t maasstad Jeugdtheater Hofplein speelt 'Barbier van Sevilla' Het wulpse gekronkel en gekreun van Vive la Fete Gratis taxatie oude apparatuur Halsbrekende toeren in 'Ballyhoo!' van de Ashton Brothers Gratis luidspreker test Gratis videocamera servicebeurt Gratis computervirus scan Gratis DVD/CD speler controle Gratis taxatie oude TV Hifi/video apparatuur Gratis Beamer controle ir CORRECT CEINTUURBAAN 117, ROTTERDAM TEL: 010-4.618.525. WWW.C0RRECT.COM Woensdag 31 mei 2006 tx 51 door Vincent Wernke ROTTERDAM - Opera is sinds enkele jaren een vast on- derdeel van de jaarlijkse voor- stellingen van Jeugdtheater Hofplein. Onder leiding van Carla van Driel werken de leer- lingen aan eigentijdse versies van beroemde opera's. Eerder waren onder meer 'De Droom van Mozart', 'Romeo Julia', 'Aida' en 'MaeBeth' te zien. Afgelopen weekend ging de nieuwste opera van Jeugdthe ater Hofplein in premiere: 'De Barbier van Sevilla'. Het eind van het lopende theater- seizoen komt in zicht, maar dat wil niet zeggen dat er niets nieuws meer gebeurt in de theaters. Zeker niet bij Jeugdtheater Hofplein, dat in korte tijd drie nieuwe voorstellin- gen presenteerde. Zo is sinds 5 mei 'Jeanne d'Arc' te zien (wordt nog gespeeld in Het Plein in Ridder- kerk, Het Kruispunt in Barendrecht en Theater 222 in Rotterdam) en loopt in de Shakespeare zaal van de Jeugdtheaterschool nog tot en met 11 juni de 14-plus voorstelling 'Oeboe of de pubers aan de macht'. Afgelopen weekend kwam daar nog een nieuwe voorstelling bij, want in het eigen theater aan de Benthem- straat ging de opera 'De Barbier van Sevilla' in premiere. Het is zeker niet de eerste keer dat regisseur en tekstschrijver Carla van Driel zich bij het jeugdtheater- gezelschap waagt aan een opera. Wei is het waarschijnlijk de meest luchtige operaproductie die Jeugd theater Hofplein tot nu toe op het toneel bracht. Wat dat betreft is het contrast met de vorige opera groot, want in de tweede helft van 2005 was 'MaeBeth' te zien, een mooie maar donkere voorstelling, gebaseerd op het werk van Wil liam Shakespeare. Deze keer viel de keuze van Carla van Driel op Giaocchino Rossini, de Italiaanse componist die leefde van 1792 tot 1868. Hij sehreef tussen 1810 en 1829 bijna veertig opera's en hield er toen abrupt mee op. In 1816 sehreef hij 'De Barbier van Sevilla', de opera die nu door Carla van Driel is bewerkt tot een feel good opera voor alle leeftijden. Centraal staat de componist Giaocchino Rossini (Pirn van Alten) zelf. Hij was vroe- ger een befaamde componist, maar wijdt zich dertig jaar later aan zijn nieuwe passie: koken. Als hij op een dag bezoek krijgt van een groep conservatoriumstudenten, wordt hij geconfronteerd met zijn verleden. De studenten willen namelijk niets liever dan het geheim van 'De Bar bier van Sevilla' ontrafelen. Hij zit er niet op te wachten, maar zijn vrouw haalt hem over mee te werken. Samen met de studenten speelt Rossini de opera. Hij neemt zelf ook een rol op zich en krijgt er gaandeweg steeds meer plezier in. Het verhaal van de opgevoerde opera, 'De Barbier van Sevilla', is eigenlijk heel simpel. Het gaat over de liefde. Bovendien bevat deze opera naast prachtige muziek ook een heleboel humor. Dat maakt deze familievoorstelling uitermate geschikt voor jong en' oud. Met na me Figaro, de hyperactieve barbier, zorgt voor hilarische momenten in deze