Ontdekschiedam.nu m Informatiebijeenkomst over Fokuswoningen www.schiedam.nl Ontwikkelingen bij de afdeling Wijkzaken van de gemeente gemeente Schiedam De raadscommissies vergaderen... II ontdekschiedam.nu Paspoort of ID-kaart op afspraak? Vergadering R.O.G. Week 25 Woensdag 21 juni 2006 Agenda 4:: I Ontwerpbeschikking I I Vrijstelling ex artikel 19 lid 3 WRO Wet bodembescherming Gemeenteber Maandag 26 juni 2006: 20.00 uur Commissie Bestuur en Cultuur seer. dhr. B.T. de Winter, tel. 010-2465853 e-mail: bt.d.winter@schiedam.nl 20.30 uur Commissie Bevolking en Onderwijs seer. dhr. J. Pegtel, tel. 010-2465338 e-mail: j.pegtel@schiedam.nl 21.15 uur Commissie Binnenstad en Schieveste seer. dhr. H.C. Jansson, tel. 010-2465434 e-mail: hc.jansson@schiedam.nl Dinsdag 27 juni 2006: 20.00 uur Commissie Ruimte en Verkeer seer. dhr. H.C. Jansson, tel. 010-2465434 e-mail: hc.jansson@schiedam.nl 21.00 uur Commissie Wonen en Groen seer. dhr. H.C. Jansson, tel. 010-2465434 e-mail: hc.jansson@schiedam.nl 22.00 uur Commissie Beheer en Middelen seer. dhr. J. Gordijn, tel. 010-2465788 e-mail: j.gordijn@schiedam.nl Tijdens deze commissievergaderingen komt o.a. aan de orde: Voorzieningen voor de uitvoering van Buurt, Onderwijs en Sport (BOS)-impulsgelden 2006-2009 Het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport heeft 400.000 euro beschikbaar gesteld voor projecten in Schiedam-Oost en Schiedam-Zuid. Parkeerregulering Delflandseweg De gemeenteraad wordt voorgesteld een gedeelte van de parkeer- plaatsen aan de Delflandseweg te reguleren en hiervoor een aparte sector aan te wijzen. Bevolking en Onderwijs Ruimte Wonen Jaarplannen 2006 beheer en onderhoud openbare ruimte ONS-groep De gemeenteraad wordt gevraagd een krediet van 737.000 euro te voteren voor de hoger lasten c.q. de lagere baten voor de uitvoering van de jaarplannen 2006 beheer en onderhoud openbare ruimte ONS. Optimaliseren kwaliteitssturing onderhoud buitenruimte De gemeenteraad wordt gevraagd een krediet te voteren van 90.000 euro voor het optimaliseren van de kwaliteitssturing onderhoud buitenruimten. Informatie Deze openbare commissievergaderingen vinden plaats in de Aleidazaal van het Stadskantoor, Stadserf 1. Raadscommissies adviseren de gemeenteraad over stukken die in de raadsvergade- ring aan de orde komen. U kunt de vergaderingen van de raadscommissies bijwonen en bij agendapunten het woord voeren. Ook is er een rondvraag voor het publiek waarin zaken aan de orde kunnen worden gesteld die niet op de agenda staan, maar wel tot het werkterrein van de commissie behoren. De vergaderstukken liggen ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel. De agenda's kunt u vinden op www.schiedam.nl. Voor verdere informatie kunt u terecht bij de commissiesecretarissen. Wethouder Merino Siljee van stadspromotie en toerisme heeft vorige week donderdag het startsein gegeven voor een nieuwe toeristische promotiecampag- ne die meer toeristische bezoekers naar Schiedam moet halen. Gemeente en toeristische en culturele organisaties in de stad hebben de handen ineen gestagen en zijn druk aan de slag gegaan om een plan voor de toeristische promotie van Schiedam op te stellen. De Stichting Evenementen Promotie Schiedam (SEPS) heeft de opdracht gekregen dit plan in 2006 uit te voeren. Op 15 juni zijn de eerste resultaten hiervan gepresenteerd. Zo is er een folder over Schiedam in vier talen en is een nieuwe web-site de lucht ingegaan www.ontdekschiedam.nu. Deze site bevat alle ingredienten om een gezellig dagje uit samen te stellen. Zowel op het gebied van kunst, cultuur, culinair en actief wordt een heleboel informatie gegeven, maar ook zijn er bijzondere winkels en arrangementen op te vinden. De promotiecampagne richt zich vooral op de regio Rotterdam en Den Haag. Mensen die in dit gebied wonen, werken of recreatief verblijven