7 1 Veilige Scholen in Schiedam EVA'S ontmoeten prinses Maxima en minister De Geus www.schiedam.nl 1 1 Openbare raadsvergadering Schiedam komt in aanmerking voor extra geld voor verbeteren leefbaarheid en veiligheid e gemeente Schiedam Andere foto voor paspoort en identiteitskaart Paspoort of ID-kaart op afspraak? W w Week 26 Woensdag 28 juni 2006 III Wet bodembescherming^HHBHHHi 1 Verordening Nadeelcompensatie Delfland Bouwzaken ft Kennisgeving Wet bodembescherming I Kampeerverordening 4 Gemeenteber 4 Op maandag 3 juli, eventueel te vervolgen op dinsdag 4 juli 2005. Aanvang 20.00 uur. Aleidazaal, Stadserf 1, Schiedam De vergadering is openbaar en live te zien op LookTV Voorzitter: dhr. R. Scheeres Tijdens de openbare raadsvergadering komt onder andere aan de orde: Voorjaarsnota Het college van burgemeester en wethouders heeft de voorjaarsnota vastgesteld. In deze voorjaarsnota, de voorloper van de begroting 2007, doet het college diverse voorstellen over de financiele ontwikkelingen. Het college stelt onder andere voor de kwijtscheldingsmogelijkheid voor afvalstoffenheffing voor ongeveer 3000 huishoudens opnieuw in te voeren, meer geld uit te trekken voor de lichtblauwe brigade en het Hof van Spaland op te knappen. De gemeenteraad wordt gevraagd de voorjaarsnota vast te stellen. Parkeerregulering Delflandseweg Voorstel is een gedeelte van de parkeerplaatsen voor de flats op de Delflandseweg te regule- ren en hiervoor een aparte sector aan te wijzen. Verbetering doorstroming bedrijventerrein Vijfsluizen De gemeenteraad wordt voorgesteld een krediet van 149.000 euro te voteren voor de verbetering van de verkeersdoorstroming op en rond bedrijventerrein Vijfsluizen. Jaarplannen 2006 beheer en onderhoud openbare ruimte ONS-groep De gemeenteraad wordt gevraagd een krediet van 737.000 euro te voteren voor de hogere lasten c.q. de lagere baten voor de uitvoering van de jaarplannen 2006 beheer en onderhoud openbare ruimte ONS. Voorzieningen voor de uitvoering van Buurt, Onderwijs en Sport (BOS)-impulsgelden 2006-2009 Het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport heeft 400.000 euro beschikbaar gesteld voor projecten in Schiedam-Oost en Schie-dam-Zuid. De lijst van onderwerpen betreft onder andere zogenaamde A-stukken. Dit zijn zaken waar- over de raad moet beslissen maar die zodanig zijn voorbereid dat discussie over het algemeen niet meer nodig is. Alle raadsbesluiten worden voorbereid in raadscommissies. Als in een commissievergadering de discussie kan worden afgerond en deze leidt tot overeenstemming, dan is het niet nodig de zaak nog eens over te doen in een raadsvergadering. De vergaderstukken liggen ter inzage bij het Gemeentelijk Informatie-punt in de Stadswin- kel. Via de website www.schiedam.nl, ingang Be-stuur Organisatie, kunt u in het Bestuurs InformatieSysteem de agen-da en de vergaderstukken vinden. Spreekrecht ledereen heeft het recht de gemeenteraad toe te spreken. Hiervoor is aan het begin van de raadsvergadering ruimte gemaakt. Wilt u gebruik maken van dit spreekrecht dan kunt u zich tot uiterlijk 48 uur voor de vergadering aanmelden bij de griffier dhr. J. Gordijn. Voor meer informatie kunt u terecht op www.schiedam.nl of bij de grif-fier van de gemeente Schiedam, dhr. J. Gordijn, tel.:(010) 2465788, email: j.gordijn@schiedam.nl 1 Ontwerpbeschikking Onderwerp Op grond van artikel 29, lid 1 van de Wet bodembescherming hebben burgemeester en wethouders van Schiedam een nader