vlotte voorstelling. Zoals we gewend zijn van de grote zaal voorstellingen van Jeugdthe ater Hofplein ziet alles er weer prachtig uit. Het decor, een straatje in het achttiende eeuwse Sevilla, is indrukwekkend en ook de kostuums dragen bij aan het plezier dat van 'De Barbier van Sevilla' afstraalt. Naast de humor en het feel good verhaal valt vooral de muziek op. Geen gemakkelijke muziek, want Rossini maakt veel gebruik van co- loraturen (versieringen in zang). De lat lag dus weer een stukje hoger, maar de leerlingen van Jeugdtheater Hofplein slaan zich er prima door- heen. Carla van Driel bewijst met 'De Barbier van Sevilla' andermaal dat opera nog steeds zeer geschikt is als basis voor een toegankelijke, vrolijke en leuke familievoorstel ling. 'De Barbier van Sevilla' is nog tot en met ll juni te zien in het Hofpleintheater, Benthemstraat 13 in Rotterdam. En daarna van 22 September tot en met 12 november. Reserveren: 010-243.50.50 of www. jeugdtheaterhofplein.nl. Hier kunt u tevens terecht voor informatie over de andere voorstellingen van Jeugdtheater Hofplein. door Vincent Wernke ROTTERDAM - Voor hun tweede voorstelling 'Bally hoo!' kregen de Ashton Bro thers lovende kritieken. Zeer lovend zelfs, net als voor hun debuut 'Tragiek van de On- derman'. Omschrijven wat de vier jonge theatermakers pre- cies doen is vrijwel onmoge- lijk. Houd het maar op een combinatie van circus, variete, spektakel, muziek en cabaret. Het resultaat is een unieke voorstelling die van 7 tot en met 10 juni te zien is in het oude Luxor Theater. Pepijn Gunneweg. Joost Spijkers, Pirn Muda en Friso van Vemde waren de enige vier jongens in de eerste drie leerjaren op de Amster- damse Academie voor Kleinkunst. Toen de regisseur van de einde- jaarsvoorstelling een acrobatiek- nummer zocht, meldden zij zich aan. Ze haalden in de bibliotheek het boekje 'Acrobatiek voor begin ners' en bedachten een nummer met een menselijke toren. Ze wer- den aangekondigd als The Mar velous Ashton Brothers (naar een Australisch gezelschap uit 1900) en hun eerste optreden smaakte duidelijk naar meer. „Wij hebben allemaal een fasci- natie voor het circus", verklaart Friso van Vemde hun bijzondere theatervorm. Naast circusnummers gebruiken ze muziek, en elemen- ten uit variete en cabaret. ..Die combinatie is inderdaad niet vaak te zien, dat verbaast ons ook. Mis- schien durven anderen het niet aan, want we nemen tijdens de repetities nogal wat risico's om dingen uit te proberen. Natuurlijk gaat het weleens mis. Maar ergere blessures dan kneuzingen, verrekkingen en een gebroken pols heeft dat geluk- kig nooit tot gevolg gehad." Gezien de stunts die ze uitha- len valt dit mee, want de Ashton Brother hangen boven het toneel, klimmen op elkaar en halen hals brekende toeren uit. „Het is een fysieke voorstelling", vertelt Friso. ..Behoorlijk zwaar, dus vier keer spelen per week is eigenlijk het maximum. We spelen wel eens vaker, maar dat zijn zware weken. Dan merk je dat je lichaam gaat protesteren. Rust is dan belangrijk. We hebben alle vier een goede conditie, maar we vragen wel veel van ons lichaam. We moeten elke avond scherp zijn en goed gecon- centreerd. We kunnen ons geen fouten permitteren, die leiden on- herroepelijk tot ongelukken." Complimenten krijgen de Ashton Brothers genoeg, van publiek en critici. Maar hoe hun voorstelling precies