worden verleidt Schiedam te bezoeken. Zo rijdt er gedurende een half jaar in de regio Rotterdam en Den Haag een tram met Schiedam 'reclame en zijn muppies in dit gebied gevuld met posters van Schiedam. De folder wordt met name ingezet om bezoekers die als vakantieganger in het gebied verblijven, bijvoorbeeld op een cruiseboot in Rotterdam of op een camping bij Duinrell kennis te laten nemen van Schiedam. Doelstelling van de campagne is het individueel bezoek naar de stad te laten groeien, maar ook het verbeteren van het imago van de stad en het gevoel van trots onder de eigen inwoners versterken. Om dit laatste doel te bereiken zijn er ook ansichtkaarten van Schiedam gemaakt, met hierop leuke weetjes zoals, "Wist u dat Tsaar Peter de Grote zeer gecharmeerd was van de ophaalbruggen in Schiedam en deze door de Schiedammer Harmen van Bol'es in St. Petersburg heeft laten nabouwen". ft** i immbhw «$i -- Wethouder Menno Siljee gaf het startsein voor de promotiecampagne ontdekschiedam.nu'. De inwoners van Schiedam die belangstelling hebben voor een setje kaarten kunnen deze afhalen bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de stadswinkel of een mailtje sturen aan info@schiedam.nl. Dat kan in de maanden mei, juni, juli en augustus in de Stadswinkel van Schiedam. Wilt u een paspoort of identiteitskaart aanvragen op afspraak, dan is dat vanaf heden mogelijk. U belt naar de Stadswinkel, (010) 2465805. Daar kunt u dan voor de woensdag, donderdag en vrijdag een afspraak maken op het tijdstip dat het voor u het beste uitkomt. U hoeft niet te wachten, u wordt dan direct geholpen! Tot ziens in de Stadswinkel, in het Stadskantoor, Stadserf 1 Schiedam. Wist u trouwens dat de Stadswinkel al om 8.00 uur open is op dinsdag t/m vrijdag? Veelal zijn er dan geen wachttijden en wordt u direct geholpen Onderwerp Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend de navolgende aanvraag om vergunning op grond van de Monumentenwet 1988 te hebben ontvangen. Op 16 januari 2006 is een aanvraag ontvangen van A. Markwat om een vergunning voor het wijzigen van het rijksmonument Westerkade 10, 3116 GJ Schiedam. De aanvraag betreft in hoofdlijnen het verbouwen van het pand tot twee appartementen op de eerste verdieping en de tweede verdieping zolder. Op de begane grond blijft een deel van de bedrijfsruimte gehandhaafd. Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben het voornemen de gevraagde vergunning te verlenen. Aan de vergunning zullen voorwaarden worden verbonden. Inzage U kunt de ontwerpbeschikkingen, de aanvraag en de overige van belangzijnde stukken van 22 juni 2006 tot en met 3 augustus 2006 op werkdagen inzien: maandag van 12.00- 16.00, dinsdag, woensdag en vrijdag van 8.00-16.00 en donderdag van 8.00—20.00. Zienswijze Wanneer u een zienswijze hebt over de inhoud van de ontwerpbeschikking kunt u deze tot en met 3 augustus 2006 schriftelijk of mondeling kenbaar maken aan burgemeester en wethouders van Schiedam p/a Afdeling Bouwen en Milieu, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Uw persoonlijke gegevens worden niet bekend gemaakt als u hierom, bij voorkeur in een aparte brief, vraagt. In het nieuwbouwproject Het Bordes' aan de Burgemeester van Haarenlaan zijn vijftien 'Fokuswoningen' in aanbouw. Deze worden zo gebouwd dat ze geschikt zijn voor mensen met een ernstige lichamelijke handicap die zelfstandig willen wonen. De bewoners krijgen bovendien de nodige dienstverlening op afroep. Van de vijftien woningen, zijn er nog enkele beschikbaar. Voor geinteresseerden vindt op 28 juni een informatiebijeenkomst plaats; van 16.30 tot 17.30 uur, in de Stadswinkel van de gemeente Schiedam aan het Stadserf 1. Deze eerste reeks Fokuswoningen in Schiedam, is tot stand gekomen door een gezamen- lijke inzet van Gemeente Schiedam, Fokus en Woonplus. Volgens de planning