Boti Boots, moderne hippe schoenen iets nieuws uit schiedam Smart Scooter Service loopt op rolletjes Stap op bij Trend Bike en geniet, iedere dag TOS in vijf jaar tijd op de kaart gezet in Schiedam Na zestig jaar weer terug in het stadhuis Inschrijven Drekrees Extra geld voor leefbaarheid osschiedam.nl Woensdag 28 juni 2006 SCHIEDAM - Schiedam is een van de twaalf steden die door Mi nister Pechtold voor Bestuurlijke Vernieuwing en Koninkrijkrelaties is uitgenodigd om een plan voor een aandachtswijk in te dienen. Hij heeft vorige week laten weten dat Schiedam in aanmerking kan ko- men voor maximaal twee miljoen euro. Met dit geld worden projecten uit- gevoerd die inwoners en organisa- ties mobiliseren en de leefbaarheid en veiligheid vergroten. Omdat het gaat om gerichte projecten kan met initiatief van bewoners snel resul- taat worden geboekt. Schiedam heeft de afgelopen ja- ren goede resultaten geboekt in het Grotestedenbeleid bijvoorbeeld met het project Nieuwland aan Zet en de impulsgelden burgerparticipatie. Deze resultaten geven de minister blijkbaar voldoende vertrouwen om Schiedam extra steun te verlenen. Met het geld kan Schiedam een aantal belangrijke vervolgstappen zetten. Het college zal zich de ko- mende t'ijd beraden op de keuze van een wijk die hiervoor in aanmer king komt. Martine Ockerse voor de zomerhit: de Teva-sandaal, die superlekker loopt. SCHIEDAM - Geen winkel zo leuk als Boti Boots. De schoe- nenwinkel die zich nu eens echt richt op kinderen en tieners. Dat komt omdat eigenaresse Martine Ockerse en haar twee kinderen een paar jaar gele- den vonden dat er nergens in Schiedam leuke kinderschoe- nen te koop waren. „In die tijd werkte ik parttime bij Carou sel kindermode. Daar werd zo dikwijls gevraagd naar leuke kleurige kinderschoenen dat ik op een gegeven moment zelf de stoute schoenen maar heb aan- getrokken en met een kleine collectie kinderschoenen be- gon in Carousel^ Dat het zo'n gouden greep bleek, dat had Martine niet kunnen bevroeden. Uitbreiding dringend gewenst.„Dat was bij Carousel wegens ruimtege- brek niet mogelijk." En zo besloot Martine vorig jaar zomer om een eigen schoenenzaak te beginnen in kinder- en tienerschoenen en gaf deze de naam Boti, vernoemd naar dochter Bowi en zoon Timo. Dus ook vader en moeder Vanaf maatje 16 tot en met maat 42, alle kinderen uit Schiedam en regio vinden bij Boti Boots 'ech wel coole schoenen.' Zelfs hippe vaders en moeder slagen bij Boti Boots. „Kleur is in, ook in de vol- wassen schoenenmode en ik heb alleen maar kleur!" Hippe kleuren en trendy model len volgens de laat- ste mode. „In alle schoenen zit een goed voetbed, zeker in kinderschoe nen heel belangrijk. Ook dat de schoenen goed passen. Het gebeurt nogal eens dat kinderen zeggen dat de schoen goed zit, alleen omdat ik dan bijvoorbeeld geen maat groter of kleiner meer heb. Daarom neem ik bij ieder kind de maat van de voet op en kan met een apparaat zien of de schoen echt goed past." En wie de schoen past die houdt 'm aan, want schoenen van Booti Boots lopen zo lekker! Dat garanderen merken als Picoccio, Petit Shoes, Hupsakee, Timberland en Quick met het soepele leer en flexibele pasvorm. Service is speerpunt in haar beleid, wie twijfelt of de kinderschoenen nog wel goed passen kan vrijblij- vend even langsgaan bij Martine die dit gratis meet. „De mode voor deze zomer? Spor- tief, neigend