te omschrijven, dat is lasti- ger. Ook voor de Ashton Brothers zelf: ,.Het heeft iets van het circus, maar daarmee doe je de voorstel ling eigenlijk tekort. Bovendien zijn wij geen circusartiesten. Wij gebruiken elementen uit verschil- lende theatervormen, zoals circus, cabaret, variete en muziek. Maar ook van het MTV-programma 'Jackass' en uit films. Eigenlijk alles wat leuk en vermakelijk is, al proberen we altijd een extra laag toe te voegen. Het is niet alleen maar humor, er zit ook tragiek in. In alle goede humor zit altijd een tragische ondertoon. Dat geeft een karakter meer dimensie waardoor het nog leuker wordt." De voorstelling 'Ballyhoo!' (de ti- tel verwijst naar de parade waar- mee de kornst van het circus in een stad vroeger werd aangekon digd) is voor het tweede seizoen te zien. En ook na de zomer staan de Ashton Brothers met 'Ballyhoo!' in de Nederlandse theaters. De tot- standkoming van de voorstelling nam nogal wat tijd in beslag. „De meeste dingen ontstaan improvi- serend in de repetitieruimte. Het zijn geen nummers die je aan tafel bedenkt, want je moet zien of het werkt. Daarom ook hebben we veel try outs gedaan. Belangrijk om te zien hoe het publiek reageert en of dingen werken." Uiteindelijk werkten de Ashton Brothers ruim een jaar aan de voorstelling, samen met coach Pe ter de Jong (van Mini Maxi) en regisseur Peter de Baan. „Het is een lang proces", geeft Friso toe. „Maar varieteartiesten werken vaak hun hele leven aan een num mer. Dat wordt dan steeds beter. Bij ons is dat ook zo. De nummers in 'Ballyhoo!' groeien nog steeds, al gaat het soms om kleine dingen. Uiteindelijk spelen we 'Ballyhoo!' tussen de 300 en 400 keer. Behoor lijk veel, maar het blijft een uitda ging om de perfecte voorstelling te spelen. Die bestaat natuurlijk niet, maar we komen soms akelig dicht in de buurt." Na afloop van dit theaterseizoen gaan de Ashton Brothers naar Toronto en wellicht naar Ecuador. Eerder speelden zij met veel succes in steden als Casablanca, Barcelona en Edinburgh. De vier kijken ook nadrukkelijk naar het buitenland: „Het is een droom van ons om over de hele wereld te spelen, maar de investering om dat te doen is veel groter dan in Nederland. Daarom houden we het voorlopig bij kleine optredens." Hoewel ze zoeken naar een universele taal is ze opgevallen dat mensen niet overal hetzelfde reageren: „Zo hadden we in onze eerste voorstelling een penisact die mensen hier heel grappig vonden, maar in Engeland werd daar bijna geschokt op gereageerd. Dat had den wij totaal niet verwacht." 'Ballyhoo!' van de Ashton Brothers is van 7 tot en met 10 juni te zien in het oude Luxor Theater. Reserve ren: 010-484.33.33 of www.luxor- theater.nl. Na de zomer reprise, on der meer in verschillende theaters in de regio. Kijk voor informatie op: www.ashtonbrothers.nl ROTTERDAM - Ooit een op treden van Vive la Fete gezien? Het stelletje Danny Mommens en Els Pynoo maken elk optre den hun naam meer dan waar: 'het leven een feest'. Danny's kinderlijke eenvoudige electro- beats en Els' sensuele gekron kel en gekreun brengen het publiek keer op keer tot nieuwe hoogtepunten: Qui, je t'aime! Vrijdag 9 juni knalt de band in Nighttown. En Maasstad heeft kaartjes te vergeven. Met dank aan Nighttown mogen we 3 x 2 kaartjes verloten onder onze trouwe lezers. Lees snel ver- der! In 1997 ontmoette Danny