worden de eerste appartementen van Het Bordes nog dit jaar opgeleverd. De drie betrokken organi saties willen de toekomstige bewoners zo vroeg mogelijk betrekken bij het afbouwproces, zodat hun persoonlijke wensen daarin dan nog meegenomen kunnen worden. Fokus wonen Fokuswoningen onderscheiden zich van andere woningen doordat al bij de bouw reke- ning is gehouden met bijvoorbeeld het gebruik van een rolstoel. De woning heeft een ruime opzet en heeft diverse voorzieningen die op maat voor de bewoner worden inge- steld. Fokuswoningen zijn geschikt voor een- en meerpersoonshuishoudens. Het zijn drie- of vierkamerwoningen, waarvan de huren binnen de huursubsidiegrenzen vallen. De bewoner van een Fokuswoning heeft een huurovereenkomst met Woonplus en betrekt ADL-dienstverlening van Fokus. Dagelijkse levensbehoeften Om in aanmerking te komen voor een Fokuswoning is een indicatie voor ADL-assisten- tie' nodig. Dit staat voor hulp bij 'Algemeen Dagelijkse Levensbehoeften'. Dat betekent dat je als gehandicapte sociaal zelfredzaam bent en dat je minimaal vijf uur en maximaal dertig uur per week hulp nodig hebt. Hierbij gaat het om assistentie bij de lichamelijke verzorging, aan- en uitkleden, eten en drinken (geen maaltijdverzorging), toiletgang, ver- pl^atsingen in en om de woning, eenvoudige verpleegtechnische assistentie en hand- en spandiensten. Deze hulp is 24 uur per dag, op afroep beschikbaar. Dat betekent dat de bewoner zelf de regie houdt over de dienstverlening. De combinatie van een goed aange- paste woning en de ADL-assistentie maakt het mogelijk dat men zelfstandig kan wonen in een gewone woonwijk net als ieder ander. Meer informatie Wilt u weten of u in aanmerking komt voor een Fokuswoning of heeft u andere vragen over dit project? Bel dan met Yolande Franquinet van Fokus Wonen via 06-51165288 of met Metha Bot van Woonplus Schiedam via (010) 20 45 150 of kijk op www.fokuswonen.nl. Het bestuur van het Gemeenschappelijk Orgaan van de Regionale Organisatie Gehandicapten-voorzienin- gen Nieuwe Waterweg Noord vergadert op donderdag 29 juni 2006 om 9.15 uur in het Stadhuis van Maassluis, Koningshoek 93050, zaal "De Buys". De vergaderstukken liggen vanaf een week van te voren ter inzage bij het secretariaat van de Regionale Organisatie Gehandicapten voorzieningen NWN, Stadhuis Maassluis. Burgemeester en wethouders maken bekend dat een verzoek om vrijstelling van het bestemmingsplan "Kethel Oost" is binnengekomen voor: Oever 36, vergroten van een woning t.b.v. een praktijkruimte voor psychotherapie Het bouwplan wordt aangemerkt als een verzoek om toepassing van artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Burgemeester en wethouders overwegen met gebruikmaking van het bepaalde in artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het geldende bestemmingsplan "Bebouwingsvoorschriften voor de Bebouwde Kom". Het plan ligt hiertoe gedurende 6 weken vanaf 22 juni 2006 t/m 2 augustus 2006 ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, tel. (010) 2465565. Een ieder kan gedurende de termijn van ter inzage legging schriftelijk zijn/haar gemotiveerde zienswijzen tegen het verlenen van de vrijstelling kenbaar maken bij het college van burgemeester en wethouders, ter attentie van het hoofd afdeling Bouwen en Milieu, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. In de afgelopen weken zijn drie nieuwe collega's in dienst gekomen van de afde ling Wijkzaken. Michel Driessen en Daphne Kunst hebben het team van wijkpro- cesmanagers compleet gemaakt en Jetze van der Ham is per 1 juni als beleids- adviseur van start gegaan. Daarmee is de afdeling bijna op voile kracht, het aan- stellen van een stedelijk coordinator wijkzaken zal de kroon op het werk zijn. De afgelopen weken zijn twee nieuwe wijkprocesmanagers met hun taken begonnen, inmiddels hebben zij de eerste