Zwembad neemt afscheid van twee echte zwemjuffen Jongleren en ponyrijden bij 'Jarige Jet' Yggdrasil °^Q jaar Stichting - Ouderenwerk i maasstad Thuis in welzijn Molenaars draaien 2000 euro bij elkaar Ferry van Leeuwen in Sandwich Zomersluiting bibliotheken Controles in Schiedam Man slaat en bedreigt zijn eigen vrouw Ouderenwerk Schiedam Ontmoetingscentrum de 4 Molens Ontmoetingscentrum de Woudhoek Woensdag 28 juni 2006 maasstad weekbladen SCHIEDAM SCHIEDAM - Een beetje zwemjuf staat haar mannetje. Uit kunnen leggen en op kun nen treden, organiseren en ple- zier maken, handelen en uit- denken, zwijgen en praten. Je moet van goede huize komen om een goede zweminstructri- ce te zijn. Deze week zwaaien er twee van zulke types af in Zwembad-Zuid. -mm westblaak 180 postbus 1685 3000 br rotterdam Gratis afhalen MILIEUBERICHT UIT UW REGIO Nieuwe Waterweg Noord 18 September 2006 VOORAANKONDIGING Reserveer 18 September Samen met de ouderen van Schiedam vieren wij het feit dat het Ouderen werk in Schiedam 40 jaar geleden is opgericht. Begonnen als kieine stichting, zijn wij uitgegroeid tot een moderne organisatie met 45 werk- nemers en 525 vrijwilligers voor het ouderenwerk in Schiedam en Vlaardingen. ledere willekeurige inwoner van Schiedam die 65 jaar of ouder is, kan zich voor het feest bij ons opgeven. Het wordt een dag vol verrassingen. U kunt zich vanaf de laatste week van juli middels een antwoordstrookje hiervoor opgeven. U kunt de keuze maken uit het ochtend- of middagprogramma. Dit antwoordstrookje is te vinden in ons eerstvolgende seniorenblad "De Brander" en in de advertentie van 26 juli in Maasstadweekbladen Schiedam. Let u dus goed op en houd ons in de gaten! Kijk ook op onze website: www.ouderenwerk.nl Stichting Ouderenwerk NWN Burg. Honnerlage Gretelaan 57 3119 BA Schiedam Tel.nr. 010- 248 68 88 Ontmoetingscentrum Oost Wijkpost Zuid Stichting Ouderenwerk Nieuwe Waterweg Noord Burgemeester H. Gretelaan 57 3119 BA Schiedam SCHIEDAM - De vrijwillige mole naars die op 28 april, de 25-jarige jubileumdag van hun vereniging, de vijf Schiedamse brandersmolens 25 uur aan het draaien hielden, hebben inmiddels alle toegezegde sponsor- uren binnen en kunnen als eind- stand tweeduizend euro melden. Molenaar Rens Franken toont zich zeer content met dit bedrag. „We zochten sponsors voor elk uur van de molendraaimarathon en gingen dus uit van 25 keer 25 euro. Dit bedrag blijkt meer dan drie maal zo hoog te zijn geworden. Met name door de bijdrage van de Ladies Cir cle Schiedam, die meteen de voile 25 uur ondersteunde. De molenaars vonden het erg leuk om mee te doen en willen graag alle sponsors bedanken voor hun steun en de vele positieve readies. Binnenkort wordt de cheque overhandigd aan Bert van Huizen, hoofd van de kinderafdeling van het Vlietland Ziekenhuis." De heer Van Huizen, die de vlag hees op molen De Noord als start- sein voor de marathon, deelde bij deze gelegenheid mee dat het be drag zal worden besteed aan extra items op de nieuwe kinderafdeling. Gedacht wordt aan een videover- binding van couveuse-afdeling naar moeder en/of een molen-speelhuis. SCHIEDAM - Ferry van Leeuwen, zanger van de Memories Band, is woensdag 28 juni te gast in het Radio Schiedam-programma Sand wich. Met de Memories Band ver- zorgt de in Schiedam wonende mu- zikant het muzikale deel van het zeer succesvolle tv-programma Me mories. Daarnaast maakt hij deel uit van de begeleidingsband van Marco Borsato. In Sandwich praat Ferry van Leeuwen met Patrick de Boer over zijn nieuwe single Intens. Dit is de voorloper van zijn tweede soloalbum dat dit najaar zal ver- schijnen. Het programma Sandwich begint om 12.00 uur en duurt tot 14.00 uur. Radio Schiedam zendt uit via 106.7 FM in de ether en op de kabel in Schiedam via 96.1 FM. SCHIEDAM - Tijdens de zomerpe- riode zijn twee bibliotheekvestigin- gen enige tijd dicht. Het gaat om het ServicePlusPunt De 4 Molens aan de Burgemeester Honnerlage Gre- telaan 57 en het ServicePlusPunt in de Leliestraat. De 4 Molens is gesloten tot en met vrijdag 25 augustus, de