bodemonderzoek ontvangen voor de locatie Ringersstraat 3, kadastraal bekend onder sectie P, nummer 2950 Burgemeester en wethouders van Schiedam zijn voornemens om op basis van het nader bodemonderzoek te besluiten dat: op de locatie sprake is van een geval van ernstige bodemverontreiniging als bedoeld in artikel 29, lid 1 van de Wet bodembescherming; geen sprake is van zodanige risico's als bedoeld in artikel 37, lid 1 van de Wet bodembescherming dat spoedige sanering noodzakelijk is; voldaan is artikel 4, lid 1 uit het Besluit 'verplicht bodemonderzoek bedrijfsterreinen'; de locatie een gebruiksbeperking kent inhoudende dat de aanwezige verharding in stand gehouden dient te worden Inzage U kunt de ontwerpbeschikking en de overige van belang zijnde stukken vanaf 28 juni 2006 gedurende 6 weken op de volgende plaatsen inzien: bij de balie Bouwen Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1 maandag 12.00 uur tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon 010 - 2465565. Zienswijze Belanghebbenden kunnen gedurende de bovengenoemde termijn hur^zienswijze over de ontwerpbeschikking zowel schriftelijk als mondeling kenbaar maken aan burgemeester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met de heer A.G. van Vliet van de afdeling Bouwen en Milieu, telefonisch bereikbaar op: (010) 2465800. Wbb-code: SC0606/00435/B20 Het Hoogheemraadschap van Delfland is voornemens de Verordening Nadeelcompensatie Delfland aan te passen. Het ontwerpbesluit met de daarbij behorende stukken liggen tot en met 28 juli 2006 ter inzage bij Delfland en bij de gemeenten binnen Delfland, waaronder de gemeente Schiedam. U kunt de stukken tijdens kantooruren bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel, Stadserf 1 Op maandag 26 juni hebben Praktijkschool De Wegwijzer en Scholengemeenschap Schravenlant het convenant Veilige School Schiedam onderetekend. Naast de scholen is het convenant ondertekend door burgemeester Scheeres, het Openbaar Ministerie en de politie. Met het convenant veilige school wil de gemeente de veiligheid op de Schiedamse scholen bevorderen. In het convenant Veilige School Schiedam is vastgelegd wat alle betrokken partijen doen om de veiligheid op school te bevorderen. Door het ondertekenen van dit convenant zal de gemeente er voor zorgen dat op de school een veiligheidsscan wordt uitgevoerd. Hiermee wordt in beeld gebracht wat er allemaal al goed loopt op de scholen en aan welke punten nog gewerkt kan worden om de veiligheid te bevorderen. Op basis van de uitkom- sten uit de veiligheidsscan kan de school een plan van aanpak opstellen. De gemeente Schiedam heeft als doelstelling om met alle scholen voor voortgezet on derwijs in Schiedam een convenant af te sluiten. Al eerder is hiermee positieve ervaring opgedaan met de vestigingen van het Accent College aan de Nieuwe Damlaan en de Mgr. Nolenslaan. Schiedam is een van de twaalf steden die door Minister Pechtold voor Bestuurlijke Vernieuwing en Koninkrijkrelaties is uitgenodigd om een plan voor een aandachtswijk in te dienen. Hij heeft laten weten dat onze stad in aanmerking kan komen voor maximaal 2 miljoen Euro. Met dit geld worden projecten uitgevoerd die inwoners en organisaties mobiliseren en de leefbaarheid en veiligheid vergroten. Omdat het gaat om gerichte projecten kan met initiatief van bewoners snel resultaat worden geboekt. Schiedam heeft de afgelopen jaren goede resultaten geboekt in het Grotestedenbeleid