www.schiedam.nl prima met een steuntje in de rug bartimeus Uittreksel of kapvergunning aanvragen? 503j! 503: gemeente Schiedam Week 24 Woensdag 14 juni 2006 8 Wet milieubeheer Dat kan 24 uur per dag via het Digitaal Loket Digitaal Loket op Schiedam.nl SSSSS^.. De Vereniging Bartimeus steunt blinden en slechtzienden, jong en oud. Met projecten voor onderwijs, zorg en dienstverlening. Al negentig jaar. Help mee via giro 400 40 40 VERENIGING Vrijstelling ex artikel 15 WRO Vaststelling ligplaats historisch bedrijfsvaartuig Jan van der Heyde II Wet milieubeheer www.steunbartimeus.nl i Week 24 MAASPOST 1-2-3-XQ03 Gemeenteberi Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat een vrijstelling artikel 15 Wet op de Ruimtelijke Ordening is aangevraagd voor: Vestiging van een horeca op de bestemming "Gemengde Doeleinden klasse B (GdB)" ten behoeve van bet perceel Hoogstraat 151C. Het perceel Hoogstraat 151 C ligt in het gebied waarop bestemmingsplan "Binnenstad 2003" van toepassing is. Het bestemmingsplan is vastgesteld door de gemeenteraad op 16 februari 2004 en gedeeltelijk goedgekeurd door Gedeputeerde staten op 3 oktober 2004. Het perceel heeft de bestemming "Gemengde Doeleinden klasse B (GdB)". Op dit perceel zal een lunchroom (voor maximaal 45 personen) worden gevestigd. Het lunchroom behoort niet tot de categorie zoals deze is in de bestemmingsbepalingen van artikel 8 lid A, sublid lb is genoemd. In artikel 8, lid A sublid 1 bvan de voorschriften mag op de begane grond: wonen, maatschappelijke voorzieningen (sociale, culturele, educatieve, medische en gelijk te stellen voorzieningen met publieksgericht karakter), dienstverlenende bedrijven, ambachtelijke/ verzorgende bedrijven, bedrijven (waarvan de bedrijfsactiviteiten zijn genoemd onder milieucategorieen 1 en 2) gevestigd worden. Artikel 8 lid C, sublid lb juncto artikel 4, lid 4, tabel 4 (horeca) van de bestemmingsplan voorschriften Binnenstad 2003 daarentegen biedt de mogelijkheid voor vestiging van een daghorecabedrijf in de bestemming GdB. Het plan voor het vestigen van een lunchroom aan de Hoogstraat 151 past binnen de vrijstellingbepalingen artikel 8 lid sublid lb van de bestemmingsplanvoorschriften Binnenstad 2003 en hierbij in aanmerking komt voor een vrijstellingprocedure artikel 15 van de Wet op de Ruimtelijk Ordening. U kunt de ontwerpbeschikkingen, de aanvraag en de overige van belangzijnde stukken van 15 juni 2006 tot en met 29 juni 2006 op werkdagen inzien: maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 8.00 tot 16.00 uur en donderdag van 8.00 tot 20.00 uur. Wanneer u een zienswijze hebt over de inhoud van de ontwerpbeschikking kunt u deze tot en met 29 juni 2006 schriftelijk of mondeling kenbaar maken aan burgemeester en wet houders van Schiedam p/a afdeling Bouwen en Milieu, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Uw persoonlijke gegevens worden niet bekend gemaakt als u hierom, bij voorkeur in een aparte brief, vraagt. U kunt te zijner tijd alleen beroep tegen de beschikking instellen als u belanghebbende bent en als u een zienswijze hebt ingebracht tegen de ontwerpbeschikking. Dit is ook mogelijk als u kunt aantonen dat u redelijkerwijs niet verweten kan worden dat u geen zienswijze hebt ingebracht tegen de ontwerpbeschikking. De beschikking zal afgegeven worden met in acht name van ingediende zienswijzen. Beschikking Het college van B W maakt bekend dat het op 6 juni 2006 heeft besloten volgens artikel 21 en 29 lid 2 van het bestemmingsplan "Binnenstad 2003" vrijstelling te verlenen voor een nieuwe ligplaats voor historische schepen in de binnenstad ten behoeve van de ligplaats van het historisch bedrijfsvaartuig Jan van der Heyde II aan de Korte Haven noordzijde. Het aangaande besluit ligt