Leliestraat van 25 juli tot en met 5 augustus. De leners van deze vestiging zijn in de zomerperiode welkom in de andere bibliotheekvestigingen: bi- bliotheek Stadserf, tel. 246 57 00 en bibliotheek Noord, Bachplein 589, tel. 470 83 20. www.maasstadweekbladen.nl KANTOOR: Westblaak 180 Postbus 1162 3000BD Rotterdam Telefoon 0104004491 Fax 010 4128449 Emailadres advertentiegroep: verkoop@maasstad.nl Geopend ma. t/m vr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Netwerk VSP email: bezorging@maasstad.nl Telefoon 0900 2020299 (10 euro ct. p.min.) ma. t/m vr. 09.00-17.00 uur DIRECTIE: R. M. de Koning MANAGER: H. Wirtz Telefoon 010 4004290 VERKOOPLEIDER: B. van Dongen Telefoon 06 53786940 VERTEGENWOORDIGER: S. Verzendaal Telefoon 0610921026 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES Tot dinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Westblaak 180 Postbus 1685 3000 BR Rotterdam Telefoon 010 4004487 Fax 010 4116454 Email redactie: waterweg@maasstad .nl K. Moerman - van der Knaap Telefoon 010 4004322 E. Meijer Telefoon 010 4004401 Chef-redactie: P. E. van der Heide Telefoon 010-4004490 FOTOGRAFIE: Voor nabestellingen Telefoon 06 51562210 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPU: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: PcM Lokale Media b.v. Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij PcM Lokale Media b.v., c.q. de betreffende auteur. Door Ted Konings Corrie Verdam en Paula Kooper hebben oneindig veel voetstappen liggen in Zwembad-Zuid. Duizen- den kinderen kregen van hen de eerste beginselen van het zwem- men bijgebracht. Maar even zo goed hoorden ze de levensverhalen aan van veel grote mensen. Het aantal kopjes koffie dat zij in het zwembad dronken is niet meer te tellen. Wat wil je ook, met twee da mes die samen ruim meer dan een halve eeuw op klompen stonden aan de rand van het zwembad aan de Westfrankelandsedijk. Maar nu is het over. Als ze nog eens langs de kant van het zwem bad staan, zal het zijn om hun eigen kleinkinderen aan te moedigen als zij moeten diplomazwemmen. De beide dames maken gebruik van een gunstige regeling om af te zwaaien nu zij net wel en nog net geen zestig zijn. Tijd om anderen een plekje te gunnen naast het startblok. Of zij ook hun plaats moeten opgeven in de harten van al die mensen die in de loop van de jaren met regelmaat het zwembad bezochten...? Denk het niet. Want een zwemjuf is - in ieder geval in de definitie van Kooper en Verdam - niet alleen iemand die leert zwemmen. Luister naar hoe Paula twaalf jaar geleden een lumi- neus idee kreeg en daar in de loop der jaren heel veel mensen blij mee gemaakt heeft. „Ik deed veel aan handbal en daarmee gingen we met Hemelvaart altijd op jeugdkamp. Waarom kunnen we zoiets ook niet eens in het zwembad houden, dacht ik." Daar zijn immers de mogelijk- heden aanwezig om met kinderen m Corrie Verdam en Paula Kooper zwaaien af. Ze waren al die jaren veel meer dan alleen maar zwemjuf. veel lol te hebben. Dus wordt er nu ieder jaar een tentenkamp belegd in het buiten- gedeeite van het zwembad. Zo'n veertig tot vijftig kinderen tussen de zes en twaalf jaar uit wijk en ommeland melden zich dan op vrij- dagmiddag bij het zwembad en bedanken hun ouders een uurtje later beleefd doch beslist voor het opzetten van hun tentje. Dan is het twee dagen dollen, zingen, dansen, weinig slapen en natuurlijk veel zwemmen. Als de ogen te waterig worden staat er soms een uitstapje gepland, zoals met de boot van Guus Klepke of een speurtocht in het bos - alhoewel daar om redenen ook al weer voorzichtig mee wordt omgegaan, de laatste jaren -. Zo'n tien, twaalf volwassenen helpen mee, personeel van het zwembad, en ouders. Ook 'Sjaan Kapelletje' was altijd van de partij, maar tot groot verdriet van Verdam en Koo per is die supervrijwilliger gaan hemelen. Waar Paula vooral met 'dejongens' bezig is, gaat het hart van Cor rie als vanzelf richting de oudjes. Alhoewel je ze zo natuurlijk niet mag noemen - en de zwemjuffen moeten uitkijken dat ze zelf ook niet eerdaags voor het