Speciaal anbevolen! +c Kl 'Familie' in TENT. Rotterdamse band Jagged Soul hoopt op doorbraak s Rotterdam 666 Jaar garant voor zes maanden feest Portable dvd spebjr Digitale camera Vader geeft Ch Joop Keesmaat krijgt een Erasmusspeld ZONDAG 18 JUNI VADERDAG Donderdag Oplaadbaar Scheerapparaat Uit eten aan het water scherm met 5 megapixels *een rondje DE KEUKEN IS AAN U... "9 KYOTO www.chungching.nl Q HI. A i BERGWEG 110, ROTTERDAM met het hele gezin! Elke zondag v.a. 11.30 u. een royale Brunch rff« inclusief uitgebreid Dessert Buffet! Gezellig 'ontbijten' slechts p.p. Straatweg 99 Rotterdam, Telefoon 010 - 422 00 11 www.lommerrijk.nl Woensdag 14 juni 2006 tx 51 Van scheerapparaten tot beertenders, van koffiezetters tot andere diverse persoonlijke elektronische verzorgingsproducten. Of een mooie portable DVD-speler of digitate fotocamera. Bij Correct op de Bergweg 110 in Rotterdam vindt u ook voor vaderdag een verrassende kado's 1 "2597- Zondag 25 juni geopend van 12.00-17.1 00 uur 21.00 UUR -64r95" t #1^ Kinderen tot 12 jaar 12,50 Reserveer tijdig! Z/e onze website Maak bij mooi weer een gratis tochtje over de plas met J /"A U U C p O I J JZ voor het complete onze salonboot. programma. V Chinees Specialiteiten Restaurant Traditionele Chinese keuken. Uitgebreid wokbuffet. Gebruikvan uitsluitend dagverse producten. Gerechten bereid door onze Chinese meesterkoks Heerlijk relaxed eten op het terras met uitzicht over de Bergse plas. Gratis parkeren op onze ruime parkeerplaats. J a p a n s restaurant Heerlijk dineren in stijlvolle Japanse ambiance. Ruime keuze uit traditionele japanse gerechten, bereid uit gegaranaeerd dagverse producten. Teppanyaki eten, ookzeergeschikt voor grote en/of kleine groepen. Voor meer informatie zie onze website. Straatweg 107 Rotterdam-Hillegersberg Telefoon: 010 - 422 30 40 ROTTERDAM - In TENT. Cen trum Beeldende Kunst op de Witte de Withstraat in Rotterdam is tot en met 16 juli de tentoonstelling 'Fa milie' te zien. De expositie is losjes gebaseerd op het theaterstuk 'De Familie' van Maria Goos waarin de onderlinge verhoudingen tussen familieleden blootgelegd en ter di«- cussie worden gesteld. De Rotterdamse kunstenaar Robin Kolleman heeft dit gegeven ge- bruikt voor de tentoonstelling. Hij bracht vier beeldhouwers bijeen bij wie het lichamelijke in het werk centraal staat: Robin Kolleman, Ka- rin Arink, Maria Roosen en Gijs Assmann. Drie van hen hebben op hun beurt een aantal gastkunste- naars uitgenodigd met wie zij een verwantschap ervaren. Karin Arink heeft schilder en beeldhouwer Lisa Couwenbergh en de Rotterdamse beeldhouwer Andre van de Wij- deven als 'partners' uitgenodigd. Maria Roosen heeft de kunstenaars Liedeke Kruk, Ingrid Baron en Mildred Valkonet gevraagd deel te nemen aan dit samenzijn. Gijs Ass mann tenslotte heeft kunstenaar/fo- tograaf Paul Kooiker uitgenodigd. o Dit gezelschap huist met de groeps- tentoonstelling 'Familie' vanaf 15 juni in TENT. Centrum Beeldende Kunst. De tentoonstellingsruimte PLEIN vervult binnen de tentoonstelling een centrale functie. Deze kan ge- zien worden als de 'woonkamer' waar een groepstentoonstelling met de deelnemende kunstenaars wordt samengesteld .Deze tentoonstelling wordt vorm gegeven onder auspi- cien van Michelle Kurzenacker en Nicola Unger, twee theatermakers die met gebruikmaking van 'sim- pele' instructies uit de theaterimp- rovisatie andere dan slechts esthe- tische regels zullen hanteren in de totstandkoming van deze groeps tentoonstelling. Hierdoor ontstaat er een verrassend spanningsveld tussen theater en beeldende kunst. De deelnemers moeten hun kunst inzetten voor een gezamenlijk stuk, maar elk lid wil ook de eigen identi- teit bewaren. Zal PLEIN veranderen in een slagveld waarin vermeende belangen tot