KNVB-baas Van der Kroon lovend over HBSS G-toernooi Foto's Sportjaar 2005 in stadhuis maasstad maasstad sportflitsen Excelsior'20 verder in de nacompetitie Spirit in het zonnetje Voorspel de top drie van het WK Weer krijgt geen vat op jaarlijks voetbalfeest westblaak 180 postbus 1685 3000 br rotterdam Geen promotie Hermes DVS Harga blijft zonder puntverlies Afscheid Jan Brockling Schipper wint in Pleinzicht ODI verliest laatste duel *1* VOETBAL - Hermes DVS is vorige week donderdag uitgeschakeld in de nacompetitie. Daarmee is de kans op promotie naar de derde klasse voor de ploeg van trainer Paul de Roos verkeken. De twee nacompetitiewedstrijden tegen Stolwijk eindigden opgeteld in 3-3 waardoor strafschoppen uitsluit- sel moesten geven over het doorgaan naar de tweede ronde. Hermes DVS bleek donderdag vanaf de elf meterlijn minder doeltreffend- dan Stolwijk waardoor de Schiedammers werden uitgeschakeld. De eerste wedstrijd, vorige week zondag, had Hermes DVS in eigen huis van Stolwijk verloren, 2-3 maar in de return wist Hermes DVS deze ach- terstand weg te werken. De Schiedammers kwamen donderdag in de regu- liere speelt ijd eerst nog wel verder op achterstand, 0-1, maar in een sterke tweede helft wist Hermes DVS de tweede wedstrijd tegen Stolwijk alsnog naar haar hand te zetten, 1-2. KORFBAL - De korfballers van ssc Harga hebben een bijzonder succesvol seizoen met een overwinning afgesloten. Na het kampioenschap in de zaal waren de Schiedammers ook op het veld de beste en bleven in deze com- petitie zelfs ongeslagen. De ploeg van trainer Bram Rog bleek dit seizoen gewoon een maatje te groot voor de derde klasse. Ook in de slotwedstrijd van het seizoen had ssc Harga tegen RKC geen enkele moeite de ongeslagen status te behouden. Het laaggeklasseerde RKC wist de thuisclub tot 4-4 bij te benen maar vervolgens nam ssc Harga definitief afstand. Bij rust leidde de Harga-ploeg reeds met 9-4. Met prima positiespel bouwde Harga na de hervatting de voordelige score eenvoudig verder uit, 19-6. Voor de kampioensploeg kwamen tegen RKC Sven Pappers (6), Kim van Dijk (4), Rick Pappers (4), Dionne van Dijk (2), Jordy Majoor (2) en Arjan Maltha tot scoren. VOETBAL - SVVSMC nam afgelopen zaterdag afscheid van clubicoon Jan Brockling. De selectiespeler vertrekt na 17 jaar voor de Schiedamse club gespeeld te hebben. Voor Brockling was een afscheidswedstrijd gere- geld tussen het huidige SVVSMC en een team met oud-teamgenoten van Jan Brockling.. Ook Toon Wolters die eveneens na dit seizoen vertrekt bij SVVSMC, speelde in de dit team met oude voetbalrotten. De ploeg van Brockling en Wolters opende zaterdag de score maar uiteindelijk kon het huidige SVVSMC de score toch gelijktrekken, 1-1. Kort voor het einde van het einde werden Brockling en Wolters onder luid applaus van het veld gehaald door twee van hun kinderen. Na de voetbal- wedstrijd kreeg het afscheidsfeest in het clubgebouw van SVVSMC nog een spetterend vervolg. DARTS - Berrie Schipper won afgelopen zaterdag het open SDC dartstoer- nooi in cafe Pleinzicht. Schipper was in de finale Michel van Pelt de baas. In de wedstrijd om de derde plaats versloeg Edwin Trouwborst tegenstan- der George Esbach. Als beste vrouw in de Pleinzicht werd Debbbie Lingen gehuldigd en een extra prijs in het dartstoernooi was weggelegd voor Mario Heine. Zijn uitgooi vanaf 112 bleek de hoogste finish van de avond. De Schiedamse Darts Competitie organiseert op 2 juni het volgende open dartstoernooi. Deze wedstrijd wordt gegooid tijdens het Maasboulevard- feest en begint om 19.00 uur. Meer informatie over dit toernooi en de andere SDC activiteiten worden gegeven door Rob Eekman, (010) 426 35 23 of via de website: www.sdcdarts.com KORFBAL - De korfballers van ODI hebben de