bijvoorbeeld met het project Nieuwland aan Zet en de impulsgelden burgerparticipatie. Deze resultaten geven de minister blijkbaar voldoende vertrouwen om Schiedam extra steun te verlenen. Met het geld kan Schiedam een aantal belangrijke vervolgstappen zetten. Het college zal zich de komende tijd beraden op de keuze van een wijk die hiervoor in aanmerking komt. Vanaf 26 augustus 2006 veranderen de criteria voor pasfoto's die u nodig heeft voor het vernieuwen van uw reisdocument. De fotografen worden binnenkort op de hoogte gebracht van de nieuwe pasfoto-eisen. Meer informatie kunt u krijgen bij het gemeentelijk informatiepunt in de Stadswinkel, Stadserf 1 Telefoonnumer: (010) 2465304 Emailinfo@schiedam.nl Openingstijden maandag 12.00 16.00 uur dinsdag, woensdag en vrijdag 08.00 - 16.00 uur donderdag 08.00 - 16.00 uur Gei'nteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief-)stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1 maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon (010) 2465565. Ingekomen aanvragen van 20 juni 2006 t/m 26 juni 2006: bouwaanvragen: 's-Gravelandseweg 365, 3125 BJ E.A.J. Spijkers Bakkershaven 13, 3113 BA De Vlinderhoven 100, 3124 BV Geelgieterhof 6, 3123 PB Kerkweg 48, 3124 KE Kerkweg 50, 3124 KE A.J. Kersbergen Holding B.V. A.C. van Loenen Dhr. v.d. Berg J. Klanderman A.M. Ottevanger sloopaanvragen/sloopmeldingen: Leeuweriksingel 15, 3121 XL Piersonstraat 9, 3119 RG Van Hogendorpstraat 103, E.E.W. Rodenburg Dienst Educatie Schiedam Dienst Educatie Schiedam Verleende bouwvergunningen: Verzonden 21 juni 2006: 's-Gravelandseweg 250, 3125 BK Berendsen Textiel Service B.V. Fred Tessler Teken- en Adviesbureau Kalixfors 5, 3124 RB Verleende sloopmelding verzonden 23 juni 2006: Leeuweriksingel 15, 3121 XL E.E.W. Roodenburg gevels gedeeltelijk veranderen kantoorruimte verande- ren/oprichten (deels inpandig) (2e fase) 2 dakkapellen plaatsen dakkapel plaatsen woning bouwen (2e fase) woning met garage bouwen (2e fase) asbest verwijderen gymzaal gedeeltelijk slopen gymzaal gedeeltelijk slopen overkapping plaatsen dakkapel plaatsen asbest verwijderen N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergunning of -melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burge meester en wethouders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Ananthy Balasooriyan viel onlangs in Breda de eer te beurt een speldje in ontvangst te mogen nemen van prinses Maxima. Dit speldje is een teken van waardering voor de EVA'S, het lokale Participatieteam van Schiedam: een groep vrouwen die zich actief inzet voor de emancipatie van allochtone vrouwen. Ook in andere steden fiinctioneren dergelijke P-teams. De vrouwen van deze P-teams ontmoetten elkaar in Brjda om van elkaar te leren. In sommige steden is gekozen voor de officiele installatie van een P-team met een beperkt aantal, alleen hoger opgeleide, leden. In Schiedam is ervoor gekozen om de EVA'S een open netwerk te laten zijn van vrouwen met diverse achtergronden die zich in willen zetten voor emancipatie. Nieuwe vrouwen zijn dus altijd welkom. Op 19 juni spraken de EVA'S met minister De Geus, van sociale zaken en werkgelegen- heid en tevens emancipatie, over taal en werk. Hij witde vooral van de vrouwen horen hoe zij andere vrouwen in achterstandssituaties helpen. De EVA'S zullen dit jaar geregeld wijkbijeenkomsten organiseren om in gesprek te raken met allochtone vrouwen. Het gaat dan over onderwerpen als balans tussen werken