maasstad wljfe ©teak 'Misschien ben ik te netjes voor de politiek?' Start monumentale renovatie van Abbenbroeksestraat mamctn >AL| JAtI^SALI wijkkort future WgSflS- 'Verkeersinstallatie werkt zo echt niet' maasstad m De zomer van al@din Heemtuin- excursie terug in de tijd Concert B-orkest Harpe Davids Meester van Wijk na 40 jaar met VUT Unieke oplossing voor een van de laatste bewoners Man schopt tegen auto's Gebroken neus Tegen plantenbak Man rijdt op gestolen fiets Woensdag 21 juni 2006 maasstad weekbladen SCHIEDAM xq 52 SCHIEDAM - Een heer van de oude stempel. In zwart pak. Of hij nu voor de klas staat. zijn Hermes DVS voorzit of als fractievoorzitter voor de WD in de'raad. Met indrin- gende stem, zwart pak en prie- mende blik boven leesbril; 'in every inch an gentleman'. Een bovenmeester, streng maar rechtvaardig; een man van plicht, orde en tucht. Door zijn leerlingen netjes aangesproken met 'Meester Van Wijk'. Aan- staande vrijdag neemt de po pulate docent van de VMBO - Nieuwe Damlaan afscheid. www.future-maman.nl Contactpunt 60+ Slotdag Graauwe Hengst Zeskamp MILIEUBERICHT UIT UW REGIO 4 *hLS SCHIEDAM - Eind juni gaat de landelijke campagne 'Zomerlezen' van start die het lezen tijdens de va- kantie wil bevorderen. Boekhandels en bibliotheken gaan het publiek attenderen op 'vakantieboeken'. Ook. in de media, op NS-stations en bij tankstations zal iedereen er veelvuldig aan herinnerd worden dat Vakantie ook betekent: tijd voor een boek. Veel mensen zullen voor hun va kantie een stapeltje vlot leesbare ronjaqs in de koffer stoppen maar denk ook eens aan wat informatieve boeken over de vakantiebestem- ming: over de Toscaanse cultuur of de natuur in de Vogezen. Nu kan het gebeuren dat een vakantiebezoek meer vragen oproept dan een boek kan beantwoorden en dan komt al@ din in beeld, de digitale vraagbaak van de bibliotheken. Ga naar de site van een bibliotheek en klik op de al@din-knop. Als je een vraag zo helder mogelijk formuleert dan ben je verzekerd van een snel en goed onderbouwd antwoord door getrainde informatiespecialisten. SCHIEDAM - In heemtuin't Hoef- blad wordt zondagmiddag 25 juni een rondleiding georganiseerd spe- ciaal voor senioren onder het moto: 'terug in de tijd'. Dit mooie stukje groen van Schie dam is rolstoeltoegankelijk; een leuk uitje op de zondagmiddag om met eventuele begeleiding van fa- milie eens een kijkje te nemen in het park. In het park zijn diverse Zuid-Hollandse landschappen te herkennen en uiteraard wordt tij dens de rondleiding ook stilgestaan bij de ontstaansgeschiedenis van het park. Na de rondleiding staat er wat lekkers klaar. De heemtuin is te bereiken via de hoofdingang bij de kinderboerderij en via de achteringang heemtuin aan het eind van het Duivenpad. De (gratis) rondleiding start om 13.30 uur bij het heemtuinhuisje. SCHIEDAM - Het B-orkest van Harpe Davuj^ gggft dgndexdag- avond 22 juni van 18.45 tot 1930 uur een concert in winkelcentrum Hof van Spaland. Het B-orkest is een opleidingsorkest. Ook wordt er aandacht gevraagd voor de mu- ziekklassen. In een HD muziekklas krijgen beginnende muzikanten een stevige basisopleiding voor een ko- peren blaasinstrument of saxofoon. Zo'n opleiding kost drie maanden helemaal niets. wyKW.maasstadweekbladen.nl KANTOOR: 'pstblaak 180 ostbus 1162 OOOBD Rotterdam •Tdlefoon 010 4004491 nvfwtx 010 4128449 nEwailadres advertentiegroep: °yerkoop@maasstadnl bGebpend ma. t/m vr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Netwerk VSP email: bezorging@maasstad.nl Telefoon 0900 2020299 (10euro ct. p.min.) ma. t/m vr. 09.00-17.00 uur DIRECTIE: R. M. de Koning MANAGER: H.Wirtz Telefoon 010 4004290 VERKOOPLEIDER: B.van Dongen Telefoon 06 53786940 VERTEGENWOORDIGER: S. Verzendaal Telefoon 06 10921026 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Westblaak 180 Postbus 1685 3000 BR Rotterdam Telefoon 010 4004487 Fax 010 4116454 Email redactie: watenveg@maasstad.nl K. Moerman - van der Knaap Tetefoon 0104004322 E. Meijer Telefoon 0104004401 Chef-redactie: P. E. van der Heide Telefoon 010-4004490 FOTOGRAFIE: Voor nabestellingen Telefoon 06 51562210 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: PcM Lokale Media b.v. Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij PcM Lokale Media b.v., c.q. de betreffende auteur. Door Frank Willemse Op zijn twaalfde jaar al wist Will van Wijk dat hij onderwijzer zou worden. Het werd ievenslang, ruim 41 jaar in het onderwijs. „De tijd is voorbij gevlogen", overdenkt hij. Zijn loopbaan telt maar twee Schiedamse scholen. Eerst 28 jaar als onderwijzer en directeur van basisschool Prinses Juliana aan de Oostsingel. Sinds 1994 als docent Nederlands, Engels en Maatschap- pijleer aan de Christelijke ambacht- school Gilde. Wat nu Accent College heet. 'Elke dag is anders of never a dull moment in het onderwijs'. Vandaar dat Van Wijk (62) het zo lang heeft volgehouden. Zijn geheim? Van kinderen houden en je opvoe- dende taak eindigt niet achter de schooldeur. Zijn lokaal hangt vol met posters van Schiedam. Natuurlijk omdat hij op-en-top Schiedammer is. Maar dat niet alleen: „Ik draag Schiedam een warm hart toe en probeer dat over te brengen op de leerlingen, die vaak elders zijn geboren. Die moeten zich thuis voelen en trots zijn op hun stad." Hij wil er zijn voor elke leerling. ook de minder kansrijke: elk kind heeft recht op aandacht. Vandaar zijn oog voor details. „Een simpele vraag als 'Hoe is het nu met opa of oma?' doet wonderen bij de kinderen. Dat maakt het verschil." Apetrots is hij als zo'n branie- Will van Wijk, nog even in zijn lokaal van het Accent College. Volgende week staat hij de deur van de school voorgoed achter zich dicht. Foto: Roger van der Kraan schopper toch een diploma haalt. Komt binnen als 'instromer' maar gaat van school af als een boom van een kerel. Als elektromonteur of in de verzor- ging als het om de meiden gaat. Op 28 april dit jaar werd Van Wijk geridderd in de Orde van Oranje Nassau. Vanwege al zijn maat- schappelijke verdiensten. Natuur lijk als bekende Schiedammer die de laatste decennia de politiek do- mineerde als fractievoorzitter van de WD. Als scherpe oppositielei- der maar ook als loyale beschermer als de VVD meeregeerde. Zestien jaar geleden werd hij als nieuwe- ling direct in het diepe gegooid als fractievoorzitter met naast zich ervaren rotten als Gerard Verhuls- donk en ex-wethouder Luub Haf- kamp. 'Jij bent daar niet geschikt voor' waarschuwde vriend Gert Rook hem. „Ik ben inderdaad licht geraakt en heb maar weinig eelt op mijn ziel", zegt hij hierover. En mijmerend; „Misschien ben wel te netjes voor de politiek." Het heeft hem op zijn ziel geraakt dat hij voor rotte vis werd uitgemaakt in zijn laatste raadsperiode. (Hij werd in de pers beticht van achterbakse onderhandelingen met de oppositie op de bruiloft van Menno Siljee van de PvdA, red.) Hij kan daarover flink somberen en zich zorgen maken. Zoals over het negativisme van Schiedammers als ze over hun eigen stad praten. „Niks is goed en heel mijn raads periode hoor ik steeds dat gejam- mer over het centrum. Altijd maar die Hoogstraat! Ga, nu eens staan voor de Koren- beurs en kijk eens goed naar de grachten. Zie dat Schiedam een prachtig oud centrum heeft. Zeur niet aldoor over de verpaupering van de Hoogstraat!" Waarom is hij nooit wethouder geworden? Hij heeft een tiental wethouders, goede en slechte, langs zien komen. Nee, hij wil geen namen noemen. Wel dat wethouder een 'hell of a job' is waarvoor je dag en nacht in touw moet Zijn. „Nee, dat is niks voor mij." Boven- dien is hij een fervent sportman. Hermes is zijn cluppie. Actief -tot die rotknie ging opspelen- als cric keter en voetballer. En nu al jaren algemeen voorzitter van de grote multi-sportvereniging. Volgende week slaat hij de deur van de school voorgoed achter zich dicht. Woensdag is zijn laatste les- dag. Hij is er nu al emotioneel onder. Volgende week op vakan tie, fietsen met een sportvriend in Duitsland. De Donau langs van Passau tot We- nen waar de vrouwen ze opwach- ten. 