vergaderingen met het wijkoverleg in hun wijken gehad. Het wijkoverleg is openbaar, dat wil zegGen dat u als bewoner van Schiedam aan dit overleg in uw wijk kunt deelnemen. De negen wijken zijn als volgt over de vijf wijkprocesmanagers verdeeld: - Centrum en Nieuwland: Daphne Kunst (tel. 2465460, e-mail: d.kunst@schiedam.nl) - Zuid en Woudhoek: Michel Driessen (tel. 2465860, e-mail: m.driessen@schiedam.nl) - Groenoord: Petra de Lange (tel. 2465876, e-mail: p.d.lange@schiedam.nl) - Oost en Spaland/Sveaparken: Maarten van Otterdijk (tel. 2465462, e-mail: mjm.v.otterdijk@schiedam.nl) - West en Kethel/Bijdorp: Mevrouw Bobby Scheepe (tel. 2465560, e-mail: b.scheepe@schiedam.nl) Voor de zomerstop vindt in de meeste wijken nog een overleg plaats, hieronder staat per wijk een overzicht van de gegevens van de wijkprocesmanager en de plaats en datum voor het wijkoverleg. Alle vergaderingen hebben een aanvangstijd van 20.00 uur, alleen in Nieuwland begint de vergadering om 20.15 uur. Centrum: "Grote of St. Janskerk", Lange Kerkstraat (ingang tuin), dinsdag 27 juni. West: Wijkcentrum De Erker, Jan van Avennesstraat 32, de laatste vergadering voor de zomerstop is op dinsdag 6 juni geweest Zuid: Bewonersvereniging Schiedam Zuid, Leliestraat 10, maandag 19 juni Oost: Wijkcentrum Oost, Boerhaavelaan 79, maandag 3 juli Kethel/Bijdorp: Wijk en bewonersvereniging Tuindorp, Perenlaan 5, woensdag 5 juli Groenoord: Wijk en bewonersvereniging Groenoord, Van Beethovenplein 161, donderdag 29 juni Nieuwland: Wijkcentrum Dreesplein, Dr. W. Dreesplein 1, woensdag 21 juni Woudhoek: Wijkcentrum De Stuurhut, Nijhoffplein 21, dinsdag 13 juni Spaland/Sveaparken: Dorpskerk Schiedam, Gebouw "Terpzicht" Noordeinde 10, Oud Kethel, maandag 26 juni. Ontwerpbeschikking Onderwerp Op grond van artikel 29, lid 1 van de Wet bodembescherming hebben burgemeester en wethouders van Schiedam een nader bodemonderzoek ontvangen voor de locatie Algerastraat 5, kadastraal bekend onder sectie P, nummers 3201, 2997, 2998, 3005 (alien geheel) en 3054 (gedeeltelijk). Burgemeester en wethouders van Schiedam zijn voornemens om op basis van het nader bodemonderzoek te besluiten dat: op de locatie sprake is van een geval van ernstige bodemverontreiniging als bedoeld in artikel 29, lid 1 van de Wet bodembescherming; geen sprake is van zodanige risico's als bedoeld in artikel 37, lid 1 van de Wet bodembescherming dat spoedige sanering noodzakelijk is; voldaan is aan artikel 4, lid 1 uit het Besluit 'verplicht bodemonderzoek bedrijfsterreinen'; de locatie een gebruiksbeperking kent inhoudende dat de aanwezige verharding in stand gehouden dient te worden. Inzage U kunt de ontwerpbeschikking en de overige van belang zijnde stukken vanaf 21 jurii 2006 gedurende 6 weken op de volgende plaatsen inzien: - bij de balie Bouwen Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1 maandag 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 8.00 tot 16.00 uur en donderdag van 8.00 tot 20.00 uur, telefoon 010 - 2465565. Zienswijzen Belanghebbenden kunnen gedurende de bovengenoemde termijn hun zienswijze over de ontwerpbeschikking zowel schriftelijk als mondeling kenbaar maken aan burgemeester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met de heer A.G. van Vliet van de afdeling Bouwen en Milieu, telefonisch bereikbaar op: 010 246 5800 Wbb-code: SC0606/00429/B20 Colofon Stadskantoor Tel.: (010) 246 55 55 Fax: (010) 473 70 21 E-mail: info@schiedam.nl Openingstijden Stadswinkel maandag 12.00 tot 16.00 uur dinsdag t/m vrijdag 08.00 tot 16.00 uur donderdag 08.00 tot 20.00 uur Gemeentelijk Informatiepunt Postadres Buiten kantooruren voor spoedeisende veillgheldszaken Tel.: (010) 246 54 00 Stadswinkel, Stadserf 11 Tel.: (010) 246 53 04 Postbus 15011 3100 EA Schiedam

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2006 | | pagina 3