en zor gen, opvoeding, 1-ouder gezin en op welke wijzen je actief kunt zijn in de samenleving. Meer weten over de EVA'S of aanmelden voor deelname? Claudia Marinelli, cm.marinelli@schiedam.nl tel. (010) 2465628. Dat kan in de maanden mei, juni, juli en augustus in de Stadswinkel van Schiedam. Wilt u een paspoort of identiteitskaart aanvragen op afspraak, dan is dat vanaf heden mogelijk. U belt naar de Stadswinkel, (010) 2465805. Daar kunt u dan voor de woensdag, donderdag en vrijdag een afspraak maken op het tijdstip dat het voor u het beste uitkomt. U hoefit niet te wachten, u wordt dan direct geholpen! Tot ziens in de Stadswinkel, in het Stadskantoor, Stadserf 1 Schiedam. Wist u trouwens dat de Stadswinkel al om 8.00 uur open is op dinsdag t/m vrijdag? Veelal zijn er dan geen wachttijden en wordt u direct geholpen Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat de volgende melding als bedoeld in de artikelen 28 en 39 b van de Wet bodembescherming is ontvangen van: 1. De Swart Vastgoed B.V. d.d. 20 juni 2006. Deze melding betreft het voornemen de bodem op de locatie Fokkerstraat 507 kadastraal bekend gemeente Schiedam sectie P 3221 en 3223 bekend onder de code SC0606446 te saneren volgens het Besluit Uniforme Saneringen volgens categorie Indien de melding in overeenstemming is met het Besluit Uniforme Saneringen kunnen de saneringswerkzaamheden binnen 5 weken na ontvangst van de melding aanvangen tenzij binnen een termijn van circa 4 weken na ontvangst van de melding schriftelijk is medegedeeld dat de melding niet in overeenstemming is met het Besluit Uniforme Saneringen. Indien de melding in overeenstemming is met het Besluit Uniforme Saneringen moet de saneerder uiterlijk 6 maanden na ontvangst van de melding zijn aangevangen met de saneringswerkzaamheden. Deze mededeling betreft geen beschikking in de zin van artikel 1:3 van de Algemene wet bestuursrecht Awb). Het Besluit Uniforme Saneringen kent geen inspraak-, terinzageleggings-, zienswijzen-, bezwaar- en beroepsprocedure naar aanleiding van de melding. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met mevrouw ing. Nanna Pluim van de afdeling Bouwen en Milieu, telefoon (010) 246 Wbb-code: SC0606446 Burgemeester en wethouders maken bekend dat de gemeenteraad op 12 juni 2006 de de Verordening inzake aanwijzing en gebruik van een overnachtingplaats voor kampeerauto's 2006 heeft vastgesteld. Bij de verordening zijn 2 overnachtingplaatsen voor kampeerauto's aangewezen op het Doeleplein en 2 plaatsen op de Nieuwe Haven. De verordening treedt in werking de dag na bekendmaking. De verordening ligt gedurende kantooruren 6 weken ter inzage bij het Gemeentelijk informatiepunt in de Stadswinkel aan het Stadserf 1 Tegen het besluit tot vaststelling van genoemde verordening kunnen belanghebbenden binnen 6 weken na bekendmaking ervan een bezwaarschrift indienen. U kunt het bezwaarschrift richten aan de gemeenteraad van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Colofon Stadskantoor Tel.: (010) 246 55 55 Fax: (010) 473 70 21 E-mail: info@schiedam.nl Openingstijden Stadswinkel maandag 12.00 tot 16.00 uur dinsdag t/m vrijdag 08.00 tot 16.00 uur donderdag 08.00 tot 20.00 uur Gemeentelijk Informatiepunt Stadswinkel, Stadserf 1 j Tel.: (010) 246 53 04 Postadres Postbus 150113100 EA Schiedam Buiten kantooruren voor spoedelsende veiligheidszaken Tel.: (010) 246 54 00 Y

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2006 | | pagina 3