voor een ieder vanaf heden gedurende twee weken ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt, Stadserf 1. Belanghebbenden zijn bevoegd tot het schriftelijk indienen van zienswijze bij burgemeester en wethouders gedurende de termijn van inzage. Aigemeen Bedrijven die nadelige gevolgen voor het milieu en/of overlast (hinder) kunnen veroorzaken, kunnen op grond van de Wet milieubeheer een vergunning nodig hebben. Deze vergunning moet in veel gevallen worden aangevraagd bij de gemeente. De procedure voor het behandelen van de aanvraag bestaat uit twee stappen: het opstellen van een ontwerp van de vergunning (ontwerpbeschikking) en vervolgens het verlenen van de vergunning (beschikking). Onderwerp Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben op 27 mei 2005 een aanvraag om vergunning op grond van de Wet milieubeheer ontvangen. Het gaat om een aanvraag van Koninklijke De Kuyper B.V. om een revisievergunning voor een distilleerderij aan de Buitenhavenweg 98, 3113 BE te Schiedam. De aanvraag voor een revisievergunning ingevolge de Wet milieubeheer was noodzakelijk in verband met ingrijpende wijzigingen in de activiteiten en de omvang van de inrichting. De veranderingen ten opzichte van de huidige vergunde situatie omvatten: - Het vervallen van de bottelarij activiteiten; - Het vervallen van de flessenspoel activiteiten; - Het vervallen van de opslagactiviteiten van volgoed (inclusief de laad- en loskuil). Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben op grond van de artikelen 8.2, 8.8 en 8.10 van de Wet milieubeheer besloten de gevraagde vergunning te verlenen/gedeeltelijk te verlenen/te weigeren. Aan de vergunning zijn voorschriften verbonden ter bescherming van het milieu. Inzage U kunt de beschikking, de aanvraag en de overige van belang zijnde stukken van 15 juni 2006 tot en met 27 juli 2006 op werkdagen van 08.30 tot 17.00 uur inzien in het kantoor van de DCMR Milieudienst Rijnmond (DCMR), 's Gravelandseweg 565 te Schiedam. Indien daarom telefonisch wordt verzocht, kunnen de stukken in de bovengenoemde periode ook buiten kantooruren worden ingezien in het kantoor van de DCMR, tel. (010) 2468 621. Beroep Binnen zes weken na de begindatum van ter inzage legging van de beschikking kan bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State beroep worden ingesteld door: degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen de ontwerpbeschikking; de adviseurs die advies hebben uitgebracht over het ontwerp van de beschikking; belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet verweten kan worden geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen de ontwerpbeschikking. Het beroepschrift moet worden ingediend bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Wij wijzen erop dat zowel voor het instellen van beroep als voor het indienen van een verzoek om voorlopige voorziening griffierechten verschuldigd zijn. De beschikking wordt van kracht na afloop van de beroepstermijn, tenzij gedurende die termijn naast een beroepschrift een verzoek om voorlopige voorziening is ingediend. Een dergelijk verzoek moet worden ingediend bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op het verzoek is beslist. Indien voor het veranderen van de inrichting tevens een bouwvergunning is vereist, wordt de beschikking niet eerder van kracht dan nadat de gemeente de bouwvergunning heeft verleend. Inlichtingen Voor informatie over de aanvraag en de beschikking kunt u zich wenden tot de heer A.M. de Reuver van de DCMR, tel. (010) 2468 340. Voor vragen over de procedure en ter inzage legging en voor kopieen (tegen betaling) van de ter inzage gelegde stukken kunt u contact opnemen met het bureau Documentaire Informatievoorziening van de DCMR, tel. (010) 2468 