naar netjes en veel kleur, ook voor jongens. De Teva's zijn erg geliefd, de moderne san- daal die heel lekker loopt, goede pasvorm heeft en waarmee je ook in het water kunt. Dat kun je ook met de nieuwste hype: de crocs: een soort klompjes van heel licht mate- riaal. Zien er onwijs leuk uit en zijn in 24 kleuren te verkrijgen. Willen we tenslotte ook nog ver- melden dat Boti Boots gespeciali- seerd is in kinderlaarzen (vooral in de winter) en een mooie collectie kaplaarzen, schooltassen (eindelijk leuke!), rugzakken, tassen en rie- men aanbiedt. Boti Boots Broersvest 115b, Schiedam 010 -246 97 42 SCHIEDAM - Na zestig jaar was het echtpaar Haack weer even te rug in het stadhuis van Schiedam. Daar werd op de trouwdag, 20 juni, om precies 17.00 uur een toast uit- gebracht op zestig gelukkige ja- ren samen en nog vele die volgen. Foto: Roger van der Kraan Voor veel Schiedammers zal de heer Haack geen onbekende zijn. Hij had jarenlang een herenkap- salon in de P.J. Troelstralaan. Zijn vrouw was aanvankelijk dameskap- ster. Nog altijd woont het echtpaar in Schiedam. REGIO - De Westlandse Drekrees levert ieder jaar weer mooie plaat- jes op van met modder besmeurde atleten die finishen na 4,2 kilome ter rennen door de weilanden en moddersloten van de Zouteveense polder tussen Vlaardingen en Schipluiden. De achtste editie van deze sportieve maar ook ludieke wedstrijd vindt deze zomer op za- terdag 26 augustus plaats. Onlangs is de inschrijving voor de 'mod- derloop' geopend. Doorgaans zijn alle startnummers snel vergeven. Het advies is daarom er snel bij te zijn. Inschrijven kan via de website www.drekrees.nl. Het inschrijfgeld bedraagt 10,00 euro. De 8e West landse Drekrees op 26 augustus start om 14.00 uur. Het verzamel- punt is cafe Vlietzicht aan de Vlaar- dingsekade in Schipluiden. SCHIEDAM - Op de fiets ga je heerlijk en het kost bijna niets. En vergeet niet: het is super- gezond voor lichaam en geest. Spieren blijven in beweging en daardoor soepel, geen file-ge- stress in het verkeer, de wind waait alle sores weg, je kunt opgekropte woede wegtrappen en bij zon krijg je ook nog een lekker bruin kleurtje. Mijn liefje wat wil je nog meer? Een fiets natuurlijk! Wel een goeie, maar niet al te duur. En graag ook nog wat service. Zo komen we vanzelf bij de nieu- we fietsenzaak Trend Bike waar al uw wensen op het gebied van fietsen worden vervuld. Eigenaar Salman richt zich op betaalbare fietsen.„Met uitschieters naar boven maar niet naar beneden. Alle waar naar z'n geld, voor weinig geld heb je gewoon geen goede fiets. Al onze fietsen zijn uitstekend van kwali- teit maar ook nog betaalbaar. Ons hoofdmerk Puch levert topfietsen met veel waar voor je geld." Zowel Salman als zijn medewer- ker Daniel Berserik geven bij de keuze van een fiets vakbekwaam advies.„Een fiets kopen, dat doe je niet even. Voor ons belangrijk om te weten waar de fiets voor gebruikt wordt, of er lange afstanden mee ge- reden worden en of er lichamelijke ongemakken zijn. Pas dan kun je de 'fiets op maat' adviseren." Eigenaar Salman en zijn medewerker De ene fiets is de andere niet, dat wordt al snel duidelijk bij Trend Bike. Racefietsen voldoen aan ge- heel andere eisen dan bijvoorbeeld de stadsfiets, mountain bikes, hy- brides, eenwielerfietsen (zonder stuur), vouwfietsen of BMX fiet sen. Verdeeld over een oppervlak van maar liefst 450 vierkante