botsing komen, of ont staat het beeld van een harmortieus" gezin? ROTTERDAM - Acteur Joop Keesmaat van het ro-theater heeft uit handen van wethouder Orhan Kaya (Participatie en Cultuur) de Erasmusspeld gekregen. Die onder- scheiding wordt uitgereikt aan men- sen die zich lange tijd op cultured, sociaal, sportief of economisch ge- bied verdienstelijk hebben gemaakt voor de Rotterdamse samenleving. Keesmaat (63) behoort sinds 1989 tot de vaste acteurs van het ro thea ter. Hij neemt deze maand afscheid van het theater met de voorstelling 'Hersenschimmen' en heeft dan meer dan 43 jaar op de planken gestaan. In die tijd heeft hij onder meer gespeeld in voorstellingen van Anna Karenina, De Wespenfabriek, Macbeth en Marcel Proust. Sinds 1996 heeft hij zich ook toegelegd op vertellingen voor een klein publiek. Hij ontwikkelde daarbij een unieke stijl als- verteller van grote verha- len uit de wereldgeschiedenis, zoals Metamorfosen van Ovidius, Aeneas van Vergilius en Gilgamesj. Voor de laatste voorstelling werd hij ge- nomineerd voor de Louis d'Or, een onderscheiding die jaarlijks wordt uitgereikt aan de beste Nederlandse acteur. Keesmaat werkte tenslot te ook mee aan voorstellingen in buurthuizen en jongerencentra en aan een groot aantal educatieve activiteiten. door Vincent Wernke ROTTERDAM - U-Turn had in Rotterdam al een aardige live-reputatie opgebouwd. Sinds december gaat de band echter door het leven onder de nieuwe naam: Jagged Soul. Onlangs werd eindelijk de eer- ste ed gepresenteerd: 'Come to me'. Als de voortekenen niet bedriegen wacht de soulband een mooie toekomst. De eerste single 'I don't want ya' slaat alvast aan, volgende maand wacht een optreden op North Sea Jazz en na de zomer volgt een clubtour. In een recensie van de debuut-cd 'Come to me' werd Jagged Soul al het best bewaarde geheim van Rotterdam genoemd. Leadzange- res Sietske Heun moet er om la- chen. „Dat schijnt inderdaad zo te zijn. We bestaan al zeven jaar en in die tijd hebben we veel gespeeld in de stad. Zo hebben we een tijd een maandelijkse avond gehad in jazzcafe Dizzy. Het was daar altijd helemaal afgeladen. We hebben in Rotterdam dus al een aardige reputatie opgebouwd. Maar bij het grote publiek zijn we nog niet zo bekend. Wellicht verandert dit nu onze cd uit is." Het moet raar lopen wil de rest van Nederland niet snel volgen. De voortekenen zijn positief. Het debuutalbum 'Come to me' kreeg lovende recensies en de boekingen voor Jagged Soul stromen binnen. „Het najaar gaat druk worden", weet Sietske. En dat kan nog druk- ker worden, want in juli speelt de band op het befaamde North Sea Jazz Festival in het eigen Rot terdam. ,,F,en prachtig podium en spannend. Daar sta je immers tussen allemaal grootheden. Bo- vendien wordt onze eerste single nu geplugged. Radio Rijnmond en Fun X draaien hem al regelmatig en hopelijk volgen snel meer zen- ders." Jagged Soul begon zo'n zeven jaar geleden onder de naam U-Turn. Van de bezetting van toen zijn Als het even mee zit zorgt het debuutalbum 'Come to me' voor de definitieve doorbraak van de band Jagged Soul. Ook van het optreden op het North Sea Jazz Festival wordt veel verwacht. Daar sta je immers tussen allemaal grootheden", zegt leadzangeres Sietske Heun. alleen Sietske Heum en toetsenist Remco Kiihne nog over. Zij vor- men nog steeds het hart van de band en zijn samen verantwoorde- lijk voor alle songs. Jagged Soul bestaat verder uit bassist Marc Vandes, drummer Dave van den Dries, gitarist Stefan Siwabessy en achtergrondzangeressen Eva-Jane Smeenk, Lesley van der Aa en Shirma Rouse. Plannen om de naam te verande ren hadden ze al langer: „Maar dat was een moeilijk besluit, want als U-Turn hebben we een be- paalde naam opgebouwd in het circuit." Fans van U-Turn kwa- men via