is Free Hole Negro. Dit onstuimige Cubaanse collectief, dat onlangs nog te zien was in de film Habana Blues, ontstond in de Cubaanse underground, ver ver- wijderd van de son-orkestjes die het beeld van het Cubaanse mu- ziekleven zo bepalen. Free Hole Negro ontleent haar naam enerzijds aan de zwarte gaten in het heelal en anderzijds aan de frijoles, de zwarte bonen die in de Cubaanse keuken zo geliefd zijn. De band is voortdurend op zoek naar de ultieme combinatie van funk, jazz, drum 'n' bass, reggae, mambo en son en verbindt deze met de ritmes van de Afro-Cubaanse rumba. Free Hole Negro staat garant voor een uitbundig, explosief, energiek en zeer dansbaar feestje! Meer informatie volgt, via www. zomerterras.nl. door Henk van Gameren Havo-leerlingen van't Groen kunne maar ook de school. „De vakdocen- ten zijn zelf terug naar de school- banken gegaan en geven niet alleen hun lessen in de Engelse taal, maar hebben ook gekeken naar de manier waarop de Engelstalige landen hun vakken aanbieden. Bovendien lo- geerden de docenten twee weken in een Engels gastgezin, waar ze wer den ondergedompeld in de Engelse taal en cultuur. We hebben ons dus goed voorbereid." Voorlopig zal het Tweetalig Onder wijs gegeven worden in de onder- bouwvakken: Geschiedenis, Aard- rijkskunde, Biologie, Wiskunde, Economie, Scheikunde, Beeldende Vorming en Drama. „Voor het vak Drama, dat ook in de Engelse taal gegeven gaat worden, hebben we vanaf komend jaar kiezen voor twee op de wervingsadvertentie al zo'n twaalf readies van docenten ont- vangen. Het zijn dan vaak docenten die het Engels als moedertaal heb ben. Bijvoorbeeld Engelsen die in Nederland wonen omdat ze met een Nederlander getrouwd zijn. We heb ben ook contacten me scholen die al wat langer ervaring hebben met Tweetalig Onderwijs, bijvoorbeeld met een school in Hellevoetsluis en een scholengemeenschap uit Rid- derkerk." Volgens Schouten hebben er zich al zo'n vijftig leerlingen aangemeld voor de nieuwe onderwijsvorm. Het enthousiasme van de leerlingen voor het Tweetalig Onderwijs vindt hij niet zo gek. „In hun dagelijks le ven merken leerlingen dat het steeds lig onderwijs. foto: Roger van der Kraan meer het Engels is dat de klok slaat. Neem nu het Internet, om een beetje te kunnen surfen, moet je wel En gels kunnen lezen. En wie vindt het straks eigenlijk niet leuk om naar het buitenland te kunnen voor een stage, daar droom je toch immers van?" Ook voor de kosten hoeven leerlin gen het niet te laten, want het vol gen van Tweetalig Onderwijs brengt geen extra kosten met zich mee. Toch is volgens Schouten deze on derwijsvorm nog maar het begin van nog veel ingrijpender verande- ringen. „Het zou best kunnen dat het in de toekomst heel normaal is dat een deel van de lessen in het Chinees wordt gegeven."

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2006 | | pagina 5