meter staan alle bovengenoemde fietsen opgesteld, klaar om op te stap- pen. Ook in kinderfietsen is Trend Bike goed gesorteerd, evenals in de betere tweedehandsen waar ook garantie op gegeven wordt. Wie een Daniel Berserik voor de niet te missen fiets in wil ruilen krijgt een hoge inruilwaarde voor z'n oude, goede fiets." Behalve de fietsen vinden we bij Trend Bike alle mogelijke acces- soires als kinderzitjes, sloten en ook voor de fietsverzekering kunnen we bij dit bedrijf terecht. Dat, in tegen- stelling tot de meeste branchegeno- ten, in haar werkplaats alle soorten en alle merken fietsen repareert. Daniel heeft al ruim acht jaar erva- ring in reparaties en kent alle eigen- aardigheden van iedere fiets Weet u dat u via uw werkgever zeer zaak aan de Broersvest. voordelig een fiets kunt aanschaffen bij Trend Bike?,, De prijs wordt van het brutoloon afgetrokken, dat kan behoorlijk schelen! De klant krijgt van de werkgever een forntulier en levert dat bij ons in. Wij vullen het verder in en sturen het naar 'Fiet- senplan' die ons het geld stuurt en dat met de werkgever verrekent." Een fiets van Trend Bike, verhoogt de kans op een nog lang en geluk- kig leven. Trend Bike Broersvest 60c, Schiedam 010 - 27 354 21 Bij Smart Scooter Service is werkelijk SCHIEDAM - Steeds meer mensen stappen over op een scooter of brommer. Om zo de dagelijkse ellende van files te vermijden. Zeg je scooter, zeg je brommer, dan zeg je vanzelf Smart Scooter Service. Want waar vind je zo'n uitgebreide keus, zo'n goede service! In de winkel staan ze zichzelf te verkopen, de nieuwe brommers en scooters. Plaatjes, wat heet, zeg maar gewoon kunstwerkjes op alles op scooter- en brommergebied te vinden wielen en geliefd bij vooral jong maar ook oud. Merken als Piag- gio, Aprilia, Peugeot en Yamaha garanderen kwaliteti en jarenlang rijplezier. „Hoewel we ook steeds meer brommers verkopen is onder de jongeren de scooter waanzinnig populair. Goud van oud, de Vespa, is weer helemaal terug. In Amster dam al helemaal hot, zelfs Bram Moscowitz en Ruud Gullit begeven zich op de Vespa en dat zorgt voor navolging. Nu ook in deze regio." Wel voor kinderen, maar beslist geen stukje speelgoed, de skelter blijft geliefd. Vooral de bergskelter, de rolls royces onder de skelters, vindt gretig aftrek bij Smart Scoo ter Service. Je kunt er allerlei onderdelen op/aan bevestigen, zoals een aanhanger en een dubbelzitter! Vanaf 5 jaar kun je al op een berg skelter, waar je zo aan verknocht raakt, dat je er pas weer afgaat op je zestiende om hem te verwisselen voor scooter of brommer. Om mee te scheuren door ruige natuur of je te houden aan de ver- keersregels op de openbare weg. Met een Quad maak je de blitz! Van verschillende merken eveneens opgenomen in het asortiment van Smart Scooter Service. Alles wat op twee banden rijdt, zo meldt eigenaar Berry Koster, heb- ben we in onze winkel staan. En daar vallen ook fietsen, in dit geval de betere tweedehandsen, onder. Inclusief garantie. Uiteraard ver- koopt dit bedrijf ook occasions van brommers en scooters, verder ook van snorfietsen.. Scooter Smart Service is een all- round bedrijf, waar ook ruimte is voor een breed assortiment acces- soires. Alle accessories die je je maar kunt bedenken voor scooters en brommers: uitlaten, cylinder, banden, helmen, handschoenen, sjaals en zo kunnen we nog wel even doorgaan! Vanaf 1 