veldcompetitie met een vijfde plaats in de reserve vierde klasse (G4A) beeindigd. De ploeg van trainer Mart Huijbregts verloor afgelopen zaterdag de uitwedstrijd tegen Sagitta 3. In Ridderkerk openden de Schiedammers met een voorsprong, 2-4. Vervolgens kwam Sagitta beter in de wedstrijd en trok de thuisclub op slag van rust de stand gelijk, 4-4. Na de pauze hield Sagitta het overwicht en sloop naar een 8-6 voorsprong. In de slotfase nam ODI het heft weer in handen maar konden de vele kansen niet in scores worden omgezet waar door de overwinning aan de thuisclub bleef. Voor ODI zit hiermee de competitie erop. De Schiedamse korfballers ko- men echter op zaterdag 3 juni nogmaals bijeen voor een slotdag met veel leden en oud-leden van de club. door Norbert Veringmeier SCHIEDAM - De voortekenen waren slecht voor het Gebr. v.d. Bosch HBSS G-toernooi. Harde wind en veel regen wa ren voorspeld door de weer- kenners. Ondanks dit onheil konden de G-voetballers door een bijna droge zaterdagmid- dag uiteindelijk toch zonder problemen hun jaarlijkse voet- baltoernooi afwerken en na afloop het traditionele feestje vieren in de HBSS-kantine. De organisatoren hadden voor dit slotfeest de BN-er Harry Slin- ger voor de tweede maal naar het succesvolle Schiedamse toernooi weten te lokken. Slin- ger assisteerde daarnaast bij de prijsuitreiking. En dat konden de voetballers en hun aanhang natuurlijk wel waarderen. Doorgaans kan het HBSS G-toer nooi bogen op prima weersomstan- digheden. „Je krijgt het weer dat je verdient, roepen wij dan altijd", al- dus Andre Hoving. Ditmaal had de mede-organisator aan de vooravond van de 19e editie van het toernooi echter zijn twijfels of de weergo- den de G-voetballers ditmaal wel zo goed gezind zouden zijn. De voortekenen op vrijdag tijdens het opbouwen waren reeds slecht. „Zelf ben ik niet bij HBSS blijven slapen maar enkele anderen hebben dat wel gedaan om de spullen die wij al hadden opgebouwd in de gaten te houden." Ook's morgens toen Ho ving de gordijnen van zijn slaapka- mer opentrok, hadden twijfels over een succesvol toernooi de overhand. „Maar een toernooi waar je zoveel voorbereiding aan hebt gehad, ga je niet zomaar afgelasten. Wij hebben dan ook tegen iedereen gezegd die belde met de vraag of het toernooi doorging aangegeven dat we ge woon zouden beginnen." De HBSS-organisatoren kregen zaterdagmorgen al snel een hart onder de riem gestoken door een op het complex aanwezige hovenier. Hoving: „Hij had op de weerradar gezien dat het in Schiedam rond 10.00 uur droog zou worden en in- derdaad werd het hier precies op die Het eigen G-team van HBSS werkte afgelopen zaterdag een succesvol toernooi af en mocht in poule A, met de sterkste clubs, na afloop de derde prijs in ontvangst nemen. Foto Roger van der Kraan tijd droog en hebben we gedurende de dag nog slechts enkele buitjes gehad." Daarmee kon het Schiedamse G- toernooi gewoon als andere jaren worden afgewerkt. „Misschien heb ben we door het weer alleen wat minder bezoekers gehad dan andere jaren. Maar zelfs dat vile wel mee want het was nog aardig druk hier rond de velden." Het voetbaltoernooi zelf verliep zonder wanklank. „Ja dat is G- voetbal, he", geeft Andre Hoving aan. „In tegenstelling tot wat men- sen wel eens denken, zijn de meeste spelers toch echt wel heel erg bezig met 'winnen'. En ik vind ook dat dit zo moet als je wilt voetballen. Maar bij G-voetballers wordt het doorgaans wel eerder geaccepteerd als dat winnen niet lukt. Dat maakt het G-voetbal zo mooi." De HBSS- bestuurder legt uit dat de deel- nemende teams voor het toernooi ook volgens deze gedachte worden gekozen. „Het moet in het toernooi gaan om het voetbal. Als het alleen nog maar om het feestje na afloop gaat dan stop ik er meteen mee. Maar aan