'Kunstknie Bypass' smaalt hij over de lichamelijke gesteldheid van de twee fietsmaten. leefwijze zo min mogelijk mensen tot last. In augustus 2005 heeft de bewoner via zijn advocaat inge- stemd met deze oplossing. Boven- dien ontvangt hij ook de standaard verhuiskostentegemoetkoming van 5100 euro. Ondanks de eerdere toe- zegging heeft de bewoner In een later stadium aangegeven toch niet mee te willen meewerken aan deze oplossing, omdat hij woonachtig wil blijven in Schiedam-Zuid. In een kort geding heeft de President van de Rechtbank deze bewoner aan zijn afspraak gehouden. Voorals- nog is door de gemeente Schiedam een stuk grond aan de Polderweg aangeboden. De mogelijkheid om naar de portocabin aldaar te ver- huizen, bestaat nog steeds. Indien de bewoner het deze week door Woonplus aangeboden huurcontract tekent, kan hij per direct zijn intrek nemen in de portocabin die over alle noodzakelijke voorzieningen (gas, licht, water) beschikt. Bij het oplossen van de ontstane probleem- situatie wordt vanzelfsprekend zorgvuldig te werk gegaan en wordt ook intensief samengewerkt door alle partijen die betrokken zijn bij het hulpverleningstraject, te weten maatschappelijke dienstverlening, dierenbescherming SCHIEDAM - In de Anthonie Muysstraat is afgelopen zondag- avond een 29-jarige Schiedammer aangehouden omdat hij even ervoor tegen auto's en fietsen had geschopt. Dat gebeurde op de Vlaardinger- dijk. Naar aanleiding van het opge- geven signalement kon hij enige tijd later worden aangehouden. Tijdens zijn aanhouding verzette de man zich hevig. De buitenkant van de woningen in Zuid wordt zoveel mogelijk in tact gelaten, aan de binnenkant gebeuren echter grootse dingen. SCHIEDAM - Aan de Abben broeksestraat in Schiedam-Zuid is Woonplus begonnen met een ingrijpende renovatie van een monumentaal wooncomplex. Hiermee wordt, na het Heen- vlietseplein, een tweede com plex van voormalig stadsarchi- tect Piet Sanders in oude glorie hersteld. De oorspronkelijke boven- en benedenwoningen zullen worden samengevoegd tot een woning. Zo ontstaan royale woningen in de sfeer van de jaren dertig, maar geheel aangepast aan de hedendaagse eisen. In totaal ontstaan na de renovatie vijftien eengezinswo- ningen en twee appartementen die te koop worden aangebo den. Met de verdere renovatiewerkzaam- heden kan vaart worden gemaakt nu een van de laatste bewoners van het complex via de deurwaarder heeft vernomen dat hij op basis van een gerechtelijk vonnis bin nen enkele dagen zijn woning moet verlaten. Hiermee komt een eind aan een langdurige procedure waar- bij de bewoner, die met een groot aantal dieren samenleeft en door deze ongewone leefwijze regel- matig (stank)overlast veroorzaakt, weigerde mee te werken aan een verhuizing. Evenals alle andere be woners moest hij.in verband met de renovatie op zoek naar vervangende woonruimte. Alle andere bewoners, soms met begeleiding van Woon plus, zijn hierin geslaagd. Met de betreffende bewoner werd echter op dit vlak geen voortgang geboekt. Met het oog op de voortdurende overlast en bijzondere omstandig- heden wil Woonplus, mede in het belang van omwonenden, een eind maken aan deze situatie en tevens