januari 2007 moeten alle scooters en bromfietsen een kente- ken hebben. Voor een kentekenbe- wijs is een keuring, een zogeheten schouwing, noodzakelijk. De spe- cialisten van Smart Scooter Service weten wel raad met deze schou- wingen! In de werkplaats worden verder alle voorkomende repara ties verricht aan scooters, brom- en snorfietsen. En mocht u pech onder- weg krijgen dan wordt uw 'wrak' in de regio gratis opgehaald. Kijk. dat is nou Service met een hoofdletter! Smart Scooter Service Noordmolenstraat 20, Schiedam 010 - 426 31 66 tut tp MU Wil Verwijs bij een van zijn TOS-mobielen. „De beste PR die je maar kunt hebben SCHIEDAM - In vijf jaar zette hij TOS, Thuis Op Straat, op de kaart. Wil Verwijs (52) begon in 2001 enthousiast in Schie dam met een project om 'de pleinen weer terug te geven aan de bewoners'. Met spelletjes en activiteiten wordt de jeugd naar buiten gehaald, in de hoop dat de TOS-medewerkers na ver- loop van tijd niet meer nodig zijn. De resultaten zijn goed en Verwijs barst nog van de goede ideeen. „Nee bestaat bij mij niet", zegt hij vastberaden. Vandaag wordt vijf jaar TOS gevierd met een Waterfestijn langs de Vlaardingerdijk. Vijf jaar geleden zag de organisatie van TOS er wel even wat anders uit dan nu. In hetzelfde kantoortje aan de Honnerlage Gretelaan zaten een stuk of tien ID'ers, wat stagiares en Wil Verwijs die de boel aanstuurde. Nu is TOS een professionele organi satie van 22 man, waaronder twaalf professionals. TOS is dan ook het pandje in Nieuwland bijna letterlijk uitgegroeid. Binnenkort wordt er verhuisd naar de Rembrandtlaan, waar Verwijs in de oude ABN-Am- robank zijn kantoor in de voorma- lige kluis krijgt. Lachend: „Als er tenminste een raam in wordt gezet hoor, ik ga daar niet helemaal weg- gestopt zitten." Toen hij vijf jaar geleden begon was TOS al wel bekend in Nederland, maar nog niet in Schiedam. Toen hij gevraagd werd de boel op poten te zetten en voor wat informatie op de website keek, kreeg hij vlin- ders in zijn buik. „Werken aan een sociale samenleving, zorgen voor een meerwaarde in de wijk. Ja, het sprak me allemaal enorm aan." Van de gemeente kreeg hij twee man personeel aangeboden. de rest pluk- te hij naar eigen zeggen gewoon van straat. In twee maanden tijd kon de organisatie van start, had hij sport- en spelmateriaal en was er zelfs al bedrijfskleding uitgezocht. Ander- half jaar geleden breidde TOS uit naar andere delen van Schiedam, Noord en Oost. Ook werd OEPS in het leven geroepen in Noord en Zuid, een project voor ouders met peuters. in Noord blijken de ouders graag te komen spelen bij TOS, dat altijd buiten te vinden is 'al vriezen je vingers er van af'. In Zuid loopt hij nogal eens tegen gemakzuch- tige ouders aan, die snel afhaken als het weer eens een beetje min der is. Daarom heeft hij voor de peuters in de wintermaanden een binnenlocatie, maar dan wel een bijzondere. „We gaan bijvoorbeeld paaseieren schilderen bij de oudjes in DrieMaasStede en in Zuid zit ik in Wijkpost Zuid." Als TOS het goed doet is de orga nisatie op den duur bijna overbodig op straat. „De bedoeling is dat de mensen dan zelf aan de slag gaan op de pleinen, ze een sport- en speltas bij ons op komen halen; een TOS-tas. Op het Frans Halsplein is dat al aardig aan het lukken. Daar heerst nu een perfecte sfeer."

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2006 | | pagina 13