Veel belangstelling voor themabijeenkomst Wet maatschappelijke ondersteuning www.schiedam.nl gemeente Schiedam Paspoort of ID-kaart op afspraak? Week 23 Woensdag 7 juni 2006 De gemeente informeert de bewoners van Schiedam West over het plaatsings- plan voor ondergrondse containers voor de inzameling van restafval Schoonmaakactie Groenoord-midden De raadscommissies H Aanwijzing gehandicaptenparkeerplaatsen Gemeente, Woonplus, bewoners, ONS, SWS en politie bundelen krachten! Bouwzaken sloopaanvragen/sloopmeldingen: Gemeenteberi Openbare raadsvergadering Op maandag 12 juni 2006, eventueel te vervolgen op dinsdag 13 juni. Aleidazaal, Stadserf 1Schiedam De vergadering is openbaar en live te zien op LookTV Voorzitter: dhr. R. Scheeres De openbare raadsvergadering begint deze keer om 20.30 uur. Van 19.00 tot 20.30 uur vergadert de gemeenteraad in beslotenheid over de burgemeestersbenoeming. De gemeentewet schrijft voor dat dit niet openbaar mag. Aan de orde is dan het verslag en advies van de vertrouwenscommissie. Dit moet uitmon- den in een aanbeveling voor de benoeming van de nieuwe burgemeester van Schiedam. Openbaar wordt gemaakt wie nummer 1 op de vastgestelde aanbeveling staat. Tijdens de openbare raadsvergadering komt onder ander aan de orde: (Het spreekrecht begint om 20.30 uur) Plan van Scholen 2007-2010 Om voor bekostiging door het Ministerie van Onderwijs in aanmerking te komen, moet een nieuw te stichten openbare of bijzondere basisschool worden opgenomen in het Plan van scholen, dat drie opeenvolgende schooljaren beslaat. Nadat het Plan van scholen is vastgesteld door de gemeenteraad, wordt het ter goedkeuring gestuurd aan de Minister van Onderwijs. Het thans voorliggende plan voorziet in de stichting van een 2e Islamitische basisschool in de wijk Nieuwland. Onregelmatigheidstoeslag voor de Lichtblauwe Brigade De handhavende en toezichthoudende taken worden door de Lichtblauwe Brigade te- genwoordig ook in de avonduren en de weekeinden uitgevoerd. Hiermee wordt invulling gegeven aan het streven van het gemeentebestuur om de veiligheid in Schiedam te vergro- ten. De raad wordt gevraagd om voor de extra kosten financiele middelen beschikbaar te stellen. Maatschappelijke verkenning naar het jeugdbeleid Dit is een initiatiefvoorstel van de WD. Het is bedoeld om te onderzoeken of het be- staande beleid nog aansluit op de behoeften van jongeren in de leeftijd van 10 tot 23 jaar, welke belangrijke maatschappelijke ontwikkelingen van invloed zijn en of er nieuw beleid wenselijk is. De doelgroep zelf wordt nauw bij deze maatschappelijke verkenning betrokr ken. De lijst van onderwerpen betreft onder andere zogenaamde A-stukken. Dit zijn zaken waarover de raad moet beslissen maar die zodanig zijn voorbereid dat discussie over het al- gemeen niet meer nodig is. Alle raadsbesluiten worden voorbereid in raadscommissies. Als in een commissievergadering de discussie kan worden afgerond en deze leidt tot overeen- stemming, dan is het niet nodig de zaak nog eens over te doen in een raadsvergadering. De vergaderstukken liggen ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stads- winkel. Via de website www.schiedam.nl, ingang Bestuur Organisatie, kunt u in het BestuursInformatieSysteem de agenda en de vergaderstukken vinden. Spreekrecht ledereen heeft het recht de gemeenteraad toe te spreken. Hiervoor is aan het begin van de raadsvergadering ruimte gemaakt. Wilt u gebruik maken van dit spreekrecht dan kunt u zich tot uiterlijk 48 uur voor de vergadering aanmelden bij de griffier