de andere kant moet het toernooi ook wel gezellig blijven. Mooi om te zien is dat G-voet- bal alles in zich heeft wat ook de 'voorbeelden' in bijvoorbeeld de eredivisie wekelijks tonen. Doel- punten worden uitbundig en op vele verschillende manieren gevierd, bij overtredingen wordt gewoon de 'vermoorde onschuld' gespeeld en vervolgens wordt de gevloerde spe- ler netjes weer overeind geholpen en een verliespartij door een onge- lukkige treffer in de slotfase wordt gevolgd door een treurig knielen rond de middenstip. Meest succesvol in het toernooi was dit jaar het team van Barendrecht dat met 13 punten de winnaar werd van poule A, de groep met de sterk ste ploegen. Het relatief nieuwe team van het Maassluise MSV'71 legde hier be- slag op de tweede plaats en behaal- de tien punten. Het eigen G-team van HBSS behaalde ook tien punten maar werd op doelsaldo verwezen naar de derde plaats. In de tweede andere poules gingen de overwinningen naar het gedreven Hekelingen en RCD. Vanuit de orga- nisatie werd de sportiviteitprijs toe- gekend aan Alphense Boys. Tot slot werd de penaltybokaal. waarbij in een wedstrijdpauze afgevaardigden van de aanwezige teams kalktrap- pen namen op ervaren hoofdklasse keepers, gewonnen door TOGB. De prijzen werden zaterdag uitge- reikt door KNVB West 11-voorman Sjaak van der Kroon die bijzonder lovende woorden had voor de sfeer tijdens het toernooi en de manier waarop de G-voetballers hun sport bedrijven. Van der Kroon werd bij- gestaan door Nederlandse artiest Harry Slinger die de sfeer in de kantine voor de prijsuitreiking reeds naar een hoogtepunt had gebracht. Andre Hoving geeft aan dat het optreden van een bekende artiest jaarlijks het extraatje is dat het G-toernooi 'af' maakt. „Misschien nog niet eens zo voor de G-voetbal- lers zelf. Die zijn toch erg bezig met het toernooi en gaan ook uit hun dak als hier 's middags in de pauze twee onbekende jongens Neder landse liedjes staan te zingen. De komst van bekende namen, in het verleden hebben we er met Lee Towers, Trafassi, Rob de Nijs, Cor- rie Konings en Koos Alberts al vele mogen ontvangen, vinden wij zelf ook erg leuk en het geeft het toer nooi wat extra status. Op het moment dat bekend werd gemaakt dat de 20e editie volgend jaar voor 2.juni op de agenda staat, kregen de organisatoren van de teamleiders, naast de bedankjes, alweer de eerste verzoeken of men ook de volgende keer weer van de partij mocht zijn. SCHIEDAM - Excelsior'20 sluipt richting de hoofdklasse. De Schie damse eersteklasser heeft afgelo pen zaterdag de tweede ronde van de nacompetitie bereikt door een gelijkspel tegen Purmersteijn, 3-3. De Schiedammers moesten in de tweede helft een 2-0 achterstand op de ploeg uit Purmerend zien weg te werken. Toen het ook nog 3-0 werd voor Purmersteijn leek het gedaan met de kansen van Excelsior'20 dat de thuiswedstrijd vorige week zondag nog met 2-1 won. Maar de Schiedammers ga- ven zich afgelopen zaterdag echter niet gewonnen en voltooiden in de laatste minuut van het na- competitieduel een spectaculaire inhaalrace, 3-3. Daarmee werd de tweede ronde van de nacompetitie bereikt. In deze ronde speelt de Thur- lede-ploeg op Hemelvaartsdag eerst uit bij AFC'34 in Alkmaar. Op zondag 28 mei is vervolgens de return in Schiedam. Aanvang 14.00 uur. Mocht Excelsior'20 ook deze tweekamp winnen dat volgt op tweede Pinksterdag een finale duel voor een plaats in de hoofdklasse. Voor derdeklasser VVK is de nacompetitie afgelopen zaterdag uitgedraaid op degradatie naar de vierde klasse. Nadat de eerste wedstrijd tegen Schiebroek'94 in 1-1 eindigde, ging het uitduel voor de Kethelse ploeg afgelopen zater dag met duidelijke cijfers verloren, 4-2. Daarmee speelt de ploeg die afscheid neemt van trainer John Schuurhuizen en