voorkomen dat de overlast elders wederom gaat plaatsvinden. Om die reden is gekozen voor een unieke oplossing, namelijk huisvesting in een portocabin op een stuk grond aan de Polderweg. Op deze locatie is de bewoner met zijn ongewone Mode voor de aanstaande moeder H Bussum Spiegelstraat 2b Breda Veemarktstraat 56 Den Bosch Vughterstraat 166 Groningen A-Kerkhof 49 Haarlem Anegang 44 Almere opening September 2006 Rotterdam Korte Hoogstraat 18 (7 dagen open, bruidssuite op afspraak: 010-414 00 93) Eindelijk dacht ik na het invoe- ren van het doseersysteem elke dag veilig naar mijn werk te kun- nen gaan per fiets of scooter. V3I1 d6 Nou vergeet het maar! Doordat eerst de auto- mobilisten het niet door hadden om op de (te ver geplaatstelus te gaan staan, werkt de installatie op de Harreweg voor geen meter. Dan weer wel om de 36 seconden, dan weer minutenlang op rood (ondanks dat de auto goed op de lus staat) en dan weer knipperend op oranje. Je zou zeggen, maak je niet druk je bent toch op de fiets of scooter, maar door de begrijpelij- ke irritatie van de bestuurders rijden |p7pr de auto's nu har- der dan wo kilo_ meter per uur als het licht een keer op groen gaat. Laat eerst het systeem goed func- tioneren want het duurt niet lang voor er ongelukken gebeuren! De veiligheid is ver achteruit gegaan. Zet er desnoods een monteur bij. T. de Vette SCHIEDAM - Het vierde orgelconcert in de serie 2006 in de Grote Kerk wordt zaterdag 24 juni vanaf 15.00 uur gegeven door Hans Fidom, organist in Groningen. Hij speelt composities van Schmidt, Hoyer, Bunk en Otto Dienel. Toegang gratis. SCHIEDAM - Er zijn een aantal plaatsen vrijgekomen voor 60-plus- sers die graag een poosje in elkaars gezelschap willen zijn op neutraal gebied. De groep komt bij elkaar op dinsdagmiddag van 13.30 tot 15.30 uur in Wijkcentrum Dreesplein en op donderdagochtend van 9.30 tot 11.30 uur in de ruimte van Wonen en Leven aan de Nieuwe Damlaan. Voor beide groepen zijn de kosten vijf euro per maand. Opgeven kan via Wijkcentrum Dreesplein. SCHIEDAM - Stichting Welzijn Schiedam op het Dreesplein orga- niseert zaterdag 24 juni een slotdag van het seizoen 2005 - 2006. Er is een rommelmarkt op het plein en voor jongeren wordt op het nabij- gelegen trapveldje een voetbalwed- strijd georganiseerd. De toegang is gratis. SCHIEDAM - In podiumcafe De Graauwe Hengst is dinsdag een Jamsessie van 21.00 tot 24.00 uur. Donderdag 22 juni treedt vanaf SCHIEDAM - In een tuin aan de Westfrankelandseweg is zaterdag aan het eind van de avond onenig- heid ontstaan tussen buren. Een 36-jarige Schiedammer was de geluidsoverlast die zijn 52-jarige buurman veroorzaakte beu. Hierop klom hij, samen met een 36-jarige vriend uit Rotterdam, op het dakter- ras van de 52-jarige man en deelden ze enkele rake klappen uit. De man raakte gewond aan zijn gezicht en had onder andere een gebroken neus en werd door ambu- lancepersoneel overgebracht naar het Schielandziekenhuis. Zijn vrouw had ook klappen uitge- deeld maar is niet gewond geraakt. 22.00 uur Cees'Choice op. Cees is bekend van Fab Five en The Chick. SCHIEDAM - In Schiedam-Oost wordt zondag 25 juni een zeskamp georganiseerd door Wijkcentrum Oost en de Bewonersverening op het sportveld tegenover de Marco>- nihove van 11.00-16.30 uur. Er is van alles te doen voor jong en oud. Buurtgenoten kunnen.een team samenstellen van 4 tot 10 per- sonen. Wie geen volledig team kan samenstellen, kan het wijkcentrum laten bemiddelen. Inschrijven kost een euro per persoon. Voor meer informatie en inschrijving: 245 18 18. SCHIEDAM - Een 18-jarige Schie dammer heeft afgelopen zaterdag zijn auto op De Velden tegen een betonnen plantenbak gereden. Om dat de bestuurder naar alcohol rook, werd hij meegenomen