dhr. J. Gordijn. Voor meer informatie kunt u terecht op www.schiedam.nl of bij de griffier van de gemeen te Schiedam, dhr. J. Gordijn, tel.: 010-2465788, e-mail: j.gordijn@schiedam.nl Dat kan in de maanden mei, juni, juli en augustus in de Stadswinkel van Schiedam. Wilt u een paspoort of identiteitskaart aanvragen op afspraak, dan is dat vanaf heden mogelijk. U belt naar de Stadswinkel, (010) 2465805. Daar kunt u dan voor de woensdag, donderdag en vrijdag een afspraak maken op het tijdstip dat het voor u het beste uitkomt. U hoeft niet te wachten, u wordt dan direct geholpen! Tot ziens in de Stadswinkel, in het Stadskantoor, Stadserf 1 Schiedam. Wist u trouwens dat de Stadswinkel al om 8.00 uur open is op dinsdag t/m vrijdag? Veelal zijn er dan geen wachttijden en wordt u direct geholpen Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend, gelet op het bepaalde in artikel 26 BABW, dat zij, op basis van artikel 12 BABW in het algemeen belang van het verkeer hebben besloten: 1de onderstaande plaatsen aan te wijzen als een gehandicaptenparkeerplaats voor een bepaald voertuig, aan te geven door plaatsing van het bord model E6 bijlage I RW met onderbord: a. Besloten op 15 mei 2006: Laurens Costerstraat, 3112 DN, nabij pand nr. 28 2. onderstaande gehandicaptenparkeerplaatsen voor een bepaald voertuig in te trekken door het verwijderen van het bord model E6 bijlage I RW met onderbord: a Besloten op 22 mei 2006: Bachplein, 3122 JL, nabij pand nr. 420 Wij wijzen u erop dat u op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht tegen deze beslui- ten binnen zes weken na de dag van deze bekendmaking een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders kunt indienen. Indiening van een bezwaarschrift schorst niet de werking van het bestreden besluit. Als u dat wilt bereiken, bestaat de mogelijkheid in geval van onverwijlde spoed en gelet op de betrokken belangen een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de president van de Arrondissementsrechtbank, d.t.v. de sector Bestuursrecht, Postbus 3981, 3003 BB Rotterdam. Informatie kan worden ingewonnen bij mw. B. Stad, tel.nr. 2465642. Het besluit kan worden ingezien op het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel van het Stadskan toor gedurende een termijn van 6 weken na de dag van deze bekendmaking. Zo'n zestig belangstellenden namen onlangs deel aan een themabijeenkomst over de Wet maatschappelijke ondersteuning (Wmo). Vooral vertegenwoordigers van ouderen- en gehandicaptenorganisaties en mantelzorgers kwamen naar de Aleidazaal om te worden bijgepraat en deel te nemen aan enkele discussie- groepen. De middag werd voorgezeten door Coby de la Rie, namens de klank- bordgroep Wmo. Met de invoering van de Wet maatschappelijke ondersteuning nemen de gemeenten taken over van het rijk. Zij worden verantwoordelijk voor het verstrekken van huishou- delijke hulp. Daarnaast moeten de gemeenten ook zorgen voor de ondersteuning van de mantelzorg en het vrijwilligerswerk De gemeenten blijven verantwoordelijk voor woning- aanpassingen, de Teletaxi en het verstrekken van rolstoelen, scootmobielen en maaltijd- voorzieningen. De invoering van deze wet kan voor iedereen gevolgen hebben: voor de ondersteuning die mensen al krijgen of die zij misschien in de toekomst nodig hebben. Tijdens de themabijeenkomst kwam duidelijk naar voren dat er nogal wat vragen leven en ook bezorgdheid bestaat over de gevolgen van de invoering van de Wmo. Deze signalen worden door de gemeente serieus meegenomen bij het maken van beleid. In de