google steevast op sites over een film met Jennifer Lopez. Bovendien wilden ze een naam die beter aansloot bij hun muziek. Afgelopen december hakten ze de knoop door. Het werd dus Jagged Soul, dat zoiets betekent als soul met een scherp randje. „Het was nu, met het oog op het verschijnen van de cd. het moment om de naam te veranderen." Die cd, 'Come to me', is het re- sultaat van vier jaar hard werken. Want zolang is de band uiteindelijk met het album bezig geweest. „Dat is lang", geeft Sietske toe. „Maar we hebben eraan gesleuteld tot we helemaal tevreden waren. Zo'n eerste cd is toch het visitekaartje van de band. Nu is het album echt zoals wij het wilden. Natuurlijk werd ik weleens ongeduldig, dacht ik: nu moet hij uitkomen. Een jaar geleden was het bijna zover, maar toen ging het door allerlei redenen toch weer niet door. Het is uitein delijk allemaal ergens goed voor geweest. Voor mijn gevoel klopt het nu." 'Come to me' bevat elf zeer uiteen- lopende songs die volgens Sietske de ontwikkeling van de band in de afgelopen vier jaar laten ho- ren. Ook is duidelijk te horen dat wij door heel veel muziekstijlen worden bei'nvloed. Ik heb hier in Rotterdam op het conservatorium gezeten en daar heb je ook een afdeling wereldmuziek. Daardoor heb ik kennisgemaakt met ver- schillende culturen en muziekstij len. Ik vind het leuk om verschil- lende stijlen samen te brengen. Dat noemen ze urban, maar dat vind ik zo'n raar woord. Ik zou foto: Daniel Baggerman dat zelf niet gebruiken. Je hoort bij ons hiphop, R&B, funk en zelfs rockinvloeden. Maarde rode draad is soul. Dat hoor je in elk nunimer terug." Dat de 'zwarte' soul muziek in dit geval gezongen wordt door een blonde zangeres doet volgens haar niet ter zake. „Ik vind niet dat het daarover moet gaan. Muziek gaat juist niet over zwart of wit. Ik zing zoals ik zing en wij spelen mu ziek die we mooi vinden." Als het even mee zit zorgt de muziek op 'Come to me' voor de definitieve doorbraak van Jagged Soul. „Ik hoop het, maar ik ben hier niet aan begonnen omdat ik rijk wil worden of zo. De muziek is het allerbe- langrijkste." De band wil volgens Sietske Heun binnen een jaar of anderhalf met een tweede cd ko men. „Er staat niet een bepaalde tijd voor, maar we gaan er zeker niet weer vier jaar over doen. We zijn nu al met ons tweede album bezig." Kijk voor meer informatie en een concertagenda op www.jag- gedsoul.nl. door Natasja van Kessel ROTTERDAM - Lopend door het centrum van Rotterdam zie je moderne gebouwen. Bijna nergens is te zien hoe oud de stad eigenlijk is. Alleen de Laurenskerk en het Schielandhuis geven een kleine indruk van het rijke verleden van de stad. Toch bestond Rotterdam vorige week precies 666 jaar. Om dit te vieren heeft Minke Weeda, directeur van Rock-'n-Roll High- school, het festival Rotterdam 666 Jaar georganiseerd. Het festival is vorige week van start gegaan op de 'duivelse' datum 06-06-06 en belicht het duistere verleden van de stad. Met het duistere verleden worden zaken als criminaliteit en moord bedoeld. Zo is er in Galerie Duo Duo een expositie over moord in Rotterdam vanaf 1905 tot 1967. In de galerie ligt een ongecensureerde versie van het fotoboek 'Moord in Rotterdam' uit 1995 waar een he- leboel commotie over was toen het uitkwam. Ondanks al deze duistere verhalen wil Weeda het absoluut geen dui- velsfestival noemen. De organisatie heeft al verschillende klachten ge kregen uit christelijke hoek nadat er een artikel gepubliceerd was waarin het een 'duivelsfestival' genoemd werd. Dit was helemaal niet de be- doeling van Weeda. „We willen met dit festival laten zien dat niet alles even mooi is, zodat mensen een goede keus kunnen maken tussen goed en kwaad", zegt ze. Weeda wilde niet een groep mensen bij voorbaat al uitsluiten