ervaren spe lers Ricardo Gokke, Patrick van Witzenburg, Pirn van der Helm, Danyel Bakboord en Stefan de Kok volgend seizoen in de vierde klasse. De Spirit-vrouwen deden het kampioensfeest van een week geleden, zondag voor eigen publiek nog eens dunnetjes over. Foto Roger van der Kraan SCHIEDAM - De hockeyvrouwen van Spirit hebben afgelopen zondag na de gewonnen competitiewedstrijd tegen De IJssel, 4-1, het titelfeestje van vorige week nog eens dunnetjes overgedaan. De Schiedamsen werden zondag voor eigen ploeg door de clublei- ding in het zonnetje gezet voor de behaaslde krachttoer: de tweede promotie op rij. Na het vorig jaar be haalde kampioenschap in de derde klasse en de tweede plaats nu in de tweede plaats in de tweede klasse, spelen de Spirit-vrouwen volgens seizoen in de eerste klasse. Na de hudiging werd speelden ook de maanen van Spirit een thuiswed strijd tegen De IJssel. Deze wed strijd maakte het feest voor Spirit compleet. Ook de mannen wonnen, 3-0. Menno Jansserren Peter de Kievith ROTTERDAM - Janssen de Kie vith Fotografie heeft in opdracht van Trichis uitgeverij het Sportjaar 2005 voor de gemeente Rotterdam vastgelegd. Dit sportieve jaar was een zeer geslaagd themajaar met veel grote publieksevenementen die regionaal, nationaal en internationaal grote aantrekkingskracht hadden. Denk daarbij als de druk bezochte Red Bull Air Race en Monaco aan de Maas. Verder waren in het Sport jaar 2005 vele topsportevenementen als de Wielerzesdaagse in Ahoy', het EK judo en het WK Honkbal naar de Rotterdamse regio gehaald. Natuurlijk waren er hele vele klein- schalige (breedte)sportevenemente n in de wijken. Daarnaast werd er flink vorig jaar ook stevig gei'nves- teerd in de sportinfrastructuur van Rotterdam. Wethouder Nico Jans- sens was politiek verantwoordelijk voor het Sportjaar 2005. Ter gele- genheid van Janssens' afscheid uit de actieve politiek, wordt speciale fototentoonstelling in het Rotter damse stadhuis aan de Coolsingel gehouden. Janssen de Kievith Fotografie wordt gevormd door Menno Jans sen en Peter de Kievith die bei- den al zo'n twintig jaar werkzaam zijn als professioneel fotograaf. De samenwerkende fotografen zijn voornamelijk werkzaam in de re portage- en locatiefotografie. Beide hebben een liefde voor sociale foto grafie en doen een enkele keer wat studio werk. Hoewel van huis uit geen echte sportfotografen, was het project 'Sportjaar 2005' een geweldige uit- daging voor het duo Janssen de Kievith Fotografie. lit 4 pSSpr1 NK strandvissen NK judo REGIO - Maasstad Weekbla- den biedt haar lezers de kans mooie prijzen te winnen met het voorspellen van de Top 3 van het WK voetbal in Duits- land. Meedoen is eenvoudig! Stuur een voorspelling van de nummers 1, 2 en 3 uiterlijk 8 juni naar WK-actie Maasstad Weekbladen, Postbus 1162, 300 BD Rotterdam of per e-mail naar wk2006@maasstad.nl. Per inzending mag een voor- speling van de top drie worden gedaan maar iedereen kan zo vaak meedoen als hij of zij wil. In de Maasstad Weekbladen van 12 juli wordt bekend ge maakt wie de winnaars zijn. Met de WK-actie zijn veel aan- trekkelijke prijzen te winnen. Een speciale oranje WK da- mesfiets met drie versnellingen ter waarde van 500 euro (be- schikbaar gesteld door Freeri- ders, Slotplein in Capelle aan de IJssel); een trendy Beer- tender; vier dinerbonnen, ter waarde van 25 euro, voor een culinair avondje uit (beschik- baar gesteld door Wokres- taurant Wilhelminahaven in Vlaardingen) en een DVD-spe- ler (beschikbaar gesteld door Radio Boelaars, Van Beetho- vensingel in Rotterdam). Ons advies: Doe mee en maak kans op deze mooie prijzen! Ahoy' dartskampioenschap Red Bull motocross demo Finale WK hockey voor junioren

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2006 | | pagina 6