eerst met die geuzentitel benoemd worden -. Senioren-fit. aquajoggen, hart in beweging, het is allemaal te doen in Zwembad-Zuid, en Verdam is er bij. Maar daar houden de bemoei- enissen van de zwemjuffrouw niet op. „We gingen ook met dagtrips op pad en om de twee jaar drie dagen op reis. Naar Londen, Parijs en Duitsland." Een bus van vijftig stoelen was zo gevuld, zeker als de mensen van De Kulk in Vlaardin- gen meededen. Gelukkige dagen. De afgelopen jaren is het er niet van gekomen. Een andere mede- werker werd coordinatrice voor het ouderenwerk en deze zag nog geen kans op reis te gaan. Wel werd een goede traditie die Verdam van de grond heeft getild, de kerstbrunch, voortgezet. „De organisatie hoeft niet veel werk te zijn: ik heb alles op papier, overal draaiboeken van", aldus de zweminstructrice. Tot deze week. Met hun laatste zwemlessen. Donderdagmiddag vanaf vier uur wordt in sporthal Groenoord getoost op de toekomst Foto: Roger van der Kraan van beide dames, die niet langer in het zwembad ligt. Alhoewel: wie weet hoe de rotzakkies onder de jonge zwemmers van de afgelo pen jaren hun weg vinden. Na het contact met Verdam en Kooper zal hun leven nooit meer hetzelfde zijn: „Je moet als zwemjuf tegen- woordig kunnen incasseren. want je bent veel vaker politie-agent dan ons lief is. Kinderen zijn vrijer en mondiger dan jaren geleden. Maar dan neem je ze apart, en dan zijn ze anders dan onder hun vrienden. Dan is er een waterslang kapot en vraag je ze emmertjes water te put- ten. Dan zijn ze de koning te rijk. De grootste raddraaiers worden zo je grootste vrienden." En wellicht de toekomstige zwemjuffen en - meesters. mtm einde van de middag was echt alles tot op de laatste kruimel op. Op het voorpleintje liepen twee pony's de nodige rondjes en natuurlijk kon er ook worden geschminkt, wie er een tijdje wachten in de rij voor over had. Bij Yggdrasil zelf was iedereen bij- zonder tevreden over de feestdag en werd er al direct een voorschot genomen op tien jaar Yggdrasil. Of het kindercentrum dan weer is ver- dubbeld? Het lijkt bijna onmogelijk, maar niets is ondenkbaar in het nog altijd groeiende Sveaparken. Het Vlaardingse circus Hannes was present om de kinderen buiten op het plein te vermaken. Foto: Roger van der Kraan SCHIEDAM - Toen kinder- centrum Yggdrasil vijf jaar geleden voor het eerst de deu- ren opende, was de ruimte er- omheen vooral nog grijs en mul. Er stonden twee wijken Sveaparken, de rode en gele, maar de grond in het Noorden was nog onbewoond. De eerste klasjes waren dan ook nog lang niet zo vol als nu en de admi- nistratie paste ook nog gewoon in het speciaal ontworpen vlin- dergebouw. De afgelopen vijf jaar is er veel ver- anderd op Yggdrasil. Het kindercen trum is zo populair dat het bijna uit zijn voegen barst en de wachtlijsten, met name voor buitenschoolse op- vang, enorm zijn. Werd er vijf jaar geleden begonnen met een baby- en peutergroep, een peuterplusgroep en een bescheiden buitenschoolse opvang, nu telt het kindercentrum een babygroep, een peutergroep, twee verticale groepen, peuterplus en een enorme buitenschoolse op vang, die inmiddels ook weer ge- splitst is in opvang voor grote en kleinere kinderen. De administratie heeft plaats moeten maken voor een kindergroep en is daarom verhuisd naar de Kerklaan. Afgelopen vrijdag werd het vijfjarig bestaan gevierd met ouders en kin deren. Heerlijk weer zorgde ervoor dat vooral de kinderen zich heerlijk konden uitleven buiten. Daar had circus Hannes aardig wat circusat- tributen neergezet en werd er voor vermaak gezorgd. Wie het aandurf- de kon zijn kunsten vertonen op een SCHIEDAM - Een roodlichtcon- trole is vrijdagmorgen gehouden op de 's Gravelandseweg. Zeven bestuurders negeerden het rode ver- keerslicht en kregen hiervoor een bekeuring. Op de Hargalaan werd op snelheid gecontroleerd. Hier overschreden negen bestuurders de maximumsnelheid. Donderdagmid dag werd op de Boerhaavelaan en de Broersvest een verkeerscontrole gehouden. In totaal kregen veertien bestuurders een bekeuring, waarvan er zeven voor