van het festival en besloot in gesprek te gaan met twee voorgangers en de Christen Unie. Samen kwamen ze Minke Weeda vond dat Rotterdam wel weer toe was aan een groot feest. Al snel kwam ze erachter dat Rotterdam dit jaar 666 jaar bestond en dat de stad op zeven juni 1340 officieel stadsrechten had gekregen. ,Dus eigenlijk op 06-06-06 om middernacht bestond de stad 666 jaar.' overeen dat de naam van het festi val veranderd werd in Rotterdam 666 Jaar in plaats van Rotterdam 666, zodat duidelijk werd dat het om een verjaardag ging. In ruil daarvoor gaan de twee voordragers lezingen geven en in samenwerking met het tijdschrift Krakatau wordt een speciale 666 special gemaakt. Hieraan werken twee predikanten, een priester, een rabbijn, een imam en een aantal dichters aan mee. Achteraf is Weeda wel blij met de klachten. Het festival kreeg name- lijk bijna geen publiciteit en daar door was het moeilijk om subsidie te krijgen. Dankzij de reactie uit christelijke hoek was er meteen meer aandacht en werd het makke- lijker om geld los te peuteren. Het idee van het festival kwam bij Weeda op nadat ze iets gelezen had over het 650-jarig bestaan van de stad, nu iets meer dan 15 jaar geleden. Ze vond dat Rotterdam wel weer toe was aan een groot feest. Al snel kwam ze erachter dat Rotterdam dit jaar 666 jaar bestond en dat de stad op zeven juni 1340 officied stadsrechten had gekregen. „Dus eigenlijk op 06-06-06 om middernacht bestond de stad 666 jaar", lacht ze. Weeda vond al die zessen een mooi thema voor een feest en besloot te gaan kijken wat er mogelijk was. Al snel kwamen ze op een zes maanden durend festival uit. „We foto Rob Kamminga dachten eerst aan een dag, toen aan een week, maar uiteindelijk had den we zoveel evenementen dat we besloten het een half jaar te laten duren", vertelt Weeda. Zelf vindt ze het leukste evenement de HolyCow Cruise. Dit is een fietstocht die langs allerlei plaatsen in Rotterdam komt waar duistere.zaken gebeurt zijn. Weeda heeft zin in de komende evenementen en denkt dat het een succes wordt. „Elke Rotterdammer zou trots moeten zijn op Rotter dam als stad, omdat Rotterdam niet bang is haar 666ste verjaardag te vieren." Het festivalprogramma is tot en met augustus is te vinden op www.rot- terdam666jaar.nl. Vaderda lip? bij hit Correct Kado tip TV -a /"ST- f 11OCVMS-VIS OLYMPUS FE-150 DIGITALE FOTOCAMERA 5,0 miljoen pixels met 3x optische zoom (4x digitale zoom). Verder vormt de grote LCD van 6,4 cm een nandig hulpmiddel bij het bepalen van een opnamekader zodat u precies dat fotografeert wat u wilt. Afm. 9x5.5x2.5 cm. CORRECTPRIJS Art.nr. 308782 189 PANASONIC DVD-LS 87 DVD SPELER MET 22 CM LCD SCHERM Voorzien van 22.5 cm LCD scherm, ingebouwde stereospeakers, S-Video uitgang, Audio uitgang, afstandsbediening, Video/audio kabels, Oplaadbare Lithium-Ion accu, AC adapter, 12V car-adapter en draagtas. In zilver kleur uitgevoerd. Afm. 23.5x3.9x17.8 cm. CORRECTPRIJS 299 KRUPS B-40 WK EDITION BEERTENDER MET VERWISSELBAAR ORANJE FRONT Lekker thuis biertappen met de BeerTender van Krups. Koelt perfect, tapt met precisie, is onderhoudsvrij en dus altijd klaar voor gebruik. Nu tijdelijk met verwisselbaar oranje front. CORRECTPRIJS Art.nr. 312855 JM M *Na refund actie, I WV vraag naar de voorwaarden III GRATIS WINKELOPENINGSTIJDEN: maandag t/m woensdag 09.30-18.00 uur, donderdag en vrijdag 09.30-21.00 uur, zaterdag 09.00-18.00 uur. Zondag 25 juni geopend van 12.00-17.00 uur. 07W omrmm PHILIPS HQ-5812 3-KOPS OPLAADBARE SHAVER Met het systeem van roterende messen scheert u zich dagelijks glad met het Lift Cut systeem. Oplaadbaar (8 uur voor max. 30 minuten scheren). Wordt geleverd met etui. CORRECTPRIJS Art.nr. 305521

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2006 | | pagina 22