Mom- mens, bassist van dEUS, de mooie Els Pynoo en de bliksem sloeg in. Ze begonnen samen muziek op te nemen, die in eerste instantie be- doeld was voor in de slaapkamer. Toch werd het uitgebracht en ze bedachten de naam Vive La Fete. Deze naam staat voor positivisme, humor en optimisme. Op vrijdag 9 juni laten ze hun aparte en dansbare mix van jaren '80 synth pop, electro en franse chansons weer horen in de grote zaal van Nighttown. De muziek van Vive La Fete ont- stond toen Danny op zijn keyboard speelde en Els daarnaast kwam staan en haar Franse rijmpjes begon te zingen. Dit klonk zo goed dat ze besloten ermee verder te gaan, het uit te brengen en op te treden. Ze vielen op door hun aparte mix van verschillende muziekstijlen, maar ook door hun verschijning. Het eerste volledige album, Attaque Surprise, verscheen in 2000. Het bood een gedetailleerde, eerlijke blik in de wereld van Vive La Fete; een wereld van seks en erotiek, maar ook van twijfel en verdriet, enthousiasme, zelfanalyse, plezier. maar met een juiste dosis disci pline. In 2001 kwam Republique Populaire uit; een diverse mix van harde electro, synth pop, en rustige ballades. Het werd een persoonlijk album en niemand minder dan Karl Lagerfeld raakte erg onder de in- druk van Vive La Fete. Ze traden op tijdens de presentaties van de Chanel collectie in Parijs, Tokio en Las Vegas. Hierdoor kwamen ze wereldwijd in de belangstelling te staan. Nuit Blanche, zoals de Fransen een feestnacht zonder slaap noemen, was de naam van het al bum dat uitkwam in 2003. Het album werd- erg goed ontvangen in heel Europa en krijgt in veel landen een plaatsje in de hitlijsten. Mail en win! Met dank aan Nighttown geeft Maasstad weekbladen 3x2 kaarten weg voor het optreden van Vive la Vete. Winnen? Mail dan uiterlijk woensdag 7 juni naam, adres en telefoonnummer naar prijsvraag@ maasstad.nl. Loop je liever geen risico? Kaartjes kosten 15 euro, excl. voorverkoop- kosten lidmaatschap. Voorver- koop bij Ticketservice Nederland, Plato, Velvet en Nighttown cafe. Vrijdag 09.06 Vive La Fete (BE) support DJ's afterparty. Zaal open 20.00 uur Aanvang 21.00 In de Correct Technische Dienst aan de Ceintuurbaan 117 in Rotterdam organiseert Correct open huis op vrijdag 2 juni a.s. van 10.00-17.00 uur met een gratis service dag. Op deze dag staan de Correct technici voor u laaar om gratis een schoonmaak service beurt uit te voeren aan uw videocamera, DVD CD speler/recorder of gratis uw desktop computer of notebook te scannen op virussen. Ook kunt u op deze dag terecht voor het testen van uw luidsprekers en het taxeren van apparatuur wanneer u nieuwkoop plannen heeft. Voor als u nieuwkoop plannen heeft biedt Correct voor uw oude spelende TV een goede inruilprijs bij aanschaf van een nieuwe televisie. Kom met uw oude toestel of aankoopbewijs langs voor een gratis taxatie. Bu5ines5Electronic 'De Barbier van Sevilla' is nog tot en met 11 juni te zien in het Hofpleintheater. foto Maarten Laupman De Ashton Brothers spelen de voorstelling 'Ballyhoo!' uiteindelijk een kleine vierhonderd keer. „Dat is veel, maar het blijft een uitdaging om de perfecte voorstelling te spelen. Die bestaat natuurlijk niet, maar we komen soms akelig dicht in de buurt," zeggen de 'broers'. foto: Wim van de Genachte Gratis Servi orrect m

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2006 | | pagina 15