tweede helft van dit jaar zullen nog meer themabijeenkomsten over de Wmo worden georganiseerd. foto Ed Karsseboom Schiedam wil in heel de gemeente, daar waar mogelijk, met ondergrondse con tainers het restafval gaan inzamelen. Hierdoor hoeven straks geen huisvuilzak- ken meer op straat te worden gezet. De voordelen hiervan zijn: minder zwerfvuil op straat, een schonere woon- en leefomgeving en een betere scheiding van het afval. Per wijk wordt een plaatsingsplan gemaakt waarin wordt aangegeven hoeveel en waar de containers komen. Plaatsingsplan West Na de wijken Nieuwland en Groenoord is nu de wijk West aan de beurt. Het plaatsings plan voor deze wijk is klaar. Het gebied waarvoor dit plan geldt wordt omsloten door de Nieuwe Haven, Vlaardingerdijk, West Frankelandsedijk en Westerkade. Op de Burgemees ter Knappertlaan en een deel ten zuiden hiervan wordt het huisvuil met mini-containers ingezameld. Aan de noordzijde wordt het huisvuil overwegend ingezameld met onder grondse containers. Hoewel er bij het bepalen van de locaties zoveel mogelijk rekening mee is gehouden kan het plaatsen van ondergrondse containers kan in enkele gevallen leiaen tot beperkte hinder vanwege het omleggen van kabels of leidingen (gas, water, riool, elektra, KPN, en dergeiijke) in de grond. Er geldt een wettelijke afstandsnorm van maximaal 75 meter loopafstand voor een burger (in bepaalde gevallen kan hiervan worden afgeweken), hierdoor zullen de containers dus in de buurt van woningen moeten worden geplaatst. Informatietraject Het plaatsingsplan wordt voor een periode van vier weken ter inzage gelegd, tevens wordt een informatieavond gehouden. Het is belangrijk te weten dat de inzameling van huishoudelijk afval een bij wet aan de gemeente opgedragen taak is. Het plaatsingsplan is een gevolg van deze wettelijke taak en is ten gevolge daarvan uitgesloten van inspraak. Uiteraard is wel uiterst zorgvuldig gekeken welke plaatsen zich het beste lenen voor plaatsing van afvalcontainers. Er is dan ook weinig ruimte om af te wijken van de gekozen plekken. De mogelijkheden om tegemoet te komen aan bewoners die bezwaren hebben tegen de gekozen locaties zijn dan ook heel beperkt. Het maatschappelijk belang (een optimale inzameling tegen zo laag mogelijke kosten) zal boven het individuele belang (geen container voor mijn deur) gaan. Het plaatsingsplan West zal van donderdag 8 juni t/m woensdag 5 juli ter inzage liggen bij de Balie Bouwen en Milieu in de Stadswinkel, Stadserf 1 in Schiedam. De openingstijden van de Stadswinkel zijn; maandag 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur. De informatieavond zal worden gehouden op maandag 19 juni 2006 van 18.00 tot 20.00 uur in het Stadskantoor (Stadserf 1). Voor vragen en opmerkingen kunt u contact opnemen met K. Henkelman van de afdeling Bouwen en Milieu, onder telefoonnummer 010-2465367 of via e-mail cg.henkelman@schiedam.nl In navolging op de schoonmaakactie Groenoord-midden, zoals die in 2005 is gehouden, is in 2006 de draad weer opgepakt. Gemeente Schiedam, Woonplus Schiedam, Politie Rotterdam-Rijnmond district Schiedam, ONS Irado en de SWS bundelen wederom hun (schoonmaak)krachten. Een grote schoonmaakactie in Groenoord-midden (gebied tussen de Laan van Bol'Es en de Vivaldilaan) staat op het programma van maandag 12 t/m donder dag 16 juni. Naar aanleiding van de actie in 2005 kwam het verzoek van bewoners om een soortge- lijke actie in Groenoord-midden te houden. Hierop is actief actie ondernomen door de bovengenoemde instanties omdat al deze partijen