het niet dragen van de autogordel. Verder werd er onder meer bekeurd voor het rijden zonder geldige APK-keuring en het niet bij zich hebben van het rijbewijs. eenwieler of juist een superklein dwergfietsje. Om je daarop fiet- sende te houden, viel lang nog niet mee. En op een van de twee koor- den die er stonden, kon geoefend worden voor een trapeze-act. Ook op de bekende draaiende bordjesact kon je je storten. Of het ouderwetse diabolo.Veel kinderen, maar juist ook veel volwassenen, werden bij een beetje succes nog fanatiek ook. Binnen in het gebouw stond een uitbundig buffet klaar, helemaal verzorgd door de ouders. Aan de ene kant de hartige hap, aan de andere kant de zoete en aan het SCHIEDAM - De politie heeft zondag een 23-jarige Schiedam- mer aangehouden in verband met huiselijk geweld. Zij kreeg een mel ding binnen over een ruzie in een woning aan de Van Houtenlaan. De 23-jarige man des huizes bleek zijn 24-jarige vrouw te hebben ge- slagen en bedreigd. De man werd aangehouden en overgebracht naar het bureau. w*«kb!a(i«n Bij deze adressen: Woon+ Valeriusstraat 3 Tabakshoo Boor Groenelaan 53 Gemeente Schiedam Stadserf 1 Van Loenen Pecokav Dam 37-45 Plusmarkt Woudhoek Geuzenplein 7 Plusmarkt C. v.d. Meer Mgr. Nolenslaan460 Wiikaebouw De Erker Jan van Avennestraai Tabakshoo Bas de Haard Lange Kerkstraat 26 Tabakshoo Maccie Hot van Spaland 6 Tabakshoo Parkweq Parkweg 404 Schiedam-Oost Boerhavelaan 79 Droo-it Lange Kerkstraat 86 De DCMR Milieudienst Rijnmond behandelt onder andere klachten over stank, stof, lawaai en andere overlast van bedrijven in het Rijnmondgebied. Hieronder leest u een toelichting op een deel van de 704 klachten die in de week van 19 tot 26 juni zijn binnen- gekomen. Stankoverlast in Vlaardingen Afgelopen week ontving de meldkamer van de DCMR Milieudienst Rijnmond 120 klachten over een chemische, ^urige, poepachtige lucht. De klachten kwamen voornamelijk uit Vladrdingen. Een enkele klacht kwam uit Geervliet. Na onderzoek door de uitrukdienst bleek de oorzaakte liggen bij het composteringsbedrijf van de N.V. Afvaiverwerking Rijnmond aan de Torontostraat in het Botlekgebied. Het bedrtjf heeft probfemen met het composteringsproces. Als gevolg van een storing in het biofilter kon de composteringslucht niet goed worden gefilterd. Het bedrijf doet onderzoek naar deoorzaak van de problemen en werkt aan een oplossing. De DCMR houdt hierop toezicht. Geluid van vliegtuigverkeer Op donderdag 22 juni ontving de meldkamer over de gehele dag 62 klachten over geluid van vliegverkeer van en naar Rotterdam Airport. Veel van deze klachten bleken te worden veroorzaakt door nachtetijke supportersvluchten uit Duitsland in verbandmet het WK. Horecalawaai in Rotterdam In de namiddag en de nacht van 24 juni kwamen 46 klachten binnen bij de meldkamer over geluidsoverlast veroorzaakt door horecagelegenheden in Rotterdam. Hierbij was een evenement aan het Lloyd Multiplein aan ae Schiehaven in Rotterdam de veroorzaker van 15 klachten en zorgde een festival bij Brasserie Kralingen voor 11 klachten. De politie heeft bij het evenement het volume van de bas verlaagd. De milieuklachtentelefoon: (010) 47 33 333 (24 uur per dag). Of uw klacht via internet: www.dcmr.nl/milieuklacht. Stichting Ouderenwerk NWN heeft als doel ouderen te ondersteunen bij het vinden van de juiste weg in het enorme aanbod aan voorzieningen en regelingen op het gebied van wonen, zorg en welzijn. De medewerkers van het ouderenwerk helpen u bij het maken van een keuze die het beste aansluit bij uw wensen en vragen. Zo wordt zolang mogelijk thuis wonen zo aangenaam mogelijk. "(Feestf Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Stichting Ouderenwerk NWN of de betreffende ontmoetingscentra. Burg. Honnerlage Gretelaan 57 3119 BA Schiedam Telefoon (010) 470 55 00 Marconiweg 2 3112 EP Schiedam Telefoon (010) 473 14 96 Heijermanspleln 35 3123 LA Schiedam Telefoon (010) 470 95 55 Oude Maasstraat 22 3114 TW Schiedam Telefoon (010) 473 57 64

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2006 | | pagina 9