naar het po- litiebureau. Ademanalyse gaf een promillage aan van 1,0. De bestuur der was een beginnend bestuurder, zijn rijbewijs werd dus ingevorderd. SCHIEDAM - Een 28-jarige Schiedammer is zondagmorgen rond negen uur aangehouden op de Parkweg omdat hij op een gestolen fiets reed. De man reed op de Mgr. Nolenslaan met zijn fiets over het trottoir. Na con- trole bleek deze gestolen te zijn. De man deed afstand van de fiets en kreeg van de Officier van Justitie een boete van 100 euro, die hij direct voldeed. Een groot deel van de vergunningen die de DCMR Mitieudienst Rijnmond heeft afgege- ven voor bedrijven in Rotterdam, Schiedam en Barendrecht, kunt u op internet (www. dcmr.nl) vinden. Op- en overslagbedrijven in de haven werken ook met een vergunning van de DCMR. Als een schip aan de kade van zo'n bedrijfligt, is de DCMR verantwoordelijk voor het handhaven van de milieuvoorschriften. In de haven is dat het Havenbedrijf Rotterdam. Op zee Is Rijkswaterstaat verantwoordelijk. Afgelopen week was er nogal wat stankoverlast van scheepvaart. Hierondereen toelichting op beide onderwerpen. Vergunningen op internet Vanaf 15 mei is de DCMR een proef begonnen met het publiceren van milieuvergunningen op internet (het DCMR GeoportaaO. Van een groot deel van bedrijven in Rotterdam, Schiedam ert Barendrecht is te zien voor welke activiteit een vergunning is aangevraagd of verstrekt. Ook de milieuvergun- ningen van reststoflenverwerkende bedrijven in het hele Rijnmondgebied zijn in te zien. De DCMR wil hiermee onderzoeken wat de beste manier is om milieuvergunningen en lopende beschikkingsprocedures van bedrijven in het Rijnmondgebied voor bewoners digitaal toegankefijk te maken, Ook voor het inzien van een ontwerpvergunning is een bezoek aan de DCMR niet meer nodig. Op elk moment kan het document op de website van de DCMR opgevraagd worden. Stankoverlast in Vlaardingen, Hoek van Holland, Oostvoome en Hellevoetsluis Dinsdagmorgen 13 juni ontving de meldkamer van de DCMR 34 klachten uit Vlaardingen en Schiedam-Noord. Uit ongerustheid over de enorme stankoverlast beide ook een aantal scholen. Zij vroegen of ramen en deuren gesloten moesten worden. Dat is alleen nodig als de sirenes gaan. Chemi- sche stoffen kunnen al bij kleine concentraties en afhankelijk van de wind- richting enorm stinken. De uitrukdienst van de meldkamer vond de oorzaak van de stankoverlast bij het schip de Boraq. De tanker lag aan de zeesteiger bij op- en overslagbedrijf Odfjell in de Botlek en had daar de chemische stof MTBE verladen. De stank kwam vrij uit de ontluchtingsventielen van het schip en van de beladen tanks op het bedrijfsterrein. Op last van het Havenbedrijf Rotterdam werden de ventielen gesloten. Zaterdagnamiddag en -avond kwamen bij de meldkamer klachten over oliestank binnen. De eerste klacht kwam uit Ter Heijde en vervolgens bel- den bewoners van 's-Gravenzande, Hoek van Holland, Brielle, Oostvoome, Rockanje en Hellevoetsluis over een olie- en gasachtige lucht. Uiteindelijk behandelde de meldkamer 45 klachten. Na onderzoek concludeerde de uitrukdienst dat de bron van overlast niet in het industriegebied kon liggen. Op grond van het verloop van de stankmeldingen en de noordwestelijke wind is het vermoeden, dat het om een naar het zuiden varend schip op de Noordzee ging die zijn ruimen ontluchtte. Navraag bij de kustwacht heeft geen extra informatie over het voorval opgeleverd. De DCMR Milieudienst Rijnmond behandelt klachten over stank, stof, lawaai en andere overlast van bedrijven in het Rijnmondgebied. De milieuklachtentelefoon: (010) 47 33 333 (24 uur per dag). Of uw klacht via internet: www.dcmr.nl/milieuklacht.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2006 | | pagina 17