prettig, heel schoon en veilig wonen en samenleven, als belangrijk thema beschouwen. Om de schoonmaakactie succesvol te laten verlopen, is ook de actieve inzet van en verantwoordelijkheid door de burgers hard nodig. Daarom wederom een oproep aan alle bewoners van Groenoord-midden om te komen helpen met deze geplande schoonmaakbeurt. Bewoners die graag een helpende hand willen aanbieden tijdens deze schoonmaakactie, kunnen zich alvast aanmelden bij Bureau de Vijf via telefoonnummer (06) 51700770 of via e-mail geefme@devijf.nl Wat wordt aangepakt? Algemene ruimten worden opgeruimd en krijgen een extra schoonmaakbeurt. Er wordt in de buitenruimte zwerfvuil geprikt, de ONS zet extra veegwagens in en grofvuil kan worden aangeboden. Tegelijkertijd is ONS Irado aan de slag met het reguliere groenonder- houd zoals maaien, snoeien en schoffelen. Waar en wanneer wordt schoongemaakt? De aftrap van de schoonmaakactie vindt plaats op maandag 12 juni om 9.00 uur in het voormalige wijk servicepunt aan het Bart Verhallenplein. Het servicepunt doet verder tijdens de actiedagen dienst als centraal punt voor de actie. Zo kunnen bewoners en professionals hier terecht voor een kopje koffie en een broodje. Schoonmaakprogramma: 12 juni Sam Dresdenplein, Louis Zimmermannplein, stuk Vivaldilaan en Eduard van Beinumlaan. 13 juni Dirk Schaferplein, Jacques Urlusplein en stuk van Mozartlaan 14 juni Albert van Raalteplein, Henriette Bosmanplein en 7 eerste twee blokken Josef Oreliosingel tot aan de Toon Verheijstraat. 15 juni Cornelia van Zantenplein, Bart Verhallenplein, gedeelte Josef Oreliosingel en Eduard van Beinumlaan tot Josef Oreliosingel. Gei'nteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief-)stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1 maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon (010) 2465565. Ingekomen aanvragen van 22 mei 2006 t/m 29 mei 2006: bouwaanvragen: Broekkade H.A. Kerkhof woning bouwen Broekkade L.T. Kerkhof woning bouwen Groeneweg 32, 3124 KA Maatschap Zeeuw africhtingshal met stalling bouwen (2e fase) Lavendelveld 13, 3124 CH A.C.M. Vollebregt woning vergroten (herziene aanvraag) Polderweg 208, 3125 KH A.G. Maat mestopslag plaatsen Groeneweg 32, 3124 KA Maatschap Zeeuw schuur slopen asbestcement golf- platen verwijderen Overschiesestraat 30-40, 3112 HD Levago Projekt Ontwikkeling opslagruimte slopen Woudweg t.o. 22 en 24 Hoogheemraadschap Delfland brug slopen Verleende bouwvergunningen: verzonden 29 mei 2006: Bart Verhallenplein 1 t/m 49, 3122 TB P.M. Kattevilder-Verhaar 14 garage- deuren vernieuwen verzonden 30 mei 2006: Atalantahof 48,3124 BB A.A.A.M. Pietersen woning vergroten Degerfors 76,3124 RA Fred Tessler Teken- woning vergroten en Adviesbureau Verleende sloopvergunningen/sloopmeldingen: verzonden 31 mei 2006: Westerkade 24A, 3116 GK Thio Pharma Holding werkplaats gedeeltelijk slopen N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergunning of -melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worderr). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Colofon Stadskantoor Tel.: (010) 246 55 55 fax: (010) 473 70 21 E-mail: info@schiedam.nl Openingstijden Stadswinkel maandag 12.00 tot 16.00 uur dinsdag t/m vrijdag 08.00 tot 16.00 uur donderdag 08.00 tot 20.00 uur Gemeentelijk Informatiepunt Stadswinkel, Stadserf 11 Tel.: (010) 246 53 04 Postadres Postbus 150113100 EA Schiedam Buiten kantooruren voor spoedeisende velligheldszaken Tel.: (010) 246 54 00 vj (W

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2006 | | pagina 3