621). Projectnummer: 305827 Beschikking Aigemeen Bedrijven die nadelige gevolgen voor het milieu en/of overlast (hinder) kunnen veroorzaken, kunnen op grond van de Wet milieubeheer een vergunning nodig hebben. Deze vergunning moet in veel gevallen worden aangevraagd bij de gemeente. De procedure voor het behandelen van de aanvraag bestaat uit twee stappen: het opstellen van een ontwerp van de vergunning (ontwerpbeschikking) en vervolgens het verlenen van de vergunning (beschikking). Onderwerp Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben op 24 januari 2006 een aanvraag om vergunning op grond van de Wet milieubeheer ontvangen. Het gaat om een aanvraag van Facilicom Bedrijfsdiensten B.V. om een vergunning voor het veranderen van een dienstverlenend bedrijf aan de's Gravelandseweg 256 en 258, 3125 BK te Schiedam. De verandering betreft een wijziging van de wijze van opslag van gevaarlijke stoffen. Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben op grond van de artikelen 8.2, 8.8 en 8.10 van de Wet milieubeheer besloten de gevraagde vergunning te verlenen/gedeeltelijk te verlenen/te weigeren. Aan de vergunning zijn voorschriften verbonden ter bescherming van het milieu. Inzage U kunt de beschikking, de aanvraag en de overige van belang zijnde stukken van 15 juni 2006 tot en met 27 juli 2006 op werkdagen van 08.30 tot 17.00 uur inzien in het kantoor van de DCMR Milieudienst Rijnmond (DCMR), 's Gravelandseweg 565 te Schiedam. Indien daarom telefonisch wordt verzocht, kunnen de stukken in de bovengenoemde periode ook buiten kantooruren worden ingezien in het kantoor van de DCMR, tel. (010) 2468 621. Beroep Binnen zes weken na de begindatum van ter inzage legging van de beschikking kan bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State beroep worden ingesteld door: degenen die zienswijzen hebben ingebracht tegen de ontwerpbeschikking; de adviseurs die advies hebben uitgebracht over het ontwerp van de beschikking; belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet verweten kan worden geen zienswijzen te hebben ingebracht tegen de ontwerpbeschikking. Het beroepschrift moet worden ingediend bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Wij wijzen erop dat zowel voor het instellen van beroep als voor het indienen van een verzoek om voorlopige voorziening griffierechten verschuldigd zijn. De beschikking wordt van kracht na afloop van de beroepstermijn, tenzij gedurende die termijn naast een beroepschrift een verzoek om voorlopige voorziening is ingediend. Een dergelijk verzoek moet worden ingediend bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op het verzoek is beslist. Indien voor het veranderen van de inrichting tevens een bouwvergunning is vereist, wordt de beschikking niet eerder van kracht dan nadat de gemeente de bouwvergunning heeft verleend. Inlichtingen Voor informatie over de aanvraag en de beschikking kunt u zich wenden tot de heer A.M. de Reuver van de DCMR, tel. (010) 2468 340. Voor vragen over de procedure en ter inzage legging en voor kopieen (tegen betaling) van de ter inzage gelegde stukken kunt u contact opnemen met het bureau Documentaire Informatievoorziening van de DCMR, tel. (010) 2468 621). Projectnummer: 307181 Colofon Openingstijden Stadswinkel Gemeenteliik InformatieiHint Stadswinkel, Stadserf 11 Tel.: (010) 246 53 04 Stadskantoor Tel.: (010) 246 55 55 Fax: (010) 473 70 21 maandag 12.00 tot 16.00 uur Postadres Postbus 15011 3100 EA Schiedam E-mail: info@schiedam.ni dinsdag t/m vrijdag 08.00 tot 16.00 uur Buiten kantooruren voor donderdag 08.00 tot 20.00 uur spoedelsende veiligheidszaken Tel.: (010) 246 54 00 wie b 1 i n is redt zich vaak 0 VOOR GOEDE DOELEN

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2006 | | pagina 2